Skocz do zawartości
Egeba

Program "Usterka"- ZOBACZ KONIECZNIE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh, odcinek beznadziejny. Zawsze jak sie "napalę" na któryś to jest fatalny. Kiedyś tak samo oczekiwałem na przeprowadzki (moich dwóch znajomych ma firmy przeprowadzkowe) i tak samo lipa.

Na razie moja "lista przebojów":

1. Kafelkarze

2. Skrzywiony klucz (1. odcinek "Usterki")

3. Wymiana drzwi antywłamaniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok macie ftp 217.98.146.143 login: ftp passwd:email port 21 pliczek ma 330MB nad mniejszym pokombinuje jak wruce ze szkoly (trzba sciagnac 2pliki usterka.rar i usterkaa.rar) a jak ktos che bez kompresji to moze byc tylko powiedzcie (7GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nic smiesznego tam nie bylo i jestem pewien ze wiekszosc z obecnych tu forumowiczow nie usunelaby tej usterki nie wiedzac o jakims haczyku. W biosie pestka, ale z ta tasma to glupota! Drukarka dzialala i nagle przestala, wiec odwrocona tasma wewnatrz kompa jest dla mnie wykluczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nic smiesznego tam nie bylo i jestem pewien ze wiekszosc z obecnych tu forumowiczow nie usunelaby tej usterki nie wiedzac o jakims haczyku. W biosie pestka, ale z ta tasma to glupota! Drukarka dzialala i nagle przestala, wiec odwrocona tasma wewnatrz kompa jest dla mnie wykluczona

BIOS tez sam sie przestawil :lol:

Rozumiem Checksum Error , reset cmos i padnieta bateryjka.

Ale tylko dziwnym trafem ta JEDNA opcja sie "sama" przelaczyla na "disabled" , ale podejzewam ze to wszystko wina energii ktora przekazywala ta kolesiowka 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nic smiesznego tam nie bylo i jestem pewien ze wiekszosc z obecnych tu forumowiczow nie usunelaby tej usterki nie wiedzac o jakims haczyku. W biosie pestka, ale z ta tasma to glupota! Drukarka dzialala i nagle przestala, wiec odwrocona tasma wewnatrz kompa jest dla mnie wykluczona

zgadzam sie! skoro działała to jak może nie działać !

ta podstawiona babka nie przelozyla by kabla przecież w obudowie!

do [gluteus maximus] :( 8) :? :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten program to tandeta. A ten motyw z taśmą, to w sumie przegięcie.....chociaż.....u znajomoego była impreza, ktoś sie bawił jego kompem. Podobna sytuacja, tylko tutaj w biosie ktoś grzebał i z dysku zworkę zarąbali i taśmę odwrotnie podłączono :> Może mi to zajeło 3 minuty roboty razem z domysleniem co jest nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezuuuuu

 

DAJCIE SPOKOJ PRZECIZ TA USTERKA NIE BYLA TAKA TRUDNA!!!

 

Owszem nie bylo to moze OCZYWISTE ale nie bylo trakie trudne!!. Koles tez nie powiedzial ze taki 'infomatyk' ma to zrobic w 5 min, ze przychozdi podrabie sie po [gluteus maximus] i obroci kabelek. TYlko pol godziny, moim zdaniem to odpowiednio dlugo czas do sprawdzenia WZSYSTKIEGO!! nawet kabelka...jezscze raz powtorzre kazdy otwieral bude i powinien widziec jedynke i czerwony kabelek. Po prostu lamy a nie informatycy. Nie wiem jak inne programy, bo nie znam sie na gazie, wodzie etc...wiec ciezko mi stwierzdic. Ale ten moim zdaniem byl dobry. Na poczatku myslalem ze mogli sie bardziej wysilic z tym kabelkiem i co innego wymyslec na przyklad wsadzic uszkodzona kosc ram`u ktora wykladalaby sie po pewnym czasie etc...ale widocznie przewidzieli ze panowie INFORMATYCY nie beda wiedziec jak powinien byc podlaczony kabel LPT do plyty glownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezuuuuu

 

DAJCIE SPOKOJ PRZECIZ TA USTERKA NIE BYLA TAKA TRUDNA!!!

 

Owszem nie bylo to moze OCZYWISTE ale nie bylo trakie trudne!!. Koles tez nie powiedzial ze taki 'infomatyk' ma to zrobic w 5 min, ze przychozdi podrabie sie po <font color="#FF0000">[ciach!]</font> i obroci kabelek. TYlko pol godziny, moim zdaniem to odpowiednio dlugo czas do sprawdzenia WZSYSTKIEGO!! nawet kabelka...jezscze raz powtorzre kazdy otwieral bude i powinien widziec jedynke i czerwony kabelek. Po prostu lamy a nie informatycy. Nie wiem jak inne programy, bo nie znam sie na gazie, wodzie etc...wiec ciezko mi stwierzdic. Ale ten moim zdaniem byl dobry. Na poczatku myslalem ze mogli sie bardziej wysilic z tym kabelkiem i co innego wymyslec na przyklad wsadzic uszkodzona kosc ram`u ktora wykladalaby sie po pewnym czasie etc...ale widocznie przewidzieli ze panowie INFORMATYCY nie beda wiedziec jak powinien byc podlaczony kabel LPT do plyty glownej.

Teraz mi przyszlo na mysl ze BEZ patrzenia na oznaczenie na plycie glownej mozna sie skapnac ze byl zle wpiety. Zawsze wszystkie wtyczki w AT czy Baby AT byly robione tak ze WSZYSTKIE czerwonym paskiem byly w ta sama strone. zazwyczaj byly kolo siebie floop, comy i lpt, wiec jak tyle paskow bylo czerwonym w jedna strone a tylko jeden w druga to faktycznie.

 

I pewnie bylo tak

floop -------

comy -- --

lpt ----

 

IDE albo bywaly gdzie indziej albo nad wtyczka floopa.

Przy tylku kabelkach i kazdy czerwonym w jedna strone , latwo zauwazyc jeden z czerwonym nie z tej strony co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO taka usterka to żadna usterka. Sprzęt stary, problem nie na czasie.

Zablokowany LPT w BIOS'ie dawał od razu do myslenia, że ktoś mógł to zrobić bo np. port jest odłączony, lub zepsuty. I po odblokowaniu jeśli występował problem to należało zajrzeć do środka i dokładnie sprawdzić,

czy taśma jest dobrze wpięta.

 

Inna sprawa ten "złom" wyglądał na 486 albo Pentium 60, kto tego używa jeszcze.

 

Czemu nie zrobili czegoś na czasie, komputer z hipermarketu i problem np. przegrzewaniem czy zasilaczem :?:

 

W sumie fachowcy informatycy z dwoma wyjątkami, nawet sobie nieźle poradzili w porównaniu z innymi programami tej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noose nie wciskaj mi kitu jaka ma test ?? moj zaden hp nie mial i nie ma zaden ktorego mialem

Mój leciwy deskjet 610c ma taki test

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Sprawdzone w praktyce:

 

HP DeskJet 600, 660, mają test,

 

nie mówiąc o HP LaserJet 5L, 6L i innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO taka usterka to żadna usterka. Sprzęt stary, problem nie na czasie.

Zablokowany LPT w BIOS'ie dawał od razu do myslenia, że ktoś mógł to zrobić bo np. port jest odłączony, lub zepsuty. I po odblokowaniu jeśli występował problem to należało zajrzeć do środka i dokładnie sprawdzić,

czy taśma jest dobrze wpięta.

 

Inna sprawa ten "złom" wyglądał na 486 albo Pentium 60, kto tego używa jeszcze. 

 

Czemu nie zrobili czegoś na czasie, komputer z hipermarketu i problem np. przegrzewaniem czy zasilaczem :?: 

 

W sumie fachowcy informatycy z dwoma wyjątkami, nawet sobie nieźle poradzili w porównaniu z innymi programami tej serii

A co ma piernik do wiatraka? :wink: Czy "fachowiec informatyk" ma znac się tylko na nowym sprzęcie? IMHO zdecydowanie nie, pozatym zdziwiłbyś się ile używa się jeszcze kompów klasy np. PI.

"Usterka" była prosta, tylko trzeba było znać/ mieć kiedyś w łapkach płytę w standardzie Baby AT :mrgreen: (zresztą wyłączony port w Biosie już coś wskazywał). Inna sprawa, że taka "usterka" była nie logiczna w kompie takiej pokręconej panny, tzn. samo się nie mogło zrobić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o HP845c to juz zapomnieliscie burzuje ?  :wink: 

Ona tez potrafi  :P

tak jak 690C, 5550 nawet moja domowa pralka to potrafi ;) :lol: :lol:
wasz jogurt tego nie potrafi :]

 

co z tym filmem? bo nie da sie na ftp dobic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bieda bieda bieda bieda :[ chyba najgorszy odcinek "usterki" :[

 

drukarka dziala i ... :| niedziala bo kabelek przestawiony :/ wogule wszystkie elektroniczne usterki sa beznadziejne bo ciekawe jakim cudem mogla sie zworka przestawic albo kabelki zamienic sie miejscami :| :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...