Skocz do zawartości
QBS

P4 2,4 czy Barton 2,5?? I jaka plyta??

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie... Mam dylemat czy kupic AMD czy Intela a dawno sie tym nie interesowalem... Jesli Bartona to na N2 czy 600?? A jesli Intela to na jakim chipsecie plyte? Czy w Intelu naprawde mozna zauwazyc roznice kiedy jedzie z 2 kosci pamieci na zmiane?? I jeszcze mala prosba - jaka byscie kupili grafe w cenie do 500 zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Radka 9000 64 ddr - Ti 4200 chyba nie bedzie duzo lepszy... :( Wiec chyba 9600... Ale co z Intelem? Naprawde Barton tak go przebija?? W sumie jestem zwolennikiem AMD ale... :wink: Plyte pewnie z sentymentu wezme MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli p4 to tylko ht. roznica obu bez oc przemawia na korzysc intela , ale nieznacznie. po oc mysle ze barton wyprzedzi p4. chociaz jak trafisz na p4C to tez ladnie puscisz.

wniosek: jak masz kuuuupe szmalu to bierz p4 , w przeciwnym razie bierz amd. BTW slyszalem ze soltek 75frn2-l jest dobry do oc i w miare stabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat, ale jednak chyba zdecyduję się na p4 2,4 HT ze względu na pracę z wieloma mocożernymi programami naraz. Do tego IS7-e (dla mnie liczą się tylko abity :P ) i 2x256 Twinmosy lub Kingstony CL3. Grafika narazie GF2Ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie p4 bedzie wydajnieszje, AXP podkrecisz do 2.5GHz a p4 na ponad 3GHz spokojnie i p4 bedzie wydajniejsze - pozatym na p4 dualddr dziala tak jak ma dzialac - przepustowosc ramu realnie 2x wieksza a nie jak na AMD:))

grafa jak wyzej ti4200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat, ale jednak chyba zdecyduję się na p4 2,4 HT ze względu na pracę z wieloma mocożernymi programami naraz. Do tego IS7-e (dla mnie liczą się tylko abity :P )i

dokladnie, bralbym 2,4C i do tego ktoregos Abita IS7 na i865.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo w istocie MSI to szit - ja mam i jestem w<span style="color:red;">[ciach!]</span>iony na ta plyte - gryzie sie z ramami 333 kingstona tak ze na 166 fsb sie nie odpala :(((

zajebiscie:P

generalnie ABIT teraz bardzo dobre (i bardzo drogie) mobo pod p4 robi - czyli jak kiedys pod intela:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No o bardzo drogie to mi nie chodzi... Placi firma ale za duzo kasy na to wyciagnac nie moge wiec nie ewiem czy kupic Bartona na N2 czy moze P4 - w firmie zlozyli juz 1 na jakims Asusie jako serwer ale to chodzi na rambusach a ja nie chce w przyszlosci wydawac 2000 na 512 ramu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee nie przesadzaj - asus jedyny sensowny wybor p4p800 nie gold tylko zwykla - kosztuje 580 zl za msi tak samo wyposazone zaplacisz 520zl - ja nie wiem ale wole wydac 60 zl wiecej dla swietego spokoju - nie wiem jak ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral Bartona a roznice ceny pomiedzy p4c a Bartonem 2500+ przeznaczylbym na lepsza grafike - zwlaszcza, ze nie masz nic specjalnego

dokładnie tak samo zawsze piszę. lepiej choćby zamiast CRT wziąć porządny LCD jeśli komp ma być do pracy lub lepszą grafę jeśli do gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie p4 bedzie wydajnieszje, AXP podkrecisz do 2.5GHz a p4 na ponad 3GHz spokojnie i p4 bedzie wydajniejsze - pozatym na p4 dualddr dziala tak jak ma dzialac - przepustowosc ramu realnie 2x wieksza a nie jak na AMD:))

grafa jak wyzej ti4200

Tylko, że Barton przy taktowaniu 2500MHz powinien mieć oznaczenia 3700+, więc nie bądź taki pewien wyższości Intela i nie ładuj gościa, że sie ten P4 kręci więcej o 500MHz, bo tak naprawdę niewiele mu to da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... ja krecilem swojego 2,6@3,2 i chodzil ladnie . a mysle ze wiecej bym wycisnal gdybym mial lepszy zasilacz[mam 350W megabajt:/] oraz lepsze chlodzenie [mam v7+:/]

p4C ma ogromny potencjal , moze nie taki jak niektore serie 1700+ ale ma spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

To jest PIV 2.4 GHz przekręcony na prawie 3.2 GHz.

Proc kosztuje coś koło 900 zeta. Trzeci procek jaki wybrałem to Antec XP 3200+ czyli Bartek. Cena w Komputroniku modelu XP 3000+ wynosi 1381 zeta, modelu XP 3200+ (jeśli dobrze pamietam nazewnictwo AMD to on odpowiada chyba PIV 3.2 GHz) nie widzę, ale myślę, że będzie wyższa. To tyle ile chodzi o porównania cenowe :D wydajność, sobie każdy sam porówna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niezwykle obiektywne porównanie.

Ja pokazałem procesor za 300zł który chodzi na 2,5GHz a Ty porównujesz Bartona 3200+, który w dodatku nie jest przetaktowany i kosztuje 1381zł bo to jest topowy model, którego nikt oprócz paru napaleńców nie kupuje.

 

Innymi słowy nie porównuj się do Bartona 3200+ tylko porównuj się do mnie.

Nie wiem czy doczytałeś, ale w topicu jest coś o Bartonie 2500+ vs P4 2.4.

Takowy Barton kosztuje jakieś 430zł a P4 2.4/800 jedyne 870zł (Thorton 2000+ z którego można zrobić Bartona kosztuje 300zł).

 

Po drugie jeśli już porównujesz to używaj najnowszej Sandry.

Po trzecie HT daje bardzo ciekawe wyniki (jak wszystkie "optymalizacje", tylko trzeba jeszcze trafić na aplikację, która będzie z tego jakoś korzystać), więc może wyłączysz HT i wtedy porównamy?

Poza tym jak pewnie zauważyłeś nie mam ani płyty ani pamięci DDR400, więc każdy z nForcem wciągnąłby moje wyniki nosem.

Dodatkowo jeśli QBS chce kupić grafikę za 500zł to nagle mu się z tych 500 robi ok. 1000zł a za to może kupić np. R9800 i jakiekolwiek porównania P4@3,2/Ti4200 z B@2,5/R9800 chyba nie będą miały żadnego sensu?

 

Mam rację?

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niezwykle obiektywne porównanie.

Ja pokazałem procesor za 300zł który chodzi na 2,5GHz a Ty porównujesz Bartona 3200+, który w dodatku nie jest przetaktowany i kosztuje 1381zł bo to jest topowy model, którego nikt oprócz paru napaleńców nie kupuje.

 

Innymi słowy nie porównuj się do Bartona 3200+ tylko porównuj się do mnie.

Nie wiem czy doczytałeś, ale w topicu jest coś o Bartonie 2500+ vs P4 2.4.

Takowy Barton kosztuje jakieś 430zł a P4 2.4/800 jedyne 870zł (Thorton 2000+ z którego można zrobić Bartona kosztuje 300zł).

 

Po drugie jeśli już porównujesz to używaj najnowszej Sandry.

Po trzecie HT daje bardzo ciekawe wyniki (jak wszystkie "optymalizacje", tylko trzeba jeszcze trafić na aplikację, która będzie z tego jakoś korzystać), więc może wyłączysz HT i wtedy porównamy?

Dodatkowo jeśli QBS chce kupić grafikę za 500zł to nagle mu się z tych 500 robi ok. 1000zł a za to może kupić np. R9800 i jakiekolwiek porównania P4@3,2/Ti4200 z B@2,5/R9800 chyba nie będą miały żadnego sensu?

 

Mam rację?

Mateusz

Mi chodziło TYLKO i WYŁĄCZNIE o porównanie cenowe. Ty zrobiłeś takie porównanie ja takie. Efekt podobny, choć Twoje rozwiązanie jak najbardziej tańsze :D

Co do efektów HT zgodzę się całkowicie, no ale chyba sa one dane, żeby je wpełni wykorzystywać, więc jeśli go nie masz, trudno. Ja mam i wykorzystuję. Dalej idąc Twoim tokiem, to w ogóle nie ma sensu publikować w Sandrze wyników z PIV C bo one mają HT, skoro więc AMD go nie ma, to nie można razem ich zestawiać. Przyznasz, że jest to bez sensu.

Jeśli chodzi o oszczędności na procku i zainwestowanie ich na grafę to nie ma co komentować, bo wnioski nasuwają się same. Tylko skoro gość się pyta o PIV 2.4 (różnica w cenie 440 zeta) to znaczy, że go na niego stać i nie szuka oszczędności na grafę.

Sandra MAX3, wersja 2004 wyszła chyba 2 dni temu, jeszcze jej nie ściągnąłem :D

No i wydaje mi się, że nie było pytania co lepsze Bartek 2500+ czy PIV 2.4 GHz pod kątem cena/wydajność, tylko co wybrać. Moja odpowiedź: PIV 2.4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Co wy chcecie wmówić gościowi! Że ma kupić P4 i Ti4200? I co mu z takiego zestawu? Za pare miechow w najnowsze gierki nie popyka ze wszystkimi detalami.

 

Facet! Bierz tego Bartona! Albo może tego 2000+ na jądrze Bartona i do tego dobrą grafę np. R9500Pro.

 

Dares -> co to w ogóle za porównanie? Powinieneś zestawić P4 3,2GHz i tego Bartona. Tylko, że wtedy procek AMD byłby prawie 3 razy tańszy.

 

Ehh wy wszyscy fanatycy Intela... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Co wy chcecie wmówić gościowi! Że ma kupić P4 i Ti4200? I co mu z takiego zestawu? Za pare miechow w najnowsze gierki nie popyka ze wszystkimi detalami.

No ale on się pyta o garfę za 500 zeta !!!

 

Dares -> co to w ogóle za porównanie? Powinieneś zestawić P4 3,2GHz i tego Bartona. Tylko, że wtedy procek AMD byłby prawie 3 razy tańszy.

No ale po co? Z porównania wynika, że PIV jest wydajniejszy i tańszy :D Z drugiej strony ciekawe jak wypadłoby takie porównanie. No i musimy przyjąć (wtedy to wchyba ma sens), że Antek XP 3200+ to faktycznie 3,2 GHz, a tak chyba nie jest...

 

Ehh wy wszyscy fanatycy Intela... :)

:D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...