Skocz do zawartości
noose

Kto chce zrobic CMS'a?? :)

Rekomendowane odpowiedzi

oj jaki rok, nie zartuj. bawilem sie w to troche, i owszem pracy jest sporo, ale nie az tyle.

 

zreszta - pochwale sie - www.dieta-optymalna.info - 2 miesiace pracy po pare godzin dziennie - pisane na zamowienie.

korzystajac z kawalkow kodu ktory przy tym napisalem, ostatnio sklecilem sklep inetowy w niecaly tydzien (sklep duzo bardziej rozbudowany niz na www.dieta-optymalna.info).

 

niestety zapal i checi do robienia takich rzeczy dla sportu minely. na szczescie mam pare zamowien i jakos sie zycie toczy do przodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem gotowy ;), sam szukam teraz cms'a ale nie chce iść po najniższej linii oporu i jakiegoś gotowca wprowadzić bo:

-mają dużo dziór, które ludzie wykrywają, a jak się samemu zrobi to nikt tego nie wykryje i np nie shacuje :)

A zresztą jak chcesz mieć cos zrobione dobrze to: zrób to sam :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mają dużo dziór, które ludzie wykrywają, a jak się samemu zrobi to nikt tego nie wykryje i np nie shacuje "

 

Totalna bzdura. Zawsze się znajdzie jakaś dziura, dlatego warto korzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań, np. phpnuke.

 

 

Po co wyważać otwarte drzwi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja myślę, że rok to w cale nie aż tak dużo czasu, zwłaszcza jeśli to ma być jakiś rozbudowany system. Bo proste g/ó/w/n/o to się w tydzień od 0 napisze.

 

Popatrzcie ile taki Php-Nuke ma dodatków/pluginów/rozszerzeń itd.... Nie jest sztuka napisać goły system - musicie uwzględnić, że trzeba stworzyć wiele dodatków - co jest nie tyle trudne co czasochłonne.

 

Trochę nie rozumiem po co tak bardzo szukacie grafika - przecież jak dobrze rozwiążecie kwestię szablonów to grafikę będzie można podpiąć/zmienić w każdej chwili - grafików można szukać gdy projekt będzie na ukończeniu. Na razie to jest jak wybieranie tapety do domu, który jeszcze nie został nawet zaprojektowany.

 

hm... w sumie to teraz robie www.halo.z.pl :] jak skoncze to bedzie duuuuuuuuuuuzy kawalek kodu napisany ;]

CMS = Content Management SYSTEM

System a nie sklejanka z różnych projektów. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mają dużo dziór, które ludzie wykrywają, a jak się samemu zrobi to nikt tego nie wykryje i np nie shacuje "

 

Totalna bzdura. Zawsze się znajdzie jakaś dziura, dlatego warto korzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań, np. phpnuke.

 

 

Po co wyważać otwarte drzwi??

Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło :). Do naszego projektu nie będzie miał nikt dostępu dlatego, trudniej (oczywiście jeżeli już) będzie go złamać. A Phpnuke to dla mnie shit i w życiu nie zamierzam tego używać, jak się go załaduje danymi to chodzi jak %^%$^ .

Do tego zobacz ile dziur jest wykrywanych w każdej wersji nuke, poprawki itd.

mr__y to będzie na użytek nasz, a nie całego świata, nuke ma dużo rozszerzeń dlatego, że jest ogólno dostępny i ludzie z całego świata piszą do niego bloki, moduły itd. Nasz system będzie miał pare podstawowych, a po co ładować takie bzdety jak kalendarz, urodziny itp? Głupie dodatki i tle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się tak wydaje, że mało rozszerzeń potrzeba, wymieńmy tylko te podstawowe:

-news

-komentarze

-artykuły

-dział download

-ocenianie/statystyki do art-ów i download

-katalog linków

-wyszukiwarka

-rotacja bannerów z liczeniem kliknięć

-sondy(ankiety)

-możliwość banowania IP

-galerie

-linkownia

-subskrypcje

-licznik/statystyka odwiedzin

 

itd... a to tylko PODSTAWOWE i niewyszukane moduły.

Oczywiście każdy moduł musi być administrowalny - czyli jakiś modulik do panelu dla każdej pozycji dochodzi. W samym panelu też sporo roboty - choćby newsy fajnie byłoby dodawać w edytorze takim jak w phpBB, zamiast w zwykłym formularzu (a jeżeli nie chcecie tego zerżnąć, to trochę czasu zrobienie takiego 'edytorka' w javaScript zajmie). Musi być możliwość włączania i wyłączania modułów.

 

Do tego musicie rozwiązać sprawę współpracy modułów - na przykład:

:arrow: wyszukiwarka powinna przeszukiwać zarówno news,arty jak i download. Ale jeżeli np. moduł download zostanie wyłączony, to odpowiednia opcja powinna zniknąć z wyszukiwarki.

 

:arrow: Jeżeli w systemie jest moduł komentarzy, to moduł newsów i moduł artykułów muszą go wykryć i wyświetlić link [komentarze], i odesłać usera do odpowiedniego modułu.

 

Tego typu zależności jest oczywiście o wiele więcej i engine CMS'a musi umieć to obsłużyć.

 

Dalej mamy obsługę błędów - oryginalne warningi w wykonaniu PHP nie wyglądają zbyt dobrze na środku rozkrzaczonej strony :wink: Musi być opracowany system raportowania błędów (przy okazji łatwo dołożyć logowanie błędów). Profesjonalny system wyświetli ładny komunikacik w stylu: "Problemy z bazą danych. Przepraszamy" zamiast Error: bla bla in line 453 :twisted:

 

Bazy danych. Myślę, że nie musicie się od razu z jakimś Oraclem wygłupiać, ale dobrze by było, żeby oprócz mySQL system mógł także działać na postgresie. Żadnej egzotyki - mimo, że mySQL jest najpopularniejszy, taki PostgreSQL też się od czasu do czasu trafi :wink:

 

itd... itp... etc... Zresztą co ja będę mówił, pewnie pomyśleliście o tym i o setkach innych spraw.

 

No a system powoli puchnie i puchnie... a to nie są wodotryski - tylko najbardziej elementarne sprawy. Więc albo się przyłożycie, poświęcicie na to sporo czasu; albo wyjdzie kolejny, tak naprawdę nic nie wnoszący, zestaw skryptów - bo systemem tego nie będzie można nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak skoncze klepanie kodu w halo.z.pl, to odswierze ten temat i sie do Was odezwe :] mam nadzieje, ze ktos zostanie :P

noose twoj avatar jest obrazoburczy i obrazliwy

cierpi na tym godnosc forumowiczow

prosze o zmiane w ich imieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...