Skocz do zawartości
wronka

Sieciuwka w Epoxie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko,jak kupiłem płyte spr włonczyć na niej sieciuwke zintegrowanom i nie działa,mi w sklepie muwili ze wzmacniacz jest za daleko,to pokeigo mi ta karta na płycie jak to taki szajs,płyta epox 8rda i jets to prawda???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest odległość wzmaczniacza sygnału ( bo to chyba o niego chodzi) do Twojej sieciUwki :?: :D

Nawet jeśli mieszka na 12 piętrze, to do piwnicy nie będzie dalej niż 40m... a standard mówi o 105m :) A widziełem sieć w której było około 150-170m od huba do sieciówki i działało poprawnie na 100Mbit 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kiedyś, teraz licząc chyba to 10 lat temu, zbudowałem sieć lokalną, pierwszą w mieście która miała 1200 metrów, bez repiterów, i działała :] tylko gdy deszcz nie padał hehe, i bez terminatorów ;) albo z term kilko ohmowymi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na 6 piętrze,i muwił sprzedawca że te sieciówki śa liche,ja mam za 50zł i pracuje od 2 lat z netem a mam ją od poczatku kiedy pc kupowałem czyli 6 lat temu,i chodzi,a płyta nowa i taka badziewna sieciówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na 6 piętrze,i muwił sprzedawca że te sieciówki śa liche,ja mam za 50zł i pracuje od 2 lat z netem a mam ją od poczatku kiedy pc kupowałem czyli 6 lat temu,i chodzi,a płyta nowa i taka badziewna sieciówka.

Najpierw kup słownik, albo wrzucaj tekst do worda i sprawdzaj, bo tego nie da się czytać. :?

 

ehhh... zapomniałem dopisać: różnicy między sieciówką na karcie PCI a tej na Epoxie nawet nie poczujesz... na Intelu, czy 3Com'ie będzie mniejsze obciążenie i takie tam sprawy, ale za to cena trochę wyższa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sluchaj, wronka, sprzedawcy- tepaka i zaufaj nam. Sieciowka zintegrowana z 8rda+ jest conajmniej (a pewnie i lepsza) tak dobra jak ta ktora wlasnie uzywasz.

 

A nad ortografia to popracuj, chlopie, popracuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest odległość wzmaczniacza sygnału ( bo to chyba o niego chodzi) do Twojej sieciUwki :?: :D

Nawet jeśli mieszka na 12 piętrze, to do piwnicy nie będzie dalej niż 40m... a standard mówi o 105m :) A widziełem sieć w której było około 150-170m od huba do sieciówki i działało poprawnie na 100Mbit 8O

heh...nie zakumałeś :D , włąśnie oto mi chodziło, wiem ile wysnosi standartt.Tych loli ze sklepu to powinienes wyśmiać :lol:"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest odległość wzmaczniacza sygnału ( bo to chyba o niego chodzi) do Twojej sieciUwki :?: :D

Nawet jeśli mieszka na 12 piętrze, to do piwnicy nie będzie dalej niż 40m... a standard mówi o 105m :) A widziełem sieć w której było około 150-170m od huba do sieciówki i działało poprawnie na 100Mbit 8O

heh...nie zakumałeś :D , włąśnie oto mi chodziło, wiem ile wysnosi standartt.Tych loli ze sklepu to powinienes wyśmiać :lol:"

I nadal nie kumam Twojej wypowiedzi :wink:

 

BTW. pisze się standarD :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie jaże,jak lepsza to czemu mi nie działa,jest tak jakby nie było sygnału.??

A masz ją włączoną w BIOS'ie??

Jeżeli tak to nie wiem już co może z nią być nie tak. :?

Dokladnie! Wez ja najpierw w BIOSie wlacz a potem na epoxie psy wieszaj... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włonczyć

sieciuwke

zintegrowanom

muwili

muwił

jaże

dopuki

chyba na płycie ją zwaloną

Obrzygałeś mnie swoją ortografią... Jak ktoś wcześniej wspomniał tego nie da się czytać...

Wracając do tematu - nie odpowiedziałeś czy sieciówka została włączona w BIOSie - powiedziałeś tylko, że zrobiłeś "wszystko" - ale to jest pojęcie względne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zapomniałeś podać adminowi jej ID żeby dodał do serwera i dlatego nie chodzi, nie znam się na sieciach, ale jak instalowali u mnie to właśnie to wpisywali do umowy i admin poprosił żeby w przypadku jej wymiany, dzień wcześniej podać ID nowej.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to problemem tutaj nie jest sama sieciowka, tylko to ze nie podales adminowi adresu mac nowej karty sieciowej.. a wiadomo, ze w zadnej sieci, nikt o zdrowyc zmyslach nie pozwoli, aby dowolny komp mogl sie podlaczyc.. (mam nadzieje ze tlumacze wystarczajaco lopatologicznie).. takze idz do admina z adresem mac sieciowki z epoxa i bedzie git. (zeby uzyskac mac sieciowki wpisz w linii polecen ipconfig /all i spisz te 10 znakow np. 09-BA-88-89-88)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no być może,karta była włonczona w biosie,narazie nie będem zgłaszał,bo nie chce mi się robić formata,mogą być kilka mac podane na moje ip??,i chyba rużnicy nie będzie widać w szybkości??,wpisuje to"ipconfig /all " w uruchom mam xp mignie mi okienko i nic nie widze co jest???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnego formata nie musisz robic. Skup sie. Nic nie rob z kompem, karty sieciowej epoxa nie wylonczaj w biosie. Jesli chcesz korzystac z nowej karty, to zanotuj adres mac sieciowki (jak o tym potem) i z tym adresem zapisanym na kartce udaj sie do admina. A i jasnym jest to, ze jeden adres mac to jeden adres ip... bo jak sobie wyobrazasz 2 kompy z tym samym ip w sieci lokalnej?

 

Tak wiec aby poznac adres mac swojej sieciowki w linii polecen wpisz najpierw "command" lub "cmd". Jak sie pojawi przypuszczalnie czarne okienko to tam dopiero wpisz "ipconfig /all". Adres mac swojej sieciowki znajdziesz pod "physical address", oczywiscie pod odpowiednia karta, bo wyskocza Ci zapewne informacje na temat obu Twoich kart sieciowych..

 

Roznicy w szybkosci widac nie bedzie...... bo niby dlaczego - zmieszniasz tylko karte sieciowa.

 

I ze tak z czystej ciekawosci zapytam: w jakim jestes wieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...