Skocz do zawartości
Recenzent_

LCD dlaczego warto ? dlaczego nie warto ? wady i zalety ?!

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem czy 60hz w 1024x768 to jest najgorsze co moze byc, bo ja srednio siedzie 5h dziennie przy kompie a mam 43hz przy 1024x768 i tez mnie oczy nie bolą.

 

:o :o :o :o 8O 8O 8O

 

Oi!! Boli!! To musi bolec :/ Jestes jakis Rambo i nie znasz slowa bol!! ;)

 

Co do tematu to najlepiej sobie kupic crt i lcd i podpiac oba do kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plusy:

-ostry obraz

-kolory

-jasnosc

-brak uciazliwego migotania obrazu

-automatyczne dopasowywanie wyswietlanego obrazu do rozmiaru ekranu

-a wiele mniejsze od monitorow crt

-ogólnie poprstu swietna jakosc generowanego obrazu i brak zkłucen

-nie ma zadnego smuzenia w grach i filmachj; TO JUŻ HISTORIA!! sam mam matryce o czasie odswiezanai 30ms i nie zauwazylem niczego takiego, a wiekszosc obecnie dostepnych LCD ma ten czas jeszcze krótszy

-mniejsze promieniowanie wydzielana przez monitor

-cichsza praca (monotory crt cichutk osycza w czasie pracy)

-pole magnetyczne nie ma na nie wpływu

- nie wystepuje zjawisko złej geometri obrazu

 

minusy:

-cena

-smuzenie przy przesuwaniu tekstu (na krawedziach czcionek)

-problemy z gwarancja na pixele

-mała maksymalna rozdzielczość

-brak bajeranckiej funkcji degauss (lubiłem ją bo mi fajnie biurkiem trzesła... ;) )

chcialem jeszcze dodac ze ja pracuje na kablu dsub; a smuzenie w przsuwaniu tekst jest moim subiektywnym odczuciem (dla mnie monitory crt tez posiadaja ta wade, ale w troche mniejszym stopniu); kabel dvi-d powinien jeszcze bardziej zredukowac ten efekt;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos z was w trakcie przewijania tekstu czyta tekst ktory sie wlasnie przesuwa (w dol lub gore) czy dopiero jak sie zatrzyma (taka sekundowa moze krotsza przerwwa w przewijaniu)??

Mi smuzy teks jak go przewijam, ale ja sie chyba nie licze, bo mam 43 hz odswiezanie i jestem "rambo" hehe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pracuję na monitorze LCD firmy IBM (przyszedł razem ze stacją). Smużenie nie jest odczuwalne, ale nie zdażyło mi się na tym monitorze w nic zagrać (no, może kilka saperów :D). Geometria OK, obraz jest BARDZO czytelny, obraz nie rozmywa się przy kątach, tak jak w moim domowym PC. Nie zauważyłem mory, a obraz wydaje się być "chłodniejszy" nie wiem dlaczego (może temperatura bieli?). Ogólnie pracuje się przyjemnie, a spędzam przed tą stacją 8 godzin dziennie.

 

Acha, faktycznie, przy przewijaniu dużej ilości drobnego tekstu (np. źródło dużej aplikacji :>), zostaje delikatny ślad, ale mi w ogóle nie przeszkadza.

 

Więc chyba LCD do zastosowań domowych też się nadaje, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(dla mnie monitory crt tez posiadaja ta wade, ale w troche mniejszym stopniu)

8O 8O 8O

 

jak mogą crt smuzyc?? :lol: :lol:

 

jak czas reakcji kineskopu (wogóle nie ma pojecia czas reakcji w tym przypadku) to grubo poniżej 1 ms

A widziałeś kiedyś lampę oscyloskopową? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(dla mnie monitory crt tez posiadaja ta wade, ale w troche mniejszym stopniu)

8O 8O 8O

 

jak mogą crt smuzyc?? :lol: :lol:

 

jak czas reakcji kineskopu (wogóle nie ma pojecia czas reakcji w tym przypadku) to grubo poniżej 1 ms

A widziałeś kiedyś lampę oscyloskopową? :wink:

Albo na zwykłym monitorze kropkę białą o średnicy ~1cm poruszającą się szybko po ekranie? :) Nawet na tych nowych zostaje tzw. efekt komety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...