Skocz do zawartości
Glazio

Jest cena Athlona 64 3200+.

Rekomendowane odpowiedzi

The Inquirer donosi, że na jednej z niemieckich stron w cenniku zamieszczono Athlona 64 3200+. Cene w wersji bez coolera wynosi €499 czyli jakieś 2270 PLN. Cena w wersji BOX to €539. Strona znajduje się tu.

Drogo, ale to wkońcu nowość.

Niewiem czy ktoś pamięta, ale ja kWylazł Athlon 1 GHz na Slot A to kosztował ok 5000-6000 zł. Czyli nie jest tak strasznie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi nowosc..  w japonii juz sa sprzedawane zestawy Athlon64 3200+ plus MoBo MSI pod tego proca za ~2500PLN

Tak, dodają te zestawy do czipsów za friko. Moze i 2500 ale funtów

ooo 8O widze niedowiarek

mozesz mi wiezyc ze nigdy nie gadam glupot aby paplac :?

wiec cytacik starego newsa z frazpc

 

W japońskich sklepach w przyszłym tygodniu rozpocznie się sprzedaż kompletów platformy 64-bit. W skład kompletu wchodzi procesor Athlon 64 3200+ z zegarem (2GHz), płyta MSI K8T NEO-FIS2R+ zbudowana na chipsecie K8T800 oraz radiator CPU. Cały komplet kosztuje 75 800 Yenów co daje kwotę około 630 USD.

i link http://www.frazpc.pl/komentarz/8283

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

499 Euro. Ciekaw jestem ile to będzie na nasze?? Nie chodzi mi o przekład (kurs Euro)x499. Bo jak chciałbym zauważyć u nas zazwyczaj wszystko jest znacznie droższe niż w niemczech, nie mówiąc już o hłAmeryce :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu kupować coś takiego, jak równolegle będzie Athalon 64 FX. I znowu ludzie kupują coś, co już na starcie jest przestarzałe :P

Nie rozumiem. Jak to przestarzałe ??

A z tego co wiem to Athlon64 FX ma mieć miejszą ilość Cahe L2 (chyba 256 lub 512 Kb, i ma być 32 bitowy, a nie 64) więc Athlon 64 FX ma być tańszą alternatywą dla Athlona64.

 

Ale ciągle nierozumeim dlaczego Athlon 64 ma by przestażały, jest to najnowsza technologia dostępna dla domowych użytkowników.

 

 

A propos niewiem czy zauważyliście ale AMD będzie sprzedawał 3 linie procesorów Duron, Athlon64 FX i Athlon 64. Ciekawe co będzie w rozsądnej cenie, i co tak naprawde będzzie się opłacało kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja FX to Athalon 64 na 2 kanałowym kontrolerze DD-R i Socecie 940 pinowym. A Duronów już nie będzie, chyba, że będą mieli jakieś odpady znowu, jak było z Bartonem (K7)

 

A co do słowa "przestarzały" ;) Trochę przesadzam, ale jak proc kosztuje prawie 3 tys. zł to jaki sens jest się pchać w coś takiego, jak tuż obok jest co prawda jeszcze droższy ( minimalnie) ale bardziej przyszłościowy zestaw i wydajniejszy (FX)?

 

PS- przypomniało mi isę, że ma wyjść niezły kastrat na bazie K8 740 pin- wytną w nim część pamięci L2, zostanie jednokanałowy kontroler, ale wytną......instrukcje do aplikacji 64 bitowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem tylko dwa pierwsze Athlony 64 FX będą pod Socket 940 i mając kontroler pamięci z Opterona wymagają pamięci Registered ECC, która w Polsce dostępna jest jedynie w wersji DDR266. Póżniej mają wejść procesory na Socket 939, które najprawdopodobniej nie będzie kompatybilne pinowo z 940. Ma ono wyeliminować konieczność stosowania pamięci Registered ECC.

Bardziej przyszłościowe wydają się więc być procesory na Socket 754, które nie będzie zmieniane. Co do wydajności Athlon 64 3200+ i tak w większości zastosowań jest wydajniejszy od obecnych procesorów (w grach poprostu rozwala konkurencje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako potwierdzenie powyższego wypowiedzi podaje fragment artykułu z The Inquerer:

 

Socket 939 will almost assuredly be an Opteron with the other pins connected to allow for 2*64 bit memory utilization. The 939 pin number is there so as not to confuse the issue when asking for chips. No brave mole has leaked us pictures of the chips, but we feel confident that one of the four pin gaps on the Opterons will be filled, and another two will be empty on the 939 chips. This will prevent a 940 from going into a 939 motherboard, and a 939 from going into a 940 motherboard. It also prevents the following conversation.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroce uwage na inna rzecz. Bawi mnie ostatnio polityka AMD :) najpierw Athlon XP teraz Athlon FX jakos tak XP brzmi mi jak Windows, a FX jak dziecko Nvidii :] czerpia zyski z nazwy :] szkoda, ze nie wypuszcza "Athlon XP FX HT" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym sie wstrzymal od dyskutowania na ten temat - wszystko to na razie gdybania i przypuszczenia, a jak to bedzie wygladalo w praktyce dowiemy sie za jakies pol roku. Cena jaka jest kazdy widzi - za nowosci tak sie placi :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwroce uwage na inna rzecz. Bawi mnie ostatnio polityka AMD :) najpierw Athlon XP teraz Athlon FX jakos tak XP brzmi mi jak Windows, a FX jak dziecko Nvidii :] czerpia zyski z nazwy :] szkoda, ze nie wypuszcza "Athlon XP FX HT" :lol:

Ja czekam na windows FX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wydajnosci tych prockow to juz jest REKORD :) , strona www.twojepc.pl ma screenny z kompa wyposazonego w procek Athlon 64 3200+ podkreconego do 2600MHz (chlodzony freonem) z karta ATI radeon 9800pro i jest rekord pkt w 3DMarku 2001 prawie 26,000markow 8O niezle, wiec widac ze procek ma potencjal jezeli na 2600MHz zrobili rekord markow i pobili tym intele z ponad 4GHz zegarami , (he a do tego wiadomo ze marek nie kozysta z 64 bitowych instrukcji czyli zapowiada sie ciekawy procek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności Athlon 64 3200+ i tak w większości zastosowań jest wydajniejszy od obecnych procesorów (w grach poprostu rozwala konkurencje).

oryginalny artykuł

http://www.x86-secret.com/popups/articlesw...indow.php?id=91

 

i tłumaczenie na angielski

http://translate.google.com/translate?sour...2Ephp%3Fid%3D91

 

 

ja jakoś nie zauważyłem żeby który kolwiek procesor rozwalał konkurencję, nie zależnie czy to AMD czy Intel, różnice w wynikach nie są duże, żeby mówić o jakimś "rozwalaniu" konkurencji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności Athlon 64 3200+ i tak w większości zastosowań jest wydajniejszy od obecnych procesorów (w grach poprostu rozwala konkurencje).

oryginalny artykuł

http://www.x86-secret.com/popups/articlesw...indow.php?id=91

 

i tłumaczenie na angielski

http://translate.google.com/translate?sour...2Ephp%3Fid%3D91

 

 

ja jakoś nie zauważyłem żeby który kolwiek procesor rozwalał konkurencję, nie zależnie czy to AMD czy Intel, różnice w wynikach nie są duże, żeby mówić o jakimś "rozwalaniu" konkurencji

wiesz :) wedlug moich przedmowcow juz niewielkie roznice to totalne rozwalenie innych procesorow hah :] wezcie pod uwage wspolczynnik wydajnosci do ceny :] (tylko ustawcie go sobie na rozsadnym poziomie hah)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...