Skocz do zawartości
xantos2001

Pompy NIEzatapialne- głośność, śr. węży

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

PROBLEM:

 

1-Zakup pompy NIEzatapialnej o wydajności 600 lub 1200 L/h

2- Jak najcichsze !!!

 

WYMAGANIA:

 

1- Pompa ma byc firmowo juz niezatapialna, żadnych przeróbek

 

2- Węże będą o śr. wewnętrznej 10mm a NIGDZIE nie moglem znależc informacji o śr. końcówek

Możliwa ew. wymiana na 12mm.

 

3- Niesłyszalna praca pompki, bez żadnych przeróbek!!! Dopuszczam jedynie podkładki antywibracyjne z filcu lub gumy na nóżkach.

 

DO ODPISUJĄCYCH NA TEN TOPIC!!!

1- ŻADNYCH !!!! off topicow!!!

2- najchętniej prosze użytkowników takich pomp o odpowiedzi, a nie odp. w stylu "a ja słyszałem..."

 

DO ADMINÓW

2h przeglądałem forum szukają odp. i nic jasnego nie znalazłem. Pełno OT i jałowych dyskusji. Zakładając ten topic miałem nadz. zebrać w jedno to wszystko dla innych na przyszłość

 

Z góry dziekuje wszystkim za konstruktywne odpowiedzi. Na koniec zbiore wszystko w tabelke porownawcza.

 

CU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam model wyzszy (patrz podpis) i nie narzekam - gdy pompka jest wlaczona sama slychac ja lekko - cos tam wibruje, cos tam drga. Ale jak wlacze kompa to jest zagluszana. Tylko, ze Eheim ma fajna cene :D. Ale jak masz kase to nic lepszego w kategorii pomp akwariowych nie znajdziesz.

 

P.S. cena Eheima 1250 to lekko pow. 300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc.

Widze ze zapomnialem jednego jeszcze punktu-

CENA znaczaco nizsza od EHEIMa :)

Z tego wzgledu CO tez odpadaja

 

No i co z tymi rurkami 10mm?

12/16 to sie doczytalem ze pasuja, ale co z 10?

 

I jeszcze kwestia glosnosci- za ciche uwazam wentylatory zalmana puszczone na 5V. Komp ma pracowac w nocy w moim pokoju gdzie spie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pompki Hydor Seltz Lxx (np L20, L30), sa niezatapialne, L30 wiem ze ma srednice na waz 12mm, L20 nie wiem jaka ma, moze mniejsza.

O L30 byl artykul na overclockers i wypadl przyzwoicie w porownaniu z Eheimem 1250.

Jesli chodzi o srednice wyprowadzen oraz glosnosc to sa one w scislej zaleznosci z wydajnoscia pompki, w tym przedziale co szukasz powinienes znalezc cos spelniajacego twoje kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompke Weipro 800l/h (za ok. 40zl).

Uzwojenie zalane zywica przez producenta.

Na poczatku troche trzeszczala podczas pracy, wiec zrobilem dla niej zmniejszacz mocy - rezystor polaczony szeregowo z pompka, powoduje zmniejszenie wibracji. zaczela chodzic ciszej. po jakims miesiacu calkowicie zamilkla (moze w koncu skonczyly sie babelki powietrza).

W tej chwili pompki nie clysze - wentylatory (wszystkiepracujana 7V oprocz wentyla w zasilaczu ktorego njieprzerabialem) pracuja znacznie glosniej od pompki. po wlaczeniu jej na pelna mocslychac lekkie trzeszczenie z odleglosci ok 20 cm.

Zainteresowanym moge przeslac zdjecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompke Weipro 800l/h (za ok. 40zl).

Uzwojenie zalane zywica przez producenta.

Na poczatku troche trzeszczala podczas pracy, wiec zrobilem dla niej zmniejszacz mocy - rezystor polaczony szeregowo z pompka, powoduje zmniejszenie wibracji. zaczela chodzic ciszej. po jakims miesiacu calkowicie zamilkla (moze w koncu skonczyly sie babelki powietrza).

W tej chwili pompki nie clysze - wentylatory (wszystkiepracujana 7V oprocz wentyla w zasilaczu ktorego njieprzerabialem) pracuja znacznie glosniej od pompki. po wlaczeniu jej na pelna mocslychac lekkie trzeszczenie z odleglosci ok 20 cm.

Zainteresowanym moge przeslac zdjecia.

poprosze o zdjecia zgredziku :) na mejla

mam jeszcze prosbe wytlumacz loptalogocznie jak przerobic pompke tak jak ty, mam ten sam problem Wiepro mi bzyczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra- kupilem Weipro 800 i....

Kiszka- warczy nieludzko, nie da sie spac przy kompie. Powiem wiecej- to najglosniejszy element w kompie:(

Na razie wrocilem do aquashuta 600- przynajmniej nie slychac go.

Teraz myske nad MJ750. Tylko jak bedzie z jej glosnoscia?

 

Mial ktos MJ750 i Aquashuta zeby mi powiedziec co bedzie cichsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj Xantos no i mi buczy Weipro :( tylko ja mam 700

co ci moge radzic, czy zaczepiles ja na wezu czy na przyssawki

daj jej trohce czasu niech pochodzi pare dni powinna sie troche uciszyc, mi po jakichs 3 dniach przestala buczec tylko ze musialem rozebrac Wc bo zmienialem weze i znowu buczy wredna bestja :)

aha sprobuj potrzasnac pojemikiem z pompka mi to czasami pomaga na chwile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieszę się widząc tego posta bo sam przymierzałem się do takiego. Moje pytanie odnośnie Aquarium Systems MJ1000 lub MJ750. Buduję obudowę z plexi, i trochę boję się, że pompka będzie się grzała (ma pracować jako niezatapialna) a nie chcę odkształceń obudowy. Jak wygląda ta sprawa??? Druga sprawa to węże (Rurka dopływowa 18,9 mm; Rurka odpływowa 12,6mm). Mam nagrzewnicę od Kadeta, która ma wyjścia bodajże 16mm. Stosujecie jakies reduktory?? Bo blok wodny który ma być chłodzony ma wyjscia 10/12mm (Orbital O3 SM).

 

chyba zaloze nowego posta ;-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pompki Hydor Seltz Lxx (np L20, L30), sa niezatapialne, L30 wiem ze ma srednice na waz 12mm, L20 nie wiem jaka ma, moze mniejsza.

O L30 byl artykul na overclockers i wypadl przyzwoicie w porownaniu z Eheimem 1250. 

Jesli chodzi o srednice wyprowadzen oraz glosnosc to sa one w scislej zaleznosci z wydajnoscia pompki, w tym przedziale co szukasz powinienes znalezc cos spelniajacego twoje kryteria.

dzieki za pomoc... wlasnie takie porownania szukalem :) jedna kto szuka ten znajduje :P :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy post w dziale Watercooling :) .

Ja właśnie dziś odebrałem pompkę Hydor Seltz L20 - praktycznie jej nie słychać. Jedyne co słyszę to powietrze w rurkach ponieważ odpowietrzam system i testuje swoje WC ( na razie poza kompem).

Właśnie złożyłem zestawik z bloków Cool-Cases CPU + VGA , + mały zbiornik wyrównawczy + pomka Hydor Setz L20 +Black Ice Pro połączenia na szybkozłączkach.

Od razu się wytłumaczę - nie kupowałem od MCS czy CFD mimo że miałem wielką ochotę bo mieszkam za granicą - Francja. A jedyny dostępny polski zestaw tutaj to przesławne ;) CPC.

Salut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do posiadqaczy EHEIM 1250 czy nie powoduje ona falowania monitora itp gdy jest blisko niego :? Mam zamiar ją qpić, siedziała by w budzie ok 25cm od monitora więc wole się upewnić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak takiś mądry to jeszcze napisz jak...

blaszka.... np. stary zasilacz - obudować w to

poza tym jeśli będzie wewnątrz obudowy metalowej (NIE plexa :D ) to masz podwójny ekran

 

aha - zaraz ktoś pewnie zaproponuje klatke faraday'a - pomysł znakomity, wykonanie truuudne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak ekranować EHEIM'a :? bez zatapiania :?

Ja mam - zrobić ekran. :)
jak takiś mądry to jeszcze napisz jak...
A znasz zasadę działania ekranu?.. ..jeśli tak - masz odpowiedź.. ..jeśli nie - masz problem.. :)

 

..zresztą CthulpiSS już Ci podał najprostszy sposób..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiftech MCP600, mam już je fizyczne, ale jeszcze nie mam faktury :-)

 

Dołączona grafika

drogo nie ma co... ale jak z głośnością tej pompki, bo słyszałem że swiftech generalnie prymusem wydajności nie jest, ale komplety do WC mają bardzo fajne.

 

Z dostępnych u nas to tylko eheim ma niski poziom hałasu; i jest poniżej 499 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...