Skocz do zawartości
McQueen

ATHLON FX-51 ROZNIÓSŁ P4 3,2GHz !!!! NARESZCIE!

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież jest chyba jasne, że Intel puścił EE, żeby uniknąć kompromitacji... Wystarczy spojrzeć na wynik zwykłego P4 3,2GHz.

tak porownujac go do 32bit AXP to kopie im dupe i depcze po pietach 64bitowemu Athlonowi!!!

nie wiem czy to taka kompromitacja :roll: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest chyba jasne, że Intel puścił EE, żeby uniknąć kompromitacji... Wystarczy spojrzeć na wynik zwykłego P4 3,2GHz.

tak porownujac go do 32bit AXP to kopie im <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i depcze po pietach 64bitowemu Athlonowi!!!

nie wiem czy to taka kompromitacja :roll: 8)

a ty znowu jakies swoje filozofie snujesz

jakbys nie zauwazyl to A64 wygrywa z P4 w 32-bitowych aplikacjach ,a zalozenia gorzej procesorowi 64-bit obrabiac instrukcje 32-bit

poza tym ustaw AXP zegar 3000MHz i zobaczymy co bedzie szybsze :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dyskusja bardzo mi sie podoba, mimo iz wynikl przy niej spor o wyzszosc Intala nad AMD (lub vie versa, jak kto woli). Ale zapominacie o jednym, mowiac o astronomicznych cenach nowych procesorow, a mianowicie to, ze Polska stoi bardzo nisko w rankingu zarobkow. W naszym kraju zeby kupic takiego procka przecietny czlowiek musialby pracowac 2 miesiace i nic nie jesc, ale w wielu innych krajach sytuacja wyglada zupelnie inaczej i sosunek zarobek/cena proca jest zupelnie inny. Ich po prostu na to stac (nie mowie ze wszystkich), ale napewno duzo wieksza ilosc osob, niz w naszym kochanym kraju. A AMD i Intal wypuszczajac nowe procki na rynek i ustalajac ich ceny niestety ale nie licza sie z tym za nas, Polakow nie bedzie na nie stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest chyba jasne, że Intel puścił EE, żeby uniknąć kompromitacji... Wystarczy spojrzeć na wynik zwykłego P4 3,2GHz.

tak porownujac go do 32bit AXP to kopie im <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i depcze po pietach 64bitowemu Athlonowi!!!

nie wiem czy to taka kompromitacja :roll: 8)

a ty znowu jakies swoje filozofie snujesz

jakbys nie zauwazyl to A64 wygrywa z P4 w 32-bitowych aplikacjach ,a zalozenia gorzej procesorowi 64-bit obrabiac instrukcje 32-bit

poza tym ustaw AXP zegar 3000MHz i zobaczymy co bedzie szybsze :lol:

nie chce mi się wymieniać po koleii wiec zaperezentuję opinię z tomshardware po 4 tygodniach testów

 

"Summary: The P4 3.2 EE wins 32 times, the Athlon 64 FX-51 15 times - an uncertain 64-bit future for AMD "

 

wiec widac że Pentium4 EE jakoś dzielnie stawia czoła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jest chyba jasne, że Intel puścił EE, żeby uniknąć kompromitacji... Wystarczy spojrzeć na wynik zwykłego P4 3,2GHz.

tak porownujac go do 32bit AXP to kopie im <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i depcze po pietach 64bitowemu Athlonowi!!!

nie wiem czy to taka kompromitacja :roll: 8)

a ty znowu jakies swoje filozofie snujesz

jakbys nie zauwazyl to A64 wygrywa z P4 w 32-bitowych aplikacjach ,a zalozenia gorzej procesorowi 64-bit obrabiac instrukcje 32-bit

poza tym ustaw AXP zegar 3000MHz i zobaczymy co bedzie szybsze :lol:

co ty nie powiesz:P hmmm dobre:)!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Summary: The P4 3.2 EE wins 32 times, the Athlon 64 FX-51 15 times - an uncertain 64-bit future for AMD "

Cholera wyjdę na fantyka AMD, ale co mi tam.

 

taki podsumowanie nie jest żadnym podsumowaniem. Równie dobrze możnaby wywalić te 32 testy i oznajmić AFX zwycięzcą jak i dokładnie odwrotnie. Taka konkluzja jest z góry błędna. Zwłaszcza, że nie wzięto pod uwagę o ile jeden proc wygrał nad drugim (bo często zdarza się, że są to róznice w granicach błędu pomiarowego - BTW testowanie procków na tej samej płycie to oczywista bzdura a mnie samemu zmiana płytki podiosła wyniki o gdzieś 5%).

 

o proszę: http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=60000268

 

EDIT: bardziej chodziło o ten artykuł http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=60000253

 

tutaj afx wygrywa większość testów...

 

Ogólnie - ani AMD nie skopało d4 intelowi, ani w drugą stronę. Wszystko zależy od punktu widzenia i postawionego zadania. W każdym razie AMD ma niewielką przewagę gdyż AFX jest mimo wszystko (tak jakby) dostępny czego o pIVEE powiedzieć nie można. Z drugiej strony AFX wymaga pamięci ECC przez co przenosi się na półkę wyżej niż np PIV HT 3.2 i w efekcie w konsumenckum High end i tak na razie prowadzi Intel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzurpator

 

nie chciało mi się cytować całego testu bo każdy ma do niego dostęp ( i szczegółowe testy może sobie przejrzeć)

http://www20.tomshardware.com/cpu/20030923/index.html

 

dlatego podałem tylko cytat z podsumowania

"Summary: The P4 3.2 EE wins 32 times, the Athlon 64 FX-51 15 times - an uncertain 64-bit future for AMD "

 

 

 

a napisałem to ponieważ KGB napisał "jakbys nie zauwazyl to A64 wygrywa z P4 w 32-bitowych aplikacjach" co jak widać nie jest do końca prawdą. W jednych aplikacjach wygrywa w innych przegrywa i tyle nic więcej.

 

testów w sieci porównujących A64, A64 FX, Pentium4 3,2 EE jest w sieci sporo - wnioski niech wyciągnie każdy sobie sam

AMDZone - http://www.amdzone.com/articleview.cfm?ArticleID=1344

X-Bit Labs - http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...lon64-fx51.html

[H]ard|OCP - http://www.hardocp.com/article.html?art=NTI0

Ace's Hardware - http://www.aceshardware.com/read.jsp?id=60000253

Sudhian - http://www.sudhian.com/showdocs.cfm?aid=434

Anandtech - http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1884

Toms Hardware - http://www.tomshardware.com/cpu/20030923/index.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci ECC i Athlona 64 FX. Dzisiaj przeczytałem w Chipie, (wypowiedź przedstawicieal AMD) że pomimo iż na razie pamięci tego typu są wymagane, to pod koniec roku ma być wprowadzona możliwość pracy ze zwykłymi pamięci dla tego procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

nie napisalem ze we wszystkich :P

nie zmienia to faktu ze A64 jest dostepny ,tanszy i bardziej przyszlosciowy

no i zaden fanatyk Intela nie moze powiedziec terazze AMD robi przestarzale procki

a mi to i tak powiewa ,bo musialbym na glowe upasc zeby zaplacic >2000pln za procesor - najlepsza cena to do 400pln i ani zlotowki wiecej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jestem "surowy" wiec nie RAW a RaV ;)

 

To ze kilka dni przed oficjalna premiera mozna bylo procesor kupic niejest ani dziwne ani tez tym bardziej ZLE.

W japonii mozna zawsze kupic wszelkie zabawki elektroniczne wczesniej niz w reszcie swiata,i tak jest zarowno z AMD jak i INTELEM Nvidia czy ATI.Wiec niebardzo rozumiem o co ci w tym momencie chodzilo.

Nie chodzi o zadne sugerowanie tylko o oficjalne wypuszczenie, zejscie NDA i oficjalne testy.I nie chodzi rowniez o daty premiery tylko o jej FAKT.

Premiere mialy zarowno nowe athlony jak i P4 EE,data NDA na P4 EE uplynela tego samego dnia co na athlony wiec zostal oficjalnie zaprezentowany, ma swoje logo ,jest wyznaczona cena ,biosy plyt glownych go uwzgledniaja, premiera niezawsze jest huczna (vide celerony).

To ze P4 EE sie "poprostu pojawil" swiadczy negatywnie o intelu oraz wskazuej wyjatkowa pospiesznosc tej akcji, testerzy oraz dystrybutorzy sie dowiedzieli o tym procku doslownie na kilka dni przed premiera.

Data dostepnosci niejest jeszcze dokonca jasna ,aczkolwiek PEWNA, ale niebdzie to szybko.

P4 EE to aktualnie papierowy procesor, jest ale go niemozna kupic, nastawiony jest glownie na zepsucie premiery AMD co tez mu sie czesciowo udalo.

Moge wsiasc w tramwaj i kupic A 64 z plyta glowna ,A FX takze jest dostepny, P4 EE nie, to na czyja korzysc to swiadczy ?

 

Jesli mowisz ze P4 EE nie istnieje, to niemozna rowniez brac pod uwage wynikow jego testow, czyz nie ?

A jesli wziac opcje ze istnieje , zostal wypuszczony, ale niemozna go kupic to jest to dramatyczna akcja intela w wypuszczeniu procka "Emergency Edition" zeby Intel mial COS do pokazania, zeby sie nie zblamowal.Ale akcja jak najbardziej karygodna.

 

Co do oszolomow ,to niemialem akurat na mysli ciebie bo ty cos do dyskusji powiedzmy wnosisz, dajesz jakies konkrety, oszolomy to ci co sie ograniczaja do plucia,wyzywania,rulezowania, to ci ktorzy sa w stanie biale nazwac czarne i na odwrot.Bez pokrycia w niczym.

Ty poprostu sie w kilku kwestiach mylisz, ale nie uznaje cie za oszoloma.

Tak BTW. naprawde szczerze radze ci czytac inne sajty jak toms hardware ,oni sie juz wiele razy osmieszyli, sa mocno PRO-Intelowi i niesa zbyt wiarygodni ,polecam anandtecha, aceshardware, lostcircuits ,xbita.

Maly przyklad masz tu:

http://www.tomshardware.com/cpu/20030923/a...hlon_64-46.html

 

Najpierw oblookaj wykresy, a potem przeczytaj co napisali ponizej ,powinienes sie zdziwic, bo jedno nie wspolgra z drugim ani na jote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli model x86-64 AMD się przyjmie (a na to się zanosi) to po raz pierwszy Intel obudzi się z ręką w nocniku i będzie zmuszony do implementacji tej architektury u siebie co najwyżej rozszerzając ją, ale zachowując zgodność z oprogramowaniem które pojawi się na A64.

To juz sie stalo poniewaz MICROSOFT powiedzial INTELOWi ze nie ma zamiaru robic dla INTELa osobnego WINDOWS i ze INTEL MUSI przyjac 64-bitowa architekture. To duze zwyciestwo dla AMD poniewaz tym razem AMD bedzie licencjonowal 64-bitowe instrukcje do INTELa a nie na odwort tak jak to bylo z SSE, SSE2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do nie możliwości kupienia P4 EE, a gdzie w Polsce mogłeś kupić np. 2 tygodnie temu A64 ? Poczekaj 1-2 tygodnie i będziesz miał możliwość kupic P4 EE.  

Aco do cen A64 3200+ (2.0GHz) kosztuje ok 2700zł. No poza ewenementem promocji z płytą MSI dzie w zasadzie płytę dostajemy za darmo.  

A64 FX tez u nas nie kupisz, pozatym jego cena będzie kosmiczna, nie wspominjąc o tym że jak pamiętam wymaga pamięci ECC. Powodzenia w szukaniu w polsce takich pamięci np PC3200+ nie wspominając o ich cenie.

Ludz sie dalej :twisted: P4 EE nawet w USA bede ciezkie do zakupienia nie mowiac juz o Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"] naprawde szczerze radze ci czytac inne sajty jak toms hardware ,oni sie juz wiele razy osmieszyli, sa mocno PRO-Intelowi i niesa zbyt wiarygodni ,polecam anandtecha, aceshardware, lostcircuits ,xbita.

zgadzam sie z tym co wiecej ufam jedynie testom przeprowadzanym

osobisccie i przy pomocy stworzonego przez siebie oprogramowania

bo widzialem zbyt wiele dziwnych wynikow

AMD dogania powoli Intela w udziale w rynku ja osobiscie licze na

dolaczenie do udzialu w rywalizacji Transmeta.

Jako ciekawostke dodam, ze nastepny procesor AMD to bedzie

dwurdzeniowy 64 bit i dopiero wtedy Intel bedzie w opalach.

Jesli Transmeta i AMD polacza swoje technologie to Intel zwyczajnie

zacznie sie kurczyc (chyba ze znowu zaczna tam rzadzic inzynierowie

w miejsce kombinatorow od reklamy ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kompromitacji to przesada bo to ze konkurent zrobil wydajniejszy

procesor to normalka, pozostaje zrobic jeszcze szybszy.

ostatnia kompromitacja Intela zaistniala w momencie wypuszczenia

na rynek drogich procesorow pentium IV wolniejszych od tanich celeron

tuala, w USA byly nawet procesy o wprowadzenie w blad nabywcow.

jesli chodzi o wiarygodnosc publikowanych testow to wszystkie, ktore

nie uprzedzily nabywcow o relacji wydajnosci pomiedzy tuala i pentium IV

nadaja sie do dzialu platnej reklamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słyszeliscie moze o tym?

 

 

"Na początek przyszłego roku Intel planuje premierę nowej linii procesorów - Pentium V. Nowa seria taktowana będzie na 5GHz - 7GHz (dane szacunkowe) oraz będzie posiadała 2MB (az) pamięci cache drugiego poziomu. Procesor ma posiadać modularną budowę pozwalającą na zainstalowanie dwóch warstw radiatorów co powinno znacznie poprawić parametry oddawania ciepła z układu. Informacją nie do końca potwierdzoną jest, iż moduł znajdujący się w górnej warstwie procesora będzie obsługiwać 64 - bitowe rozszerzenia. Wygląda na to, iż układ ten będzie dostępny jako opcja. Planowana szybkość magistrali na jakiej będzie działał układ to 4000MHz. Gniazdo jakim będzie spoczywał nowy procesor nosi nazwę LGA 775. Do sprzedaży nowa linia trafi dopiero pół roku po premierze."

 

 

 

 

Heh ciekawe zegar 5ghz a magistrala 4ghz hyh no i 64bity jako opcja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro już ogrzebano ten temat. jest kolejny test porównawczy (pewnie zaraz ktoś napisze żeby Hexus.net nie czytać bo nie są wiarygodni :wink: )

 

z newsów tweaka

 

"Na łamach serwisu Hexus.net pojawiła się naprawdę godna polecenia recenzja najnowszysch procesorów AMD oraz Intela. W rolach głównych wystąpiły AMD AthlonXP 3200+,AMD Athlon64 3200+, AMD Athlon64 FX-51 a ze strony Intela - Pentium4 3.2 GHz HT oraz Pentium4 3.2 eXtreme Edition. W kilku słowach: 32 bitowe procesory AMD w zasadzie już nie zaliczają się do czołówki wydajności, Athlon64 FX-51 jest w miare godnym konkurentem dla najnowszego Pentium4, Pentium4 3.2 GHz eXtreme Edition to najwydajniejszy procesor w grach i aplikacjach 32 bitowych. Szczegóły w artykule."

 

a test tutaj

http://www.hexus.net/content/reviews/revie...XJsX3BhZ2U9MQ==

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We could be talking about either the FX-51 or the Extreme Edition; that's how similar they are.

 

czyli sami napisali ze sa rownoznaczni, uwaga w 32 bitach, nalezy pamietac ze skrzydelka rozwina jak beda 64 bity

A i jeszcze bedzie wzrost wydajnosci na sockecie 739, bo tu pamieci ECC

 

A jakby ktos dobrze patrzyl na wyniki to by widzial ze wygrywal podkrecony P4 EE na 3,6GHz

 

Jeszcze jedno mnie dziwi czemu maja tak niskie wyniki Pi fast

Ja na 10,5*213 mam na 10M miejsc mam 51.47s, a o ni na na 3,6GHz P4 (najlepszy wynik) 53,69, i wszyscy maj bardziej wydajan magistrale pamieci nawet jak 200FSB, bo mja pelny dual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK JA WTRACE SWOJE 3 GROSZE

wiec tk przeczytalem wasze posty pierwsze 2 strony uwaznie kolejne 2 juz mniej bo wszystkie pisza o tym samym

Z tego co zobaczylem to mamy doczynienia z samym gdybaniem - co by bylo gdyby amd mialo 3 ghz, co by bylo gdyby intel odblokowal 64 bity, co by bylo gdyby amd pracowal na 64 bitowej platformie itd.

Wg mnie pisanie ze amd zmiazdzylo intela jest nie na miejscu - ile razy juz to slyszelismy ?????? a ile razy intel i tak byl gora ????

 

Mysle ze sytuacje mozna porownac do gry strategcznej - mamy 2 graczy i jeden ma 10 razy wieksza kase do dyspozycji a drugi ma za to w tym momencie kilka procent wiecej wojska - ktory wygra ?????? dla mnie jest jasne -

MYSLE ze intel moze sobie pozwolic nawet na bycie gorszym przez kilka miesiecy gdyz sila jego marketingu, zaufanie kupujacych nie spowoduja spadku dochodow. (patrz nvidia benchmarki swoje a kupujacy swoje)

To tak jak by w tej grze intel wlasnie przegral bitwe dzieki 10 % przewadze amd - lecz dzieki duzo wiekszej liczbie pieniedzy siedzi cicho i w zapleczu swoich fabryk produkuje nowe wojsko podczas gdy przeciwnik dopiero zbiera na nie pieniadze.

 

To co mnie smuci to sposob w jaki prowadzona jest ta dyskusja - niestety za kazdym rzem w wojnie intel vs amd dochodzi do ostrych starc

Mozna odniesc je do walki klasowej - moze kogos obraze ale wiadomo ze amd kupuja ludzie raczej z mniej zasobnym portfelem

i smutne jest to ze swoje frustracje z tym zwiazane przenosza na forum.

Ja sam nie jestem bogaty gdybym mial kupic teraz kompa to zlozyl bym go na amd - ale niegdy mi nie przychodzi do glowy zeby wywolywac wojny piszac ze ktorys procesor ROZNIOSL inny

Niestety taka jest prawd ze w wiekszosci pyskowki na temat wyzszosci procesorow zaczynaja zakompleksiali amdkowcy (dzieki bogu nie wszyscy sa tacy) Na ogol zwolennicy intela siedza cicho gdy wyjdzie np p4 Extreme Edition (wystarczy sprawdzic na wyszukiwarce poszukac postow amd vs intel i zobaczyc kto je zakladal i co w nich pisal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: IGI - uraziłes mnie piszacz iz ludzie posiadajacy amd sa zakompleksieni z tego powodu. Ja np posiadam procka amd tylko dla tego ze nie stac mnie było na zakup P4 tak jak Ciebie np. Nie podniacam sie tym ze amd czy intel jest gora mam to w du....pie szczerze mowiac. Jak bym miał tylko kase na bank kupiuł bym sobie p4 ale mysle ze to zabawka dla "bogaczy" a takich jest niestety nie wielu chyba?

 

Temat juz troche zbacza z drogi.

 

 

p.s- a zreszta czym tu sie podniecac jak amd przekroczy magiczne 3 ghz lol(pfff kiedys sie to bedzie musiał stac predzej czy pozniej) . To tak samo jak zazarta walka miedzy nvidia a ati. Na wszystkim zyskuja tylko klijenci poniwaz firmy konkurujac miedzy soba beda wypuszczac ciagle cos nowego i po atrakcyjniejszych cenach.

 

 

To by było na tyle z moich sugestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mnie smuci to sposob w jaki prowadzona jest ta dyskusja - niestety za kazdym rzem w wojnie intel vs amd dochodzi do ostrych starc

Mozna odniesc je do walki klasowej - moze kogos obraze ale wiadomo ze amd kupuja ludzie raczej z mniej zasobnym portfelem

i smutne jest to ze swoje frustracje z tym zwiazane przenosza na forum.

Ja sam nie jestem bogaty gdybym mial kupic teraz kompa to zlozyl bym go na amd - ale niegdy mi nie przychodzi do glowy zeby wywolywac wojny  piszac ze ktorys procesor ROZNIOSL inny

Niestety taka jest prawd ze w wiekszosci pyskowki na temat wyzszosci procesorow zaczynaja zakompleksiali amdkowcy (dzieki bogu nie wszyscy sa tacy) Na ogol zwolennicy intela siedza cicho gdy wyjdzie np p4 Extreme Edition (wystarczy sprawdzic na wyszukiwarce poszukac postow amd vs intel i zobaczyc kto je zakladal i co w nich  pisal)

zonx-->nie wiem czy przeczytales uwaznie ale jak widzisz igi nie mial na mysli wszystkich posiadaczy amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadał dziad do obrazu, ze strony intela tesh kompleksiowcow niebrakuje.Osobiscie moge powiedziec ze mam amd mimo ze mnie stac na P4, poprostu bardziej mi odpowiada architektura i wydajnosc.

Niezgodze sie tez ze ostatnie pyskowki to wlasnie wina amdkowcow ,ostatnimi razy tak bylo, ale zobaczylem spore uspokojenie w szeregach amd a nowa krew a szeregach intela :).

Wogole to pieprzenie jest :], procki jak procki, Intel ma swoje HT ,amd ma swoje 64 ,w sumie niema jakiejs znacznej przewagi, ostatnio taka przewaga byla wieksza jak amd puscilo palomino a Pe4ki sie dusily w swoich niskich fsb i zegarach, wczesniej Intel dlawil amd jak amd mialo K6 a Intel P3.I tak wkolo macieju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow:  IGI - uraziłes mnie  piszacz iz ludzie posiadajacy amd sa zakompleksieni z tego powodu. Ja np posiadam procka amd tylko dla tego  ze  nie stac mnie było na zakup P4 tak jak Ciebie np. Nie podniacam sie tym ze amd czy intel jest gora mam to w du....pie szczerze mowiac. Jak bym miał tylko kase na bank  kupiuł bym sobie p4 ale mysle ze to zabawka dla "bogaczy" a takich jest niestety nie wielu chyba?

 

Temat juz troche zbacza  z drogi.

 

 

p.s- a zreszta czym tu sie podniecac jak amd przekroczy magiczne 3 ghz lol(pfff kiedys sie to bedzie musiał stac predzej czy pozniej) . To tak samo jak zazarta walka miedzy nvidia a ati. Na wszystkim zyskuja tylko klijenci poniwaz firmy konkurujac miedzy soba beda wypuszczac ciagle cos nowego i po atrakcyjniejszych cenach.

 

 

To by było na tyle z moich sugestii

sorry jezeli cie urazilem ale nie bylo to celowe i napisalem ze nie wszscy tacy sa - wkurza mnie tylko jak tylko amd wypusci jakis proc i na jakims serwisie proc ten pobije intela lub jak kto woli ROZKLADA to zaraz powstaje kilkanascie takich tematow (przesadzam ale celowo)

A jak intel na jakims servisie pobije amd to albo jest cisza albo ktos napisze ze to dlatego ze servis dostal w lape od intela - powiem szczeze ze juz mi sie nie chce tego czytac - to tak jak ostatnio wszyscy sie piekla bylo - szukaj :) - ile mozna !!!!!! (choc musze przyznac ze dosyc dlugo nie bylo zadnej awantury intel vs amd - moze idzie ku lepszemu !!?!)

A co do tego ze kogos stac a i tak kupuje amd - zawsze sa wyjatki :)mnie stac na wzmaka za 1000 zl a mam stara unitre - co kto lubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytalem wogole odpowiedzi wiec moze wyskocze jak Filip z konopii.

 

Hurra AMD najszybszy. Swietny 64 bitowy procesor. Ide do sklepu i kupie sobie XP1700+ (to samo Intel).

Nie wiem Kaeras po co się wysilasz. Większość i tak nie załapała o co Ci chodzi. Szkoda gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że AMD ma swoje A64, które jest konkurencją dla najszybszych proców intela, lecz stwierdzenie "rozniósł" jest tu raczej nie na miejscu. Było by ok, gdyby różnica w wydajności wynosiła 50% i to bezdyskusyjnie, a tak nie jest.

Motorola też ma swoje G-5 które roznosi tak Intela jak i AMD, lecz co to zmienia?

I tak większość tu dyskutujących jeśli będzie kupować proca w najbliższym czasie to najprawdopodobniej nie będzie to ani A64 ani P4EE, tylko jakiś AXP 2500+ lub P4 2,4GHz.

Chyba właśnie to Kaeras miał na myśli.

Proponuję EOT bo to się już robi nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...