Skocz do zawartości
benek

ZELOWA KATODA - podswietlanie za grosze

Rekomendowane odpowiedzi

Zel gdzie kupiles taka szklana rurke... ? Mam juz diody 10MM a wiec rurke musze miec minimum 10mm ale nie mam pojecia gdzie to kupic. Poradz cos ;)

rurke załatwił mi ojciec z pracy takze nie wiem gdzie mozna taka kupic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zel gdzie kupiles taka szklana rurke... ? Mam juz diody 10MM a wiec rurke musze miec minimum 10mm ale nie mam pojecia gdzie to kupic. Poradz cos ;)

We wsi u nas jest manufaktura żarówek, lampek choinkowych i tak dalej, stamtąd jeden kolega ma różne szklane falliczne perwersje. Albo to, albo jakiś znajomy chemik czy ktoś taki z dużą ilością mało pokruszonego sprzętu laboratoryjnego. Może jeszcze sklepy akwarystyczne.

Nie rżeć i paluchami nie wytykać, nigdy tego nie kupowałem bo niespecjalnie potrzebowałem. Tak tylko idee podsuwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jonas mówi w zoologicznych sklepach sprzedają po 7 zł grzalki w takich szklanych rurkach - średnica gdzieś koło 12mm - trzeba by było mieć tylko nóż diamentowy lub uźyczyć sobie klejnotów od babci do tego czynu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zrobić ten numer z katodą żelową i nie za bardzo wyszedł. Przezroczysta szklana rurka i czerwone diody superjasne nie dają tego efekty jak na zdjęciach, całość wyszła dość cienko...ehh... ale w sobote będę miał lepsze diody i wtedy zobaczymy, bo podejrzewam że to właśnie sprawa LEDów.

 

Przy okazji tej zabawy odkryłem mały patent na rurkę szklaną:

Jak potrzebujecie rurke szklaną to rozbierajcie stare neonówki, w środku jest taki biały proszek jak się go wysypie i wyczyści od środka to rurka jest przezroczysta i można z nią robić co się chce :) Może już ktoś na to wpadł, nie wiem, ale zawsze warto przypomnieć. Rzecz dość dobra bo nie trzeba się ruszać z domu żeby mieć to co się chce, a każdy ma w domu jakiś stary/niepotrzebny neonik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tej zabawy odkryłem mały patent na rurkę szklaną:

Jak potrzebujecie rurke szklaną to rozbierajcie stare neonówki, w środku jest taki biały proszek jak się go wysypie i wyczyści od środka to rurka jest przezroczysta i można z nią robić co się chce :)

O ile sie nie myle to ten proszek zawiera metale ciezkie i rtec...

 

Minister zdrowia ostrzegal:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Wymysliłem cos nowego :

 

:idea: Mianowicie idziemy do jakiegos sklepu z narzędziami i szukamy działu z WIERTŁAMI bo niekture sa w bardzo fajnych TUBACH z Plexy i z zaślepkami :!: Ja kupiłem jakieś wiertełko w tubie za 1.80zł tuba ma 17cm i grubość 11mm. Wiedz panowie po WIERTŁA W TUBACH :]

 

Dołączona grafika

 

P.s Te diody podłączyłem pod zasilacz 7.5V a powinno być 12V chciałem szybko zdjecie pstryknąć a tylko taki miałem pod ręką. Na 12 efekt jest o niebo lepszy a i aparacika niemam zadobrego :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przy okazji tej zabawy odkryłem mały patent na rurkę szklaną:

Jak potrzebujecie rurke szklaną to rozbierajcie stare neonówki, w środku jest taki biały proszek jak się go wysypie i wyczyści od środka to rurka jest przezroczysta i można z nią robić co się chce :)

O ile sie nie myle to ten proszek zawiera metale ciezkie i rtec...

 

Minister zdrowia ostrzegal:)

No dzięki, przynajmniej wiem czego się najadłem i nawdychałem wciągając przez tą rurkę żel... Miło wiedzieć, jak będę umierał to przynajmniej będę wiedział czemu. Na razie większych problemów ze zdrowiem nie mam, ale jeszcze wszystko przede mną :D Jak będę umierał to powiem żeby mi na nagrobku napisali Tweak.pl :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich...

Modding to niestty nie moja dzialka, ale wpadlem na tp forum zeby tak "poszperac" :) I wiecie do zego doszedlem?

Oto zestaw i najczesciej odwiedzane sklepy typowego moddera:

-> FRYZJER

-> OBI

-> Sklek zoologiczny

-> Wedkarski

-> Samochodowy

-> Rurki

-> Rurki wedkarskie

-> Pudelko od wiertel

-> Rozwalone neonowki

-> Zel do wlosow

-> Brokat

-> Koraliki i paciorki

-> Slicon

-> Swiecace lampki

 

No niezle - niech mi jeszcze raz ktos zarzuci ze komputerowcy to tylko w te swoje "maszynki" i "kondensatory" to podam tego likna :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm to ujme to tak fajowo to wyglada i znalazlem sobie juz odpowiednie bajery czyli zel :D rurke(mam taka gumowa ale wyczytalem ze szklana leprza to ja juz prawie tysz mom) diody (narazie w sklepie jutro kupiem) i tam kabelki to pryszcz. Teraz mam problem bo nie wiem jak cala siec zrobic bo tam to zamocowanie tych diod to pikus ale jak polutowac te kable z rezystorami i do czego i jak podlaczyc.

 

P.S jak mozna to jakis schemacik

P.S 2 prosze o niezjechanie mniem bo czytalem caly temat dzisiaj 4 razy i juz nie wiem sam :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..::ryba::.. - widac ze poczatkujacy jestes. ja niedawno zaczalem sie w to bawic, bo jakis tydzien temu ale od razu wiedzialem co i jak, no ale Ci wytlumacze

 

bierzesz rurke, wciagasz do niej zel do wlosow. co z diodami?? bierzesz diode dolutowujesz do dluzszej nozki rezystor (120ohm powinien wystarczyc) no i dolutowujesz do tego kabelek, a do drugiej nozki drugi kabelek. teraz ten kabelek z rezystorem podlaczasz pod 5V a ten drugi to masa. 5V to zolty kabelek w molexie (molex to wtyczka od zasilacza do np. dysku czy CDromu), a masa to czarny kabelek w molexie. robisz sobie dwie takie diody i umieszczasz je na koncach rury. wszystko izolujesz i jest cool.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak przeglądałem forum zobaczyłem, że jest nowy post w tym temacie, no i sobie przypomniałem pewną rzecz. Otóż, zamiast żelu do włosów można zastosować żel pod prysznic firmy FA który jest "tak fajnie" napowietrzany. Miałem taki raz w chacie, a bąbelków to ci w nim od groma i ciut-ciut...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ejj normalnie mialem diody miecha ale mi sie spalily bo dalem do nich za duzo bateri i nie zobaczylem jak piknie swieca kupie se nastepne i bedzie siuper bo juz wiem jak to zrobic tylko mam pytanie jaka moze byc dlygosc rurki na dole w obudowie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...