Skocz do zawartości
Hanu

A2000+ Thorton - szansa na nowego króla.

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dzisiaj zakupiłe Thortona :D

Oznaczenia:

AQXEA 0327VPMW XXXXXXX280024

Czyli w maire fajnie :D

Narazie jade na 1.67V przy taktowaniu 2294Mhz, próbowałem więcej ale mój zasilacz (Feel 300W) nie wyrabia bo przy 2400Mhz i 1.8V musze dać, ale i tak jest niestabilny, a napięcia strasznie się wahają.

Kurde, żebym miał jeszcze odblokowany mnoznik bo na KT333 z wysokim FSB jest problem a PCI 38-39Mhz mi sie nie uśmiecha. A na złość tam gdzie są najważniejesze mostki są stickery, a gwary nie chce stracić :?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten proc ma odblokowany mnożnik - a raczej powinien mieć...

 

A co do PCI to na tym epoxie śmiało ludzie jechali nawet powyżej 210 więc na ok. 190 powinieneś śmigać bezproblemowo - pci38 to pestka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam: wtrące jeśli można ;)

Łączenie ołówkiem działa na każdym laminacie - na brązowych troche lepiej - laminat jest bardziej chropowaty i grafit lepiej się trzyma. Należy zwrócić uwagę aby sczelina po laserze wypełniła się grafitem... jak nie łączy - to można pomóc sobie... gumką do mazania - po przejechaniu gumą najczęściej grafit zaczyna łączyć i działa ok - wystarczy kilka razy wykonać kombinację ołówek - gumka (po 2gim razie najczęściej łapie - testowałem już na 5 różnych prockach).

Objawy jeżeli cache jest uszkodzony:

- nie uruchamia się system (bios najczęściej dziala)

- niebieskie ekrany (BSOD-y)

- zwisy

Problemy występują ODRAZU po przerobieniu - więc widzimy co mamy (miałem 1 procek z 5-ciu testowanych (4 athlony i 1 duron) co się nie włączył... to daje 20% szansy że źle trafimy)

Co wtedy jak nie działa ? Gumka kiepsko "wydłubuje" grafit ze strzelinki - po starciu gumką grafitu z wierzchu, należy bardzo delikatnie wydłubać grafit z "rowka" za pomocą np. nożyka do tapet - przy okazji popatrzeć czy coś się nie dostało do szczelin w mostkach na górze... zostaje nam wtedy "zwykły" athlon.

pozdro.

p.S. Sorki za literówki ale się spiesze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam: wtrące jeśli można ;)

Łączenie ołówkiem działa na każdym laminacie - na brązowych troche lepiej - laminat jest bardziej chropowaty i grafit lepiej się trzyma. Należy zwrócić uwagę aby sczelina po laserze wypełniła się grafitem... jak nie łączy - to można pomóc sobie... gumką do mazania - po przejechaniu gumą najczęściej grafit zaczyna łączyć i działa ok - wystarczy kilka razy wykonać kombinację ołówek - gumka (po 2gim razie najczęściej łapie - testowałem już na 5 różnych prockach).

Objawy jeżeli cache jest uszkodzony:

- nie uruchamia się system (bios najczęściej dziala)

- niebieskie ekrany (BSOD-y)

- zwisy

Problemy występują ODRAZU po przerobieniu - więc widzimy co mamy (miałem 1 procek z 5-ciu testowanych (4 athlony i 1 duron) co się nie włączył... to daje 20% szansy że źle trafimy)

Co wtedy jak nie działa ? Gumka kiepsko "wydłubuje" grafit ze strzelinki - po starciu gumką grafitu z wierzchu, należy bardzo delikatnie wydłubać grafit z "rowka" za pomocą np. nożyka do tapet - przy okazji popatrzeć czy coś się nie dostało do szczelin w mostkach na górze... zostaje nam wtedy "zwykły" athlon.

pozdro.

p.S. Sorki za literówki ale się spiesze.

Mogłbys napisac jeszcze jakie mostki połaczyleś ??? Byłbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam: wtrące jeśli można ;)

Łączenie ołówkiem działa na każdym laminacie - na brązowych troche lepiej - laminat jest bardziej chropowaty i grafit lepiej się trzyma. Należy zwrócić uwagę aby sczelina po laserze wypełniła się grafitem... jak nie łączy - to można pomóc sobie... gumką do mazania - po przejechaniu gumą najczęściej grafit zaczyna łączyć i działa ok - wystarczy kilka razy wykonać kombinację ołówek - gumka (po 2gim razie najczęściej łapie - testowałem już na 5 różnych prockach).

Objawy jeżeli cache jest uszkodzony:

- nie uruchamia się system (bios najczęściej dziala)

- niebieskie ekrany (BSOD-y)

- zwisy

Problemy występują ODRAZU po przerobieniu - więc widzimy co mamy (miałem 1 procek z 5-ciu testowanych (4 athlony i 1 duron) co się nie włączył... to daje 20% szansy że źle trafimy)

Co wtedy jak nie działa ? Gumka kiepsko "wydłubuje" grafit ze strzelinki - po starciu gumką grafitu z wierzchu, należy bardzo delikatnie wydłubać grafit z "rowka" za pomocą np. nożyka do tapet - przy okazji popatrzeć czy coś się nie dostało do szczelin w mostkach na górze... zostaje nam wtedy "zwykły" athlon.

pozdro.

p.S. Sorki za literówki ale się spiesze.

Mogłbys napisac jeszcze jakie mostki połaczyleś ??? Byłbym wdzieczny.

Ja dziś odebrałem swojego Thortonka :D, nie pamiętam oznaczeń :D, ściągnołem umiejętnie plombe :D, i moge brać się za mod i z tego co widze to: L2 są wszystkie rozłonczone tylko jeden 1-szy z lewej jest przecięty (jest rowek), z tego co pialiście wcześniej trzeba połączyć wszystkie mostki L2 tak?

Aha mam brązowy laminat :D. Narazie defoult napięcie i 2600+ :D. Zobaczymy, ide kręcić dalej :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...z tego co widze to: L2 są wszystkie rozłonczone tylko jeden 1-szy z lewej jest przecięty (jest rowek), z tego co pialiście wcześniej trzeba połączyć wszystkie mostki L2 tak?

Raczej masz wszystkie oprocz jednego polaczone a nie rozlaczone. ten ktory jest przeciety (jest poprzeczny rowek - wglebienie) nalezy polaczyc lakierem elektroprzewodzacym. Po dwoch stronach tego przeciecia sa okragle kropki miedziane - je nalezy tym lakierem zewrzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ten proc ma odblokowany mnożnik - a raczej powinien mieć...

 

A co do PCI to na tym epoxie śmiało ludzie jechali nawet powyżej 210 więc na ok. 190 powinieneś śmigać bezproblemowo - pci38 to pestka

No całkiem możliwe, że jechali, ale przy FSB 200Mhz PCI wynosi 40Mhz, a to sobie daruje. PCI 38Mhz spoko, moge na tylu jehać, ale jednak mnoznik mi nie działa pow. 12.5 :(

No niestety. zbieram teraz na zasilacz i na plyte z NF2 żeby wyciągnąć z Thortona ile sie da.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie potwierdzone mamy athlony xp palamino, tbredy, bartony i durony morgany...

 

Wydaje mi się że poniżej może być kłopot - chyba inaczej nóżki mogą być rozłożone, nawet mostki do napięcia mają inne spitfire - L7 - morgan L11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja!

Spisałem wszystkie batche z tego topicu i pojechałem do hurtowni.

Kupiłem [AQXEA 0324 XPMW brązowy, bez widocznych ścieżek, różowe jajco] w komputroniq w Poznaniu (magazynier mówił że ni ma innych, bo syćkie z 1 dostawy). No i wsadziłem i... tak sobie :x

Aktualnie wyciągam 186,5x12,5=2331,25 @ 1,85 (Vcore wacha się od 1,76-1,81+impulsy do 1,86 ->syfiarsko stabilizowane Vcore na MSI).

Napięcia z zasilacza mam idealne.

Jak widać DRUT MOD podnoszący napięcie DZIAŁA!

Próbowałem zbartonować gnoja chyba z 5 razy i nic (ołówek, pasta srebrna, drucik i dópa). Procek jest z serii o której ktoś z forumowiczów pisał że odblokował dodatkowy cache. Dzisiaj wyposaże się w lakier albo klej przewodzący i jak się uda dam znać. W planach mam podniesienie napięcia do 1,9 i drut-mod dla mnożnika.

 

 

No i jeszcze jedna refleksja. Na antku1700@2145Mhz radek wyciągał 360Mhz core'a, a teraz 345. Znaczy że płyta dostała po d..

MSI KT3 ULTRA2 nie wyrabia się energetycznie :evil: Jestem zawiedziony tą płytą, pewnie ASrock za 167zeta w detalu byłby lepszy.

 

Czy istnieje drut-mod odblokowujący cache L2 w Thortonach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mnożnikiem masz problem??? PRzecież robisz drutmoda i po kłopocie - mnoznik jaki chcesz.

Tak to wiem :!: Ale fajnie byłoby gdyby można sobie ustawić w biosie mnożniki pow. 12.5.

Narazie musze go wygrzać, pote jeszcze sie pomęcze z FSB, później drut-mod no i może L2 odblokuje - zależy jak ze stickerem będzie.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

na jutro szykuje mi sie zakup wlasnie thortonk, wsystko dogadane do niego zalman 70o0 al-cu

Na uikendzie dozuce do naszej bazy wyniki, oczywisice mm z czego wybierc - z nowej dostawy do jednego z wiekszych sklepow w l :-)

 

wszystki moje;-) a jak zly to mi znajomy wymieni :-)

 

mam male pytanie, gdzies pamietam byl post w ktorym krostry opisal chyba wszelkie aspekty wyboru thortona troche poczytalem sporo wiem chce wiedziec wiecej :-) jak ktos pamieta bardzo bym prosil nie moge sie doszukac,.....

 

Pozdro 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam male pytanie, gdzies pamietam byl post w ktorym krostry opisal chyba wszelkie aspekty wyboru thortona troche poczytalem sporo wiem chce wiedziec wiecej :-) jak ktos pamieta bardzo bym prosil nie moge sie doszukac.....

interesujaca cie wypowiedz znajdziesz tutaj

 

qpilem dzis Thortonika AXDC2000DUT3C 9811985260247 AQXEA 0327 VPMW rozowiutki rdzen. zamalowalem co trzeba olowkiem ale chyba niedokladnie bo nadal jest Athlonem :wink: pomecze go pozniej. natomiast pytanie mam troche z innej beczki. mam pamiatki jak w podpisie. ile maksymalnie powinienem z nich wyciagnac zeby nie przedobrzyc :?: to znaczy na jakie szalenstwo z FSB moge sobie pozwolic?

 

i jeszcze jedno. musze qpic coolera. najchetniej wybralbym Zalmanka7000AlCu ale nie miesci mi sie w budzie (brakuje ok.10mm). co byscie zaproponowali w zamian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Po polaczeniu przecietego mostka lakierem proc komp wieszal mi sie w momencie wswietlania taktowania procka przy poscie. Powiedzcie mi czy w ten sposob objawia sie walniety casche?

niestety wyglada na to ze tak - a jesli byl niepodkrecony to uz bardziej na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Po polaczeniu przecietego mostka lakierem proc komp wieszal mi sie w momencie wswietlania taktowania procka przy poscie. Powiedzcie mi czy w ten sposob objawia sie walniety casche?

niestety wyglada na to ze tak - a jesli byl niepodkrecony to uz bardziej na pewno

Skad wiesz, ze objawia sie to w taki wlasnie sposob? Czy miales jakies

doswiadczenia tego typu? Moze po prostu po odblokowaniu pamieci

cache L2 wzrosl pobor V przez procka i juz mu nie wystarcza to czym go

"karmiono" a moze chlodzenie nie wyrabia (watpie) gdyz poprzez owy

mod zwiekszyla sie powierzchnia oddawania ciepla a wlasciwie chodzi

o to, ze procesor wydziela wiecej ciepla niz przy 256kb cache pamieci L2.

Wedlug mnie procek ma chrapke na wiecej V ale sa to tylko moje luzne

przemyslenia a moze to zasilacz?

 

NiemacieK:

Masz plyte ABIT NF7-S zrob wiec mod'a L12 (drut) i ustaw proca na 200.

10x razy sprawdz czy poprawnie wykonales mod'a L2 a noz cos poszlo

nie tak jak powinno moze gdzies jest zwarcie (usun lakier i probuj dalej).

Pamieci ustaw na 2-3-2-11-1 uzyskasz ogolny wzrost wydajnosci calego

systemu (nie wierzysz, sprawdz przed i po, np. w sisoft sandra, aida32).

Ustaw procka na FSB 200 (400) x 12.5 (12), vcore 2.0V, vdd 1.6V, vdimm

default'owe przy chlodzeniu, ktore masz wszystko powienno byc OK.

 

P.S.

NiemacieK mam nadzieje, ze sprawdzales procka skreconego do ustawien

defaultowych jezeli tak to faktycznie odblokowany cache moze powodowac

jakies niestandartowe zachowania, np. wymienione przez Ciebie jezeli zas

mod'a sprawdzales na podkreconym procesorze to czemu sie dziwisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Po polaczeniu przecietego mostka lakierem proc komp wieszal mi sie w momencie wswietlania taktowania procka przy poscie. Powiedzcie mi czy w ten sposob objawia sie walniety casche?

niestety wyglada na to ze tak - a jesli byl niepodkrecony to uz bardziej na pewno

Skad wiesz, ze objawia sie to w taki wlasnie sposob? Czy miales jakies

doswiadczenia tego typu? Moze po prostu po odblokowaniu pamieci

cache L2 wzrosl pobor V przez procka i juz mu nie wystarcza to czym go

"karmiono" a moze chlodzenie nie wyrabia (watpie) gdyz poprzez owy

mod zwiekszyla sie powierzchnia oddawania ciepla a wlasciwie chodzi

o to, ze procesor wydziela wiecej ciepla niz przy 256kb cache pamieci L2.

Wedlug mnie procek ma chrapke na wiecej V ale sa to tylko moje luzne

przemyslenia a moze to zasilacz?

 

NiemacieK:

Masz plyte ABIT NF7-S zrob wiec mod'a L12 (drut) i ustaw proca na 200.

10x razy sprawdz czy poprawnie wykonales mod'a L2 a noz cos poszlo

nie tak jak powinno moze gdzies jest zwarcie (usun lakier i probuj dalej).

Pamieci ustaw na 2-3-2-11-1 uzyskasz ogolny wzrost wydajnosci calego

systemu (nie wierzysz, sprawdz przed i po, np. w sisoft sandra, aida32).

Ustaw procka na FSB 200 (400) x 12.5 (12), vcore 2.0V, vdd 1.6V, vdimm

default'owe przy chlodzeniu, ktore masz wszystko powienno byc OK.

 

P.S.

NiemacieK mam nadzieje, ze sprawdzales procka skreconego do ustawien

defaultowych jezeli tak to faktycznie odblokowany cache moze powodowac

jakies niestandartowe zachowania, np. wymienione przez Ciebie jezeli zas

mod'a sprawdzales na podkreconym procesorze to czemu sie dziwisz?

Nie rozumiem po co mam robic drutmoda. Co do sprawdzania to sprawdzalem na defaulcie a co do podkrecania i timingow pamieci to generalnie troche sie w tym rozeznaje i wiem jak toto ustawic zeby pracowalo tak jak powinno. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co mam robic drutmoda. Co do sprawdzania to sprawdzalem na defaulcie a co do podkrecania i timingow pamieci to generalnie troche sie w tym rozeznaje i wiem jak toto ustawic zeby pracowalo tak jak powinno. Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Dzieki za odpowiedz. Bardzo sie ciesze, iz znasz sie na ustawieniacha CL.

O nic mi nie chodzilo po prostu probowalbym do skutku bo w wiekszosci

przypadkow nieudany mod to nie wina proca a mod'ujacego (nie kieruje

tego w zadna z osob, no offence).

 

Masz ABIT'a NF7-S i nie korzystasz z mozliwosci jakie daje L12 mod? Go...

 

NF7-S 2.0 FSB Sense

Amdmb.com Forums

nForcersHQ.com Forum

Overclockers Forums

Xtreme Systems Forums

 

Do posiadaczy plyty ABIT NF7 / NF7-S rev. 2.0 - nowy bios nf7d_19

do zassania. Przeczytajcie topic wedle mozliwosci i do dziela. Nie znane

sa jeszcze update'y, ktore wprowadza owy bios lecz jedno jest pewne

user z ekipy ABIT'a o pseudonimie EQuito z'update'owal bios S-ATA do

(zaimplementowany w ogolnym biosie) najnowszej wersji czyli 4.2.27

rozwiaze to prawdopodobnie problemy niektorych z Was. Nowy bios

jest w 100% OK tak wiec bez obawy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeste od godziny posiadaczem 2000+ koles zaklei mi opis, ,eby mostki byly na wierzchuuuu juhuuu! proc brazowy polysk rozowyrdzen nowy, oznaczenia ktore pamietam, xpmw, batch 246 chyba poprzednie wazne cyferki to 25 seria aqxeano i mam nadzieje duzo wydusic, zabieram sie do pracy, bedzie taz dzisiaj dut mod bo mi mnoznikow za malo (kha+) bedzie malownie na bartka :-) do chlodzenia nowuitki zalman 7000a-alcu

 

Pozdro 8)

 

a wszystko na zywo tyle na forum.purepc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem dzisiaj Thortona....

nie bylo by w tym nic dziwnego jak by nie fakt ze po przyjsciu do domu

programik "CPUID and Cache Test Utility v1.012"

wykryl mi Bartka i to z 512 kb cache L2

jest to mozliwe czy programik cos sciemnia.... ?

nic fizycznie przy nim nie robilem....

 

pozdro

 

Kristoff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...