Skocz do zawartości
ParanoiK

ROUTERY - dobór, oceny, porady.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój się też czasami zawiesza, ale żadko. Na początku nie miałem zwiech. Dopiero po kilku miechach zaobserwowałem, że ten złom się zawiesza co kilka dni.

Ale gdyby mi się zawieszał tak często jak u ciebie to poprostu oddał bym go na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilelkie dzieki dangeroux za odpowiedz! :) Ale moze jeszcze ktos sie wypowie>>moze jest jakis bardziej "lightowy" sposob na to niz reklamacja>>moze router jest dobry? Dlatego tak sie upieram bo router nie byl kupowany u MNIE W MIESCIE i jest to klopot dlam nie jechac i go wymieniac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pamiętam jak się jechało po dysk 40 GB o 50 km dalej położonego Wrocławia tylko dla tego, że za tą samą kasę w moim mieście było tylko 30 GB. Kiedy się dysk spieprzył to 3 miesiące czekał, aż ktoś go zawiezie do Wrocka :D

Wracając do routera to spróbuj wyłączyć Firewall, DHCP (ale wtedy ręcznie będziesz musiał skonfigurować bramy i adresy IP na komputerach użytkowników), Lease Time ustaw na Forever, ściągnij sobie najnowszego biosa do routera ze strony producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEH zrobie server na swoim kompie i moge zapomniec o plynnej animacji w grach np 8O  i sz ybkim kompie po za tym ja sie nie znam na linuxie :oops:

czy ja gdzies uzylem slowa linux :?: :] odpalasz WinRoute albo WinGate, chowa sie w trayu a Ty sobie grasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki noose za podpowiedzi ale niestety jestem w tym temacie ciemny jak"tabaka w rogu" :oops: Zauwazylem dzisiaj jedna rzecz>>> JAk odpalilem dzisiaj emula to net polecial(2 razy to sprawdzalem) hmmmm.......nie wiem czy ma to znaczenie ale mam high id w emulu(czyli przekierowanie portow na niego) Moze ja siec zatykam tym??

 

I pytanko mam >> Czy jezeli zmienie router na Jakiegos D -linka tak kolo 500 zeta i rozbuduje siec do 1mb256 to rozwiaze to moje klopoty?

 

Na razie pozyczam router d-linka od kumpla i bede sprawdzal czy u nas bedzie chulal :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIdze ze was zanudzam? :cry: NIKT nie chce odpowiedziec.... To powiedzcie choiciaz czy jest mozliwosc zablokowania kazzy i innych peer to peer w sieci z poziomu routera bo probuje caly czas i nic :( Probowalem wchodzic w ustawienia firewalla na rputerze podawalem konkretny przedzial portow 1024-9000 do zablokowania w ustawieniach>>>Outbound Firewall i nic!!! Blagam pomozcie!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do uzytkowników routera PLANET ADE-4000 na NEO+:

 

Czy jest mozliwość ograniczenia lacza dla danego numeru IP lub ewentualnie zablokowac ten adres?

 

Głównie jednak chodzi o ograniczenie...

 

Jest jeden mosiek w sieci ktory sciaga jak glupi i trzeba mu troche ukrócic ta zabawe bo nikt nie moze skorzystac z netu... :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zalozyc Neo (i przy okazji podzielic na 4 osoby). Problem w tym ze te pozostale 3 osoby maja sklonnosci do korzystania z Kaazy. Stad moje obawy ze to Neo nie bedzie za dobrze chodzilo...

Czy cos takiego http://www.draytek.pl/?id=vlan_rate_ctrl obecnego w roterze Vigor 2500 (cena 470zl) spowoduje ze ta Kaaza nie bedzie przeszkadzac?

Jakie sa inne routery z taka mozliwoscia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zalozyc Neo (i przy okazji podzielic na 4 osoby). Problem w tym ze te pozostale 3 osoby maja sklonnosci do korzystania z Kaazy. Stad moje obawy ze to Neo nie bedzie za dobrze chodzilo...

Czy cos takiego http://www.draytek.pl/?id=vlan_rate_ctrl obecnego w roterze Vigor 2500 (cena 470zl) spowoduje ze ta Kaaza nie bedzie przeszkadzac?

Jakie sa inne routery z taka mozliwoscia?[/url]

Cos takiego tyle ze bardziej rozbudowane ma Zyxel 650HW. Tylo ja na razie mama klopoty z konfiguracja :oops: :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

chcialbym podzielic neostrade na dwie osoby !! potrzebuje router jak naj tanszy ktory da sobie rade i bedzie wystarczajacy, bez zadnych szalenstw, potrzebuje dobry router za jak najlepsza cene ! plz help me !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. ja mam inny problem. tez zamiezam kupic neo i ja podzielic. i wlasnie zastanawiam sie czy nie lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakis inny modem router ze switchem zamiast ich który oferują. po pierwsze cena taka saama jak innych a po drugie to po zakonczeniu umowy musze go oddac. a i tak musze zaplacic te 399. powiedzcie co sie lepiej oplaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

chcę rozdzielić neo+ na jakieś 5-6 osób ( raczej nie korzystaja z p2p ) i mam pytanie odnosnie routera. Jaki wybrac na Wi-Fi, bo ja bede miec serwa z modemem od TP i tylko kwestia routera ! Prosze o szybka pomoc :P Czy dzielic ta neo+ ? Bo w sumie to serwerem bedzie win xp :) Czy da sie ustawic plynne przejscia transferu ? Jakie programy ?

 

Czy da się na 1 antenie podłaczyć 3 userów - odległość koło 100 m. Jak to wygląda w praktyce ? Jaka jest max dł kabla od Karty radiowej do tej anteny ? Czy jak taka mala odleglosc bedzie to moglbym skorzystac z antenek standardowych w radiowkach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze. ja mam inny problem. tez zamiezam kupic neo i ja podzielic. i wlasnie zastanawiam sie czy nie lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakis inny modem router ze switchem zamiast ich który oferują. po pierwsze cena taka saama jak innych a po drugie to po zakonczeniu umowy musze go oddac. a i tak musze zaplacic te 399. powiedzcie co sie lepiej oplaca

A kto ci powiedzial ze musisz go oddac? Tez mnie to zastanawialo i sie zapytalem wprost, czy modem staje sie moja wlasnoscia i mi powiedzieli ze, zakupiony router/switch (w moim przypadku) jest moja wlasnaoscia bezterminowo.

 

A co do wyboru to tez sie zastanawialem czy szukac jakiegos ineego czy ten ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>, porownalem ceny i zdecydowalem, ze jak bym jezdzil i szukal to za paliwko nawet by sie nie zwrocilo :).

Pozatym tepsiarze mnie zaskoczyli i od momentu zgloszenia mialem dzialajaca stalke po 24h!! Normalnie skrosowali mi linie w 6 godzin !! Co to sie porobilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie : mam planeta ade-3000 i skad sciagnac do tego update firmware-u ? lub chociaz na jakim conexancie to jest ... o rozkrecac tego nie moge (gwara), a mysle ze to standartowy chipset bo wiekszosc modemow/routerow do neo+ to maja ;)

jakby ktos sie pytal to tak wyglada konfiguracja ego via www :

http://www.kompit.com.pl/norbi/untitled.jpg

a o firmware pytam bo lubie miec nowa wersje (widzialem na nowym routerze i fajniej wyglada i ma nowe opcje), pozatym qmplowi cos nie chce dzialac neo+ i mysli o updejcie firmware-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebna mi osoba lub link ktora-y pomoze mi skonfigurowac ruterek pod neo. Mowa o Roboticu 9003. Ustawialem juz wiele programow do podzialki netu a pierwszy raz walcze z ruterem. niby wszystko robie dobrze ale netu nima :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma interfejsik www. wszystko juz dziala oko, trzeba bylo mu reset na defalut, zalapal odrazu :), wczesniej nie zapisywal ustawien :evil:

pojawil sie inny problem :roll: w ruterku jest tyle dodadkow ze nie wiem co z czym sie jje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zamówić neostrade 640 i podzielic ja z sasiadami za pomoca jakiegos routera. Tutaj jest problem, może polecilibyście mi jakis konkretny router na 3-4 kompy z mozliwoscia kontroli transferów osobno dla kazdego.

I jeszcze jedna sprawa, jestem juz polaczony z kumplem przez switcha, czy nie przeszkadza w dostepie do netu dla niego. Polaczenie router -> switch -> komp.

Prosilbym jakies modele z rozsadnej polki cenowej (na 3 osoby).

Dzieki bardzo za jakiekolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj stałem się posidaczem routera DI-604 i mam problem z konfiguracją. Gdy ustawie wszystko wg. instrukcji, to na zakładce DHCP tam na dole wyświetla komputery z sieci ale internet na nich nie chodzi ale w sieci się widzą. Co zrobić aby internet chodził???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuejmy z kolga zalozyc neo 640kbps. OPradzcie nam jakis konkretny model routera, w przyzwitej cenie, tak gdzies do 350 zl, bo to tylko na nas dwoch bedzie, ewentualnie pozniej 3 sie dolaczy. Nie mam za abrdzo pojecia wiec prosze Was o rade w tej sprawie.

Czy to ze router do jednego kompa bedzie mial po kablu 10m a do drugiego 50m, to ma jakies znaczenie w dzialaniu netu?

Czy miedzy routerem,a kompem ma byc kabel prosty czy scrossowany? Sorki za takie pytania, ale wole wiedziec wczesniej co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jesli tak mowisz, to moze i masz racje. Ale sadze, ze jednak to chyba powinien byc o jakeijs dobrej jakosci router, a nie byle co za 270zl, czy sie moze myle? Na oku mam kilak routerkow, niby dobrych, ale moze mi pomozecie ktory z nich bylby dobrym wyborem.

1. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9589 US Robotics ADSL Modem/Router USR 9105

2. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=11213 D-Link ADSL Router DSL-504T

3. http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7895 Asmax Router AR800C2-OEM ADSL

Czy ktorys z tych jest wart zakupu i swojej ceny? Prosilbym Was o pomoc w tej sprawie. A moze sa to jacys uzytkownicy tych modeli?? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...