Skocz do zawartości
hancock

Co to za Temp 22st w SpeedFan ???

Rekomendowane odpowiedzi

szybko kup nowa zasilke bo ci plyta glowna pojdzie z dymem  ( 2.7 zamiast 3.3 to cud ze dziala)

HMMM o ile mi wiadomo 8RDA pokazuje zamiast 3.3V inne napięcie bodajże poamięci czy mostka 8O 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko kup nowa zasilke bo ci plyta glowna pojdzie z dymem  ( 2.7 zamiast 3.3 to cud ze dziala)

I bedzie dzialac dalej :) - SpeedFan pokazuje w tym miejscu napiecie na pamieciach (w Epoxach RDA(+) i Enmicach 8NAX+).

 

Hmm, a ta ostatnia temperatura, to chyba temperatura systemu, ale gdzie jest mierzona, to ci (jeszcze) nie powiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze - bede mogł osiągnoć 200FSB na tej zasilce - czy duzo ryzykuje ??

i jakie napiecie ustawic na procu ??

 

ssorki za takie pytanka ale nniewiem jakie napiercie !

 

a co do tego 22C - to nie wydaje mi sie zeby byla to temperatura systemu - przeciez temp chipsetu wynosi 34C - a system i chipset to chyba tosamo - no chyba ze sie myle to mnie poprawcie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Te 22 stopnie twoje to temperatura w zasilaczu.

U mnie taka sama temperature co speedfun pokazuje sandra i pisze ze ATX temperature. Sam się dziwie jakim cudem ale widać można z asilacza temperature mierzyć.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze - bede mogł osiągnoć 200FSB na tej zasilce - czy duzo ryzykuje ??

i jakie napiecie ustawic na procu ??

a niby skad mamy to wiedziec ?

 

kazdy proc to inna bajka ... krec ile wlezie - jak zacznie zaliczac zwisy lub tortury nie przejdzie to zwiekszasz napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby to była temperatura PSU. Jakim kabelkiem niby idzie sygnał?

Do tego u mnie też jest dziwna temperatura, której nie mogę przypisać w speedfanie - czujnik ASUS AS99127F i też nie mam pijęcia co to jest. Zmienia się razem z temperaturą mobo (czujnik w asusie jest koło bzyczka niedaleko gniazd SATA). Czyli reaguje jak wyłączę chłodzenie budy, ale nie reaguje, jak wyłączę chłodzenie zasiłki. Różni się zazwyczaj o 1* od temperatury mobo.

 

BTW Jak mierzycie temperaturę chipsetu (choćby na tym zrzucie)? Przecież to jest z czujnika na płycie, który w moim przypadku jest ze 20cm od NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura z tego czujnika, który podaje teraz - 24C jakby odpowiada Power / Aux Temp - 25,4Cz SiSoft Sandry. Po otwarciu obudowy spada, mam otwarte okno i przeciąg . Marzną mi palce na klawiaturze :wink:

 

Spadek temp po otwarciu obudowy (Celeron 900@1260, FSB 140, Epox PLE133, 256MB SDRAM 140 CL2, WD400JB) wszystko idealnie chłodzone, tylko cooler cpu @5V i cooler zasilacza @5V

 

43C :arrow: 39C

26C :arrow: 24C

19C :arrow: 19C

 

Więc jak :?: :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby to była temperatura PSU. Jakim kabelkiem niby idzie sygnał?

Do tego u mnie też jest dziwna temperatura, której nie mogę przypisać w speedfanie - czujnik ASUS AS99127F i też nie mam pijęcia co to jest. Zmienia się razem z temperaturą mobo (czujnik w asusie jest koło bzyczka niedaleko gniazd SATA). Czyli reaguje jak wyłączę chłodzenie budy, ale nie reaguje, jak wyłączę chłodzenie zasiłki. Różni się zazwyczaj o 1* od temperatury mobo.

 

BTW Jak mierzycie temperaturę chipsetu (choćby na tym zrzucie)? Przecież to jest z czujnika na płycie, który w moim przypadku jest ze 20cm od NB.

Jak dokładnie wygląda taki czujnik, masz może zdjęcie :?:

 

Zrobiłem test. Zakleiłem otwory wentylacyjne zasilacza, obudowa otwarta. W tle pracuje UD.

Po 5 minutach zasilacz już nieźle ciepły. Power / AUX Temp z Sandry to nie temperatura PSU. Temperatury pokazywane przez Speedfana zmieniły się tylko o 1-2C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to temperatora wew budy

tez nie

 

ja u siebie zauwazyłem taką rzecz

 

a mianowicie posiadajac jeszcze volcano7+ i przełanczając go z low na middle i high -ta temp-blizej nie okreslona skakało momentalnie odpowiednio na 50st. i 70 st.

 

w sppedfanie i sandrze pojawiał sie wtedy znaczek płomienia - i kto mi wytłumaczy o co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...