Skocz do zawartości
QBS

P4 2,4 czy Barton 2,5?? I jaka plyta??

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam aż sie wyklaruje sytuacja z A64 i Prescottem

To ma sens. A nie jak nie którzy porównywali A64 z P4 3.2 GHz i mówili, że ten drugi został pokonany. Wszystko prawda, tyle, że to 2 zupełnie inne proce.

Tak, tylko, ze A64 juz jest a Prescott bedzie dopiero najwczesniej w styczniu - do tego czasu AMD ma pole do popisu (czyli do rozwoju procow)

Nawet P4 EE (jedyny P4, ktory dorownuje A64 FX) jest na razie tylko na papierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolna kolejnosc zakupow jest taka:

1st karta grafiki (sprobuj pograc na s3 trio (lub nawet RIVA TNT) z Pentium 10GHz (czy ktos ma ciekly azot) )

2nd Jak dobra karta grafiki dobry proc (Pentiumy sa troche szybsze ale drozsze, ale znowu lepiej sie kreca na boxowych coolerach)

3rd Dobry konfig kompa i windy, ograniczyc programy w tle itd.

 

Jesli ktos jest prawdziwym hardcorowcem, to raczej bedzie mial wlaczona tylko gierke, bez zadnych innych programow w tle, liczy sie w koncu kazda klatka

Stad w takich przypadkach HT nadaje sie do niczego, chyba ze w koncyu napisza gry ktore beda z tego korzystac

 

HT moze byc przydatny i to bardzo w programch graficznych itd

 

 

Dobrze skonfigurowany komp i windows moze zdgradowac kompa na procu nr wyzszy itp

 

 

A co do kolegi ktory mowi ze p2.4 podkrecony jest lepszy od 3200+, jest

dziwny bo jest lepszy od p2.6, 2.8 , 3 , 3.2 (czyli jego zdaniem po co wlasciwie INTEL je produkuje) tak glupiego argumentu dawno nie slyszalem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kolegi ktory mowi ze p2.4 podkrecony jest lepszy od 3200+, jest dziwny bo jest lepszy od p2.6, 2.8 , 3 , 3.2 (czyli jego zdaniem po co wlasciwie  INTEL je produkuje) tak glupiego argumentu dawno nie slyszalem :D

... no ręce opadają. CZYTAJ chłopie cały wątek a potem zabieraj głos.

Masz rację to był głupi argument...szkoda, że Intel nie pozostał na swoim Pentium 60, a AMD w ogóle powstał... przecież bylibyśmy wszyscy zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko, ze A64 juz jest a Prescott bedzie dopiero najwczesniej w styczniu - do tego czasu AMD ma pole do popisu (czyli do rozwoju procow)

Nawet P4 EE (jedyny P4, ktory dorownuje A64 FX) jest na razie tylko na papierze

Tu się całkowicie zgodzę. Jak na razie nowe proce od Intela, dla zwykłych zjadaczy nie będą chyba dostępne przynajmniej do końca roku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh, oba procesory sa tak dobre ze w praktyce nie widac roznicy nikogo powiedzmy 5sek nie zbawi a pieniadze mu z nieba nie poleca ze jego ocza ukazalo sie o 50 punktow wiecej czy to na strone intela czy AMD z tego co pisales cena na ten komputer ma byc nie za "duza" czyli rozumiem ze zmniejszyc koszty do minimum....moje zdanie jest takie jezeli te 400zl wiecejl(lub okolo) gra role wez AMD+plytke Solteka SL-FRN2-L lub Abita NF7 a grafa hmm nie wiem zalezy czy ma sobie posiedziec w kompie i udusic sie od brudu czy ma za zadanie wyciagania ile sie da FPS :wink: poniewaz chcesz grafe do 500zl zakladam ze chodzi o to drugie...hmm ja bym bral Ti4200 pograsz w gry ktore sawychodza a na tych ktozy ci nadawaja o HF2 czy Doom3 powiedz ze zorientujesz sie na czym stoisz jak te gry pojawia sie w sklepach....nie warto dawac na grafe 1000zl jak mozna miec wystarczajaca za 500zl i tak ta za 1000zl za bardzo niewiele sobie kupisz w cenie 500zl....to chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do kolegi ktory mowi ze p2.4 podkrecony jest lepszy od 3200+, jest dziwny bo jest lepszy od p2.6, 2.8 , 3 , 3.2 (czyli jego zdaniem po co wlasciwie  INTEL je produkuje) tak glupiego argumentu dawno nie slyszalem :D

... no ręce opadają. CZYTAJ chłopie cały wątek a potem zabieraj głos.

Masz rację to był głupi argument...szkoda, że Intel nie pozostał na swoim Pentium 60, a AMD w ogóle powstał... przecież bylibyśmy wszyscy zadowoleni.

to jest potwierdzenie tego co pisałem! Dares tak piszesz, że trzeba myśleć tak jak ty aby zrozumieć to co wypisujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj ABIT NF7 i bartona 2500+ bo na intela wydasz drugie tyle, a lepszy nie będzie. i za jakiś czas rozbudować nie będzie problemu, kupisz 3200+ i spox.

Zgadzam sie w pelni. Szkoda kasy na P4. Roznicy nie zobaczysz w rzeczywistosci a cala impreza bedzie cie 2x kosztowala z INTELEm. Za cene systemu INTELa bedzisz mial AMD,NF2 i dobrej jakosci pamiec 512MB. Jesli cie to nie przekonwyuje i chcesz kupic P4 to tylko rev.C z HT i albo ABITa (IS7 lub IC7) albo ASUSa (P4P800 lub P4C800) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuj ABIT NF7 i bartona 2500+ bo na intela wydasz drugie tyle, a lepszy nie będzie. i za jakiś czas rozbudować nie będzie problemu, kupisz 3200+ i spox.

 

Zgadzam sie w pelni. Szkoda kasy na P4. Roznicy nie zobaczysz w rzeczywistosci a cala impreza bedzie cie 2x kosztowala z INTELEm. Za cene systemu INTELa bedzisz mial AMD,NF2 i dobrej jakosci pamiec 512MB. Jesli cie to nie przekonwyuje i chcesz kupic P4 to tylko rev.C z HT i albo ABITa (IS7 lub IC7) albo ASUSa (P4P800 lub P4C800

bo tylko oczywiscie to wchodzi w gre:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest potwierdzenie tego co pisałem! Dares tak piszesz, że trzeba myśleć tak jak ty aby zrozumieć to co wypisujesz :)

nie trzeba po prostu umieć czytać... ze zrozumieniem :D . To podstawy, potem mozna zarzucać komuś, że niby powiedział coś głupiego :D

 

A co do Twoich słów:

"... mowi ze p2.4 podkrecony jest lepszy od 3200+, jest dziwny bo jest lepszy od p2.6, 2.8 , 3 , 3.2 (czyli jego zdaniem po co wlasciwie INTEL je produkuje) tak glupiego argumentu dawno nie slyszalem".

 

Jak byś trochę pomyślał, to pewnie doszedłbyś do wniosku że wymienione przez Ciebie procki mogą się równie dobrze kręcić jak PIV 2.4 GHz, co przy ich wyższej nominalnej prędkości, może dać znacznie lepsze wyniki niż moje kręcone PIV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee niezupelnie - to jest komp do domu a firma nalezy do ojca, tyle ze On chce zmienic sobie kompa wiec oddaje mu swojego a sobie skladam nowego :) Lubie sobie zagrac, ale przedewszystkim cenie STABILNOŚĆ

 

Wiec potrzebuje kompa do gier a takze do codziennej pracy. A co powiecie na Bartona 2,5+ i MSI K7N2L - niby ma dobra opinie... A moze lepiej Abit? :? Albo jeszcze cos innego?? Byle na tym lepszym nForce...

 

To tez bedzie obslugiwac Dual Ram? Tzn. jesli wloze do niej 2 kosci po 256 ddr 333 mhz?? Czy widac roznice??

 

Grafa to chyba Radek 9500 256 DDR od Herculesa...

 

 

chlodzenie Cooler Master Aero7+ - czy lepiej cos innego...

 

I jesli mozecie to poleccie jakis dobry, szybki dysk 80 GB - zawsze byla Barracuda, ale moze polecicie cos innego, no - chyba, ze barracude :)

 

 

Dzieki za wszystkie komentarze!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie dziwi...Dlaczego do firmy grafa za 500zł?!Kupić jakieś 4Mb/8Mb/16Mb i da się aż nadto płynnie wklepywać dane.Chyba że firma na coś wspólnego z obróbką grafiki.Pozdro.PS.Ja jestem za Bartonem,ale AMD i tak padnie,chyba że uratuje je A64.Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam P4 2,4 Ghz ( Fsb 533 ) wykreconego na 2,8 GHz ( 156 x18 ) na abicie be-7 z 5% zwiekszeniem napiecia i mam ziamiar zmienic na athlona 2500XP dlaczego ? np. windows mi sie tnie !! procek ma opory jak robie wiecej niz 3 rzeczy na raz a wokncu to jest pentium to powinien sobie radzic z tym ze za jednym razem chce sluchac winampa nagrywac plyte i byc w necie a ten pracuje jak jakis stary rupiec dopiero w grach widac co potrafi p4 no ale w winieXp tez powinien smigac !! ( moze mam cos zle z konfiguracja ?? moze to wina plyta ze jest na chpsecie Intela 845PE ?? NIE WIEM !! mojim kumpla na amd wszystki smiga !!) i po tym co tu przeczytalem nie wiem co jest lepsze P4 czy AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz cos nie tak z kompem. Moze windowza juz ma dosc ? format c: i reinstal ! :)

jak keidys mialem 2,4 GHz 533 Mhz to chodzil extra i nie bylo mowy o zadnym zacinaniu sie itp.

wiec napewno cos jest nie tak.

aha! !!!! nie podnos napiecia ! te 2,4 Ghz fsb 533 spokojnie chodza na auto napieciu jako 2,9 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam P4 2,4 Ghz ( Fsb 533 ) wykreconego na 2,8 GHz ( 156 x18 ) na abicie be-7 z 5% zwiekszeniem napiecia i mam ziamiar zmienic na athlona 2500XP dlaczego ? np. windows mi sie tnie !! procek ma opory jak robie wiecej niz 3 rzeczy na raz a wokncu to jest pentium to powinien sobie radzic z tym ze za jednym razem chce sluchac winampa nagrywac plyte i byc w necie a ten pracuje jak jakis stary rupiec dopiero w grach widac co potrafi p4 no ale w winieXp tez powinien smigac !! ( moze mam cos zle z konfiguracja ?? moze to wina plyta ze jest na chpsecie Intela 845PE ?? NIE WIEM !! mojim kumpla na amd wszystki smiga !!) i po tym co tu przeczytalem nie wiem co jest lepsze P4 czy AMD :lol: :lol: :lol: :lol:

a mi na moim komputerze wczoraj zawiesil sie winamp !!!!!! a koledze na amd jeszce sie niegdy to nie zdazylo - decyzja zapadla ide jutro do sklepu i wymieniam na bartona !!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam P4 2,4 Ghz ( Fsb 533 ) wykreconego na 2,8 GHz ( 156 x18 ) na abicie be-7 z 5% zwiekszeniem napiecia i mam ziamiar zmienic na athlona 2500XP dlaczego ? np. windows mi sie tnie !! procek ma opory jak robie wiecej niz 3 rzeczy na raz a wokncu to jest pentium to powinien sobie radzic z tym ze za jednym razem chce sluchac winampa nagrywac plyte i byc w necie a ten pracuje jak jakis stary rupiec dopiero w grach widac co potrafi p4 no ale w winieXp tez powinien smigac !! ( moze mam cos zle z konfiguracja ?? moze to wina plyta ze jest na chpsecie Intela 845PE ?? NIE WIEM !! mojim kumpla na amd wszystki smiga !!) i po tym co tu przeczytalem nie wiem co jest lepsze P4 czy AMD

 

Spróbuj postawić winde jeszcze raz. coś z konfiguracja systemu musisz mieć nie tak :|

 

aha! !!!! nie podnos napiecia ! te 2,4 Ghz fsb 533 spokojnie chodza na auto napieciu jako 2,9 !!!

 

że te 2.4 na FSB800 to wiem a o tych 2.4/533 to nie wiedziałem :| poza tym mam takiego i za cholere nie chce ruszyć na 1.55V przy 2.9G - dopiero jak mu zapodam 1.675-1.7V chodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mi chodzil nawetr jako 3 Ghz, ale wtedy min. nie stabilnie, wiec podnosilem mu napiecie, ale minimalnie.

Na 2, 9 Ghz spokojnie chodzil na auto napieciu.

Mysle, ze wine, z enie chodzi moze ponosic:

-slaba plyta glowna

-kijowy zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie mi chodzil nawetr jako 3 Ghz, ale wtedy min. nie stabilnie, wiec podnosilem mu napiecie, ale minimalnie.

Na 2, 9 Ghz spokojnie chodzil na auto napieciu.

Mysle, ze wine, z enie chodzi moze ponosic:

-slaba plyta glowna

-kijowy zasilacz

płyta raczej nie jest słaba (IC7-G, miałem też IS7) - na obydwóch nie chodził na więcej jak 2.9-3G, zasilacz Chieftec 420W więc też raczej nie - skłaniam sie do tego - że to taki procek który sie nie chce kręcić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy kupowałem nie mieli (i przez 2tyg mieli nie mieć) asusów - bo wziłąbym P4C800 Deluxe :|

Ja sie zastanawiałem nad tym Asusem ale on ma problemy z Ati Radeonami 9700Pro tymi wcześniej produkowanymi(jakieś problemy z agp) a pozatym miał (wtedy) zwalone PCB i ludzie się skarżyli że imk coolery nie pasują a OEM-owy się z trudnością zakłada.

Ale abit ma problemy z FSB większym niż 250 na dzielniku 3:4 i 2:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...