Skocz do zawartości
ParanoiK

ROUTERY - dobór, oceny, porady.

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem kupilem sobie niedawno router d-link 604 do neo+ dziala ok. mam do niego podlacznone 2 kompy i tu jest problem

na jednym z nich moge sciagac z netu z predkoscia nawet 66KB/s a na drugim zaczyna od 40 i spada tak do okolo 12 KB/s moze to jakis podzial lacza ??? a czesem nawet do 5 KB/s czemu??? jak to naprawic??? aha ten na ktorym spada to p4 z 512 ramu wiec nie jest zbyt wolny co to moze byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem z tym problem więc moze ktoś tez bedzie miał tu przedstawiam rozwiązanie :

Jak ustawić DC/DC++ tryp active na ruterku Lucenta CellPipe 20A-GX :

 

1. telnetujemy sie do modemu

2.podajemy komende

pat
3a.(Wersja dla PPPoE)Ustawaimy przekierowaie dla TCP tkz. PAT podajemy komende
addpatin pppoe 1412/tcp 192.168.x.x
3b.(Wersja dla PPPoE)Ustawaimy przekierowaie dla UDP tkz. PAT podajemy komende
addpatin pppoe 1412/udp 192.168.x.x
4a.(Wersja dla PPPoA)Ustawaimy przekierowaie dla TCP tkz. PAT podajemy komende
addpatin pppoa 1412/tcp 192.168.x.x
4b.(Wersja dla PPPoA)Ustawaimy przekierowaie dla UDP tkz. PAT podajemy komende
addpatin pppoa 1412/udp 192.168.x.x
5.podajemy komende
home
6.podajmey komende
save
7.Czekamy az modem odzyska połączenie

8.Zmieniamy ustawinia DC/DC++

ustawiając tryb active i podając zewnętrzne IP np. 80.50.126.36 port 1412

9.I cieszymy sie trybem active na DC/DC++ :D

 

P.S Dzięki za pomoc noose :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem kupilem sobie niedawno router d-link 604 do neo+ dziala ok. mam do niego podlacznone 2 kompy i tu jest problem

na jednym z nich moge sciagac z netu z predkoscia nawet 66KB/s a na drugim zaczyna od 40 i spada tak do okolo 12 KB/s moze to jakis podzial lacza ??? a czesem nawet do 5 KB/s czemu??? jak to naprawic??? aha ten na ktorym spada to p4 z 512 ramu wiec nie jest zbyt wolny co to moze byc???

może kabel od tego kompa do routera jest za dlugiza krótki albo jakiś dziwny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarobilem jeszcze raz kabel i jest lepiej tzn zamiadt 12 KB/s mam 30-45 Kb/s ale to i tak jeszcze sporo za malo :( powinienem miec okolo 64KB/s

nie wiem czy to jest bardzo ważne ale jeśli kabel jest za krótki, ma np. 2 metry to może nie działać prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dobraniem modemu ADSL z wbudowanym ruterem (do neostrady) Jak mozecie to pomozcie mi wybrac, zaznaczam, ze mam bardzo malo czasu. Koniecznie musi to byc modem z ruterem dlatego, ze chcemy wymienic orginalny modem na ten oraz rozdzielic to na siec, co przy jednym urzadzeniu jest stosunkowo latwe i udogodnione. O to propozycje, aczkolwiek ja raczej przychylam sie do pierwszego typu czyli Planet do tej porym mialem go w swojej sieci (tz ruter planet tyle ze do SDI ) i spisywal sie b. dobrze przez 2 lata ani razu sie nie zawiesil!!!! Siec 9 osobowa.

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...&id=7099&sid=14

http://www.balta.pl/opis.php3?ID=7236

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z dobraniem modemu ADSL z wbudowanym ruterem (do neostrady) Jak mozecie to pomozcie mi wybrac, zaznaczam, ze mam bardzo malo czasu [...]

:arrow: duzo juz o tym pisalem, wystarczy zerknac do tematu - 'neostrada dzielenie'. z modemami firmy Planet nie mialem doczynienia i nie moge zbytnio sie o nich wypowiadac. jednak co do Asmax to jest to dobry zakup, jednak troszke kosztowny. za cene 390 zl mozna dostac modem Planex BRM-04, ktory jest tym samym urzadzeniem co Asmax (nawet te same menu ma). rozni sie jednynie kolorem i materialem z jakiego wykonana jest obudowa (Planex - metalowa, czarna; Asmax - plastikowa, bialo-kremowa) oraz cena. wybor nalezy do Ciebie. ja zachecam do zakupu Planex'a BRM-04.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście cie o czymś takim jak router z modem ADSL i jeszcze ze switchem na 4 kompy - gosciu mnie zadziwił, bo myślałem, że kupie router i do tego jeszcze trzeba bedzie switcha kupić - a teraz ponoć można to wszystko dostać w jednym i kosztuje to ok 500 zł . CO o tym myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja bym polecil firme Allied Telesyn modem adsl,switch 4 portowy za 499 zl.

mam ten modem a dokladnie AT-AR250E i wsio ok dzili elegancko laczy sie i wszytko tylko ze mam problem ale nie wiem czyja to wina stawiam na tpsa co jakis czas 2 raz dzien czasem czesciej a czasem chodzi 2 dnio poprostu sie rozlancza po ponownym wlaczeniu dzial ok ... stawiam na tpsa bo bylo kilka dni ze dzilo sie to zawsze w tych samych godzinach ? a moze cos trezba zrobic moze ktos cos wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszeliście cie o czymś takim jak router z modem ADSL i jeszcze ze switchem na 4 kompy - gosciu mnie zadziwił, bo myślałem, że kupie router i do tego jeszcze trzeba bedzie switcha kupić - a teraz ponoć można to wszystko dostać w jednym i kosztuje to ok 500 zł . CO o tym myślicie ?

:arrow: qrcze... ameryki nie odkryles. zerknij wyzej w tym temacie, a sprawa modemu ADSL i jego wyboru byla juz poruszana. rowniez w tych dwoch tematach mozesz o tym poczytac:

- http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=44105

- http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=42957

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..a czy nie sensowniej jest wziac modem Planet ADE-3000 i do tego dolozyc jakiegos SW-501? zawsze przeciez mozna wsadzic miedzy jedno a drugie jakiegos pascia i starac sie podniesc efektywnosc tego rozwiazania, prawda? a moze jednak lepiej Micronet SP3354? lepsza firma no i mniej miejsca zajmie a do tego nie trzeba sie bawic w stawianie jakiegos serwerka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam router ADE-3000 chcę ustawić jakiś limit na ściąganie plików przez programy p2p. Czy jest taka możliwość na tym routerze?? I jeszcze jedno jak ustawić żeby nikt się nie mógł na lewo podpiąć do sieci i kożystać z neta.

Nie ma mozliwosci limitowania przepustowosci na tym routerze. Posiadajace taka mozliwosc sa w nieco innej klasie cenowej

 

Niestety nie widzialem tego konkretnie modelu ale biorac pod uwage ze praktycznie wszystkie w tej klasie cenowej charakteryzuja sie podobna funkcjonalnoscia smiem przypuszczac ze jedynym mozliwym do wprowadzenia zabezpieczeniem jest filtrowanie po MACach

Tak naprawde imho jedynym sensownym i prawie 100 procentowo pewnym zabezpieczeniem sieci jest autoryzacja (np Radius) i PPPoE dla koncowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wczoraj zamienilem modem tpsy na w/w sprzet z powodu dzielenia neo na 3 osoby. ale nagle po podlaczeniu go drastcznie spadly transfery p2p, natomiast www dziala dalej jak zloto. wiec wrocilem na probe do modemu tpsy ( thomson) i wszystko wrocilo do normy. sprawa nei wygla na przypadek bo asmax chodzil cala dobe i sie zbytnio nie popisal, a na thomsonie wsyzstko jest ok juz przez dluzszy czas. nie wiem czym to moze byc spowodowane, instalacje i konfiguracje przeprowadzilem zgodnie z instrukcja. plizzzz help me...

danke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...