Skocz do zawartości
GenghisKhan

Zbyt niska temp po dolozeniu coppershima

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj zakupilem wreszcie sobie cs thermaltake i kurde mam zdziwko 8O temp w idle spadly mi jakies 5*C - tak ze na 2270MHz@1.85V mam 34*C a w stressie do 38*C 8O - pasta titan - czekam az we wrocku bedzie dostepna ceramique to moze zjade jeszcze ze 2*C

kurcze nie wiedzialem ze cs jeszcze mi cos da - ze da mi az tyle:)

heheh teraz wygrzewaja sie wlasnie pamieci pod zarowka i zobaczymy czy beda lepiej chodzic

tylko ze na dobry OC nie pozwala moje po<span style="color:red;">[ciach!]</span>e MSI kt3ultra2 - kurde na ramach kingstona 333 komp nie staje na fsb 152 przy normalnych timingach - mnoznik 15 - nie jest to wina proca bo jest dopiero przy takich ustawieniach 2290 czyli jeszcze duzo zapasu - wiem bo puszczalem go juz na ponad 2.3GHz

kurde chyba czeka mnie niedlugo zmiana mobo

czy ktos ma moze potwierdzone info na temat ostatniego czipsetu pod socket A - mial wyjsc ze stajni VIa i nazywac sie chyba kt880??? kiedys cos mi sie obilo o uszy - jesli to prawa to pod koniec roku kupie jakiegos abita na tym:) i bedzie jazda w nforce juz sie napewno nie bede pakowal a kt600 to dla mnie za malo:)))

a wiec 2 pytania

1.czy wam cs do WC tez tyle dal - dokladnie piszcie ile komu stopni obnizyl

2. co wiecie o tym kt880??? (a moze mi sie to snilo???? )

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT880

Firma Via poinformowała o wypuszczeniu nowego chipsetu dla płyt głównych. Nowy układ będzie przeznaczony dla platformy AMD K7, i jak zapowiada producent będzie to ostatni układ dla procesorów K7 ich produkcji. Nowy chipset ma obsługiwać procesory z magistralą FSB 400 MHz, a zastosowany kontroler pamięci obsługuje pamięci DualChanel DDR 400. Reszta specyfikacji podobno jest identyczna jak w przypadku układów Nvidia nForce2 Ultra 400.

oraz

http://www.xbitlabs.com/news/chipsets/disp...0827071002.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak to kt880 to nie sen:)

nom shim mi chyba raczej pomogl bo blok teraz lezy jak trzeba:) ale sam przez siebie tez moze cos pomoc

BTW. teraz mam 30*C na procu:)

aha no nie mam chlodnicy jakbym mial to pewnie 33*C w stressie by bylo mozliwe bo woda by sie tak nie grzala:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shim odjal ci temp? on zazwyczaj dodaje stopni, moze poprostu tymrazem lepiej zalozyles radiator/blok i lepiej nalozyles paste.

Ciekawe jakim sposobem cos co przewodzi cieplo mialoby spowodowac zwiekszenie temp buech... Przeciez przez niego caly proc oddaje cieplo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shim odjal ci temp? on zazwyczaj dodaje stopni, moze poprostu tymrazem lepiej zalozyles radiator/blok i lepiej nalozyles paste.

 

Ciekawe jakim sposobem cos co przewodzi cieplo mialoby spowodowac zwiekszenie temp buech... Przeciez przez niego caly proc

no prawie caly - moglby on miec wieksza powierzchnie no ale dobre i to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 stopni mieści sie w "granicach" copper shima.... Copper Shim ma zadziwiającą właściwość robienia wielu różnych rzeczy... sporo ludzi rejestruje spadek temperatury od 2 do 7 stopni, ale są i tacy (w tym i ja) co mieli wzrost!

 

Ten spadek prędzej przypisałbym ponownemu przesmarowaniu proca pastą... jak wiadomo na poczatku zawsze są niższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrytobójco, czy wedlug ciebie poza rdzeniem proc grzeje sie na rowniez na bokach? to bardzo ciekawe. shim jest tylko po to zeby nie ukruszyc rdzenia, spadek temperatury moze wynikac z tego ze latwiej jest ustawic blok z shimmem, ale wcale nie jest powiedziane ze bez niego nie mozna go ustawic rownie dobrze, poprostu shim to ulatwia i chroni nasze ukochane rdzenie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca smarowalem wiele razy:) i bylo bez cs wiecej:)

Musze Cię zmartwić ghengis, niestety Twoje mobo bardzo zaniża temperatury :( W rzeczywistości masz około 10*C więcej, wiem, bo sam miałem tę płytkę i miała niezłe przekłamania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skrytobójco, czy wedlug ciebie poza rdzeniem proc grzeje sie na rowniez na bokach? to bardzo ciekawe. shim jest tylko po to zeby nie ukruszyc rdzenia, spadek temperatury moze wynikac z tego ze latwiej jest ustawic blok z shimmem, ale wcale nie jest powiedziane ze bez niego nie mozna go ustawic rownie dobrze, poprostu shim to ulatwia i chroni nasze ukochane rdzenie :).

Oczywiscie ze procesor grzeje sie tez na bokach ,nawet w okolicach gumek ,ciepło z rdzenia jest odprowadzane prze sciezki dochodzące do nóżek cpu i prze samą obudowę, a po założeniu shima temp powierzchni cpu spada co zmniejsza również tem rdzenia, ciepło z powierzchni cpu idzie elegancko na radiatorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proca smarowalem wiele razy:) i bylo bez cs wiecej:)

Musze Cię zmartwić ghengis, niestety Twoje mobo bardzo zaniża temperatury :( W rzeczywistości masz około 10*C więcej, wiem, bo sam miałem tę płytkę i miała niezłe przekłamania :(

no nie wiem nie wiem:) naprawde...

wedlug mnie temp sa w sam raz- mialem juz durexa na tej plycie i temp byly ze tak powiem realistyczne

u kumpla na abicie kt133 to zaniza u niego na durniu w upaly bylo po 30pare stopni a to nie mozliwe bylo bo moj proc sie grzal bardziej a temp byly o wiele wyzsze

no fakt ze w jadrze jest cieplej - to niezaprzeczalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem do czego sluzy copershim sam mam jednego dobrego.

A temat zawyzania temp? no jak ludzie kupuja te gowna z allegro za 5zl wiec sie nie dziwie ze czasem moze sie trafic jakis zle wyprofilowany i krzywo leze na procku i wtedy radiator nie dociska dokladnie.

Sam widzialem u kolegi taki, temp mu nawet wzrosla o 20C no coz :)

jak ktos oszczedza na najwazniejszych elementach to potem to wychodzi :)

 

Pozdr.

 

Ps. Jakos malo postow mam, ale to wina ze uzywam tylko opcji SZUKAJ i jakos wszystko narazie znajduje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. szukajacych funduszy nie stac na tanizne :D

 

ale co do "magicznych" wlasciwosci shima to moim zdaniem racje ma popixs. zeby przez cs'a odprowadzac cieplo trzebaby zastosowac te same chwyty, ktore stosujemy w przypadku zwyklego radiatora - smarowac cienko pasta, dbac o rowny docisk itd. a tego sie nie robi. wiec miedzy cs'em a procem/blokiem jest powietrze, ktore doskonale izoluje - stad przeplyw ciepla jest znikomy. niezaprzeczalna zasluga shimow (dobrych/firmowych) jest poprawienie bezpieczenstwa i ew. przylegania bloku do proca co moze owocowac obnizeniem temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...