Skocz do zawartości
Buziak

Czy Temperatura W Budzie Ma Duże Znaczenie Na O/C ??

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie to bardzo, moja grafika leci dzisiaj na 310/610 przy 320/620 widzialem w jednym miejscu na 3DMarku artefakty, czy jesli w samej budzie bedzie chlodniej to karta bedzie miala sama w sobie nizsza temperature ?? Bo jesli to cos da to pozyluje jeszcze troszke mojego Gainwarda w nowej budzie z wywiewami :)

 

Acha jeszcze prozba do uzytkownikow Gianwarda ti4200. Jakie wyciskacie czestotliwosci na standardowym chlodzeniu :? ?? , bo chcialbym wiedziec czy moj wynik jest niezly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, twój wynik jest niezły.

 

a co do temperatury to chyba logiczne, że pamięć i GPU będą chłóodziły się lepiej przy większej różnicy temperatur niżprzy niższej, inaczej mówiąc ... szybciej ci wystygnie herbata na balkonie w zimie niż w domciu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze ze grafa smiagal juz na 330/630 w grach nie widzialem artefaktow, dopiero w 3DMarku zauwazylem z kumplem doslownie kilka artefaktow. OK to teraz pozostaje mi czekac na nowa bude i wentylacje :) Apropos karta fajnie sie kreci, ale z tym configiem to malo wyciska :cry: :cry: Ale mam nadzieje, ze to sie zmieni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam 50 C bez krecenia to niechce go krecic, a radiatora nie oplaca mi sie wymieniac. Wreszcie w tym tygodniu bedzie nowy komp, to wtedy wezme sie za krecenie i za testy :) Ciekaw jestem ile karta wytrzyma na standardowym chlodzeniu :) Nie usmiecha mi sie chlodzenia zmieniac ;) Heh a tak jeszcze to dziw ze moja zasilka wytrzymuje bo jest to 250W Codegena :P Sa to wartosci wziete z AIDY

Temperatury :

Płyta główna : 47 °C (117 °F)

Procesor : 55 °C (131 °F)

Aux : 23 °C (73 °F)

 

Wentylatory

Procesor 6750 RPM

 

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.61 V

+2.5 V 0.01 V

+3.3 V 3.18 V

+5 V 4.98 V

+12 V 12.53 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodalem do obudowy 3 (jeden zasysa i wietrzy dysk zarazem :wink: , reszta wyciaga) evercool'e po 9pln za sztuke i temperaturka spadla radykalnie :!: . zanim zalozylem mialem 61 st. po 15 min prime'a na 200x9,5. teraz na 200x10 po godzinie jest 50 :D , wiec mozliwosci OC rosna :D . co prawda jest troszke glosno, ale da sie wytrzymac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wystarczy wszystko na 7V puścić i jest cichutko. dowaliłem stary wentyl z zasiłki AT i jest niesłyszalny. na procku też wiatrak na 7V bo było 4800 obr/min. temp spadła dzięki dodatkowemu wentylowi a jest sporo ciszej, nawet dysk czasami słychać :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie mniejsza temp w budzie rowna sie duzo mniejszej na ukladach... przykladowo jesli masz w budzie 29 i 60 na procku po obnizeniu w obudowie tem do ~pokojowej+ ~23*C na procku zejdzie duzo wiecej niz sama roznica w temp powietrza (6*C) - powinno to byc 10*C+, prz zalozeniu ze raditor/chlodzenie jest wlasciwie zamocowane.. wietrzyc bude mozesz 80mm wiatrakami tak to sie zazwyczaj robi.... ;-) oczywiscie na ~7v...kompa mozesz troche wyciszyc... i tutaj odsylam cie do http://forum.purepc.pl/search.php oraz mojego www jako przyklad http://www.forestow.republika.pl/Zdjecia%2...pa/htms/mod.htm

 

Pozdrawiam 8)

i dziekuje za udzial w wykladzie :lol:

 

EDIT -> mozesz tez grafie domontowac 80tke na 7v a nawet cicha na 12v wyniki podkrecania powinny wzrosnac w najgorszym przypadku ustabilizujesz to co juz masz... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, Asus PC Probe pokazuje mi takie temperaturki:

- CPU temp. - 29 C,

- MBM temp. - 33 C.

 

Zakładam, że może być odwrotnie, choć AIDA pokazuje w ten sam sposób. Gdybym wszedł do biosu to pewnie pokazywałby temp proca w okolicach 36 stopni.

Buda to Antec PPlus 1080 AMG z:

- 2 wentyle wciagające z przodu,

- 2 wentyle wyciagające z tyłu,

- 1 boczny,

- 2 na zasiłce,

Oprócz tego oczywiście na grafie i cpu.

 

Wcześniej miałem budę Modecoma Prostation. Grafa kręciła się wtedy na 285/585 (stand. chłodzenie). Po zmianie budy nic się nie zmieniło, po za zmianą temp. w środku.

 

Nie wiem czy buda ma jakieś znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...