Skocz do zawartości
TanneR

Water cooling za 0zł :))))

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że bez większego problemu uda mi się zmontować chłodzenie wodą.

Jest to niestety dość partyzancki sposób ale spróbuje.

No więc gram tu sobie w Gta3 (tak z 2 godziny a temperatura w pokoju to 26 stopni) i zaczyna się wieszać mój Duron (Vcore 1,83V 55C)

No i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł wleje do akwarium wodę

(zimna kranówa) i wwsadzę do niej kawałek z jakieś 2cm radiatora od proca . Znaczy się płyta będzie częściowo leżała nad akwarium. 8)

A cha żeby mi się woda nie skraplała na płycie całą płytę z radiatorem zawinę podwójnie workiem od śmieci :D

What do you think ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez większego problemu uda mi się zmontować chłodzenie wodą.

Jest to niestety dość partyzancki sposób ale spróbuje.

No więc gram tu sobie w Gta3 (tak z 2 godziny a temperatura w pokoju to 26 stopni) i zaczyna się wieszać mój Duron (Vcore 1,83V 55C)

No i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł wleje do akwarium wodę 

(zimna kranówa) i wwsadzę do niej kawałek z jakieś 2cm radiatora od proca . Znaczy się płyta będzie częściowo leżała nad akwarium.  8) 

A cha żeby mi się woda nie skraplała na płycie całą płytę z radiatorem zawinę podwójnie workiem od śmieci  :D 

What do you think ???

A masz radioator dłuższy niż karta grafiki, muzyczna itd. ????

Bo inaczej to nie wyobrażam sobie tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez większego problemu uda mi się zmontować chłodzenie wodą.

Jest to niestety dość partyzancki sposób ale spróbuje.

No więc gram tu sobie w Gta3 (tak z 2 godziny a temperatura w pokoju to 26 stopni) i zaczyna się wieszać mój Duron (Vcore 1,83V 55C)

No i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł wleje do akwarium wodę 

(zimna kranówa) i wwsadzę do niej kawałek z jakieś 2cm radiatora od proca . Znaczy się płyta będzie częściowo leżała nad akwarium.  8) 

A cha żeby mi się woda nie skraplała na płycie całą płytę z radiatorem zawinę podwójnie workiem od śmieci  :D 

What do you think ???

A masz radioator dłuższy niż karta grafiki, muzyczna itd. ????

Bo inaczej to nie wyobrażam sobie tego.

Źle mnie zrozumieliście cała płyta nie będzie nad akwarium tylko "góra" z

procesorem reszta z kartami rozszerzeń będzie poza akwarium :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium będize małe wiec jak niezagotujesz w nim wody :lol: :lol: to uszkozdisz sobie proca. sorry wle wydaje mis ie to zaduzą prowizorą ;)

taka ilość wody moze być zamała raczej

odradzam taki pomysł jusz za 100 złoty mozna miec blok wodny z porządnym mocowaniem, rurki i pompka od akwarium to mniejszy wydatek, a za wymeinnik ciepła moez ci posłuzyc wiekrze akwarium, które moze stać np pod obudową na kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się nie znam, ale 2 cm w wodzie to troszkę za mało, a poza tym latem, gdy woda troszkę się podgrzeje, na pewno będzie się skraplać - popatrz co dzieje się z szybą położoną na akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bez większego problemu uda mi się zmontować chłodzenie wodą.

Jest to niestety dość partyzancki sposób ale spróbuje.

No więc gram tu sobie w Gta3 (tak z 2 godziny a temperatura w pokoju to 26 stopni) i zaczyna się wieszać mój Duron (Vcore 1,83V 55C)

No i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł wleje do akwarium wodę 

(zimna kranówa) i wwsadzę do niej kawałek z jakieś 2cm radiatora od proca . Znaczy się płyta będzie częściowo leżała nad akwarium.  8) 

A cha żeby mi się woda nie skraplała na płycie całą płytę z radiatorem zawinę podwójnie workiem od śmieci  :D 

What do you think ???

A masz radioator dłuższy niż karta grafiki, muzyczna itd. ????

Bo inaczej to nie wyobrażam sobie tego.

trzeba bedzie z tego akwarium zrobic pochyle jezioro jak dla policjantow :P a tak powaznie to uwazam ze to nie jest najlepszy pomysl, poza tym szkoda ryzykowac . ale kombinuj dalej moze wpadniesz na cos bardziej estetycznego i praktycznego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze radiator nawet nasiaknie powierzchniowo i wtedy jak juz wilgoc dojdzie do proca to wiadomo co bedzie :)

Facet k**** przecież napisałem ża radiator co prawda będzie 2 cm w

wodzie ale będzie zakryty workiem aluminiowym :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem to zmniejsz Vcore, MHz, i zostan przy zwyklzm chlodzeniu. U mnie pomoglo z 1000 1,85V i 58 st C zeszlem na 950, 1,65V i 43st C. W wydajnosci prawie nie ma roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to jest kiepski pomysł.. za duże ryzyko zalania (oblania, wylania itp). Np. weź pod uwagę, że w każdym akwarium woda paruje, co przy przeoczeniu doprowadzi nieuchronnie do przepalenia procka, chyba że bedziesz codziennie sprawdzał poziom wody? ROTFL :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze radiator nawet nasiaknie powierzchniowo i wtedy jak juz wilgoc dojdzie do proca to wiadomo co bedzie :)

Może ci sie jeszcze wydaje że nasiąknie jak gąbka? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...