Skocz do zawartości
bkroy

Kazaa zapycha transfer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem dotyczący sieci i SDi.

Problem jest taki, że nawet jak sam włącze u siebie Kazaa to mi net słabo chodzi. U innych to samo i na odwrót, jak ktoś z sieci Kazaa ma włączoną to u mnie net źle działa. Kiedyś tego nie było.

Gdzie jest problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć jeszcze jest opartda na SDi.

Mam wrażenie że to kazaa robi robote, bo jak jej nie mam to net spoko działa.

Czy jest coś (opcja lub ustawienie) w Kazaa które blokuje cały dostępny i możliwy transfer??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli Macie Serwer Na Linuxie to pobawcie sie w blokowanie portó, albo przynajmniej walnijcie kaazie najmniejszy priorytet,ewentualnie przydzielcie programom typu p2p jakies 20-30% z dostepnej szybkosci łącza.Ale z SDI nie ma co rzeźbić :D zmieniajcie na coś szybszego, u nas na sieci jest DSL 512kb/s a i tak mamy zamiar zwiekszyc do 1 mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie p2p typu Kazaa, eMule, itd. to największe zapychacze łącza. Nie trzeba ciągnąć z maksymalna predkością i juz łącze staje a pingi >700. Można chlery dostać. Lepiej przesiądź się na DC bo nie zapycha tak łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna wyciac naglowki i kazza papa ;]

przy "wycinaniu" sproboj wpisac na ircu, gg, IE czy gdziekolwiek slowko_wycinane... :)

 

sa 2 warianty zeby moc/niemoc korzystac z kazy itp.

 

1. ubic lacze jakims cbq i podobne do wartosci skandalicznych typu 2% z calosci :D

2. rozsadne korzystanie / umiejetna konfiguracja kazy/mula. wystarczy przy "definiowaniu" lacza nie wpisywac 100% wartosci . Zdecydowana wiekszosc userow w tym momencie nie mysli o sieci jako o X ludziach.. tylko "cale lacze dla mnie"..

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie z tym priorytetowaniem jest ciutke problemów.

No to może najprościej ugadać między sobą że w określonym czasie włączasz port kaazy, np od 24 do 10, wtedy kto chce niech ciągnie.

A potem kaaze odłaczasz i no problem,ewentualnie zmień kaaze na e-donkey'a albo direct connect'a.

Moze to pomoże troszeczke ale nie oczeuj cudo,z sdi w sieci teraz wiele nie podziałasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...