Skocz do zawartości
Adamus1906

NAJLEPSZA GRA RPG WSZECHCZASÓW to wg was..

Rekomendowane odpowiedzi

Betrayal at Krondor...

Dla tej giery kupowalo sie GUSa :rolleyes:

Przy digitalizowanych wstawkach trwajacych 3-4 sek. moj 386DX40 pokazywal pazurki :wink: generalnie zawalilem przez ta gre kilka sprawdzianow w liceum (eh, czlowiek sobie uswiadamia jak szybko plynie czas kiedy wraca mysla do takich tytulow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykop dekady :D. POZA TYM MIAŁ BYĆ JEDEN TYTUŁ.

 

Fallout 2 bezapelacyjnie i nie tylko jako RPG ale i gier w ogóle. Dla mnie nie było lepszej gry (i pewnie nie będzie niestety).

 

Edit. wcale nie wykop jednak ;p.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm, to nie jest przypadek ;)

 

Ze względu na klimat i fabułę powiedziałbym Fallout (1&2). Pomysł na grę o postnuklearnym świecie był genialny. Z drugiej jednak strony przypomina się Baldurs Gate 2 (SoA&ToB) który dawał przyjemność przez cały czas grania i również zachwycał fabułą. Rewelacyjna postać maga - efektowna i efektywna:) Na myśl o BG przypominam sobie Planescape Torment, gdzie "braki" ekwipunku rekompensowała fantastyczna, zakręcona fabuła wspierana przez, możliwą do wyboru, znakomitą postać maga. No i ta możliwość wyboru zakończenia...

Skoro już o magach mowa, to wstyd nie wspomnieć o Neverwinter Nights (NWN&SOU&HOU) - przemyślane wątki i mnogość dostępnego ekwipunku zapewniały "trochę" godzin rozrywki. Na tamte czasy czary z NWN potrafiły zrobić piorunujące wrażenie...

Pozostając w temacie magii można skoczyć myślami w realia Gothic'a (I&II&NOR). Klimat specyficzny, ja zawsze miałem wrażenie jakbym się cofał do... nie potrafię tego opisać. Tutaj znowu wspomnę o fabule bo bardzo mi przypadła do gustu, szczególnie ta z pierwszej części. Dwójka już nie była taka fajna, ale i tak stała na wysokim poziomie.

 

I jak tu wybrać to jedno jedyne naj ?

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm, to nie jest przypadek ;)

 

Ze względu na klimat i fabułę powiedziałbym Fallout (1&2). Pomysł na grę o postnuklearnym świecie był genialny. Z drugiej jednak strony przypomina się Baldurs Gate 2 (SoA&ToB) który dawał przyjemność przez cały czas grania. Rewelacyjna postać maga - efektowna i efektywna:) Na myśl o BG przypominam sobie Planescape Torment, gdzie "braki" ekwipunku rekompensowała fantastyczna, zakręcona fabuła wspierana przez, możliwą do wyboru, znakomitą postać maga. No i ta możliwość wyboru zakończenia...

Skoro już o magach mowa, to wstyd nie wspomnieć o Neverwinter Nights (NWN&SOU&HOU) - przemyślane wątki i mnogość dostępnego ekwipunku zapewniały "trochę" godzin rozrywki. Na tamte czasy czary z NWN potrafiły zrobić piorunujące wrażenie...

Pozostając w temacie magii można skoczyć myślami w realia Gothic'a (I&II&NOR). Klimat specyficzny, ja zawsze miałem wrażenie jakbym się cofał do... nie potrafię tego opisać. Tutaj znowu wspomnę o fabule bo bardzo mi przypadła do gustu, szczególnie ta z pierwszej części. Dwójka już nie była taka fajna, ale i tak stała na wysokim poziomie.

 

I jak tu wybrać to jedno jedyne naj ?

No F2 miażdży u mnie wszystko ;). Ale z fantasy BG2 to po prostu poezja jest. Dla mnie też gra bez wad z KAPITALNĄ FABUŁA i długością rozgrywki (wersja PL BYŁA [ciach!]NA W KOSMOS za przeproszeniem). Ale jak mam wybrać jedną gre to pan Fallout2 wysuwa sie na pierwszeństwo. Mimo, że jestem fanem FPSów to F2 jest u mnie najlepszą grą w jaką grałem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie w F2 rozmowę z dowódcą Navarro? Ten głos i texty... :blurp:

I te akcje "Bozar & Gauss Gun vs. reszta świata" ;)

 

Ja jak już wcześniej powiedziałem nie wybieram tej jedynej, bo wszystkie wymienione przeze mnie gry w poprzednim poście są dla mnie wybitne.

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli według kogoś Gothic 3 i Oblivion noszą znamiona gry rpg wszechczasów, to proponuje jednak dowiedzieć się co ten termin oznacza ... Fallout 2, Planescape: Torment czy Baldur’s Gate 1 i 2, a z ostatnich Wiedzmin to są RPG nie zaś fps/tpp ze statystykami :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Planescape: Torment.

A potem są inne, wiadomo: saga BG, FF 7 i 8, Fallouty, KOTORy, Wiedźmin. I tu już nie wyróżniam, po prostu jest to grupa najlepszych cRPG - taka specjalna półka klasyki. :)

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA TAK CZEKAŁEM NA DWÓJKE PT -_-

Zapewnaili ze bedzie i kupa, bardzo załowałem,

przelazłem i powiem ze dla mnie osobiscie nie ma lepszej gry RPG, baldur sie chowa, normalnie ta gra mi kradła noce i dnie, schudłem, nic nie jadłem, nie spałem, wtedy poraz pierwszy poczułem ze gry moga byc niebezpieczne:) Jak odchodziłem od gry to najdalej za 2 min. juz myslałem co bedzie dalej, tak mnie zassała, pózniej juz z zadnym RPG nie przezyłem togo co z Tormentem, moze i dobrze ze nie ma tak pozerajacych tytułow, bo ludzie by poumierali z wycieczenia :wisielec:

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA TAK CZEKAŁEM NA DWÓJKE PT -_-

Zapewnaili ze bedzie i kupa, bardzo załowałem,

przelazłem i powiem ze dla mnie osobiscie nie ma lepszej gry RPG, baldur sie chowa, normalnie ta gra mi kradła noce i dnie, schudłem, nic nie jadłem, nie spałem, wtedy poraz pierwszy poczułem ze gry moga byc niebezpieczne:) Jak odchodziłem od gry to najdalej za 2 min. juz myslałem co bedzie dalej, tak mnie zassała, pózniej juz z zadnym RPG nie przezyłem togo co z Tormentem, moze i dobrze ze nie ma tak pozerajacych tytułow, bo ludzie by poumierali z wycieczenia

Równie miło spędzałeś czas w Labiryncie Gracza? Wiem, że wielu ludziom sprawił ogromne problemy :)

Morte był pocieszną postacią, jego teksty powodowały bóle brzucha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA TAK CZEKAŁEM NA DWÓJKE PT -_-

Zapewnaili ze bedzie i kupa, bardzo załowałem,

Wierzysz, że w dzisiejszych czasach, następca PT mógłby się chociaż zbliżyć poziomem do poprzednika?

 

Lepiej niech nie ruszają legendy. Dzisiaj video rozrywka obniża loty w sferze intelektualnej, niech mają co jest, a my swoje i tak wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzysz, że w dzisiejszych czasach, następca PT mógłby się chociaż zbliżyć poziomem do poprzednika?

 

Lepiej niech nie ruszają legendy. Dzisiaj video rozrywka obniża loty w sferze intelektualnej, niech mają co jest, a my swoje i tak wiemy.

kurcze, JA NIE NAPISAŁEM DZISIAJ, wtedy mówili ze bedzie dwójka na 100%, i nie pamietam juz dlaczego ale stwierdzili ze jednak nie ma na co liczyc, lata poleciały, a przeciez nawet koncówka gry jak łapales za maczete i szedłes rąbac dalej bestie, ewidentnie sugerowała ze dwójka bedzie nieodzowna,

oczwiscie zgadzam sie podobnie z Toba ze gdyby dzis chciano rozwinac przygode bezimiennego, wyszła by jedna wielka ropna musztardówa,

esencjonalne pytanie

"Coż moze zmienic nature człowieka?" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie miło spędzałeś czas w Labiryncie Gracza? Wiem, że wielu ludziom sprawił ogromne problemy :)

Morte był pocieszną postacią, jego teksty powodowały bóle brzucha ;)

łoj nie pamietam tego tyle było tych lokacji, ale jedno trzeba przyznac ze wiekszosc łamigłowek była naprawde z inteligencja wymyslona a mimo to intuicyjnie, poprostu nie nalezao sie poddawac, tylko metoda prób i błedów oraz wyciagania wniosków jakos prawie wszstko było do rozwiazania, prawie bo ja niestety raz musialem skorzystac z opisu , co sobie niechybnie wyrzucałem potem, ale z reka na sercu nigdy bym na to nie wpadł, byc moze czegos nie zrobiłem, i nie zebrałem odpoweidnich informacji, ale za chiny przenigdy nie wpadł bym jak dostac sie do czarownicy, tam trzeba było cos polaczyc o ile mnie pamiec nie myli,a tak swoja droga ciekawe jak duzo tam jeszcze nie zrobiłem, a na prawde robiłem wszystko co sie nawineło, byc moze to przez jakies wybory nie dowiedziałem sie tego co trzeba,

 

no morte bardzo sympatyczny towarzysz, nigdzie takiej charakterystycznej postaci w grach nie spotkałem,

wogóle trudno jest mówic o tej grze, kazdy kto grał wie ze w zadnej innej nie było takiego przebogactwa wszstkiego: stylu, finezji, artyzmu, ironii zyciwej, przygody, sekretu, humoru, kazdy tekst w grze, lokacjia, towarzysz to osbna perełka, wnoszaca do gry niesamowity klimat,

nie do odwzorowania dzisiaj, szkoda dzis liczy sie tylko grafa i jakas w miare nie nudzaca fabuła

ja sie ciesze ze w to grałem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtedy mówili ze bedzie dwójka na 100%,

Nie będę się teraz spierał (ciężki dzień za mną), ale nie pamiętam, aby był zapowiadany na 100% sequel/prequel PT, jak i jakakolwiek inna gra w świecie Planescape. Prawa do tego świata (prawie od razu porzucając go) i TSR, kupiło Wizards of the Coast.

esencjonalne pytanie

"Coż moze zmienic nature człowieka?" :wink:

B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja zpamitałem, tak mam nie które rzeczy pamitam przez całe zycie, otóz w wywidzie ktos z twórców czy głowny menager

mówił ze na 100% bedzie bo i zakonczenie na to wskazywało, tyle ze to by wywiad dla jakiegos pismidła, martwego SS moze cos innego,

ok. nie bede sie kłocił o słowa, napisałem na 100%, ale gosc mówił ze napewno, chyba troszke sie czepiasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, prawda jest taka, że czas prawdziwych RPGów się skończył. Bo nikt nie powie, że takie gry jak World of Warcraft czy Mass Effect, można wrzucać do jednego worka z Tormentem, Falloutami czy Baldursami.

Ze strachem czekam na premierę Fallouta 3 i na to co mogli zrobić temu tytułowi. Z tych samych powodów cieszę się, że nikt nie porwał się na próbę kontynuacji Planescape Torment.

 

A co do tematu- Planescape Torment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Fallout 2

2. BG2

3. Kotor

 

ostatnio malo dobrych gier tego gatunku, nowa moda to dac graczowi zludzenie wyboru i byle grafika byla ladna, a moze nikt nie zauwazy ze fabuly to to nie ma za grosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, prawda jest taka, że czas prawdziwych RPGów się skończył. Bo nikt nie powie, że takie gry jak World of Warcraft czy Mass Effect, można wrzucać do jednego worka z Tormentem, Falloutami czy Baldursami.

Ze strachem czekam na premierę Fallouta 3 i na to co mogli zrobić temu tytułowi. Z tych samych powodów cieszę się, że nikt nie porwał się na próbę kontynuacji Planescape Torment.

 

A co do tematu- Planescape Torment

Nie zapędziłeś się za bardzo ? :P

 

A Wiedźmin ? jest wyjątkiem potwierdzającym regułę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...