Skocz do zawartości
Randal

AXP2600+ -Problem z "instalacją"

Rekomendowane odpowiedzi

W archeo nie moglem znaleźć podobnego tematu.

Testuję proca jak w temacie na płycie Soltek SL-75FRN-L i po włożeniu go na płyte w biosie sie automatycznie nie ustawi fsb. Ja też nie mogę ustawic tego ręcznie (można tylko 100 i 133) więc musze przechodzić do trybu Expert i sam ustawiać fsb na 166. Wtedy już wykrywa proca i wchodzi do windy,ale przy odpaleniu programu UD lub jakiegoś benchmarka (CCR) komp sie restartuje. POMÓŻCIE, bo nie wiem czego to wina. Pamiątki daje na 133 (80%) timingi OK, zasilka FoxconnDerr 400W. Proc chodzi na ustawieniach takich jak powinien ale są problemy z tymi restartami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak! ale czemu asynchro??

napiecie plyta ustawi default dla proca wiec problem nie w tym... a tak pytam o te pamiatki bo to moze one powoduja te restarty

moze mu chodzilo ze daje synch ale tylko 80% ich mocy ;) nie wiem. a co do napiecia to lepiej sie upewnic :) jezeli nie ustawia automatycznie fsb to moze napiecia tez nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak! ale czemu asynchro??

napiecie plyta ustawi default dla proca wiec problem nie w tym... a tak pytam o te pamiatki bo to moze one powoduja te restarty

moze mu chodzilo ze daje synch ale tylko 80% ich mocy ;) nie wiem. a co do napiecia to lepiej sie upewnic :) jezeli nie ustawia automatycznie fsb to moze napiecia tez nie :P
napiecie dobre ustawia na bank

 

no gdzie utor niech sie wypowie cosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc: probowalem już chyba wszystkich możliwych kombinacji: pamięci synchronicznie,asynchronicznie (to są nonamy 266 ale na kostkach samsunga bodajże i chodzą na 333 cl2.5) z pamięciami probowalem różne dzielniki i nic. Procek na default mnożnik (12.5) i napięcie (1.65) jak też probowalem sam ustawiać mu te parametry. Mój aktualny proc to AXP1700+@1800MHz w porywach do 2100 i z nim nie miałem problemów, a że moge tego 2600+ kupić po atrakcyjnej cenie (używka z importu) to chcialbym żeby to poszło... Myślę że proc jest dobry i to nie przez niego siada to wszystko! Aha temperatura mierzona około 47 stopni więc sie nie grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc: probowalem już chyba wszystkich możliwych kombinacji: pamięci synchronicznie,asynchronicznie (to są nonamy 266 ale na kostkach samsunga bodajże i chodzą na 333 cl2.5) z pamięciami probowalem różne dzielniki i nic. Procek na default mnożnik (12.5) i napięcie (1.65) jak też probowalem sam ustawiać mu te parametry. Mój aktualny proc to AXP1700+@1800MHz w porywach do 2100 i z nim nie miałem problemów, a że moge tego 2600+ kupić po atrakcyjnej cenie (używka z importu) to chcialbym żeby to poszło... Myślę że proc jest dobry i to nie przez niego siada to wszystko! Aha temperatura mierzona około 47 stopni więc sie nie grzeje.

masz bios d1.5l w którym reczne ustawianie % taktowania pamieci jest zablokowane z tego co wiem.

skad wiesz ze te pamiatki chodza stabilnie na fsb166

moim zdaniem to wina pamieci!!!zwieksz napiecie i powiedz co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biosik mam c1.5l i można recznie ustawiać stosunek procentowy ram/proc. Zrobilem tak: Pamięci synchronicznie do proca i timingi 6.3.3.3 no i działa :) ale w tym samym czasie przeinstalowałem program który mi sie wieszał i dziś bede dochodził czy to napewno wina ramu czy może softu. Ale wiem ze proc jest sprawny i chyba go bede kupował. (250 zlociszy to chyba dobra cena :) ) Poza tym dziękuje za wszystkie treściwe informacje. Do sprzedania axp1700+,P4 2.2, P4 2.4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...