Skocz do zawartości
ParanoiK

ROUTERY - dobór, oceny, porady.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie: czy ktoś używał tego modemu/routera: Allied Telesyn At-AR250E? Mam neo+ podzieloną na 3 osoby, Internet działa przez jakieś 30min a czasami moze z 1godz. po czym się zawiesza (nie da się nawet wejść do menu konfiguracyjnego). Pomaga tylko twardy reset. Wkurza mnie ta systuacja. Dzwniłem do Wawy, do wsparcia technicznego AT, powidzieli mi, że mieli dużo zgłoszeń o tego typu usterce.Powiedzieli, że jest to wina firmware'u i prace nad nowym trwają...(optócz fabrycznego innego firmware'u nie ma) Oddałem go dziś do serwisu do sprzedawcy, za jakieś 2-3 dni mi dadzą odpowiedź czy odadzą mi kasę, czy zaproponują inną markę/model, czy wogóle u nich może będzie dobrze chodzić (oby nie :wink: ). Będą teraz testować.

 

Czy ktoś miał tego routera i też mu się wieszał :?:

 

P.S.Modem jest na 100000% dobrze skonfigurowany, na podstawie instrukcji z TP oraz kilku opisów z www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Panowie będę konfigurował znajomemu neo na dwa kompy. W ofercie jednej z warszawskich hurtowni znalazłem taki modem z routerem. Mam pytanie czy spotkaliście sie z nim i czy ktos ma zrobione na nim łącze bez problewowo ?. Pytam bo ze sprzetem tego typu będę miał pierwszy raz do czynienia i nie chciałbym zakupic znajomemu lipy. Sprzęt moge kupić za 290zł +Vat więc cena jak najbardziej przystepna. Jeżeli wasze opinie bedą pozytywne to w tym tygodniu go kupie i moge też kupić większą ilość (niż 1-en) dla kogos z forum....

 

Proszę o opinie. A jeżeli nie ten to jaki, DOBRY i SPRAWDZONY ???

 

ParanoiK : Sorry Wielki Bracie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pytania rogal1 JAHT ADSL ROUTER AR41/2A

Mam ten router juz od okolo 1 m-ca i zadnych zwisow, automatyczna konfiguracja jedyne z czym trzeba bylo sie pobawic to musialem zmienic uklad kabli we wtyczkach RJ-45 zgodnie z rysunkiem dolaczonym w manual na dyskietce od routera. Ja go kupilem za 399 zł i naprawde nie narzekam a nawet polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma poczatku mialem siec poprzez hub+ serv a jak zakupilismy router to trzeba bylo poodcinac koncowki i zrobic na nowo nie pamietam jaki byl wtedy uklad kabli ale teraz jest tak patrzac od lewej i z gory :

braz,bial-braz,zielony,bialo-niebieski,niebieski,bialo-zielony,pomaranczowy,bialo-pomaranczowy.

a jezeli chodzi jak z firewlami to niepowiem bo sie nieznam az tak.

tu umieszcze jak doslownie wyglada menu tego routera po prawej sa tabelki z konfiguracja ktorych na zdjeciu teraz nie widac :wink:

http://www.republika.pl/sierpc/pliki/toc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest jest lepsze i dlaczego Asmax Ar-701u czy Planet ADE-3000. Istnieje jeszcze jakaś tania alternatywa dla tych routerków? Zależy mi żeby było autopołączenie po zerwaniu oraz możliwość jakiegoś ukrócenia zapędów niektórych użytkowników do ściągania w dzień tzn ich odcięcie lub ograniczenie transferu(wiem że to drugie za tą cenę nie da rady).

 

Nie mówcie mi, że lepiej jest postawić serwer na Linuxie bo teraz mam tak i jest luz, ale laska u której stoi serw niedługo się wyprowadza i chce routa bo jest niby mniej kłopotliwy (serw stoi od 2 miechów bez reseta :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

wczoraj zamienilem modem tpsy na w/w sprzet z powodu dzielenia neo na 3 osoby. ale nagle po podlaczeniu go drastcznie spadly transfery p2p, natomiast www dziala dalej jak zloto. wiec wrocilem na probe do modemu tpsy ( thomson) i wszystko wrocilo do normy. sprawa nei wygla na przypadek bo asmax chodzil cala dobe i sie zbytnio nie popisal, a na thomsonie wsyzstko jest ok juz przez dluzszy czas. nie wiem czym to moze byc spowodowane, instalacje i konfiguracje przeprowadzilem zgodnie z instrukcja. plizzzz help me...

danke

ja mam obecnie ASMAX AR800C2 i na p2p nie narzekam, wystarczy sobie poprzekierowywac porty i nie ma problemu, a pozatym czy na twoim modemie miałeś jakiegoś firewala, NAT-a czy tylko polaczenie p2p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki valdimar za odp :) niestety jak oze jestem laikiem w tyhc kwestiach przekierowanie portow nie wiele mi mowi :( na modemie nie wiem jak to jest, czy byl jakis firewall or something, generalnie instalacja modemu TPSY nic na ten temam nie mowila :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki valdimar za odp :) niestety jak oze jestem laikiem w tyhc kwestiach przekierowanie portow nie wiele mi mowi :( na modemie nie wiem jak to jest, czy byl jakis firewall or something, generalnie instalacja modemu TPSY nic na ten temam nie mowila :(

Jeżeli instalowałeś tylko modem neo+ i nie miasz w kompie jakiegos firewalka to wtedy masz polączenie p2p może sie to cechować duzymi tranferami na p2p ale wtedy mozna latwo cię "rozwalić" ponieważ nie mas zadnej ochrony przed atakami, natomiast jak masz router np ten twój to on ma jakiegos tam NAT-a on maskuje porty etc etc => jestes bespieczniejszy w sieci lecz to sie wiążę z mniejszymi tranferami, jezeli jednak chcesz zeby ci na asmaxie chodziło (oraz na praru innych routerach) przyzwoicie p2p to musisz forwardować (przekierować) porty, jak uzywasz Kazaa to chyba nie musisz bo chyba to leci na 80 a jezeli uzywasz osła (osioł bez forwarda=LowID)to serwery przeważnie używają takich portów jak 4661,4662 etc etc. Nie pamietam jak jest z BitTorrent. Polecam przestudiowanie Manuala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie teraz zastanawiam nad ASMAX-ROUTER-AR800C2 i D-LINK 504.

 

Mozecie cos bardziej polecic?

Bedzie mi on sluzyl do rozdzielenia NEO na 3 kompy na odleglosc 150m.

ja sie tez na tym sprzętem zastanawialem, nawet tez nad planet ADE-4000, ale o D-Link'u nic nie wiedzialem tj nikt z moich znajomych nie chwalił się nim, o planecie mówili ze na ośle rozłącza sie, a ASMAX chodzi spoko i jestem tego samego zdania ;)

 

P.S 150 m to chyba wykracza poza granice własnego lokalu => nielegalne dzielenie? tj, dzielenie bez zgody?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka - Asmax Router BR-704n+ spełnia wymagania prostego routera dla niewielkiego LANa (10 jednostek)? Do samego sprzętu dają jakąś instrukcję czy też trzeba samemu szukać w necie, bo na asmax.pl na temat konfiguracji nie ma nic :| Da się na nim przkierowywać porty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam mały problem z routerem(D-Link DI-604) i transferem plikow z Torrenta. Mam Neo + i wina XP ale zawsze transfer przy sciaganiu plików był 1-8KB przy dobrych wiatrach dochodziło do 15 . Po wypieciu kabla od modemu z routera i wpiecia go bezposrednio do karty sieciowej transfer przy sciaganiu 2 plikow był po 30/33 kb na plik , niestety nie znam sie na routerach i nie wiem co powoduje ta blokade przy sciaganiu moze ktos wie jak odpowiednio skonfigurowac router (najprawdopodobniej blokuje firewall w routerze) zeby tranfer byl taki jak po wpieciu kabla do karty?? acha Neo idzie jeszcze tylko do jednego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krótka piłka - Asmax Router BR-704n+ spełnia wymagania prostego routera dla niewielkiego LANa (10 jednostek)? Do samego sprzętu dają jakąś instrukcję czy też trzeba samemu szukać w necie, bo na asmax.pl na  temat konfiguracji nie ma nic :| Da się na nim przkierowywać porty?

- no to jak z tym pirzkierowywaniem? Nikt nie używa takiego sprzęcika? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witka :D

 

czy jest mozliwe ze router ASMAX 800C2 nie che po instalacji wg instrukcji podzielic syganlu na 3 osoby. gosciu ktory zostal podlaczony jako 3 w kolejnosci ma bledny adres IP, nie ma go w LAN-ie no i oczywiscie nie ma netu. lampka na rotuerze sie pali, czyli niby wszytko ok. zainstalowal od nowa win XP, ale nadal lipa...w opcjach LAN dla routera jest opcja albo SINGLE-USER albo MULTI-USER, jest ustawione oczywiscie MULTI...pomozcie plizzzz

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się o coś zapytać jako iż dyskusja toczy się o routerach ( w sumie to na neo ale ja mam DSL)

A więc tak

MAm zamiar podzielićłącze DSL 256/64 i chę kupić router i ka sieciową

 

Co do routera to:

musi mieć switcha na 4 porty

majlepiej aby miał osługę przez www

zastanawiam się nad

D-link'iem Dl-604 http://www.d-link.pl/produkte/products_dir...roduct=DI%2D604

Asmax'em BR-704n+http://www.asmax.pl/prod.php?nid=66

Jeśli macie jakieś inne seugestkie w tym przedziale cenowym (do MAX 250 zł) to proszę o nie

 

Karta sieciowa

Tutaj chce kupoić najtańsza za 25 zł - jeśli lepiej dołożyć to napiszcie na która i dlaczego jest sens bo to nie ma być jakaś suuuper wydajna siec tylko normala i żeby nie miała wąskiego gardła na jakimś urządzeniu ( to jest tylko 256/64 więc śądzę ze nie powinno być ubytku prędkości - jak się mylę to napiszcie)

 

Pytanie:

W jaki sposób jest dzielone pasmo jak np tylko jedna osoba jest w necie ?? ( dostaje całe pasmo??)

Czy jak są dwie osoby to czy jak jedna powiedzmy gra w coś a druga surfuje po necie to czy ta pierwsza będzie miała lagi ???? - a jak będzie jak ta pierwsza będzie coś ściągać z netu przez ftpa (nie p2p)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się podpytam:

Brat bierze teraz Neostradę: jest teraz promocja. Niestety, modem to Sagem i USB. Trzeba to podzielić na dwa komputery. Jak to zrobić? Oczywiście sprzętowo nie programowo. Jest na rynku sensowny router, switch, hub, który poradzi sobie z USB (z Sagema) i będzie miał wyjścia sieciowe lub USB aby stworzyć dalej sieć na dwa komputery?

Czy też należy sobie dać spokój i poszukać innego modemu ze switchem i odłożyć Sagema ad acta - bo kupiec to chyba sie nie znajdzie.

Aspekt finansowy całej zabawy też ma tu znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...