Skocz do zawartości
j.h.hudy

czemu mi sie komp sam wylacza

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie mamy wszyscy zgadnac jaki masz sprzet :P

 

W biosie podejrzewam, ze masz ustawione automatyczne wylaczanie przegrzewajacego sie systemu. Albo to wylacz albo ustal temp. wylaczania na wyzsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś pokręciłeś z tymi napięciami -5 -12 na pewno. A 3.3 - to dziwne, że w ogóle komp Ci się odpala.

Sprawdź miernikiem i jak się potwierdzi przynajmniej to 3,3 to szybko umieść PSU w koszu, albo w serwisie (jeżeli Ci życie sprzętu miłe). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem. Dolacze sie do tematu, bo mam ten sam problem. Mi sie restartuje. I zawsze po restarcie wyswietla komunikat, ze system zostal wzbudzony po "fatal error".W logu zdarzen zapisuje, ze przyczyna jest python.dll (od Bit Torrenta). Ale teraz jeszcze szybciej i z niewiadomych powodow sie wylacza.Rza jest napisane,ze to ATI, raz nic nie jest napisane.W nocy nic nie chodzi oprocz Bit Torrenta i UD monitora. Napiecia, temp w normie. Pracuje na XP, PIV 2.8 HT. Zasilacz Chieftec 360W.Dodatkowy wentyl wciagajacy powietrze.

Nic nie przychodzi mi do glowy. Sprzet ma miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem. Dolacze sie do tematu, bo mam ten sam problem. Mi sie restartuje. I zawsze po restarcie wyswietla komunikat, ze system zostal wzbudzony po "fatal error".W logu zdarzen zapisuje, ze przyczyna jest python.dll (od Bit Torrenta). Ale teraz jeszcze szybciej i z niewiadomych powodow sie wylacza.Rza jest napisane,ze to ATI, raz nic nie jest napisane.W nocy nic nie chodzi oprocz Bit Torrenta i UD monitora. Napiecia, temp w normie. Pracuje na XP, PIV 2.8 HT. Zasilacz Chieftec 360W.Dodatkowy wentyl wciagajacy powietrze.

Nic nie przychodzi mi do glowy. Sprzet ma miesiac.

POdejrzewam ze to wina jakiegoś progsa , zamiast blue screen jak na 98 na xp jest restart ,zainstaluj na nowo winde i nie instaluj śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wedlug mnie to wina kiepskiego zasilacza, ktory sie po prostu przegrzewa.. mialem podobna sytuacje u znajomego i dlugo meczylem sie co stanowilo problem... napiecia niby ok, a system jak troche pochodzil to wieszal sie/restartowal w bardzo dziwnych momentach.. tak wiec sprawdz jak bedzie na innej zasilce albo sprobuj wyjac troche sprzetu i zobaczyc jak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych płytach bardzo nagrzewają się (i przegrzewają po pewnym czasie pracy) elementy przetwornicy dostarczającej Vcore, a otwarcie obudowy powoduje, że ich temperatura trochę spada i problem niby ustępuje. Temperatura elementów stabilizatora (mosfety i diody, a także kondensatory) wzrasta do tego stopnia, że można się nawet poparzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie obaj opieramy sie na roznych doswiadczeniach u znajomych :) Ciekawe jak bedzie w tym przypadku.. w zwiazku z tym prosze kolege zakladajacego temat o poszerzenie naszych horyzontow, jak tylko dojdzie do tego co bylo przyczyna problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. W piatek odebrałem komputer ze sklepu (WGK). Po instalce XP wgrałem sterowniki i kodeki, zapodałem film i po 5 minutach w 1024x768 komp sie restartuje.... wgrałem gierke NFS i to samo po ok 3-4 min grania....

 

(przy instalacji XP pojawial sie blad/ niebieski ekran

Pojawil sie problem i system windows zostal zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu komputera (IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL) jezeli po raz pierwszy widzisz ekran bledu stop ponownie uruchom komputer.... etc...

ale instalke udalo sie dokonczyc. nie wiem czy wplyw mial ten blad. Sformatowalem jednak kompa i zainstalowalem winde 98 i w polowie instalacji instalator wykryl jakies bledy i chcial je nparawiac. Jakos poszlo. wszystko poinstalowalem i historia sie powtarza, z ta roznica ze na filmach sie wiesza.... a przy grach nadal restartuje. Nie wiem czy to wina sprzetu, czy oprogramowania (obie windy chodza bez zarzutu na innych kompach, wiec raczej nie) moze cos w biosie zwalili mi ??

 

Soltek SL-75FRN2-L

Athlon XP2500+

512 DDR Kingston

Sapphire ATI Radeon 9600Pro

zasilacz tracer 350W

nie podkrecany, wszytsko siedzi stabilnie w slotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedtem mialem plyte ecs k7vza ver.3 i bylo to samo ze po zdieciu bokow wszystko bylo oki

teraz mam nowa ecs k7s5a pro aha jest jeszcze jedno jak wlacze listwe do ktorej mam wszystko podpiete to komp sam sie wlacza po 2 sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomozcie

co mam zrobic zeby nie bylo resetow

aha przed chwila wysonolem kompa zeby dotknac mosfetow lecz byly lekko zimne

ale nagle jak komp byl wysoniety to sie zresetowal a potem bios wyswietlil

duron 1000.....Update ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy juz nikt nie pomoze

Jeśli na poprzednmiej płycie miales cos podobnego to moze cos jest nie tak z buda a dokładnie chodzi mi o to ,że moze jakies zwarcia robi ona na płycie głównej w którymś miejscu, najlepiej wyjmij wszystko z budy i kilka godzin niech komp pochodzi bez blachy i wtedy kilka razy go włacz i wyłacz i bedzie cos wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na budzie mam

 

O              O

 

 

 

O              O

 

 

O              O

w tych miescach sa wystajace koleczki o przekroju 4 mm

wiec chyba jest okej

Spróbować nie zaszkodzi ,jak chcesz usunac problem to wyjmuj graty i niegadaj, na kaze ci to wywlekac bo kiedy znajomy mial podobny problem wiec do roboty. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...