Skocz do zawartości
IGI

komp mi umiera !! zwisy, wychodzi do pulpitu

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak nie bede sie rozpisywal - chodzi o to ze od jakiegos tygodnia walcze z kompem i nie moge sobie poradzic wadliwe dzialanie objawia sie tym ze komputer wiesza sie (zadko) lub czesciej wychodzi z aplikacji 3d do pulpitu - sprzet ten z podpisu

Dzieje sie to n roznych detonatorach i nie jest przewidywlne - czasami komp dziala dobrze caly dzien czasami wychodzi po 5 minutch z gry

 

Podniesienie napiecia na proc poprawia stabilnosc ale nie zawsze - czasami mimo tego zdarzy mu sie wyjsc do pulpitu - po tym jak wyjdzie ponown proba odpalenia gry konczy sie fiaskiem - pisze ze nie ma karty graf 3d

 

Procesor katowany cpustable nie wykazuje zadnych bledoww - mozna go tak meczyc nawet 24 godziny, windows pracuje ok - nie m absolutnie zadnych blue screenow

 

pamiec sprawddzilem mem testem - 0 bledow dla pewnosci puscilem ja na 400 mhz 0 bledow

 

3dmark 2001se jako jedyny wychodzi mi do pulpitu nawet na niepodkreconym procku ale nie wiem czy m to zwiazek z moim problemem :)

 

podejrzewalem najpierw procesor - nadal go nie wykluczam - mozliwe ze juz nie chce dzialac stabilnie podkrecony

 

i zasilacz (do wczorjaj) bo :

na podkreconym procku po uruchomieniu cpustable mamy takie piekne napiecia (tak pokzuje plyta)

3,3 ----3.20

5,0-----4,97

12,0---11,70 - i nawet czasami 11,54 !!!!!!!!!!!!!!!!!

minusy raczej w normie

a vcore zamiast 1,5 skacze od 1,44 do 1,49 (w biosie nawet 1,40 !!)

 

- przy takich napieciach winny moglby byc tylko zacilacz ale :

po wyciagnieciu wszystkiego z plyty , odlaczeniu dyskow , i ustawieniu proca na default napiecia monitor plyty pokzuje prawie takie same !!! nieznacznie podnosi sie 12 v

 

podczas pracy podkreconego komputera razem z odpalonym cpustable podlaczylem miernik bzposrednio do pinow na wtyczce atx i o to co pokazuje miernik

12v --------12,15

5v -----------5,04

3,3v----------3,30

5v sb --------4,98

a wiec mozna by pomyslec ze zasilacz idealny

 

I w zwiazku z tym 2 pytania czy plyta moze oszukiwc wskazania czy moga one byc np takie ze wzgledu na to ze np plyta pada (stabilizatory napiecia) czy moze mam olac to co pokazuje miernik a zaufac wskazaniom na plycie - miernik jest napewno dobrze wyskalowany

 

a zasilacz to feel 300

 

zaczynam podejrzewac ze to plyta gl ale nie mam jak tego sprawdzic !!! - i zreszta co powiem w sklepie chcialem oddac plyte bo podkrecony procesor pracuje na niej niestabilnie ???

 

drugi podejrzany to procesor ale czemu cpustable nie wykazuje bledow nie krzaczy sie

 

trzeci podejrzany zasilacz - ale miernik klamie ?????

 

przeinstalowywalem windowsa (win 98se) dzieje sie to samo na xp wyglada to bardziej dramatycznie - komp nie wychodzi do pulpitu tylko sie resetuje

 

osttnio cos mieszalem z tasmami kartami w slotach i wtyczka zasilajacaa i dzialal stabilnie 3 dni - ale problem powrocil - znowu probowalem wyciagac karty wkladac spowrotem wycigac wtyczke atx i wkladac ale teraz juz nic to nie daje

 

nie mam pojecia co robic za sugestie bede bardzo wdzieczny ide dzisiaj z procesorem i zasilaczem do kolegi zobaczymy jak u niego bedzie to dzialalo - co pokaze jego monitor od pl gl tyle ze podchodze do tego troche sceptycznie bo to asus i mozliwe ze proc na nim bedzie dzialal stabilniej niz na mojej mimo tego ze np pada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszce jedno jak plyta byla nowa to npiecia n niej byly w normie a vcore bylo jedno z najstabilniejszych 1,5 i wogole nie skakalo - no ale rownie dobrze moze to byc wina padajacego zasilacza a nie padajacej plyty :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś problem z zasilaniem AGP (3,3 V). Pomiary nic takiego nie wykazały, ale ostatnio miałem na warsztacie kilka zasilaczy Feel 300W - we wszystkich były "spuchniete" kondensatory na wyjściu napięcia 3,3V. Po wymianie problemy z grafiką 3d już się nie pojawiały.

Nie twierdzę że w tym przypadku jest tak samo (płyta główna też może powodowć podobne objawy), ale to sprawdził bym w pierwszej kolejności.

Pozdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wsadzilem ta zasilke do kompa na ktorym aktualne pisze czyli cel 850@1200 1xmaxtor 7200 rpm 60 gb 1x maxtor 40gb 5200 rpm lg52x 128 mb sdram i niestety grafa na pci - nie moge sprawdzic jak na czyms z agp zachowuje sie 3,3 no i napiecia sa idealne - vcore 1,7 rowniusienko 12v - 12.16 - 12,22

5v - 4,98 -5.0

3.3 - 3.31 ale nie ma zadnej karty na agp

wiec wydaje sie ze nie zasilka ale glowy nie dam musze wlasnie sprawdzic jak sp1mta napisal napiecie dla agp

 

i przypomnialo mi sie jeszce jedno swego czasu w grach zaczely mi sie pojawiac artefakty leciutkie po dluzszym graniu - moze zeczywiscie za malo pradu idzie na agp - ostatnio tego az tak nie zauwazalem -(moze teraz zamiast artefaktow sa zwiechy :) ) a karta jest 100 % sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy bardzo podobny problem (dokładnie te same objawy!!!!!!) Konfiguracja jest zupełnie odmienna poza jednym elementem TUNER TV myślę że to on może być kluczem do tej zagadki, zarówno u Ciebie jak i u mnie....

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=45275

 

jeszcze nie próbowałem odpalić bez tunera, ale warto to sprawdzić. Być może kompek będzie chodził bez problemów na innym PCI Bus....

 

jakies inne uwagi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam flyvideo niestety u mnie nawet po wyjeciu kart z slotow problem pozostaje

 

bylem tez wczoraj u kolegi - niestety do nieczego mnie to nie doprowadzilo choc moze bardziej zaczynam podejrzewac zasilacz

kolega niestety mial nedznego megabajta 350watt i po wsadzeniu mojego proca (poszedl na 2400 bez zwiekszania vcore) przeszedl 3 dmarka 2003 jednak zawiesil sie na aquamarku - tak jak i u mnie wsadzilem moj zasilacz - to samo - i zreszta okazalo sie ze moj zasilacz jednak ma napiecia do bani - jego plyta podaje identyczne jak u mnie a wiec miernikiem nie ma sensu sprawdzac

 

co wiecej jak wsadzil swojego celka 2,0@2,8 to jest ten sam problem i na mojej i na jego zasilce - a wiec sprzet inny proc inny plyta inna laczy je to samo - guwniana zasilka - wiec to chyba jednak zsilacz

 

a co do tunera - on powoduje mi restarty xpeka ale to przez konflikt przerwan - niestety nie moge sobie z tym poradzic na mojej plycie

niestety tuner dziala tez tylko na tym jednym slocie jak wsadze do pozostalych to wogole sie robi kaszana :) zeby go odpalic pod w 98 musze mu zlapy ustawiac zakresy pamieci i przerwania w trybie awaryjnym zeby dzialal albo wogole go nie instalowac i odpalac borgiem - nie wymaga sterow do tunera - wtedy dziala najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny problem. Ale u mnie okazało się, że to pamięci. Pozmieniałem troche timingi i juz jest dobrze. Z tym, że u mnie wszystko chodziło oprócz 3DMarka, który wychodził do pulpitu. Oczywiście Prime chodził bez problemu i memtest nie wykazywał błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam czasami podobny problem, chociaż nie wywala mnie do windowsa.

Jedynie w momencie gdy pogram dłużej w jakąś wymagajcą gre 3D (ostatnio np. Will Rock), to po skonczeniu i powrotu do windowsa;

jak chce odpalić coś ponownie zdarza się problem taki jak u IGI(nie wykrywa akceleracji 3D).

Można to łatwo sprawdzić, wystarczy wejść do dxdiag/ekran i wówczas wszystkie zakładki (przysp. texst, D3d, DDraw) są niedostępne !!!

Tak jak gdybyś miał S3 Virga 2MB!!!

Częściej mam jednak takie coś że wyłącza się sama obsługa Direct9 8O

pisze :"Modół Dx9 jest niedostepny, poniewaz sterownik ekranu nie obsługuje go, zainstaluj ponownie...itp."

Testowałem u siebie 9h proca Prime95 i nie wykazał zadnych błędow, to samo pamieci. Na odkreconej karcie na default(250/250) to samo...

 

Sprawdźcie u siebie DxDiaga po tym jak zaczynają sie te krzaczki!!!

bo napewno mamy identyczny problem, tyle że nasilający się w różnym stopniu.

 

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze moze to i pamieci :/ dzisiaj tez to sprawdze - ale podnosilem na nie napiecie i nic to nie dawalo - no i u mnie dzialaja na najnizszych timingach - niestety to tylko 266 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie mam pojecia co jest winne wykluczyelm kolejnych dwoch zawodnikow

na 100 % nie zasilacz - na chieftecu 360 jest dokladnie to samo

i na 99 % nie pamiec - po zanizeniu do 290mhz i najgorszych timingow dzieje sie to samo

 

pozostali proc i mobo ew grafika ??? - w to akurat watpie ale moze ????

 

proc wydaje sie logiczny bo podniesienie napiecia rozwiazuje problem

ale dlaczego wywala tylko z 3d ???? dlaczego wielogodzinne testy na max obciazeniu za pomoca hot cpu tester i cpustable nie powoduja zwiech - dzisiaj nawet odpalilem 2 te progarmy naraz - zeby je zamknac musialem czekac 5 min az sie odmuli :/ ale sie nie powiesil - temp na procu siegnela 57 stopni - jedna z najwyzszych jaie ostatnio widzialem ale dzialal stabilnie

 

zreszta gdyby byl winien proc to chyba by wywalil jakis blad w stylu blue screen albo sie powiesil calkiem - a on tego nie robi program wychodzi do pulpitu i poza brakiem karty 3d windows pracuje normalnie

 

plyta ??? sam juz nie wiem na niepodkreconym dziala ok na podkreconym czasem tez ok czasem pada - moze to i ona bo np napiecia pokazuje tragoicznie niesie a miernik podpiety do zasilacza pokazuje cos zupelnie innego - jedynie 3,3 podczas obciazenia spada do 3,25 ale to jeszcze sie miesci w normie zreszta po podlaczeniu chiefteca plyta pokazuje tak samo niskie napiecia - vcore skacze od 1,44 do 1,47 max to 1,49 - moze przy jednoczesnym obciazeniu grafy i proca na maxa plyta nie jest w stanie wytworzyc tyle pradu ???? nie wiem zgaduje - jak dla mnie to archiwum x

jutro moze pozycze inna grafe i dla 100 % pewnosci wezme inna pamiec :/

 

prosze jeszcze o jakies sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh u mnie z FX 5600 Gainwarda przetestowałem tylko 3Dmarka 2k1 i przeszdł calutkiego, podobnie z FX 5200.... więc pewnie mój radek szaleje... acha, na grafice wentylek siem kręci więc może pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha juz wiem na 80 % co jest winne - plyta gl a dokladniej mostek polnocny

Dzieki profesjonalnemu sprzetowi jakim jest suszarka do wlosow mojej mamy udalo mi sie do tego dojsc :)

Zauwazylem ze ostatnio komp dziala lepiej i doppiero po wielu godzinach pracy non stop zaczyna wywalacc sie na 3d czasami nawet dopiero po 5 - 6 godzinach

spostrzeglem ze dzieje sie tk bo w domku zrobilo sie strasznie zimno - wiec doszedlem do wniosku ze cos sie przegrzewa - odpalilem suszarke i zaczalem podgrzewac stabilizatory napiecia - komp dzialal stabilnie - no to dalem czadu po mostku polnocnym - zwiecha w 3d resetuje kompa (mostek jeszce nie ostygl) zwiecha w 3d - wylaczam go czekam az ostygnie odpalam 3d - przechodzi aquamarka bez problemu no to znowu suszara na chipset (odizolowalem go kartonikami od grafy i proca) - znowu zwiecha

 

Doszedlem do wniosku ze ta plyt juz tak musiala dzialac od nowosci - kupilem ja w styczniu a wiec kiedy bylo bardzo zimno - wtedy dzialala ok zczela sie kaszanic jak sie zrobilo cieplej ale tak tego nie zauwzalem bo ostatnie kilka miesiecy zadko uzywalem kompa (wakacje pierwszy miesiac na sowacji drugi remont w domku / przed wakacjami sesja itd :///)

 

Dzisiaj ide z nia do sklepu i moze wymienie ja za doplata na jakis model na i865 pe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...