Skocz do zawartości
yotomeczek

Kolejny WD 800JB padł ...

Rekomendowane odpowiedzi

hm.. to nie zalezy od producenta jak juz mogliscie wielokrotnie poczytac. ja mam wdc 1200jb i chodzi juz jakis miesiac bez zarzutow[odpukac] .

cały miesiąc ? jezusiczku, toż to wieczność :lol: . poza tym 120 GB to nie 80 GB a to 80'tki są jakieś wybitnie wadliwe.

ciekawe czy któryś z tych caviarów doczeka końca swojej gwarancji :?: bo jak nie to można zrobić hgasło reklamowe caviara :

 

caviar - dysk na całe życie. pada po kilku miesiącach i dostajesz nowy. i tak w kółko.

jakby co to to był joke, bo zakochani w caviarach będą się burzyli i bronili kawioru.

Sra... w banie ja mam 80 Caviara i chodzi ponad rok...kumpel miał Seageta i padł mu po 2miesiacach, ja miałem 40 IBM i tez mi padła po 5 miesiacach... :evil:

jak ktoś ma pecha to ma pecha...ktos ma szczęście to dostanie lepszego Szajsunga od Seageta czy Caviara....ale jak ktoś najeżdż na WD to mi sie serce kraja :wink: ; na dzień dzisiejszy najlepsze dyski to Caviar 80 lub 120, Maxtor 120 oraz Seagate 80, a co do komfortu pracy dysku to Caviar wśród tych co wymieniłem jest najcichszy...

:!: WD CAVIAR :!: BARACUDA SEAGATE :!: MAXTOR :!:

:arrow: nic innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sprawdz w cenniku sklepu czy te WD ktore ci tak czesto padajo to czasem nie sa jakies z promocjii (uszkodzona seria-odnizka 25procent) lub czy sklep nie nazywa sie DEFEKT :lol: :lol: bo ja mam WD (juz kole 8 miechow) i na takich dyskach zlozylem juz z 5 kompow i wszystkim dzialajo bezblednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojego padniętego Maxtora chcą mi zamienić na Caviara 

 

Maxtor jest ATA 133, Caviar ATA 100

 

zgodzić się?

Różnica pomiedzy ATA 133 a ATA 100 w rzeczywistości jest żedu max 1-2MB/s ale to zalezy już od HDD ten Caviar może być ogólnie wolnieszym dyskiem,ja osobiscie mam pewne uczulenie do Caviarów z wieleu powodów i na twoim miejscu domagałbym sie Maxtora skoro takiego miałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze te WD i inne tak padaja bo jest im za cieplo - poprostu trza sie zaopatrzyc w dobre chlodzenie, duzy plaski radiator i na to wentyl powinien zalatwic sprawe

Ja swojego Maxtora mam położonego na nagrywarce a z przodu zamiast zaslepki są 3 wentyle po 40mmx40mm i temp dysku wynosi 38C max 42 , i tego typu chłodzenie jest zawaliste , mozna miec też normalnie zamontowany HDD ale wtedy tem u mnie dochodzila max do 52 ale po zamontowaniu wentyla wyciągającego na tył budy miał coś kolo 44C a teraz jak wyżej opisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh człowiek czyta i się załamuje. Najgorszy dysk jaki miałem to był Maxtor rozpadł się tydzień po zakupieniu (niewspomne o przejściach jakie miałem zanim zdechł), miałem dyski wszystkich firm dostępnych na polskim rynku (nawet Fujitsu) i maxtor najbardziej mi podpadł. Drugim dyskiem (były tylko dwa :) ) który padł to Sea., ale miał prawo (5lat - ostatni rok jako przenośna dyskietka) i wiem co mu dolega więc go naprawie :). Teraz mam DWA JB'ty kupione zaraz potym jak wyszły i chodzą miodzio, żadny -=ŻADNYCH=- problemów, cichy, szybki ogólnie 5+ (NIE, nie pracuje dla WD :P)

 

PS: jednak ma jedną wadę ... za mały ;)

Edit: niechłodziłem i nie chłodze dysków, poprostu sąmiędzy nimi przerwy (wys. dysku) i dobre traktowanie, a każdy dysk będzie dobrze służył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz WD od roku i nic sie z nim złego narazie nie dzieje i mam nadzieje ze nie bedzie robic jakis numerów bo czeka go upadek z 7 piętra :) żartuje z tym ale jak narazie działa tak jak w dniu zakupu zero zauwazalnych defektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie liczy się tylko caviar!! :)

Czy ktoś widział test TEST NOWYCH CAVIARÓW Z SERII "LB" ?? Mają transfer aż 737Mb czyli <jeśli się nie myle> większy niż "JB" (602).http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8845

a to widziales?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8434

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wypowiem i zaraz wszyscy na mnie z ryjem wyleca :)

MAXTORY - juz pisalem o ich awaryjnosci ale powtorze - kupilem do szkoly dosyc sporo tych dyskow z plaskiej serii i kilka zwyklych (2x 40gb 5400 i 1x60gb 7200)

Plaska seria to najgorsze dyski jakie kiedykolwiek mialem w rekach !!! padaja jak muchy mi do tej pory lacznie z wymienionymi na gwarancji padlo ponad 8 dyskow Rekordzisci to 1 x 15 plaska wymieniona na gwarancji - po przyjsciu zalozylem partycje resetuje kompa i tyle bylo z dysku :) 1x 20 identyczny objaw - tez z servisu przyszla wymieniona i jeden padl po wymianie jakis tydzien

60 7200 sie zjarala (elektronika) wymieinli na nowy

40 jak narazie dzialaja chociaz zrobily sie bardzo glosne (juz ponad rok)

60 wymieniona na nowa tez zaczyna byc glosna :/

Co do caviarow - podobno firma sie poprawila ale ja i tak nigdy nie kupie dyskow tej firmy - za duzo sie naogladalem padnietych kaviarow

mam w szkole cala szafke 800mb caviarow padnietych - sa to wszystko dyski z jednej pracowni - wlasnie owe maxtory pracuja zamiast nich

na okolo 15 kompow ostal sie jeden caviar !!!

mamy w szkole tez starsze pracownie i tam siedza caviary 400 mb czarna seria i seagaty - z seagate padly z 3 a z caviarow padlo z 5

Mam tez w szawce stare 40 mb seagaty z zlikwidowanej pracowni (okolo 20 sztuk) z czego 80 % dziala do dzisiaj !!!!

Moze mysle zle ale jak firma robi od poczatku szajs to dlaczego ma tego nie robic dalej ????

Co do tych dyskow wiekszosc padla osiagajac okolo 4 roku zycia - tak wiec juz po gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie nie da powiedziec ze ta firma idelalna, a tej firmy dyski tylko sie psuja . Ogolnie zeby zobaczyc jak dana firma duzo ma zle zrobionych dyskow ( czytaj padajacych predzej czy pozniej ) musi ja kupic okreslona duza ilosc osob . Dajmy na to Barracudy ludzie tylko te dyski kiedys kupowali i zdarzaly sie ogolnie trefne serie ktore szly na caly kraj i sie ludzie skarzyli , jednal jak ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> pod uwage ile dyskow zostalo kupione jest to niewiele .

Ogolnie dla mnie Maxtor , WD i Seagate to pewne firmy , jednak ja mam sentyment do firmy Seagate, ktora nigdy mnie nie zawidla .

I z tego co wiem firmy typu Maxtor i WD kupuja czesc podzespolow od Seagatea :) .

 

Pozatym dyski obecnie moga padac od wielu czynnikow , zaczynajac od za wysokiej temperatury , zlym zasilaczu , O/C kompa , zwalonym kontroerem , tasma z przebiciami , noszeniem itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kontynuacja niezakonczonej sagi o dysku yotomeczka... wiesz co? wez sobie moze otworz swoje forum, bedziesz sobie tam pisal posty w stylu Caviar zdechl odradzam WD i PTR itd itd, po raz kolejny bruzdzisz wokol bezsensownego tematu, zaczynam sie zastanawiac czy to aby nie dobrze ze umarl Ci ten dysk bo przynajmniej bedzie swiety spokoj i odpierdzielisz sie od WD, ale z drugiej strony szkoda ze kupiles Maxtora bo juz widze czesc V epizodu 8mego - Maxtor zdechl...

 

Zastanow sie, to ze Ci dysk wysiadl to na prawde nie jest powod aby poruszac ten temat na forum, szczerze mowiac to odechcialo mi sie juz nawet o tym pisac bo widze ze tak to przezywasz, gorzej niz mrowka okres, napisz skarge do prezesa WD, na przekor Twojej niecheci moj Caviar 800JB chodzi juz dluzej niz dwa Maxtory, wiec oby Twoj Maxtor chodzil dluzej niz moje dwa razem wziete i obys nie mial okazji juz wiecej o tym pisac bo nudne to sie staje.

 

AMD Rulezz - zacznij analizowac tresc ktora piszesz publicznie

amen! :D

moj 80JB chodzi juz od roku i nic mu nie jest, powiem tyle, jak ktos ma takiego pecha jak autor postu, to zawsze bedzie go mial!!! :D i nie ma mocny, kazdy dysk ci padnie haah...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie mi w domu nie padl osobiscie zaden dysk (jeden seagate ale przez uszkodzona kieszen ten sie nie liczy :) )

a to dzieki temu ze ja o nie dbam - nie nosze nie wieszam na tasmach itd moja barracuda od swojej nowosci siedzi w budzie i ostatnio byla pierwszy raz wykrecona ja odkurzalem kompa

Dziala do dzisiaj jak marzenie

a dyskow mialem juz mase zaczynajac od seagate przez samsunga na fujitsu konczac - osobiscie nigdy nie mialem ani jednego caviara :)

Moze zboczenie ale np teraz mam 2 seagaty w moim kompie i jeden w kompie /mamuski/siostry

jezeli brac pod uwage co mialem to 90 % to seagate - nigdy nie mialem nawet 1 bada na moich dyskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś dysk 120 MB ale nie wiem jakiej firmy i w chwili sprzedaży chodził jeszce super. miałem samsunga (nadal go mam) 1.6GB noszony jako kieszeń, nic mu nie dolega, zero badów itp. później miałem caviara 20 GB, nie był noszony, siedzi w obudowie cały czas, PCI=33 MHz, zasilacz początkowo codegen 300W (ale napięcia niezłe) a teraz forton 250W (napięcia idealne), nigdy nic mi w kompie nia padło, pierwszy był caviar 20GB, później durex 800 ale był mocno ulruszony na całej długiści rdzenia.

 

więc warunki miał caviar idealne i padł. nie mam z czym porównać bo zawsze mam 1 dysk w kompie (musiałbym mieć 4 dyski : caviara, maxtora, seagate i samsunga żeby móc porównać je w identycznych warunkach. ale na wszystkich chyba forach jest mnóstwo tematów o padniętych caviarach głównie 80GB ale zobaczymy jak długo pochodzi mi samsung (KGB chyba teżma 1 lub 2 samsungi z nowej serii, koleżanka też ma identyvzny jak mój).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...