Skocz do zawartości
Sneer82

Microstar K7N2 Delta-ILSR czy Abit NF7-S? Bo ja już nie wiem

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

Szukałem, czytałem, rzucałem monetą i nic.

Nadal nie wiem którą kupić.

Bez was sobie nie poradzę.

 

A przy okazji...

2 x 256@333/400 Kingstone HyperX bedzie ok, czy wybrać coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie.

Szukałem, czytałem, rzucałem monetą i nic.

Nadal nie wiem którą kupić.

Bez was sobie nie poradzę.

 

A przy okazji...

2 x 256@333/400 Kingstone HyperX bedzie ok, czy wybrać coś innego?

jesli chcesz msi to tylko kt6 delta ale wez abita (sam to zrobilem 2 dni temu :) )

a pamieci to najlepiej Twinmosy 3200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz msi to tylko kt6 delta ale wez abita (sam to zrobilem 2 dni temu :) ) 

a pamieci to najlepiej Twinmosy 3200

dlaczego jak msi to kt6 delta ? slyszalem ze plyty na nforce2 lepiej sie sprawuja niz te na via kt600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składałem niedawno dwa kompy. Jeden właśnie na MSI, a drugi na Abicie.

Jedyna różnica to to, że MSI było Delta-L a Abit NF7 :D

Wnioski:

1. Okrągłe kable HDD i FDD z MSI są tak sztywne, że można by nimi zabić. Za to taśmy z Abita są lux.

2. MSI jest zrobione dość paskudnie jeśli chodzi o przykręcanie do budy, bo jest trochę za krótkie i jedna krawędź płyty sobie w powietrzu wisi.

3. Gniazda zasilania na Abicie nia dało się chyba usytuować w gorszym miejscu...

4. D-Bracket z diodami w MSI jest fajny. Od razu wiedziałem że mu pamiątki nie leżą (kapryśny jest).

5. Do podkręcania zdecydowanie Abit. On jest do tego stworzony. MSI również, ale nie do końca.

 

Ogólnie wybrałbym zdecydowanie Abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

jesli chcesz msi to tylko kt6 delta ale wez abita (sam to zrobilem 2 dni temu :) )  

a pamieci to najlepiej Twinmosy 3200

dlaczego jak msi to kt6 delta ? slyszalem ze plyty na nforce2 lepiej sie sprawuja niz te na via kt600

To ze nForce2 jest lepsze KT600 to wiadomo, ale Rosiowi chodzilo o to ze MSI zrobilo dobra plyte pod kt600 a na nForce2 sa lepsze niz produkt MSI - np. wspomniany Abit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a teraz ja ;)

 

ASUS A7N8X-X Deluxe , czy moze cos innego?? Ale co?

Za kilka dni bede kupowal mobo, no i juz jestem prawie przekonany do tego ASUS'a ale moze polecilibyscie cos inszego??

Zalezy mi na SS.

Czy ten ASUS nie bedzie wybrzydzal na KingMaxy 3200??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, a jaka jest najtańsza płytka na Nforce 2? Oprócz ECS. Nie obchodzą mnie żadne dodatki, ważne bym mógł ustawić FSB 200, Vcore 2,0V i mnoznik 12,5.  Sound Storm mnie nie obchodzi...

Cena to około 350zł

Moze Shuttle AN35N Ultra na nForce2 Ultra? Ma mnozniki do 23x i napiecie do 2V. Ma otwory wokol socketa, Zalman pasuje bez zadnych modyfikacji (zasilacz musi byc troche dalej od plyty). Uruchomilem to na fsb 220 z pamieciami DDR400 przy standardowym pasywnym chlodzeniu chipsetu.

Tarez dzialam na 10x210, dla kumpla zlozylem komp na tej samej plycie i pracuje tam Barton 2500+@2200 (11x200).

Nie wiem po ile te plyty sa teraz w PL, ale w USA Shuttle ma promocje do konca miesiaca i mozna ta plyte miec w domu za 50$. Link do plyty http://www.us.shuttle.com/specs.asp?pro_id=280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wysyłaj do Polski toto? Jakie to koszty?

Nie wiem, ja mieszkam tu na miejscu i mnie to nie interesuje. Te plyty mozna kupic w PL cos okolo 300 zl z tego co sie orientuje, jesli macie dobrego dystrybutora to jakos powinien uwzglednic te promocje, ktore ma teraz Shuttle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj konfig jest bardzo stabilny, kilkanascie godzin pod Prime95 robi bez problemu. Ta plyta, ktora podales to jest tansza wersja i nie ma dual channel. Shuttle robi ta plyte w dwuch wersjach: AN35N-400 bez dualu i AN35N-Ultra z dualem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stabilna ta płytka? ma dual DDR? 

http://mojepc.pl/shop/product.php?prid=18892 czy to ta? Jeśli tak, to chyba sobie naprawdę kupię:)

nie ta :P WRX pisze o AN35N Ultra a Ty wyszukales AN35N 400 :!:

ale to i tak nieistotne bo jedna i druga plyta na 80% bedzie miala ten sam NB (starego nForce2 nie Ultra 400) rev. A1

a o jajacach z tym co wyszukales mozesz poczytac w Artykulach na Tweaku :P

 

(dodane) choc chyba nie do konca mam racje co do Ultra bo znalazlem to http://www.thors-hardware.net/new_page/tes...tra_seite2.html

 

...A tak wogole to mogles juz cos doradzic a nie tylko wytykac nieistotny blad...

jak potrzeba dziurek kolo Socketa to ja bralbym Abita NF7-S (2.0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli zależy Ci na wypasie niezłym to Bierz ILSR-a. Sam mam taką, ma SS, FireWire, RAID,LAN-a,Jest bardzo porządna, stabilna wyciągnałem Antkiem 1700+ 2.5 Ghz ale brakuje troche wyższego napięcia max 1.85 i FSB, tylko do 210. Myślę że jest to "jakaś" alternatywa dla NF7-s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ILSR-a???

Bo nie slyszalem o czyms takim.

A sek w tym ze potrzebuje dziurek wokol socketu, SS, i raid, serial ata mi w sumie nei jest potrzebne, ale zwykle i tak jest.

Ten Abit cos mi nie przypdal do gustu, sam nie iwem czemu, ale jakos nie do konca, za to Asus mi sie wydaje najlepsza dla mnie plyta, wiec jakbysci mogli jakies uwagi na temat tej plytki.

Moze jakis EPOX? W sumie jak nie Asus to wolalbym juz Epoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest ILSR-a???

Bo nie slyszalem o czyms takim.

MSI K7N2 Delta-ILSR kosztuje jakies 550-600zł

 

a ma ktos moze Gigabyte GA-7N400PRO2 troche bardziej mi sie podoba niz MSI, ale chciałbym poznac jakies opinie uzytkownikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...