Skocz do zawartości
drake87

AGPx4, AGPx8 ?! Asrock-Geforce FX

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam płytę główną Asrocka k7vt2 ona obsługuje maksymalnie AGPx4. Moje pytanie jest takie czy będe mógł wsadzić na tę płytę kartę [GeForce FX5200 128DDR TV która ma AGPx8] i czy to wogle będzie działać ?! 8O Drugie moje pytanie to...czy przy takiej kombinacji spadnie mocno wydajność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta z zgp x4 obsłuży grafy x1, x2, x4 i x8 a płyta agp x8 obsługuje tylko grafy x4 i x8.

 

a jak wsadzisz grafę x8 w slot x4 czy grafę x4 w slot x8 to nie będzie widoczny spadek wydajnosci bo nawet R9800 nie wykorzystuje w pełni transferu agp x8 (pic na wodę jak i s-ata na nF2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta z zgp x4 obsłuży grafy x1, x2, x4 i x8 a płyta agp x8 obsługuje tylko grafy x4 i x8

Nie wydaje mnie sie :) choc sam nie wiem :) trza przeanalizowac strone z adresu :) Tutaj jest cos ....generalnie nie mam pojecia ktora wersje agp masz:)

update pomyslalem iiii ;-) jak karta ma 2 wyciecia od 1,5V key i 3,3V key to powinnno trybic ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie daj x4 czyli max. będzie chodziło jako x4. ja mam na płycie agp x8 i grafę x4 i śmiga spoko.

wszystko wynika z faktu, że karty agp x4 mają 2 wycięcia i pasujązarówno do wycięcia w płytach x1, x2 jak i do innego wycięcia w agp x8.

w slotach agp x4 są chyba dwa wycięcia ale nie pamiętam już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zlozylem kompa na starej ecsk7s5a z agpx4 i wsadzilem tam Geforce FX5200 od msi z agpx8... smiga bez problemu.

 

ale jak masz mozliwosc nie kupuj takiej karty... jest strasznie cieniutka w porownaniu nawet z radeonem 9000... kupilem ja z przymusu, bo na drugim kompie gra chlopaczek w raymana 2 i na radeonku sa troche problemy z ta gierka (nie za bardzo obsluguje glide?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slot agp4x fizycznie nie rózni sie niczym od agp 8x

mi się wydaje że się różnią bo x4 nie ma żadnego nacięcia w slocie (pasuje x1 i x2 z jednym typem nacięcia i x8 z innym) a x8 ma nacięcie żeby nie wsadzić grafy z nacięciem w innym miejscu (x1 i x2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...