Skocz do zawartości
Adamus1906

NAJLEPSZA GRA RPG WSZECHCZASÓW to wg was..

Rekomendowane odpowiedzi

Adamus1906 - nie próbuję Ci nic wytykać, ale ktoś już powiedział, że jeżeli w grze masz rozwój postaci, to w cale nie znaczy, że jest to RPG. Diablo to NIE JEST RPG.

Ktoś pytał o różnicę międzi cRPG a RPG. Sam nie mam pojęcia. Zapytałem kolegi, to odpowiedział :

 

"RPG, to gra fabularna. Taka, która dzieje się w wyobraźni, bez komputera. A cRPG, to przeniesienie RPG na komputer."

 

Pojęcia nie mam czy to prawda.

Co do mojej ulubionej to chyba BG1, potem BG2. Ale nie powiem, że to RPG (czy też cRPG) wszechczasów, bo nie grałem w starsze tytuły.

 

A tak BTW, to grywa ktoś w "normalne" RPG (nie te na kompie) ? Do mi się swego czasu fajnie grało w Wamipra i Dzikie Pola. Pograłbym Cyberpunka, ale nie mam z kim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Diablo to jak najbardziej RPG,wprawdzie dużo sie różni od np.BG ale ma też wiele cech wspólnych przede wszystkim rozwój postaci

w System Schocku tez masz rozwoj postaci a RPG to raczej nie jest :D

 

W tomb raider-ze najnowszym rosniej ci sila itd. a RPG to raczej nie jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW, to grywa ktoś w "normalne" RPG (nie te na kompie) ? Do mi się swego czasu fajnie grało w Wamipra i Dzikie Pola. Pograłbym Cyberpunka, ale nie mam z kim.

 

W normalne RPG nie gram, ale faktycznie swego czasu Wampir był niezły. Do tego jeszcze Magia i Miecz......klasyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diablo to sieka i nic więcej.

 

Co do RPG- sam szukam czegoś fajnego, acz jednak Morrowind + dodatki niestety mi się nie podobają :( Koślawa grafika postaci, modele.....Jakoś tak to wszystko sztucznie wygląda :| Nie, zeby tylko grafika mi się liczyła, alecoś brak w tym dla mnie klimatu :( Kwestia gustu. I co mnie najbardziej drażni- pomieszczenia to odrębny świat- musi się załadować, zanim się wejdzie/wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zapomnialem o UFO (jeszcze z Amigi) - apropo Baldurs 2ka też zapewnił upojny miesiąc, ale ma tę wadę że: za Chiny ludowe nie chce mi się go przechodzić powtórnie 8) Morrowind za to wogóle mi nie pasi - pewnie przez tą szaroburą grafę....Mimo iż lubie RPGi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Diablo to jak najbardziej RPG,wprawdzie dużo sie różni od np.BG ale ma też wiele cech wspólnych przede wszystkim rozwój postaci

w System Schocku tez masz rozwoj postaci a RPG to raczej nie jest :D

 

W tomb raider-ze najnowszym rosniej ci sila itd. a RPG to raczej nie jest :D

System Shock to mieszanka przygodowki, rpg i gry akcji. Masz tu mroczny klimat, ciekawa fabule, rozwoj postaci, interakcje z innymi postaciami i sporo walki. Gra mi sie baaaaaaaaaaardzo podoba - polecam kazdemu (mimo, ze tytul ma juz swoje lata, ale grafika do zniesienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie Diablo to jak najbardziej RPG,wprawdzie dużo sie różni od np.BG ale ma też wiele cech wspólnych przede wszystkim rozwój postaci

w System Schocku tez masz rozwoj postaci a RPG to raczej nie jest :D

 

W tomb raider-ze najnowszym rosniej ci sila itd. a RPG to raczej nie jest :D

System Shock to mieszanka przygodowki, rpg i gry akcji. Masz tu mroczny klimat, ciekawa fabule, rozwoj postaci, interakcje z innymi postaciami i sporo walki. Gra mi sie baaaaaaaaaaardzo podoba - polecam kazdemu (mimo, ze tytul ma juz swoje lata, ale grafika do zniesienia)

co racja to racja, gierka wciagajaca, szczegolnie jak gra sie w nocy nadal mozna sie niezle wystraszyc :D ale przyznasz ze nie jest to rpg pomimo ze jest rozwoj postaci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no SS2 jest swietny, zrobilem na nim interes zycia - zamienilem pirata SS2 na oryginala Alien vs Predator 2... i teraz zaluje, bo bym ponaparzal troche alienow...

 

SS jedynka byl ciekawy jak sie mialo mocniejszy sprzet i gralo v wysokiej rozdzialce (trzeba bylo miec CD wersje...), calkiem ladnie wygladal...

 

a co do Diablo 1/2 to gram w niego (i to nawet sporo) jedynie po to zeby znajdowac itemy, IMHO nie ma sensu jakiekolwiek inne podejscie do tej gry, nie jestem na tyle ambitny zeby grac w prawdziwego RPGa, ale wyroslem juz z Mortal Kombat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planescape Torment.

 

Baldur imho kicha , zbankrutowalem na wskrzeszaniu i wykasowalem to z dysku.

Zato Planescape Torment ma zajebisty klimat muze i wogule jest najlepszy. Szkoda ze nie ma czesci 2,3,4,5.....itd.

 

ps najgorsze ze wydalem cale 30zl na Baldura(orginal) a teraz sie kuzy

 

Pozdrawiam Egeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS- a pamięta ktoś grę Dink Smal Wood? :D To był wypas RPG ^_^

W/g mnie Fallout Rlez:!::!::!:

 

Ah....Dink SmallWood pamiętam ta gre. Swego czasu w cd-action byla pelna wersja. Naszła mnie chwila refleksji i wspomnien ;), az sie lezka w oku kreci...Chyba poszperam w piwnicy po moim archiwum plytek i zainstaluje sobie dinka, ale czy pojdzie na win XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie zauwazylem, ale czy nikt z was nie gra w NEVERWINTER NIGHTS?? Dla mnie to jest najlepszy rpg. chyba tylko on ma w multi mistrza podziemi. Ogolnie gierka na najwyzszym poziomie.

Ja skonczylem Nevera, a w multi nie gralem. Fajnie sie zapowiadal. Pozniej jednak szlo sie byle do przodu, byle powycinac jak najwiecej wrogow.....w skrocie zrobila sie sieka z tego. No ale w sumie gra nie jest zla, z checia zagralbym w cos podobnego teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...