Skocz do zawartości
ToMo

Sieć WLAN - kilka prostych pytań ;]

Rekomendowane odpowiedzi

Chce połączyć się z kolesiem WLAN'em, domy znajduja się od siebie około 150 m i "widzą się" :)

 

Czy mógłby ktoś polecic mi jakies 2 karty radiowe ( bo mysle ze da to się zrobić bez AP) najlepiej 22 Mbps choć mogą być tesh 11 Mbps. Chodzi mi tu o konkretne sprawdzone rozwiązanie. Z tego co wyczytalem to chyba beda potrzebne jeszcze jakies antenki zewnetrzne ???

 

Dzieki za pomoc !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie jednak polecam inne rozwiazanie jeden punkt dostepowy

i jeden mostek, tylko niektore karty moga pracowac ad-hoc

zajrzyjcie do trzepak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie jednak polecam inne rozwiazanie jeden punkt dostepowy

i jeden mostek, tylko niektore karty moga pracowac ad-hoc

zajrzyjcie do trzepak

Ale to wchodzenie w dodatkowe koszty a ja chce zeby to bylo jak najtańsze ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy widział ktoś na allegro.pl jakąś antene godną polecenia ??? Czy kupywał ktoś jush jakąś antene z allego i moze mi ją polecić chodzi mi tu o jak najtańsze antenki.

 

Z tego co sie dowiedziałem na innym forum to można połączyć się 2 kartami sieciowymi mój wybór padł na D-Link DWL-520+ i chyba je kupie więce teraz potrzeba mi jakis antenek. Wystarcza mi jakies panelowe antenki....

 

A propos miał ktoś styczność jush z tymi kartami radiowymi D-Link'a . Czy mógłby mi ktoś o nich coś napisać ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muwię Ci nie baw się w 2 sieciówki bo to naprawde kijowy interes. Kup AP i koniec problemów, wtedy w pełni wykorzystasz mozliwości karty. Co do anten to ja mam antene za 90 zł i odbieram sygnał 63% z 2 km więc nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie nieznam ale....

kieydś coś podobnego kombinowałem

kupiłem dwa ap (jakieś d linki tanie baardzo, 2 sztuki) panelówki z allegro, i sieciówki,

 

z kumplemm robiłem testy i przez 3 ściany działało, już mieliśmy zadowoleni brać sie za montowanie, zamaawianie neo 640 a tu wyszła neo 128 i wszystko poszło sie...

polecam takie rozwiązanie, niewiele drożej a lepiej imo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takei antenki można sobie łatwo samemu zrobić, sam robię czasami. www.trevormarshall.com i tam bi-directional antenna.

 

Co do anten z allegro... widziałem niedawno taki "kupny" panel... shit niemożliwy... den drucik w środku, zamiast dkoładnie, równiutko wygięty, to pozaginany w palcach, cały krzywy i do p.u.p.y. Dziwiłem się, że to w ogóle działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...