Skocz do zawartości
Gregfan

Athlon 1800+ na ECS K7VTA3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tą płytę w wersji 5.0 - obecnie z Duronem 1200 na pokładzie. Teoretycznie obsługuje ona magistralę 166 MHz (poprzez zmianę zworek na płycie) i zastanawiam się czy jest szansa aby płyta działała stabilnie z Athlonem 1800+ lub 1700+ (dobrej serii) ustawionym na FSB 166 (bez zmiany mnożnika i podnoszenia napięcia na procku – gdyż tych funkcji w zasadzie brakuje w biosie – drutmody też raczej na razie odpadają)... Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tą płytą i mógłby się nimi podzielić... Wiem, usłyszę zaraz szukaj na forum, ale już to zrobiłem i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety miałem doświadczenia z ta płytą :) W wersji 3.0. Bez drutmoda raczej się niobędzie. Mój procek za nic w świecie niechciał pośmigać na 166. A teraz prosze... Ale zawsze warto spróbowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie korzystam z ej płytki i wcale nie narzekam XP2400+ 2000@2250 Full-stable

Miałem XP1700 jakieś palomino i szedł tylko na 140 Mhz

Miałem również T-Brad-a 1800 i też szedł na 140 w porywach do 150

A na drut-moda u mnie sie nie zanosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Może jednak warto spróbować włożyć tego 1800+ i podkręcić do fsb166 (jak się uda - a jak nie to zostaje jeszcze drut mod ;)

 

PS. djwatoo - na jakich ustawieniach masz tego 2400+ (fsb?) i czy masz wersję płyty 5.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki K ] T [ K . Właśnie takich informacji szukałem, ale jakoś musiał mi umknąć ten topic. Z tego co wyczytałem, widzę, że ta płyta nie jest taka beznadziejna jak wszyscy o niej mówią i można na niej jednak coś podkręcić... Ja na razie podkręciłem Durona 1200@1308 (niewiele, ale dobre i to ;) a jak zmienię proca i zasilacz to spróbuję coś poważnie pokręcić.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...