Skocz do zawartości
ParanoiK

ROUTERY - dobór, oceny, porady.

Rekomendowane odpowiedzi

esem czemu nie podzielicie poprzez karty sieciowe przeciez jak piszesz ma to byc na 2 kompy wiec nie oplaca wam sie kupowac routera ADSL Chyba ze masz zaduzo pieniedzy to kup np. taki jak ja (poszukaj strone do tylu) za cene 399zł, ale ja na twoim miejscu zrobil to poprzez siec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router byscie mi doradzili.

Potrzebuje go do podzielenia Neostrady, ma miec min. 4 porty na zwykly LAN, oraz zeby sie dalo podlaczyc co najmniej 1 kompa na 802.11g. Cena 750zl max.

please help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esem czemu nie podzielicie poprzez karty sieciowe przeciez jak piszesz ma to byc na 2 kompy wiec nie oplaca wam sie kupowac routera ADSL Chyba ze masz zaduzo pieniedzy to kup np. taki jak ja (poszukaj strone do tylu) za cene 399zł, ale ja na twoim miejscu zrobil to poprzez siec.

Dokładnie chcę to podzielić przez sieć, niekoniecznie kablową.

Ale nie chcę robić z jednego komputera serwera (routera). Tak jak napisałem chcę to zrobić sprzętowo nie programowo. Dlatego szukam rozwiązania na np. switchu pamiętając od Sagemie i jego USB. :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład - chociaż cenowo, jakościowo nie jest to najlepszy wybór. Ale to rzecz gustu i niedyskutuję dalej.

Moja wiedza na tą godzinę jest taka:

1. Nie należy sobie dać wcisnąć modemu na USB nawet za 99,-zł od TP SA - jeżeli myśli się o dalszym dzieleniu Neostrady.

2. Należy kupić sensowny modem wraz ze switchem i rozprowadzić normalną sieć.

Pytanie: jakie urządzenia aby uzyskać to samo ale bez kabli - użytkownik nie dopuszcza kucia w chałupie. Może ktoś coś zaproponuje albo odeśle do źródła wiedzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak mam zamiar podzielić kablówke i tutaj jest dylemat:

1) jaki router kupić czy

asmax BR704n+http://www.asmax.pl/prod.php?nid=66&PHPSES...3320fa040b4df74

d-link 604 http://www.d-link.pl/produkte/products_dir...roduct=DI%2D604

pentagram cerberus http://popland.pl/index.php?tid=152&action...0e53efd6d5a5bf1

 

2)i czy kable od modemu motorola sb4200 do routera i od routera do kompa muszą być crossowane??

 

3) czy warto dołożyć do dodrogiego kabla czy kupić najtańszy ?? (jeśli tak to jaki kabelek)

THX za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie tanie routery to lipa bo mają wszystko oprócz najważniejszej funkji...ograniczenia transferu.Dlaczego do tej pory nie zrobili taniego routera z ograniczeniem tranferu??? przeciez to by każdy kupił i niech nikt nie mówi że to skomplikowane zrobić sprzętowe bandwidth limit.dziwne jest to bardzo..robią jakies blokowanie domen - bajery które o kant d.. potłuc a podstawowej najważnieszej funkcji przy "dzieleniu netu" NIE MA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router byscie mi doradzili.

Potrzebuje go do podzielenia Neostrady, ma miec min. 4 porty na zwykly LAN, oraz zeby sie dalo podlaczyc co najmniej 1 kompa na 802.11g. Cena 750zl max.

please help

nikt nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sprzęt sieciowy się dorobił wreszcie własnego działu to pisanie o routerach wyłącznie w tym topicu nie obowiązuje już. Za to obowiązuje szukanie czy problemy związane z danym routerem nie zostały wcześniej poruszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko dowas,czy są jakieś strony z softem do routerów??

Oczywiście z softem tworzonym przez amoatorów itp. nie przez firmy

Jeśli kotś zna taka stronke bede bardzo wdziuęczny za podanie linka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm- mam takie (może głupie) pytanie- jak sprawdzić najprościej (albo w ogóle jak) swój ip jeśli do neta jestem podłączony przez ruter??

 

PS. znam tylko odwiedzenie strony "whatismyip" ale jak to zrobić inaczej.... z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm- mam takie (może głupie) pytanie- jak sprawdzić najprościej (albo w ogóle jak) swój ip jeśli do neta jestem podłączony przez ruter??

 

PS. znam tylko odwiedzenie strony "whatismyip" ale jak to zrobić inaczej.... z góry dzięki!

2X kliknij na Ikonke Polaczenie Lokalne>Obsluga i widzisz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatm- mam takie (może głupie) pytanie- jak sprawdzić najprościej (albo w ogóle jak) swój ip jeśli do neta jestem podłączony przez ruter??

 

PS. znam tylko odwiedzenie strony "whatismyip" ale jak to zrobić inaczej.... z góry dzięki!

2X kliknij na Ikonke Polaczenie Lokalne>Obsluga i widzisz :?

wybacz ale taki ciemny to niejestem :roll: tam mam tylko adresy rutera!! a nie mojego kompa.... (i mam neo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki router byscie mi doradzili.

Potrzebuje go do podzielenia Neostrady, ma miec min. 4 porty na zwykly LAN, oraz zeby sie dalo podlaczyc co najmniej 1 kompa na 802.11g. Cena 750zl max.

please help

d-link DI-624

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarobilem jeszcze raz kabel i jest lepiej tzn zamiadt 12 KB/s mam 30-45 Kb/s ale to i tak jeszcze sporo za malo :( powinienem miec okolo 64KB/s

nie wiem czy to jest bardzo ważne ale jeśli kabel jest za krótki, ma np. 2 metry to może nie działać prawidłowo

Nic z tych rzeczy. Ja mam kabel od routera do swojego kompa o długości niecałego metra. I połączenie jest jak najbardziej poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM WIELKA PROSBE!!!! Jestem posiadaczem lacza tpsa DSL 512128 na routerze Planete(nie wiem dokladnie jakie oznaczenie ale kosztowal ponizej 300zl) swith 16 portowy wszystko chodzi na 14 osob:( Problem jest ogromny z tym poniewaz wylacza sie to non stop czasem 6 razy dziennie nie ma internetu!!!!!!!!(objawia sie to tym ze net coraz gorzej chodzi , coraz wolniej az wogole przestaje dzialac). Trzeba wtedy zresetowac router i wtedy zaczyna dzialac!!! Prosze was bardzo powiedzcie co moze byc tego przycvzyna!!! Jestem "pseudo" Administratorem tej sieci>>ale slabo sie na tym znam :oops: a ludzie maja pretensje(uzasadnione zreszta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...