Skocz do zawartości
Gość

glupi problemo z monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam maly problem z monitorem Medion 19 md1998sl. A mianowicie :

w Rozdzielczosci 1024x768 wyciaga 100Hz i obraz (literki pod ikonkami) nie są ostre . JAk dam 60Hz w 1024x768 literki pod ikonkami ostre i takie jak powinny byc. Monit w specyfikacji ma 100Hz. Co jest z nim???. Aha jeszcze jedno czy przy 100Hz odswiezanie Horizontal 81Hz a Vertical 100Hz jest normalne??? (chyba takco nie?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sterowanie za pomocą OSD to poszukaj opcji moire, powinno udać ci się to dobrze ustawić, przy wyższych częstotliwościach odchylania mogą występować małe zakłucenia w ostrości, najlepiej zawsze używać o jeden stopień mniej niż max.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj monitor ma w specyfikacji 100Hz ale to tylko dane teoretyczne, on bedzie dzialal z takim odswiezaniem, ale nie wiadomo jak :D Np moj Highscreen (15'') tez ma napisane ze wyciaga 1024x768@85Hz ale jak to ustawie to widac ze sie chlopak meczy :D obraz ma zla geometrie i jest strasznie niewyrazny, a na 75Hz wszystko spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sterowanie za pomocą OSD to poszukaj opcji moire, powinno udać ci się to dobrze ustawić, przy wyższych częstotliwościach odchylania mogą występować małe zakłucenia w ostrości, najlepiej zawsze używać o jeden stopień mniej niż max.

Pozdr.

Heh dziex pomoglo :o ale narazie na Virge 3d w tym tygodniu bede mial ATI to jeszcze bede mowil co i jak jest licze na twoja pomoc. Aha dalem Vertical Moire na 100 a Horizontal na 0??? czy moze byc tak??? nie zjebie mi sie wzrok??? jak mozesz to podaj mi najlepsze ustawienia Aha jeszcze jedno czy przy 100Hz odswiezanie Horizontal 81Hz a Vertical 100Hz jest normalne????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sterowanie za pomocą OSD to poszukaj opcji moire, powinno udać ci się to dobrze ustawić, przy wyższych częstotliwościach odchylania mogą występować małe zakłucenia w ostrości, najlepiej zawsze używać o jeden stopień mniej niż max.

Pozdr.

Heh dziex pomoglo :o ale narazie na Virge 3d w tym tygodniu bede mial ATI to jeszcze bede mowil co i jak jest licze na twoja pomoc. Aha dalem Vertical Moire na 100 a Horizontal na 0??? czy moze byc tak??? nie zjebie mi sie wzrok??? jak mozesz to podaj mi najlepsze ustawienia Aha jeszcze jedno czy przy 100Hz odswiezanie Horizontal 81Hz a Vertical 100Hz jest normalne????
Odhylanie poziome to jak już 81 kHz i tak mniej więcej powinno być.

Monitor poziom automatycznie dostosowuje do pionu.

Ustawienie mory jest właśnie po to żebyś nie zniszczył sobie oczu i nie napiszę ci ile powinieneś mieć, musisz to ustawić pod siebie, to jest mniej więcej tak jak z temperaturą barwową, jedni wolą ok. 8000 a inni 10000.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sterowanie za pomocą OSD to poszukaj opcji moire, powinno udać ci się to dobrze ustawić, przy wyższych częstotliwościach odchylania mogą występować małe zakłucenia w ostrości, najlepiej zawsze używać o jeden stopień mniej niż max.

Pozdr.

Heh dziex pomoglo :o ale narazie na Virge 3d w tym tygodniu bede mial ATI to jeszcze bede mowil co i jak jest licze na twoja pomoc. Aha dalem Vertical Moire na 100 a Horizontal na 0??? czy moze byc tak??? nie zjebie mi sie wzrok??? jak mozesz to podaj mi najlepsze ustawienia Aha jeszcze jedno czy przy 100Hz odswiezanie Horizontal 81Hz a Vertical 100Hz jest normalne????
Odhylanie poziome to jak już 81 kHz i tak mniej więcej powinno być.

Monitor poziom automatycznie dostosowuje do pionu.

Ustawienie mory jest właśnie po to żebyś nie zniszczył sobie oczu i nie napiszę ci ile powinieneś mieć, musisz to ustawić pod siebie, to jest mniej więcej tak jak z temperaturą barwową, jedni wolą ok. 8000 a inni 10000.

Pozdr.

to juz sobie pewno ladnie zrabalem caly czas mialem V- 0 , H - 0 :). Hej a 100 i 0 moze byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianach mory na V pomiędzy 0-100 jest nie wielka różnica, gorzej jak byś w poziomie musiał przestawić na 100. to by oznaczało że zbieżność ci się rozjechała.

Ups, głupio to zabrzmiało, ale chodzi mi tylko o zbieżność kolorów.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej to ile wkoncu powinny odpowiednio wynoscic V i H ??

Powinno być to w instrukcji.

V to jest pion, w moim przypadku to 50-160 Hz.

H poziom, 30-96 kHz.

Czyli.

Przy V -50 Hz, H powinno być 30 kHz

Przy V 160 Hz, H powinno być 96 kHz.

To jest normalne.

Jeżeli masz wyższą częstotliwość odchylania w pionie, to musi być też wyższa w poziomie, żeby plamka mogła nadążyć.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a tak jest dobrze ustawione???

Dołączona grafika

czy to jest dobry obraz??? co zminic jeba sie w takim oczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tristan ty zrobiles screenshota ??? a jakim on cudem ma nam pokazac obraz na twoim monitorze :)))))) no chyba ze to zdiecie (w co bardzo watpie :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tristan ty zrobiles screenshota ??? a jakim on cudem ma nam pokazac obraz na twoim monitorze :)))))) no chyba ze to zdiecie (w co bardzo watpie :) )

Też się nad tym zastanawiam.

:lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tristan ty zrobiles screenshota ??? a jakim on cudem ma nam pokazac obraz na twoim monitorze :)))))) no chyba ze to zdiecie (w co bardzo watpie :) )

no rzeczywiscie wy macie swoja more :). ALE MAM PYTANIE JAK USTAWIC NAJLEPIEJ MORE DO 1024X768 w 100HZ???? przy Monitorze 19'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tristan ty zrobiles screenshota ??? a jakim on cudem ma nam pokazac obraz na twoim monitorze :)))))) no chyba ze to zdiecie (w co bardzo watpie :) )

no rzeczywiscie wy macie swoja more :). ALE MAM PYTANIE JAK USTAWIC NAJLEPIEJ MORE DO 1024X768 w 100HZ???? przy Monitorze 19'
Na to nie ma żadnej zasady. Musisz kombinować.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tristan ty zrobiles screenshota ??? a jakim on cudem ma nam pokazac obraz na twoim monitorze :)))))) no chyba ze to zdiecie (w co bardzo watpie :) )

no rzeczywiscie wy macie swoja more :). ALE MAM PYTANIE JAK USTAWIC NAJLEPIEJ MORE DO 1024X768 w 100HZ???? przy Monitorze 19'
Na to nie ma żadnej zasady. Musisz kombinować.

Pozdr.

a jest jakis program w ktorym bedzie widac najlepiej i w ktorym fajnie sie ustawia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tristan ty zrobiles screenshota ??? a jakim on cudem ma nam pokazac obraz na twoim monitorze :)))))) no chyba ze to zdiecie (w co bardzo watpie :) )

no rzeczywiscie wy macie swoja more :). ALE MAM PYTANIE JAK USTAWIC NAJLEPIEJ MORE DO 1024X768 w 100HZ???? przy Monitorze 19'
Na to nie ma żadnej zasady. Musisz kombinować.

Pozdr.

a jest jakis program w ktorym bedzie widac najlepiej i w ktorym fajnie sie ustawia???
Pewnie coś takiego jest bo kiedyś o tym czytałem, ale naprawdę sorry, nie pamiętam nazwy.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego co sie nazywa Monitortester fajny soft znalazłem go przez onet. Jak chcesz to daj namiar to ci go jutro podeśle gołębiem albo emalią :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...