Skocz do zawartości
Neon18

Kłopot z Nagrywarką Liteon

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem liteona 52x24x52 i mam z nim dziwny problem. MIanowicie chodzi o to, ze nagrywarka owszem pali płyty ale... max 16!Przy wypalaniu większą prędkością bufor skacze jak chce! Myślałem że to sprawa sterowników do płyty głównej więc ściągnąłem najnowsze VIA 4in1 i jak narazie problem nie zniknął (mam starutkiego ABITA KT7 RAID). Kolejnym krokiem było przepinanie nagrywary do różnych gniazd na płycie ale i to nic nie dało (wszyskie możliwości). Co jeszcze cikawsze po ustawieniu dla kanału z nagrywarką DMA (w Winie XP i w biosie) nagrywarka wywala płyty -> "communication problem" w nero 6. Z kolei gdy włacze PIO 4 w bisie a w WINie Only PIO wszystko chula ale... 16x ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postaw system od nowa to wszystko będzie hulało (a może chulało) spox. lub wejdź do menedżera urządzeń i usuń pomocniczy kanał IDE (jeśli do niego masz podąłczoną nagrywarkę) i uruchom ponownie kompa.

tak bywa, nie masz czym sięmartwić (chyba ;) ). u mnie bufor wariował jak chwilowo miałem stary dysk 6 GB, który byłza wolny dla tej nagrywarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. DMA

2. Stery do plyty glownej.

3. Dobrze podpiete tasmy. Albo nagrywara sama na tasmie albo jako secondary master z jakims urzadzeniem.

4. Sterowniki ASPI najnowsze.

5. PLYTKI DOBREJ JAKOSCI Z MOZLIWOSCIA NAGRYWANIA >X16 (wydaje sie to smieszne ale mialem ostatnio podobny problem i sie meczylem zamiast kupic lepsza plytke i sprobowac).

6. Wgraj ew. najnowszy bios (jezeli jest jakis nowszy).

 

Jezeli powyzsze punkty sprawdzisz ALE CALKOWICIE BEZ OLEWANIA i nic nie pomoze to moja wiedza sie juz konczy w tym zakresie i Ci nie pomoge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam identyczny problem z liteonem tylko ze 48x24x48. U mnie tez nie nagrywa wieksza predkoscia niz 12x a nieraz i 12x nie chce nagrac. Tyle juz plyt popsulem ze plakac sie chce :cry:

A z tym DMA to dziwna sprawa bo u mnie tego wogule nie widac w napedzie i nagrywarce 8O

Gdzie to dokladnie jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na problemy z nagrywarkami jest tylko jedno lekarstwo: STEROWNIKI, STEROWNIKI I...... STEROWNIKI. Przedewszystkim najnowsze do chipsetu MoBo i kontrolerow raid (ata, sata) a pozatym jest jeszcze cos takiego jak stertowniki ASPI od Adapteca.... Poprawnym zainstalowaniu znaczaco poprawiaja stabilnosc systemu przy szybkim nagrywaniu (kopiowaniu) plytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam identyczny problem z liteonem tylko ze 48x24x48. U mnie tez nie nagrywa wieksza predkoscia niz 12x a nieraz i 12x nie chce nagrac. Tyle juz plyt popsulem ze plakac sie chce  :cry:  

A z tym DMA to dziwna sprawa bo u mnie tego wogule nie widac w napedzie i nagrywarce 8O  

Gdzie to dokladnie jest ??

LOL

Jak mogłeś spalić płyty skoro nagrywarka ma zabezpieczenie przed tym??

DMA znajdziesz w:

Panel sterowania > system > menadżer urządzeń > cdrom > ustawienia

Tak samo jest dla dysku twardego tylko że musisz znaleść w menadżerze zakładke dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma takiego czegos jak DMA sprawdzalem dokladnie i nie ma !!

A dziwne bo widzialem kiedys ze bylo.

menadzer urzadzen>kontrolery IDE ATA/ATAPI>podstawowy kanał ide>wlasciwosci >ustawienia zaawansowane

 

i to samo w kontrolerach stacji dyskietek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system win98 se

 

Zainstalowalem wlasnie najnowsze sterowniki do plyty glownej (via 4in1 hyperion 449v) i jest juz tryb DNA i wszedzie jest on wlaczony.

Ale pojawil sie problem z grafika po zainstalowaniu tej wersji sterowników.

Kiedy testuje karte graf. wpisujac w uruchom dxdiag to przy testowaniu na

directx 7 strasznie sie tnie a przed tem bylo normalnie przy dx8 i dx9 jest wszystko ok. (moja karta to geforce 2mx , mam najnowsze detonatory)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak wlacze DMA to wtedy nagrywara ma problemy (connection problem) i pod XP i pod ME!Dopiero jak wlacze PIO4 w biosie i w XP to dopiero chce COKOLWIEK wypalac! (max 12x-16X). Jesli ustawie wieksza predkosc bufory skacza jak powalone! Myslalem ze to kable (mialem ata 66) ale i tak po wymianie nic sie nie zmienilo! Z z podlaczeniami do plyty -> wszystkie mozliwosci! I do ATA 66 i pod ATA100 raida -> sam na sec. master itp I NIC! Mysle ze jeszcze sprobuje z biosem do Mojego ABITA KT7 Raid ale watpie zeby cos to dalo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system win98 se

 

Zainstalowalem wlasnie najnowsze sterowniki do plyty glownej (via 4in1 hyperion 449v) i jest juz tryb DNA i wszedzie jest on wlaczony.

Ale pojawil sie problem z grafika po zainstalowaniu tej wersji sterowników.

Kiedy testuje karte graf. wpisujac w uruchom dxdiag to przy testowaniu na

directx 7 strasznie sie tnie a przed tem bylo normalnie przy dx8 i dx9 jest wszystko ok. (moja karta to geforce 2mx , mam najnowsze detonatory

 

No to gratulacje kolego, wieeeeeeeeeeeeeeeeeeelkie gratulacje. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za słaby dysk ja miałem kiedyś 20 gb Quantum Fireball i przy nagrywaniu płytek bufaor strasznie skakał dopiero przy 16 było ok (miałem właczone dma). Teraz mam Barracude V 80 bg i moge spokojnie wypalać x24 :D. Zmień dysk na szybszy albo nagrywaj z mniejszą prędkością bo stery do IDE nie wiele ci dadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...