Skocz do zawartości
pastor

ROUTER CZY SERWER Z LINUXEM DO ROZDZIELENIA DSL?

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanko bo w szkole zakladam internet i lacze DSL 0,5mbita na 40 komputerow w sumie i co lepiej da rade chodzi o to zeby net sie nie mulil i bez problemu server to rozdzielal i co jest w taki raze lepsze linux czy taki routerek maly na allegro kupic za 300zl?? prosze szybko o opinie uzytkownikow co sie znaja albo maja takie cos. ja mam obecnie w swojej sieci linuxa ale wygodniejsze dla mnie bylo by jak bym taki router mial. wiem ze kolega mial do lacza radiowego i nie zdawalo to u niego roli. dziekuje z gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na server czy router mam 500zl  to mysle ze za ta kwote kupie juz jakis server któory dalby sobie rade.?

tez polecam router na jakims linuksie. P2 233 i 32Ramu dostalem za 80PLN z obudowa, do tego 64MB pamieci (30PLN) i dysk ktory mialem gdzies (250MB powinno wystarczyc), ewentualnie dystrybucje dyskietkowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz na srwer kompa to niedość że cie taniej wyniesie to będziesz miał potem większe możliwości skonfigurowania tego optymalnie.

bo jak to w szkole ma być to pewnie trzeba poblokować kaazy, gg i takie tam <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły, a na linuxie bezproleu konfigurujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie uciagnie

 

a co do wyboru router czy linux to jest jeszcze 1 bardzo wazne pytanie: a jest ktos kto bedzie w stanie zainstalowac i konfigurowac tego linuxa ??? bo jak to serwer szkolny to bedzie musial byc dobrze zabespieczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np taka tpsa do swojego routera nie daje zadnego dostępu - a każda dodatkowa usługa to money, money, money :evil: ........ z drugiej strony przy małych dystrybucjach nawet jak ktoś się włamie to największym problemem jest tylko to, żeby nie dokonał ataku na inny ważny serwer... samo odtworzenie takiego freesco to kwestia zrzucenia przygotowanej dyskietki na hd - z tym to nawet moja matka sobie poradzi :]... jeszcze można by wyłączyć wogóle logowanie na router i poblokować odpowiednie porty na stałe - i niech sobie stoi :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to freesco nie.

Aktualnie zajmuję się tym tematem i w moim przypadku freesco odpada (jajko 2.0 nie obsługuje WLAN).

Proponuję odwiedzić leaf.sourceforge.net

Powinieneś upchnąć narzędzia do przydzielania pasma na dyskietce, a jeśli nie masz ochoty kombinować z miejscem to polecam bootowalną płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem --> serw (jak modem USB to tylko eth1 dajesz..:P) --> switch --> userzy :)

 

Poza tym da się dynamicznie podzielić łącze, zrobić 

proxy (przy tej ilości userów wysoce wskazane!), priorytety portów, etc.

No jak najbardziej! Lacze tez nie bedzie w takim stopniu obciazone jak bez proxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...