Skocz do zawartości
QBS

P4 2,4 czy Barton 2,5?? I jaka plyta??

Rekomendowane odpowiedzi

pozatym fakt ze barton ma miec oznaczein 3700+ jest conajmniej przegiety - niestety uu amd te opisy robia sie ostatnimi czasy coraz bardzoe chwytem reklamowym - (co nie zmiania faktu ze kupowanie proca teraz i tak nie uwazam za najlepszy pomysl - poczatek zajec = lekki wzrost cen)

 

AMD jest rozewiazaniem definitywnie tanszym ale jednak p4 z HT i pamieciami w dualu pokazuje pazurki nie bede sie tu opieral o testy robione w labolatoryjnych warunkach tylko o porownanie ktore widzielm na wlasne oczki

 

co do karty graficznej - lawiej wymienic sama grafe jak komus zacznie nie wystarczac niz nagle dumac ak zamienic bartona na p4 albo odwrotnie - idac na wydajnosc bierz p4 - grafike najwyzj dokupisz za jakis czas

 

chcesz zaoszczedzic kup bartona i lepsza grafe - ale za 400zl i tak nie zaszalejesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym fakt ze barton ma miec oznaczein 3700+ jest conajmniej przegiety - niestety uu amd te opisy robia sie ostatnimi czasy coraz bardzoe chwytem reklamowym  - (co nie zmiania faktu ze kupowanie proca teraz i tak nie uwazam za najlepszy pomysl - poczatek zajec = lekki wzrost cen) 

 

AMD jest rozewiazaniem definitywnie tanszym ale jednak p4 z HT i pamieciami w dualu pokazuje pazurki nie bede sie tu opieral o testy robione w labolatoryjnych warunkach tylko o porownanie ktore widzielm na wlasne oczki

 

co do karty graficznej - lawiej wymienic sama grafe jak komus zacznie nie  wystarczac niz nagle dumac ak zamienic bartona na p4 albo odwrotnie - idac na wydajnosc bierz p4 - grafike najwyzj dokupisz za jakis czas

 

chcesz zaoszczedzic kup bartona i lepsza grafe - ale za 400zl i tak nie zaszalejesz

ŚWIĘTA PRAWDA. Na tym moglibyśmy skończyć kolejny już pojedynek Intel - AMD. Przecież my Intelowcy wiemy swoje, a Wy z team'u AMD swoje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Bartka i lepszą grafe. Jak już koledzy pisali wyżej da ci to więcej niż Pentium 4 i ti 4200.  znowu wojna się zaczeła który proc lepszy :)  Smiać mi się chce po tym co Dares napisał o Pentium 4 '' najlepszy stosunek cena wydajność''    heh :)  :)  :)  :)

Chłopie jest prawie południe. Idź do łazienki przemyj oczy, obudź się wreszcie i przeczytaj jeszcze raz. Może umysł też Ci się od razu odświeży. Nie wiem do prawdy gdzieś Ty to wyczytał '' najlepszy stosunek cena wydajność''...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dares - miałeś Athlona :?: Co do wydajności to muszę cię zmartwić - XP1700 puszczony na 2.5GHz ma podobną wydajność do twojego P4 a co do cen to za jednego P4 można mieć 4 AXP. To po pierwsze. Po drugie jeżeli ma sie ograniczać z kasą to taniej kupi AXP (Bart2500+8RDAE=750zł). Po trzecie jeżeli zamierza grać (i biorąc pod uwage poprzedni punkt) lepszą wydajność będzie miał biorąc AXP+9500 (a może wystarczy nawet na 9700) niż P4+Ti4200.

 

Nie chce wywoływać wojny - sam mam teraz P4 - ale twoja postawa wygląda tak - mam P4 i jest najlepsze na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dares - miałeś Athlona :?:

Nie nie miałem i nawet nie zastanawiałem się nad takim wyborem (AMD)

 

Co do wydajności to muszę cię zmartwić - XP1700 puszczony na 2.5GHz ma podobną wydajność do twojego P4 a co do cen to za jednego P4 można mieć 4 AXP. To po pierwsze.

Nie zmartwiłem się wcale.

 

Po drugie jeżeli ma sie ograniczać z kasą to taniej kupi AXP (Bart2500+8RDAE=750zł). Po trzecie jeżeli zamierza grać (i biorąc pod uwage poprzedni punkt) lepszą wydajność będzie miał biorąc AXP+9500 (a może wystarczy nawet na 9700) niż P4+Ti4200.

Przecież on nigdzie nie napisał o ograniczaniu się z kasą...Postawił wybór Bartka 2500+ i PIV 2.4. Gdzie tu ograniczanie? Przecież różnica ponad 400 zeta. Nie pisze też o wydajności itp. TYLKO o wyborze !!!

 

Nie chce wywoływać wojny - sam mam teraz P4 - ale twoja postawa wygląda tak - mam P4 i jest najlepsze na świecie.

Jak przeczytałeś parę postów wyżej ja sam chciałem ją zakończyć "wojnę". Tyle, że wpada kolo i wciska mi słowa, których nie powiedziałem, to przepraszam.

Tak wygląda moja postawa? Być może, ale nie twierdzę, że P4 jest najlepsze na świecie.

A czemu Ty zmieniłeś AMD na PIV ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajeździłem procka, a poza tym trafił mi sie P4 2.4/533 za 300zł, a ponieważ na AMD jechałem od 2000 roku to stwierdziłem że pobawie się teraz intelem :)

To faktycznie trafiła Ci się okazja. Pozazdrościć i pogratulować !!! Jakie masz odczucia po przesiadce z AMD na Intela ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dares - miałeś Athlona :?: Co do wydajności to muszę cię zmartwić - XP1700 puszczony na 2.5GHz ma podobną wydajność do twojego P4 a co do cen to za jednego P4 można mieć 4 AXP. To po pierwsze. Po drugie jeżeli ma sie ograniczać z kasą to taniej kupi AXP (Bart2500+8RDAE=750zł). Po trzecie jeżeli zamierza grać (i biorąc pod uwage poprzedni punkt) lepszą wydajność będzie miał biorąc AXP+9500 (a może wystarczy nawet na 9700) niż P4+Ti4200. 

 

Nie chce wywoływać wojny - sam mam teraz P4 - ale twoja postawa wygląda tak - mam P4 i jest najlepsze na świecie.

a ja nie mam p4 ale nie goraczkujcie sie tak chcesz prowonywac 1700+ do 2.4C ??

oki zapusc go na tyle na ile zdolasz a ktos inny zapusci p4 na tylewe na ile zdola - czlowieku - to nie ma sensu - proce porownuje sie ze wzgledu na dane fabryczne a nie na dane po extremalnym OC - tutaj jeden 1700+ nie rowny drugiemu

 

a pieprzenie w bambus /sorxx/ ze z tego prca mozna tyle zrobic mnie pmalu nudzi - te rpocesory NIE sa porownywalne ze wzgledu na OC - a fakt ze ktos porownuje 1700+ do p4 2.4 to jzu glupota - bartek do p4 OK ale bez jaj :)

 

osobiscie nie pakowalbym sie juz w bartona (nie zamierzam zmieniacspretu do jakiegos znaczoacego przelomu)

 

skonczmy ten temat bo sie czlowiek tylko irytuje :D

 

a ja i tak od tychwaszych marzen wole swoje 2000+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ayem - przeczytaj ostatnie zdanie jeszcze raz - jak nie możesz zrozumieć - ja tak nie twierdze - napisałem to jako podsumowanie wypowiedzi Dares'a (które w późniejszej dyskusji okazało sie błędne).

 

Jakie masz odczucia po przesiadce z AMD na Intela ??

Prawie to samo - P4 3.0 czy AXP@2.4G identyczne wyniki w benchmarkach, jedynie teraz mam troche ciszej (przy AXP zalman chodził na full a teraz na 2000RPM) no i mniejsza frajda z kręcenia przez zablokowany mnożnik.

 

jak odłoże troche kasy to zakupie P4 2.4/2.6HT i wtedy będe kręcił dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odłoże troche kasy to zakupie P4 2.4/2.6HT i wtedy będe kręcił dalej.

Czyli jednak Intel :D (chodzi mi o tą wymianę PIV na PIV z HT, gdyby ktoś z czytających nie zrozumiał). Jakaś wiara w jego potencjał... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Bartka i lepszą grafe. Jak już koledzy pisali wyżej da ci to więcej niż Pentium 4 i ti 4200.  znowu wojna się zaczeła który proc lepszy :)  Smiać mi się chce po tym co Dares napisał o Pentium 4 '' najlepszy stosunek cena wydajność''    heh :)  :)  :)  :)

Chłopie jest prawie południe. Idź do łazienki przemyj oczy, obudź się wreszcie i przeczytaj jeszcze raz. Może umysł też Ci się od razu odświeży. Nie wiem do prawdy gdzieś Ty to wyczytał '' najlepszy stosunek cena wydajność''...

<

 

Sam takie bzdury piszeż, że potem nie wiesz czy wogóle je napisałeś :twisted: :) to twoja treść kolego:

 

 

 

Mi chodziło TYLKO i WYŁĄCZNIE o porównanie cenowe. Ty zrobiłeś takie porównanie ja takie. Efekt podobny, choć Twoje rozwiązanie jak najbardziej tańsze

Co do efektów HT zgodzę się całkowicie, no ale chyba sa one dane, żeby je wpełni wykorzystywać, więc jeśli go nie masz, trudno. Ja mam i wykorzystuję. Dalej idąc Twoim tokiem, to w ogóle nie ma sensu publikować w Sandrze wyników z PIV C bo one mają HT, skoro więc AMD go nie ma, to nie można razem ich zestawiać. Przyznasz, że jest to bez sensu.

Jeśli chodzi o oszczędności na procku i zainwestowanie ich na grafę to nie ma co komentować, bo wnioski nasuwają się same. Tylko skoro gość się pyta o PIV 2.4 (różnica w cenie 440 zeta) to znaczy, że go na niego stać i nie szuka oszczędności na grafę.

Sandra MAX3, wersja 2004 wyszła chyba 2 dni temu, jeszcze jej nie ściągnąłem

No i wydaje mi się, że nie było pytania co lepsze Bartek 2500+ czy PIV 2.4 GHz pod kątem cena/wydajność, tylko co wybrać. Moja odpowiedź: PIV 2.4 GHz

 

 

OSTATNIE ZDANIE PRZECZYTAJ!

 

Może sam przemyj oczy albo......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OSTATNIE ZDANIE PRZECZYTAJ!

 

Może sam przemyj oczy albo......

CHŁOPIE i gdzie Ty tam widzisz '' najlepszy stosunek cena wydajność'' :?: :?: :?: Wracaj do łazienki...

 

 

To o czym pisałem, to była odpowiedź na post mikaelusa, który chciał porównania Bartka 3200+ z PIV 3.2 GHz w kontekście zdjęcia, które dołączyłem parę postów wyżej. Moja odpowiedź była taka:

 

"No ale po co? Z porównania wynika, że PIV jest wydajniejszy i tańszy "

co znaczy, że ten PIV 2.4 GHz w porównaniu do Bartka 3200+.

Znajdź mi gdzie jest napisane '' najlepszy stosunek cena wydajność'' ??

W porównaniu tych 2 proców PIV 2.4 GHz jest tańszy i wydajniejszy, czyli idąc dalej z tych 2 procesorów PIV 2.4 GHz oferuje LEPSZY stosunek ceny (jest tańszy) do wydajności niż Bartek 3200+.

Lepszy nie oznacza NAJLEPSZY...może nie widzisz różnicy, ale to są podstawy...języka polskiego.

 

No a teraz to o co się rzucasz i każesz mi przeczytać ostatnie zdanie:

"No i wydaje mi się, że nie było pytania co lepsze Bartek 2500+ czy PIV 2.4 GHz pod kątem cena/wydajność, tylko co wybrać. Moja odpowiedź: PIV 2.4 GHz "

 

Chyba nie rozumiesz co czytasz, więc jeszcze raz. To co najważniejsze pogrubiłem:

"No i wydaje mi się, że nie było pytania co lepsze Bartek 2500+ czy PIV 2.4 GHz pod kątem cena/wydajność, tylko co wybrać. Moja odpowiedź: PIV 2.4 GHz"

 

No powiedz, że już wreszcie zrozumiałeś... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 Zasada

:Ja uważam że wydawanie dużo w komputer to jest czysta głupota jesli chcesz na nim grać

2: Zasada

Nigdy się ni kupuje artykułów lidera na rynku bo ten zawsze zdziera pokaż mi jeden przykład że tak nie jest

 

A widze że posiadasz AMD to zrób sobie przyjemność i udowodił że potrafisz przekręcić procesor o ponad 50% za friko

 

A jescze od 6 lat mam Tylko AMD i będę zawsze te procesory wpierał

5. Wpolce zrobili niedawno badanią że prawie co drugi procesor to AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam te komentarze? to naprawdę

 

czytaliście co napisał QBS. za kompa płaci firma bo komputer ma iść do firmy. aby pracownik miał na czym pracować a nie GRAĆ !!!

a wy tu teksty o zaoszczędzeniu na procku i kupieniu lepszej grafy.

 

jasne niech tylko przekona szefa że on woli 9700 pro bo będzie mu się lepiej grało w HL2 w pracy. Już widzę minę szefa

 

a jak już porównywac to procesory które mają ze soba konkurować na rynku czyli P4 2,4 HT i AXP Barton 2500+

i oba prezentują podobny poziom w jednym teście wygrywa pentium w drugim Barton. z minimalną końcowową przewagą P4 tak samo jak je podkręcimy do ich najszybszych odpowiedników P4 2,4 -> 3,2 Ghz, Barton 2500+ --> 3200 + . w tej półce 3,2 Ghz intela są minimalne wydajniejsze od 3200+ AMD.

 

I jeszcze raz to ma być sprzęt do firmy a nie do ekstremalnego kręcenia nikt tam nie będzie zakładał chłodzenia wodnego itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Wpolce zrobili niedawno badanią że prawie co drugi procesor to AMD

i co z tego wynika? Tylko tyle że polski rynek nie jest żadnym odzwierciedleniem swiatowego. Oznacza to tylko tyle że Polska jako biedny kraj patrzy przede wszystkim na cenę i tyle że polaków nie stać na produkty intela dlatego taki jest wynik podziału rynku w Polsce.

 

dla intela polska jest tak nieistotnym rynkiem że ma głęboko gdzieś że AMD jest u nas popularniejsze

 

 

możeszesz też przytoczyć badania że:

 

1. W polsce 90% oprogramowania jest Pirackie

2. 95% społeczeństa to katolicy - tylko dlaczego tyle przestępszości, zawiści i nietolerancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie njalepszą propozycją będzie Athlon 2500+ i karta Radeon 9600 lub 9500 pro. Z procka napewno można być zadowolonym, tymbardziej, że za mniejsze pieniądze w porównaniu z P4, w wielu zastosowaniach jest od niego wydajniejszy.

Co do grafy to napewno Radeon, bo jak ktoś wspomniał za pare chwil TI 4200 w nowych grach będzie ciężko dorównać Radeonowi.

Co do płyty mogę polecić jakiegoś Asusa może być na NForce.

I nie dajcie se wmówic, że P4 są lepsze, bo Athlony mimo niższego taktowania często je przebijają w większości zastosowań, zwlaszcza w graniu :D

AMD rules 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie njalepszą propozycją będzie Athlon 2500+ i karta Radeon 9600 lub 9500 pro. Z procka napewno można być zadowolonym, tymbardziej, że za mniejsze pieniądze w porównaniu z P4, w wielu zastosowaniach jest od niego wydajniejszy.

Co do grafy to napewno Radeon, bo jak ktoś wspomniał za pare chwil TI 4200 w nowych grach będzie ciężko dorównać Radeonowi.

Co do płyty mogę polecić jakiegoś Asusa może być na NForce.

I nie dajcie se wmówic, że P4 są lepsze, bo Athlony mimo niższego taktowania często je przebijają w większości zastosowań, zwlaszcza w graniu :D 

AMD rules 8)

no i znów się zaczęło... :evil: .Przeczytaj parę postów wyżej co pisze o grafie...za 500 zeta !!! I popatrz do czego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...