Skocz do zawartości
pedro_spd

Zalman ZM-NB47J lub ZM-NB32J na GF3 ( Gainward GF3 Ti450 )

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę nie wywalać tematu - szukałem na forum i o zmianie chłodzenia na Gainward GF3 Ti450 GS jest dużo, ale tego o co chce spytać nie ma.

 

Czy ktoś ma założony na tą grafike lub na innego GF3 radiator Zalman ZM-NB47J lub ZM-NB32J plus nawiew z boku z wentylatora 92x92 lub 80x80 puszczonego na 5 - 7 V ?

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=3946 - Gainward

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=5919&sid=1 - ZM-NB32J

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6794&sid=1 - ZM-NB47J

Niby wszędzie piszą, że te radiatory mogą być stosowane na grafiki, na których nie było do tej pory radiatora, ale sądzę, że taki radiator powinien wystarczyć - szczególnie ZM-NB47J, który ma 47 mm wysokości.

Od razu zaznaczam, że na Zalman ZM80C-HP nie będę wydawał kasy bo to aż 110 zł plus wentylator. Rozwiązania typu radiator od celerona na klej też mnie nie interesują (gwarancja na karte jest na 3 lata).

Pomyślałem, że oryginalny wentylator założę na góre grafiki - pod spód kawałek aluminium między rezystoy (miałek kiedyś w tym miejscu mały radiatorek na paście silikonowej H i nic nie zwierało), które wystają z płytki, a mocowaniem będą kołki od radiatora z chipsetu karty (pod blaszki izolacja by nic sie nie zwarło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki patent moze sie sprawdzic i raczej powinien ;)

Ja mam na wlasnie takiej grafie ZM80A-HP (wiekszy od ver. C). Bez wiatrow wiejacych na karte w 2D, radiatory sa chlodne, a w czasie gry ostro sie grzeja (2 wentyle zalmana wyciagajace puszczone na 5V).

Wiec wg. mnie takie chlodzenie pownno styknac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!:

 

pedro_spd przejgladnij forum serwisu SilentPCReview http://www.silentpcreview.com/ tam kilku gostkow cos takiego robilo z Zlamanem NB32J i roznymi kartami graficznymi np R8500/9100

 

Wielkie dzięki !!!

Wszystko ładnie opisane + zdjęcia.

Kolesie założyli ZM-NB32J na Radeona 9000 Pro (taktowanie 250 lub 275 MHz) więc na GF3 nie będzie problemu (nie mam włączonego nawet trybu fabrycznego podkręcenia - czyli mam 175 MHz, a nie 200 MHz - te częstotliwości pisze z głowy więc mogę sie mylić).

Teraz tylko pomiar w budzie jaką wersje zastosuje ( ZM-NB47J czy ZM-NB32J ) - czyli ile slotów PCI mogę stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nb 47j chodzi bez wentyla na szajsiku moim :) generalnei temp po 3d smarku dochodzi do jakis 45 C w idle 38-39 ale cisza jest ... :)

Mysle ze z nawiewem da rade btw wez pod uwage ze najparawdopodobniej podstawa radiatora nie przykryje calego gpu (to tak zeby nie bylo ze nie wiedziales :)) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie a ile moze wytrzymac taki chip bo chcialbym przykleic radiator z glacialtecha (najnizszy model) do GF 440mx

ale chodzi o ciezar czy o temp.

 

jak o ciezar to duzo - ludzie kleja bloki miedziane (potem dochodzi woda ...) i jakos sie trzyma :)

 

ale po jakiego walka chcesz przyklejac - nie masz otworkow w PCB :?: jak masz to skoluj dwie srubki o sred. 3mm i gwintownice, zrob 2 otworki w radiatorze i nagwintuj - potem zostanie tylko zrobienie podkladek z gumy i przykrec to ustrojstwo :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 2x ZM-NB32J

Jeden na GPU, a drugi po przeciwnej stronie GPU

Jak to zmontuje to będzie prawie ZM80C-HP tylko, że bez HEATPIPE i o mniejszym rozmiarze. Jak już pisałem pod górny NB32J włożę mały kawałek aluminium lub miedzi bo wystają tam małe rezystorki (TNT była gładka po drugiej stronie) + Arctic Ceramique (coby nic nie zwarło). Zobaczymy czy obejdzie się bez wiatraka z boku. Jeśli nie to będzie to zwykły 92x92 @ 5V.

Jeśli będę miał czym zrobić fotkę to pokaże jak to wygląda po modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll:

 

ja wlasnie dzis katuje takiego Gainwarda GF3 Ti/450 TV GS (taktowanie domyslne 200/450) z samym radiatorem od CoolerMastera DI4-7H53D-0L :P i fucktycznie od gory sie troche grzeje :( bede musial tez cos wykombinowac - chyba dam 4mm plaskownik aluminowy nad cala powierzchnia PCB i tez mnie wnerwiaja te kondensatorki

 

jak dorwe jakiegos cyfraka to porobie fotki :roll:

 

a najbardziej mnie wnerwia kondensatorek C405 :evil: ten od gory kolo samej dziurki do mocowania koleczka/srubki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zrobilem cos takiego - na MSI TI4200 mam coolerek titan D5T docelowo to bedzie Titan D5T(TC) z autoregulacją obrotow (jak na procu ), obecny titan jest zapodany na 5V co jest wiele wiele mniej chalasliwe od standardowego chlodzenia , a wyniki OC jak w podpisie (uzywane na codzien bo na maxa do testow to 315/620 z radiatorami na memorkach),obecnie wywalilem radiatorki z memorek zeby zamienic na jakie ladniejsze :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

na zdjeciach widac plamy po thermopoxie na memorkach , (to po ostatnich radiatorkach teraz chce jakie ladne zapodac i bedzie git) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA zrobilem cos takiego - na MSI TI4200 mam coolerek titan D5T docelowo to bedzie Titan D5T(TC) z autoregulacją obrotow (jak na procu ), obecny titan jest zapodany na 5V co jest wiele wiele mniej chalasliwe od standardowego chlodzenia , a wyniki OC jak w podpisie (uzywane na codzien bo na maxa do testow to 315/620 z radiatorami na memorkach),obecnie wywalilem radiatorki z memorek zeby zamienic na jakie ladniejsze  :) ... na zdjeciach widac plamy po thermopoxie na memorkach , (to po ostatnich radiatorkach teraz chce jakie ladne zapodac i bedzie git) :D

Czy to jest przyklejone klejem termoprz. czy w jakiś innys sposób przytwierdzone?? Jaki klej??(jeśli klejem :D) Chciałem coś takiego zrobić pewien czas temu (Spiderman mi pomysł podrzucił), ale qrde nie chciałem tracić gwarancji, a tak pozatym, to kiedyś chce sprzedać tego Radka, a sądze, że z takim chłodzeniem będzie to trudniejsze... inaczej mówiąc da się to odkleić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest przyklejone klejem termoprz. czy w jakiś innys sposób przytwierdzone?? Jaki klej??(jeśli klejem :D) Chciałem coś takiego zrobić pewien czas temu (Spiderman mi pomysł podrzucił), ale qrde nie chciałem tracić gwarancji, a tak pozatym, to kiedyś chce sprzedać tego Radka, a sądze, że z takim chłodzeniem będzie to trudniejsze... inaczej mówiąc da się to odkleić??

Przyjrzyj sie ostatniemu zdjeciu, to ujecie z tylniej strony karty i widac tam sruby ktorymi jest przykrecony radiator.

 

Pozdrawiam Aciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...