Skocz do zawartości
QBS

P4 2,4 czy Barton 2,5?? I jaka plyta??

Rekomendowane odpowiedzi

sorry ale żygać mi się chce intel intel intel a dekalog znacie?? więc niepieprzcie fanatycy intela że jest boski bo jeżeli sie weźmie pod uwagaę jakość w grach i zestaw instrukcji procka amd to będzie górować nad intelem:) po drugie intel do autocada jest dobry i aplikacji cad/cam/cae a do grania tylko amd:) po trzecie porównanie typu athlon 3200 versus pentium 4 2,4 kręcony do 3,2 i na tym opieranie wyższości intela to kpina wrrrr gryzę:) powinno być: amd 2500 kręcony do 3200 versus intel 2,4 kręcony do 3,2 :) i cena amd niższa o 400 od intela a amd lepszy. niestety kupuj amd i niesłuchaj tych heretyków dka nich synonimem boga jest intela wrrrrrrr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee niezupelnie - to jest komp do domu a firma nalezy do ojca, tyle ze On chce zmienic sobie kompa wiec oddaje mu swojego a sobie skladam nowego :) Lubie sobie zagrac, ale przedewszystkim cenie STABILNOŚĆ

 

Wiec potrzebuje kompa do gier a takze do codziennej pracy. A co powiecie na Bartona 2,5+ i MSI K7N2L - niby ma dobra opinie... A moze lepiej Abit?  :? Albo jeszcze cos innego?? Byle na tym lepszym nForce...

 

To tez bedzie obslugiwac Dual Ram? Tzn. jesli wloze do niej 2 kosci po 256 ddr 333 mhz?? Czy widac roznice??  

 

Grafa to chyba Radek 9500 256 DDR od Herculesa...  

 

 

chlodzenie Cooler Master Aero7+ - czy lepiej cos innego...

 

I jesli mozecie to poleccie jakis dobry, szybki dysk 80 GB - zawsze byla Barracuda, ale moze polecicie cos innego, no - chyba, ze barracude :)

 

 

Dzieki za wszystkie komentarze!!!  :wink:

niekupuj hercilesa do msi wrrrrr mam msi k7n2 delta ilsr i radek 9100 herculesa wieszał mi kompa sprzedalem go i wrrrrrrrrr jestem na firmę hercules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale żygać mi się chce intel intel intel a dekalog znacie?? więc niepieprzcie fanatycy intela że jest boski bo jeżeli sie weźmie pod uwagaę jakość w grach i zestaw instrukcji procka amd to będzie górować nad intelem:) po drugie intel do autocada jest dobry i aplikacji cad/cam/cae a do grania tylko amd:)  po trzecie porównanie typu athlon 3200 versus pentium 4 2,4 kręcony do 3,2 i na tym opieranie wyższości intela to kpina wrrrr gryzę:) powinno być: amd 2500 kręcony do 3200 versus intel 2,4 kręcony do 3,2 :) i cena amd niższa o 400 od intela  a amd lepszy. niestety kupuj amd i niesłuchaj tych heretyków dka nich synonimem boga jest intela wrrrrrrr:)

Ten gościu nigdzie nie pisał że zwraca uwagę na cenę więc może go stać na , więc nie pisz o róźnicach cenowy.

P.S.

Widziałem na forum.abit-usa.com gości którzy wykręciłi z 2,4@3,4 albo troszeczkę więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Jestem za Baronem sam mam go i przetestowałem w różnych ustawieniach , powiem krótko ma wiele mozliwości np bez problemu mozna ustawić 12,5x166 i działa jak fabryczny XP2800 na płycie Epox 8RDA+ bez podnoszenia napięcia dalej 10,5x200 system widzi go jako XP 3000 i gdy masz pamiątki PC3200 śmiga system aż miło dalej gdy dołożysz Radka 9700 lub 9500pro to masz w 3DMarku 2003 -5042 punkty ciekawe ile będzie na Pent 2,4 z t 4200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz sie nie wypowiadam, ale powiem jedno jak Cie stac na p4 to go bierz!!!!

AMD tanie dobre

INtel drogi i jeszcze lepszy

Często pojawiają się właśnie takie zdania. Tylko dlaczego ktoś kto ma dużo kasy od razu musi wydać dwa razy więcej właściwie na to samo? Tylko dlatego, że go stać? Bez sensu.

 

Intel 2x droższy - tak

Intel 2x lepszy - na pewno nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee, sami maniacy amdkow ;))

a ja tam zawsze kupuje Intela, wymieniam intela na intela i doplacam roznice ceny,wiec moze dlatego nie czuje jak bardzo sa drogie. Ale powiem Wam cos, nigdy nie zalowalem :)

placisz i kupujesz jakosc :)

amd sa szyb kie, to prawda, ale to tylko amd... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko ktore miesci sie w tym temacie.

Jaka wybrac najlepsza mobo do P4 2.8HT.

Glownie chodzi mi o wydajnosci a nie o podkrecanie. Komp bedzie robil za serwer sql i niestety :-( nie bedzie podkrecany.

dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee, sami maniacy amdkow ;))

a ja tam zawsze kupuje Intela, wymieniam intela na intela i doplacam roznice ceny,wiec moze dlatego nie czuje jak bardzo sa drogie. Ale powiem Wam cos, nigdy nie zalowalem :)

placisz i kupujesz jakosc :)

amd sa szyb kie, to prawda, ale to tylko amd... :)

 

tak intel dobry bo to intel>??? rozśmieszasz mnie facet każde dziecko wie że intel tylko dlatego będzie dobry jak kupisz mobo za 900 procek za 1000 razem wydasz 1900 a w wypadku amd wydasz 1000 na obie te częsci i intel się schowa. Miałem intela i mam nawet w drugim pokoju i nigdy nieoddam mojego bartonka nawet za stado p4 3,2 nie dlatego że jestem maniakiem Amd ale dlatego że jestem trzeźwo myślący i stoję twardo na ziemi. Owszem byłem maniakiem intela ale się przesiadłem bo w morde jeża wnerwilo mnie zmienianie socketa co półtorej roku przez intela i sami pomyślcie amd na sockecie A będzie dalej jechać i będą to wydajne jednostki niskobudżetowe o osiągach bardzo dobrych a 64 procki będą z wyższej półki więc socket A proce będą rozwijane i to jest dobre bo inbtel wydaje nowy procek nową podstawkę i zapomina o lini proców z danej lini technologicznej. Dla polaka to ważna rzecz jeżeli przeciętny polak miałby średnio co 16 miesięcy wydawać koło 1000 zeta na sam procek to wiadomo że wybierze amd. Amd to dobra firma odpisali mi na maila w ciągu 20 minut a intel po 2 tygodniach dał mi odpowiedź . Powtarzam niejestem maniakiem Amd i intela. Dla mnie ważna jest jakość za niską cenę a to mi zaoferowało Amd żegnam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hihihi, a gdzie ja napisalem, ze intel dobry bo intel ? :)))

 

coz, Wy amd userzy sie tak wsciekacie, jak ktos napisze, ze amd to szajs ? :)))

hihihi :D

 

tak sie sklada, ze tez jakis amd sie kolo mnie kreci i wiesz co ? wole INtela :)))

 

odnosnie plyty pod p4 2,8 G z HT, patrz na moja , taka wlasnie polecam, ale jak chcesz taniej to straczy p4p800 na I865

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuj Amd i jakiegos Asusa Abita w przyszlosci sa szanse ze zmienisz procka chyba ze powyzej 3200 32bit nie beda produklowac a 64bit beda kosztowac z 400zl

:lol:

wiesz takie ceny to za 2-3lata beda!!! wiec nie <span style="color:red;">[ciach!]</span>l glupot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee, sami maniacy amdkow ;))

a ja tam zawsze kupuje Intela, wymieniam intela na intela i doplacam roznice ceny,wiec moze dlatego nie czuje jak bardzo sa drogie. Ale powiem Wam cos, nigdy nie zalowalem :)

placisz i kupujesz jakosc :)

amd sa szyb kie, to prawda, ale to tylko amd... :)

 

tak intel dobry bo to intel>??? rozśmieszasz mnie facet każde dziecko wie że intel tylko dlatego będzie dobry jak kupisz mobo za 900 procek za 1000 razem wydasz 1900 a w wypadku amd wydasz 1000 na obie te częsci i intel się schowa. Miałem intela i mam nawet w drugim pokoju i nigdy nieoddam mojego bartonka nawet za stado p4 3,2 nie dlatego że jestem maniakiem Amd ale dlatego że jestem trzeźwo myślący i stoję twardo na ziemi. Owszem byłem maniakiem intela ale się przesiadłem bo w morde jeża wnerwilo mnie zmienianie socketa co półtorej roku przez intela i sami pomyślcie amd na sockecie A będzie dalej jechać i będą to wydajne jednostki niskobudżetowe o osiągach bardzo dobrych a 64 procki będą z wyższej półki więc socket A proce będą rozwijane i to jest dobre bo inbtel wydaje nowy procek nową podstawkę i zapomina o lini proców z danej lini technologicznej. Dla polaka to ważna rzecz jeżeli przeciętny polak miałby średnio co 16 miesięcy wydawać koło 1000 zeta na sam procek to wiadomo że wybierze amd. Amd to dobra firma odpisali mi na maila w ciągu 20 minut a intel po 2 tygodniach dał mi odpowiedź . Powtarzam niejestem maniakiem Amd i intela. Dla mnie ważna jest jakość za niską cenę a to mi zaoferowało Amd żegnam

hmmm intel zmienia caly czas podstawki bo jakby to powiedziec moze chce isc bardziej z postepem technologicznym a nie jechac na podstawce ktora ma ponad 2 lata ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek w pececie to nie wszystko ;) Rozcnice w cenie mozna przeznaczyc na pamiec, grafe itd.

Co do podstawek amd - niektorzy maja pecha i mimo ze amd jedzie na tej samej podstawce non-stop to nie zawsze da sie wymienic proca na szybszego (patrz chipset via133, via266 - oba bez literki []a[/b]) oczywiscie jak dany user ma jush mozliwie najszybszy cpu na niej (i wcale nie rewelke);>

 

P4 2,4 GHz HT kosztuje cos kolo 800 zeta (+/-50 zeta)

Za podobna cene mozna miec jush Athlonka XP 2800. (ale o/c pewnie slabe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HE

Wiesz ze jak Nvidia wprowadzala Dual DDR

TO intel mowil ze im niepotrzebny

Ale to odnioslo super sukces wiec trza bylo wprowadzic

 

Nie daje 100% ze tak bylo, ale sledzilem to praktycznie od wypuszczenia nForce 2 i widzialem nieudolne Dual DDR przez Intela na kosci 266 czy 333, gdzie 400 praktycznie o nadganiala

 

Wiec sam widzisz ze konkurencja jest potrzebna

 

Acha jeszcze jedno ze wzgledu na RDRAM ktore zostaly porzucone INTEL musial miec Quad Speed AMD nie

A historia tak zrobila ze ten kto wymyslil Dual mniej skorzystal

Ale spojrz na Athlon FX

 

A i jeszcze jedno Wileu ludzi pisze 5% to nic, a wy tu sie klocicie o marne procenty

 

Heh elpiej kupic troszke wolniejszy procek i Wysokiego Radka roznica nie bedzie juz kilku procent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Wam powiem tak:

Intel jest super

AMD jest super

 

wybor nalezy do nas :)

 

nie ma sensu sie klocic, bo to, ze istnieje cos procz intela to super rzecz, bo jak pisal przedmowca konkurenjca jest NIEZBEDNA !

 

zapewniam Was, ze gdybym mial kase to byl mial dwa PC wlasne, jeden na amdku, drugi na INtelu i wtedy moglbym marudzic :)

ale mam Intela i jestem hiper zadowolony i nie chce zmieniac na amd, ale co przyniesie nowy rok, ktoz wie :)

moze zmienie i bede zalowal, a moze bede zadowolony, a moze nie zmienie wcale :))

 

po co te klotnie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co... chciałem coś napisać... ale stwierdziłem że bez sensu, bo bedzie dalej kłutnia. :? 

 

To wszystko przypomina troche NVIDIA vs ATI  :lol:

no ale intel i amd o wiele mniej suxuja niz Nvidia czy Ati. Na rynku cpu jest zdrowsza konkurencja, przynajmniej tak to wyglada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmuszam nikogo do kupawania Amd, ale rokładaja mnie na kolana hasła w stylu: "bierz Intela bo przecież Intel to Intel jeden cudów świata, będziesz wtedy należał do elity, bo reszta to kmioty i maja tylko Amd"

mam 2 kumpli, którzy tak myśleli ale jak zobaczyli jak śmiga AMD i ile kosztuje intel to zmienili zdanie i kupią AMD.

 

P.S.

Widziałem na forum.abit-usa.com gości którzy wykręciłi z 2,4@3,4 albo troszeczkę więcej

a ja widziałem jak VIP wykręcił Bartona 2500+ na 4100+ i jedzie na chłodzeniu powiatrzem, a "przecież AMD się grzeją" :lol:

Nie ma sensu się kłócić, i tak wiadomo że AMD jest wydajniejsze i do tego mniej kosztuje. i coraz więcej bardzo poważnych firm oferuje komputery na AMD, wielkie wieloprocesorowe serwery na Opteronach zamiast na Itaniumach.

to tak jak wielki gigant 3DFX zaślepiony swoją domoinacją, jak trochę nVidia pół roku temu, no i jak duuuużo lat temu S3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmuszam nikogo do kupawania Amd, ale rokładaja mnie na kolana hasła w stylu: "bierz Intela bo przecież Intel to Intel jeden cudów świata, będziesz wtedy należał do elity, bo reszta to kmioty i maja tylko Amd"

mam 2 kumpli, którzy tak myśleli ale jak zobaczyli jak śmiga AMD i ile kosztuje intel to zmienili zdanie i kupią AMD.

 

P.S.

Widziałem na forum.abit-usa.com gości którzy wykręciłi z 2,4@3,4 albo troszeczkę więcej

a ja widziałem jak VIP wykręcił Bartona 2500+ na 4100+ i jedzie na chłodzeniu powiatrzem, a "przecież AMD się grzeją" :lol:

Nie ma sensu się kłócić, i tak wiadomo że AMD jest wydajniejsze i do tego mniej kosztuje. i coraz więcej bardzo poważnych firm oferuje komputery na AMD, wielkie wieloprocesorowe serwery na Opteronach zamiast na Itaniumach.

to tak jak wielki gigant 3DFX zaślepiony swoją domoinacją, jak trochę nVidia pół roku temu, no i jak duuuużo lat temu S3.

wiesz co lepiej nie wypowiadaj sie

znowu poziom zółci mi sie podniosl przez ciebie ale nie bede bluzgal bo owoca dostane

lepiej sie ucisz bo nadal wypisujesz takie farmazony ze tylko sie pociac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hiihi, chyba faktycznie z tymi userami amd jest cos nie tak :)

 

piekla sie i wsciekaja, gdy ktos im powie, ze amd to kicha :) jak by im ktos cukierka uradl co najmniej :)))

 

ta kwestia wymagalaby ankiety jakiejs, sondy :)

pytanie:

Co robisz/czujesz podczas uzywania amdka:

-zawisc do userow intela

-nienawisc do j/w

-wyrzucam z mysli slowo Intel i zapominam jak brzmi ( a feee)

-robie siku na mysl o intelu

-gdy tylko zobacze,ze ktos pisze o dobrych stronacb intela to mi galki wychodza i musze koniecznie poskarzyc sie mamie ;)

 

ludzie, dajcie spokoj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...