Skocz do zawartości
Watcher

ECS Nforce2 400 Ultra już jest!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie mnoznika i napiecia w biosie nie uswiadczymy - pozostanie moding :P

otóż widać, że kolejna osoba nie na czasie z ECS'em. może i nie ma mnożnika w biosie ale nieśmiertelne zworki są. a napięcie się w biosie zmienia zarówno dla procka jak i dla pamięci.

 

a do do sytuacji w low-end : asrock i tak nie ma szans bo w niektórych nowych konstrukcjach (na SIS 746 FX - chipset lepszy od 746 ale płyta gorsza niż L7S7A2) nie ma zmiany mnożnika i napięcia.

ECS teżma płytę na SIS 748 (podobno wydajniejsza niż MSI na nF2 w teście oc(cośtam)bench).

zwykle abit czy epox nie robią płyta na SIS więc mając 2 płyty (jedna na nF2 druga na SIS746) wyjaśni się czy szybszy jest SIS czy nVidia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szczyt wszystkiego; no co moze jakistam_sis jest lepszy od nforc'a2 (nawet na msi;)). widzialem wiele plyt na roznych sis'ach (w tym ecs l7s7a2 - co prawda wyciagnolem na tym fsb 166 na a1700) i musze powiedziec jedno - do overclockingu to sie nie nadaje, a kontrolery dysków są wiecej niż marne. Na nforce2 mamy obciazenie cpu ponizej 10%, natomiast dajmy na to na sis 745 (ecs k7s6a) rzedu 40% (w windows 98). Tak nie ma jak ECS i Asrock, których nie stac na zastosowanie drozszych chipsetów, a jak juz je stosuja to po najmniejszej linii oporu. A dlatego ze ich produkty sa przeznaczone dla rynku OEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

I nikt mi nie wmówi że ECS to "marzenie overclocker'a"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to szczyt wszystkiego; no co moze jakistam_sis jest lepszy od nforc'a2 (nawet na msi;)). widzialem wiele plyt na roznych sis'ach (w tym ecs l7s7a2 - co prawda wyciagnolem na tym fsb 166 na a1700) i musze powiedziec jedno - do overclockingu to sie nie nadaje, a kontrolery dysków są wiecej niż marne. Na nforce2 mamy obciazenie cpu ponizej 10%, natomiast dajmy na to na sis 745 (ecs k7s6a) rzedu 40% (w windows 98). Tak nie ma jak ECS i Asrock, których nie stac na zastosowanie drozszych chipsetów, a jak juz je stosuja to po najmniejszej linii oporu. A dlatego ze ich produkty sa przeznaczone dla rynku OEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

 

I nikt mi nie wmówi że ECS to "marzenie overclocker'a"

O czym ty mówisz 40% ?? chyba w trybie PIO. Ja mam SIS735 i na pewno kontroler dyskowy nie obciąża tak proca. Według mnie SIS ma lepszy kontroler dyskowy niż np. VIA mówie tu a porównywalnym modelu. Przynajmniej winda odrazy po instalce wykrywa tryb DMA a nie trzeba dodatkowych starów instalować żeby w miare działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie http://www.asrock.com.tw/product/product_k7s8x_r3.htm ten ty ma i zapowiada się ciekawie.

ktoś miałtę płytę na testy i była chu..wa jak nieszczęście. L7S7A2 była o wiele lepsza.

zobaczymy jak wyjdzie low-endowy nF2, nie ma co gdybać.

 

watcher : mylisz K7S6A z L7S7A2, to zupełnie inne konstrukcje, K7S6A to ulepszone K7S5A a L7S7A2 to inna generacja płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watcher : mylisz K7S6A z L7S7A2, to zupełnie inne konstrukcje, K7S6A to ulepszone K7S5A a L7S7A2 to inna generacja płyt.

:idea: nie powiedziałem że K7S6A i L7S7A2 to takie same konstrukcje :!: łączy je tylko producent chipsetu (SIS - pierwsza SiS745, druga SiS746) i wykonawczy (ECS):!:

 

:idea: K7S6A to nie ulepszone K7S5A :!: to zupełnie inne konstrukcje :!: (pierwsza oparta na SiS745, a druga na SiS735)

 

ponadto K7S5A nie posiada mostka południowego :!: :!: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

watcher : mylisz K7S6A z L7S7A2, to zupełnie inne konstrukcje, K7S6A to ulepszone K7S5A a L7S7A2 to inna generacja płyt.

:idea: nie powiedziałem że K7S6A i L7S7A2 to takie same konstrukcje :!: łączy je tylko producent chipsetu (SIS - pierwsza SiS745, druga SiS746) i wykonawczy (ECS):!:

 

:idea: K7S6A to nie ulepszone K7S5A :!: to zupełnie inne konstrukcje :!: (pierwsza oparta na SiS745, a druga na SiS735)

 

ponadto K7S5A nie posiada mostka południowego :!: :!: :!:

Jak to nie posiada ?? Posiada tylko zintegrowany tak jak teraz NF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I juz mamy update biosu do N2U400-A w wersji 1.0a :!:

 

naprawia on:

 

1.Update code for some version chip cause system hanging on boot.

 

szybki support ECS'a - szybszy od ficowego :wink:

 

manuala w wersji elektronicznej (pdf) niestety brak :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponadto K7S5A nie posiada mostka południowego :!:  :!:  :!:

Jak to nie posiada ?? Posiada tylko zintegrowany tak jak teraz NF3.

powiedzmy :lol: nie do konca :lol:

poszukaj sobie jak nie wierzysz:

http://www.ecs.com.tw/products/graphics/k7s5apro.jpg

 

zintegrowali NB i SB w jeden chip:

http://www.sis.com/products/chipsets/oa/so...socketa/735.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vr-zone.com/reviews/SiS735/page2.htm  Tu jest ta integracja pokazany 2 w 1 a nie jeden mostek (NB).

no dokładnie to samo co na stronie sis'a. Własciwie to mostek północny (NB) jest zintegrowany w mostku południowym (SB) - który jest umieszczony tam, gdzie powinien byc mostek północny 8)

 

pełna integracja :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak od poczatku o windowsie 98 nalezy zapomniec, nie da sie go zainstalowac wogole - zmienialem wszystko i wywala shella32.dll. Co do oc po zainstalowaniu XPka i odpaleniu pamieci w trybie dual chanel przezedlem do biosu. a tu bida tylko mozna krecic fsb - shit - wszystko zalezyod egzemplaza procka - ile poleci na domyslnym zasilaniu :x czujniki tylko: temperatura procka i naiecie i obroty fana, za jakies 3godziny wykik ekspertyzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli brak zmiany napięcia i mnożnika? :(

tak brak regulacji napiecia i mnoznika. ale drut mod problem mnoznika rozwiazuje, tylko z napieciem kicha.

 

UPDATE:

jest nowy bios ktory umozliwia instalacje windowsa 98 na dyskach seagate (chociaz ja mam wdeca)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki mam antka 2000thortona, od godziny leci na 2600 (magistrala z 133->166) bez podnoszenia napiecia i prime nie wykazuje bledow! LOOZ

 

UPDATE:

max fsb175 przy mnozniku 12.5 i domyslnym napieciu, nie wiem czy to wina procka czy plyty, zaraz bede podmienial częsci :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...