Skocz do zawartości
Pretorian

Czy da sie naprawić BAD SECTORY Na hd ??????????

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj niskim formatem, ale i tak na dłuższą mete to pewnie nic nie da.

Kiedyś mi w serwisie przejechali niskim jak reklamowałem, to pochodził kilka dni i znowu to samo.

Inneo sposobu chiba niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]Jaka jest komenda do niskiego formatu? Ps. Mam w starym kompie 2.1GB Samsunga. Pare mb baduff już ma, ale działa już 4 lata i 1 miesiąc.

 

jaka jest komenda to nie wiem, ale mam programik Lf i dziala spoko.

Moge na mail wysłać 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niskiformat inaczej LowFormat dostępny w niektórych biosach Awarda a w reszcie to biosów nie widziałem jedak ze względu na zalecenia producentów w wiekszości płyt głównych LowFormat jest wyłączony , czytałem kiedyś o programiku które uaktywnia LowFormata w biose ale to już jest fizyczne kopanie w biosie o ile pamiętam to było na www.bios.pnet.pl ale prościej jest znaleźć komęde LowFormat w pliku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się naprawić dysk nawet z porysowanymi talerzami, ale na to mogą sobie pozwolić tylko wielkie firmy, bo cena tej przyjemności jest dość nieciekawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatm

 

am taki jeden dysk samsunga 4.3 i są tam jakieś bad sektory może ktoś wie czy sie ich nie da usunąć a tak pozatym sprzedaje go i ile mógłbym wziąć ewentualnie?

 

dzięki  :D  :D  :D

Mam dokladnie taki sam dysk i kilka badow na nim... :wink:

 

Ps. Partition Magic 7 nie mozna ich usunac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qwa jeśli masz fuxa i błędy są końcowych sektorach jak u mnie to mniej więcej musisz je zlokalizować np scandiskiem lub rzegrywać coś na dysk i patrzeć lub słuchać kiedy wywali błąd.

A później bawić się w fdisku i tworzyć raz np partycje fuull gb,

później usunąć i zrobić o pare dziesiąt mb mniejszą.

ja tak robiłem na moim Seagejcie 3.2 i zrobiłem z niego 2.8.

:) Pozdrowionka miłej roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie naprawic jesli to nie jest fizyczne uszkodzenie dysku

co niektoorzy przekonani ze sie nie da sa w bledzie

czasami dysk np z przegrzania albo z powodu jakiegos bledu zaznacza klastry jako bledne mimo ze takie nie sa i wtedy lo format pomaga

np kolega mial wd caviara 280 mb z czego polowa to byly bady po lo formacie nie zostal ani jeden a dysk pracuje idealnie juz od pol roku

jest tez odpowiednik lo formata (podobno nawet lepszy) pod linuxa ale nie pamietam nazwy :PPP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkalem sie z wieloma dyskami ktore mialy bad sectory. wszystkie co do jednego byly wymieniane na NOWE w okresie gwarancji - wniosek stad taki, ze nie da sie tego skutecznie naprawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkalem sie z wieloma dyskami ktore mialy bad sectory. wszystkie co do jednego byly wymieniane na NOWE w okresie gwarancji - wniosek stad taki, ze nie da sie tego skutecznie naprawic...

bo nie da sie naprawic uszkodzen mechanicznych a jesli nawet jest taka mozliwosc to oni tego nie zrobia bo to kosztuje krocie i ida na latwizne wymieniajac na nowy prosto z tasmy z nowymi fabrycznymi usterkami)))))))))) mam ibm'ka z badami po przegrzanu chyba)) i po low formacie 0badow jak na razie 3 dni bez problemow jak padnie to pewnie wam zakomunikuje)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE NIE NIE....nie mozna naprawic, co najwyzej mozna zrobic tak ze uszkodzone fragmenty dysku zostana wylaczone z partycji i system nie bedzie ich uzywal :)

 

Własnie jaki program do tego służy koles (teraz nie mam z nim kontaktu) zrobil cos takiego po prostu przeprogramowal taki HDD i zamaist 200 mb byl wykrywany w biosie jako 150mb jaki program do tego służy. nie mówie tu o PM i ukryciu części partycji tamten hdd zostal całkowicie przeprogramowany i do tego powiem jeszcze że bady byly porozrzucane po całym HDD i dysko od ponad roku chodzi spox jak o 150 mb..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że nie da się maprawić błędów na twardzielu i nawet low format niewiele da

da się jesli tylko nie sa one uszkodzeniami mechanicznymi hdd..

tylko jak zrobic z dysku np. 8 gb z 200 mb badów dysk który będzie wykrywany jako 7,8 gb w biosie i , który ma np. porozrzucane bady.. jest taki sposob bo mam ten dysk , ktory byl posiekany na "częsci" przez bady i teraz dzial jako "pomniejsszony" . Tylko nie mam juz z tym kolesiem kontaktu a podobo maja takie oprogramowanie do przeprogramowania HDD duże serwisy... Może koś pracuje w serwisie z forumowiczow i ma taki programik albo kiedys cos takiego robil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że nie da się maprawić błędów na twardzielu i nawet low format niewiele da

da się jesli tylko nie sa one uszkodzeniami mechanicznymi hdd..

tylko jak zrobic z dysku np. 8 gb z 200 mb badów dysk który będzie wykrywany jako 7,8 gb w biosie i , który ma np. porozrzucane bady.. jest taki sposob bo mam ten dysk , ktory byl posiekany na "częsci" przez bady i teraz dzial jako "pomniejsszony" . Tylko nie mam juz z tym kolesiem kontaktu a podobo maja takie oprogramowanie do przeprogramowania HDD duże serwisy... Może koś pracuje w serwisie z forumowiczow i ma taki programik albo kiedys cos takiego robil...

sorki za zmyłe. hodziło mi właśnie o fizyczne uszkodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam się że nie da się maprawić błędów na twardzielu i nawet low format niewiele da

da się jesli tylko nie sa one uszkodzeniami mechanicznymi hdd..

tylko jak zrobic z dysku np. 8 gb z 200 mb badów dysk który będzie wykrywany jako 7,8 gb w biosie i , który ma np. porozrzucane bady.. jest taki sposob bo mam ten dysk , ktory byl posiekany na "częsci" przez bady i teraz dzial jako "pomniejsszony" . Tylko nie mam juz z tym kolesiem kontaktu a podobo maja takie oprogramowanie do przeprogramowania HDD duże serwisy... Może koś pracuje w serwisie z forumowiczow i ma taki programik albo kiedys cos takiego robil...

ja tak robilem disk editem przesunolem partycje w ten sposob zeby ich nie bylo na badach efekt byl taki ze na hdd nie dzialal zaden system ale dane mozna bylo trzymac szczeze mowiac sam niewiem jak to zrobilem "niepamietam" hdd byl tak uszkodzony ze mial zwalony bot sektor i wogule nie chodzil jedyne co go bios wykrywal i po mozolnej i iracjonalnej zabawie w diskedicie zaczol dzialac powod usterki byl >> jebniecie o beton :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropo badow jest jeszcze jedna mozliwosc pozbycia sie ich z dysku. Jesli nie sa to bady fizyczne tylko bady spowodowane bledna praca glowicy, mozna je usunac (bady, nie glowice) uzywajac softu zwanego file-zero. Do każdego dysku jest inny exec tak wiec trzeba by bylo troche po sieci pobuszowac. Niestety nieznam zadnych aktualnych linkow :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...