Skocz do zawartości
ToMo

Czy warto wykonać antene do WLAN samemu ???

Rekomendowane odpowiedzi

W internecie znalazlem dość sporo opisów jak wykonać antene do WLAN, więc teraz zastanawiam się czy warto zrobić te anteny samemu czy lepiej jush kupić gotowe ???

 

Chciałbym wykonać antenke wg. projektu z tej stronki:

BiQuad

ale po przeczytaniu tego opisu mam małe wątpliwości ....

Opis Biquad'a

Cytuje:

The antenna as pictured above was a complete failure and had horrible performance. (odnosi się to do tej anteny na drugim zdjęciu)

Ale wsumie te anteny sie różnią:

Dołączona grafika

ta nie ma skrzyżowanego tego drucika na środku...

Dołączona grafika

a ta ma skrzyżowanie na środku, które możę być przyczyną nieprawidłowej pracy anteny...

 

Więc ostateczne pytanie:

 

Warto robić te antenki czy lepiej zakupić gotowe ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu gdzieś czytałem jak dwóch zapaleńców podłączyło się na lewo do WLANu przez antene zrobioną z opakowania po chipsach Pringlles

 

Ja poponuje kupić gotową bo to skóra za wyprawke robić samemu.Taka antenka kosztuje na allegro od 80 w gore

 

Można zrobic samemu antenke ale cięzko będzie ci osiągnąć parametry gotowej anteny. Tutaj się robi metodą prób i błędłów z czasem można dojsć do perfekcji i zbudowac antene pasującą do własnych wymagań, ale czy nie szkoda czasu i pieniędzy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym kupil gotowa i nie bawil sie w samorobki

 

a co do legalizacii to musi byc na caly zestaw czyli AP (karte radiowa) kabel i antene a takich zestawow z legalizacja jest strasznie malo

 

jak nie bedziesz zakladal firmy udostepniajacej net to raczej nie wpadnie do Ciebie kontrola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...