Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Blisko spalenia :>>>

Rekomendowane odpowiedzi

Ale mialem stresa siedzie sobie z ponad godzinke przy kompie i nagle mnie tknelo by sprawdzic temp. a tam 88C :/ i przypomnialo mi sie dopiero ze nie zalczylem pompki, szybko wlaczylem i szybko temp. spadla. Weze ogrodowe grube cale, wszystko inne tez zadnych uszczerbkow nie widac :> Blok miedziany sam przez godzine utrzymal sie przy temp. 88C niezle co? Tylko czemu plyta glowna sie nie wylaczyla przy 60C???? cholera :>

 

user posted image

 

Chyba nic sie prockowi nie stalo? wkoncu blisko die temp :>

Zdarzylem jeszcze fotke potem strzelic :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie, po cholere w ogole wylaczac pompke...? chyba ze masz przebudowana turbine z silnika odrzutowego... :)

:> Mozna by tak powiedziec, bo mi sie troche zepsula i niezle rzezi :> musze zamontowac w koncu powerheada 802 ale nie mam czasu :/ szkola itp ehh

Cosik zawiodla mnie plyta glowna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w ogole wylaczenie przy przekroczeniu temperatury? bo mnie sie wydaje ze to dosc rzadkie w plytach pod AMD...

ja mam w tej, w poprzednim epoxie tez bylo i w msi na kt266A tez. w Gigabyte na kt266A i na KT333 juz nie bylo takiej opcji. Dzialania nie sprawdzalem. pompki u siebie nie wylaczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj po elektronicznych sklepach. Jest takie bardzo fajne urzadzonko, co jak odpalasz kompa to to urzadzonko odpala urzedzenia do niego podlaczone gniazdkowe(w tym wypadku Twoja pompka), wiec nie musialbys pamietac o zalaczaniu pompki. Odpalasz kompa i nic sie nie martwisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj po elektronicznych sklepach. Jest takie bardzo fajne urzadzonko, co jak odpalasz kompa to to urzadzonko odpala urzedzenia do niego podlaczone gniazdkowe(w tym wypadku Twoja pompka), wiec nie musialbys pamietac o zalaczaniu pompki. Odpalasz kompa i nic sie nie martwisz.

Fajne. To ma jakas nazwe? Jakis link masz moze, ktos to w sieci sprzedaje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie. NO mam w biosie ustawione wylaczenie przy temp 60C, oraz soltek ma jeszcze zabezpieczenie dodatkowe przez przekroczeniem temp. wiec wlasnie nie wiem czemu mi to nie zadzialalo wiec jestem bardzo nie pocieszony.

A pompka u mnie chodzi non stop tylko ze ostatnio sie troche uszkodzila i ma troche nie kulturalna prace jezeli chodzi o glosnosc :)

Ale w pudelku czekam PH 802 wiec looz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj po elektronicznych sklepach. Jest takie bardzo fajne urzadzonko, co jak odpalasz kompa to to urzadzonko odpala urzedzenia do niego podlaczone gniazdkowe(w tym wypadku Twoja pompka), wiec nie musialbys pamietac o zalaczaniu pompki. Odpalasz kompa i nic sie nie martwisz.

Fajne. To ma jakas nazwe? Jakis link masz moze, ktos to w sieci sprzedaje ?

Takie urzadzonko to sie nazywa przekaznik. Idziesz do eloktronicznego prosisz o przekaznik 12V na 220, placisz 10-20 zlociszkow i masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie na abitku normalnie się wyłącza .. nie wiem czy wyje syrena - bo nie mam głośniczka

Kiedyś (jak kupiłem Maxtor)a) też załączyłem kompa bez pompki - żeby obadać głośność i ... po kilkudziesięciu sekundach się wyłączył komp ... (proc 2,5GHz @ 2V...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie urzadzonko to sie nazywa przekaznik. Idziesz do eloktronicznego prosisz o przekaznik 12V na 220, placisz 10-20 zlociszkow i masz ;)

Kurde, a ja kupilem za 3 zeta, i to wypasiony, bo na 10 amperow, o ile sie nie myle...

Ino, ze to nie przekaznik, ale dziala tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam ponownie. NO mam w biosie ustawione wylaczenie przy temp 60C, oraz soltek ma jeszcze zabezpieczenie dodatkowe przez przekroczeniem temp. wiec wlasnie nie wiem czemu mi to nie zadzialalo wiec jestem bardzo nie pocieszony.

Jak to się mówi mądry Polak po szkodzie!

 

PO prostu chyba nie potrzeba wiele wysiłku by sprawdzić czy zabezpieczenie działa czy też nie? NIeprawdaż. Ja na swoim oczywiście sprawdziłem i duronik @800 przy 1,75 na cpuburnie jak osiągnął magiczne 60 stpni pięknie się wyłączył. Syrena oczywiście też działa - odgłos nie do zniesienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buuu, a mój ECS nawet nie ma wyjścia na głośniczek, a zabezpieczenia nawet nie chcę sprawdzać :) . nie ufam mu ażtak bardzo.

wiecie na jakiej zasadzie działają te alarmy co można na allegro kupić ? jak ktoś wie to na priv proszę :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA a jaki masz zainstalowany system, bo mam identyczna plyte i z tego co pamietam to pod win98 zabezpieczenie dzialalo ale juz przy winxp nie dziala.

 

UPDATE Widze, ze masz xp wiec zabezpieczenie nie dziala. Wlasnie sprawdzilem i podgrzalem proca do 70C i nic a powinien sie wylaczyc przy 60C a przy 50C powinien byc alarm. Jak zrestartowalem kompa to w biosie bylo jeszcze 57C na procu i alarm sie wlaczy z czego wynika, ze zabezpieczenie jest dobre ale nie po winxp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SKRYTOBOJCA a jaki masz zainstalowany system, bo mam identyczna plyte i z tego co pamietam to pod win98 zabezpieczenie dzialalo ale juz przy winxp nie dziala.

 

UPDATE Widze, ze masz xp wiec zabezpieczenie nie dziala. Wlasnie sprawdzilem i podgrzalem proca do 70C i nic a powinien sie wylaczyc przy 60C a przy 50C powinien byc alarm. Jak zrestartowalem kompa to w biosie bylo jeszcze 57C na procu i alarm sie wlaczy z czego wynika, ze zabezpieczenie jest dobre ale nie po winxp.

Eeee nie mozliwe jak mialby to wplywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na shuttlu zabezpieczenie działa bardzo skutecznie. Jeżeli komp przekroczy wartość ustawioną w biosie, to następuje wyłączenie. Płytka zaniża temperaturę o 15 stopni, wię gdy ustawię w biosie 60, to wyłączy mi kompa przy 75. Sprawdziłem wyłanczając wentyl od cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na shuttlu zabezpieczenie działa bardzo skutecznie. Jeżeli komp przekroczy wartość ustawioną w biosie, to następuje wyłączenie. Płytka zaniża temperaturę o 15 stopni, wię gdy ustawię w biosie 60, to wyłączy mi kompa przy 75. Sprawdziłem wyłanczając wentyl od cpu.

Ja mam 60C wylaczenie a mi doszlo do 88C :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...