Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Przybywam ponownie ;) , aby rozwiac wątpliwości i stwierdzic, ze miałem racje z tym wzrokiem:>

 

Na 100 % dostaniesz D.

Chyba ze komisja jest wyjatkowo skorumpowana, na wszelki wypadek mniej ze soba dokumentacje choroby, okulary etc

Wysla cie pewnie na konsulatacje do szpitala czy nie kantujesz. Ale z taka wada, na pewno dostaniesz D.

Osoby z wada -2 dostaja D. A ty przeciez slepy jestes jak kret ;)

Bzdura. Mam -4 w każdym oku i dostałem A. Wziąłem ze sobą zaświadczenie od okulisty ale komisja nie sprawiala nawet wrażenia zainteresowanej tymi papierkami:>

 

Znajomy mial chyba -2,5 albo -3 nie pamietam, i dostal D.

Na pewno nie z powodu wady wzroku. Musiał miec jakies inne schorzenia. Nikt z moim znajomych nie dostał kategorii niższej od A za sam wzrok.

 

A ja mam pytanie... Czy alergicy dostają A ? :D Bo jak ja jestem uczulony na trawy,zboża itp. to chyba nie zaczne na poligonie kichać z bronią w ręku :lol2:

Tak. Papiery potwierdzające alergie też wziąłem (na pyłki traw, niektorych drzew i kurz) - lekarz z komisji spytała sie jakie mam objawy alergii. Powiedziałem, ze silny katar, kaszel oraz łzawienie z oczu (to ostatnie zmyśliłem na poczekaniu:>) i dostałem A. Ogolnie prawie wszyscy dostają A ;) . Jak masz astme, to dostaniesz D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bylem na komisji i z nudow czytalem rozne przepisy i z tego co pamietam, byl jakis paragraf dla osob, ktore maja obywatelstwo innego kraju. Mozesz byc zwolniony z odbywania sluzby z Polsce, ale nie wiem pod jakimi warunkami. Musisz zapoznac sie z ustawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos wyjazdu za granice (pytalem majora ;) ). Jesli nie chcesz miec nieprzyjeności po powrocie, musisz przed wyjazdem napisac pismo do WKU, w ktorym poinformujesz ich, ze wyjezdzasz oraz ile czasu Cię nie bedzie. Po powrocie wciąż jestes zobowiązany do odbycia służby wojskowej (teoretycznie mogą Cię zgarnąc nawet do 60 roku życia:>).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos wyjazdu za granice (pytalem majora ;) ). Jesli nie chcesz miec nieprzyjeności po powrocie, musisz przed wyjazdem napisac pismo do WKU, w ktorym poinformujesz ich, ze wyjezdzasz oraz ile czasu Cię nie bedzie. Po powrocie wciąż jestes zobowiązany do odbycia służby wojskowej (teoretycznie mogą Cię zgarnąc nawet do 60 roku życia:>).

Dzieki za odpowiedzi.

Wlasnie nie chce tego zalatwiac przez polska ambasade bo ja nawet polskiego paszportu nie mam... zalatwianie tego to proces tak dlugi i kosztowny (!) ze zastanawiam sie czy w ogole *musze* cokolwiek robic jako obywatel innego kraju. Bede musial chyba zabulic te $100 i dowiedziec sie od prawnika :/

 

W moim poprzednim poscie nie sprecyzowalem tego, ze chce przyjechac do Polski tylko na 3-4 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcellus: tak tak pisalem wyzej, sprawdz najpierw zasady rekrutacji ludzi z obywatelstwem obcego kraju. Na 100% dla nich jest inny tryb postepowania. Nie wczytywalem sie dokladnie, wiec nie przytocze ci tresci, ale warto sprawdzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. mam taki sam przypadek jak marcellus tylko ze mam obywatelstwo polskie oraz planuje przyjazd w tym roku na okolo miesiac podczas wakacji. dodam ze mam 18 lat i ciotka w polsce oddala papierek do jakiegos urzedu wojskowego ze przybywam za granica.

 

edit: wlasnie cos ciekawego znalazlem;

 

"Poza brakiem odpowiedniej kategorii zdrowia, istnieją również inne sytuacje, w których dana osoba nie podlega poborowi:

- obywatele polscy, będący równocześnie obywatelami innego państwa na stałe zamieszkujący za granicą nie podlegają w ogóle powszechnemu obowiązkowi obrony,

- do czynnej służby wojskowej (zasadnicza służba wojskowa, służba nadterminowa, przeszkolenie wojskowe, ćwiczenia wojskowe, okresowa służba wojskowa) nie powołuje się obywateli polskich, którzy na stałe zamieszkują za granicą oraz absolwentów szkół oficerskich i szkół aspiranckich (chorążych) Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej, którzy bezpośrednio po zakończeniu studiów (nauki) podjęli służbę w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Policji, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Służbie Więziennej lub Państwowej Straży Pożarnej."

 

co to znaczy czynna sluzba wojskowa?

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybywam ponownie ;) , aby rozwiac wątpliwości i stwierdzic, ze miałem racje z tym wzrokiem:>

Bzdura. Mam -4 w każdym oku i dostałem A. Wziąłem ze sobą zaświadczenie od okulisty ale komisja nie sprawiala nawet wrażenia zainteresowanej tymi papierkami:>

Na pewno nie z powodu wady wzroku. Musiał miec jakies inne schorzenia. Nikt z moim znajomych nie dostał kategorii niższej od A za sam wzrok.

Tak. Papiery potwierdzające alergie też wziąłem (na pyłki traw, niektorych drzew i kurz) - lekarz z komisji spytała sie jakie mam objawy alergii. Powiedziałem, ze silny katar, kaszel oraz łzawienie z oczu (to ostatnie zmyśliłem na poczekaniu:>) i dostałem A. Ogolnie prawie wszyscy dostają A ;) . Jak masz astme, to dostaniesz D.

Skąd takie dziwne wieśći?

Po 1: -4D to za mało... wynikiem jest A z paragrafem:) -6d i więcej(albo -6,5D, nie pamiętam) to katD i kropa.

po2. Różnica w widzeniu pomiędzy jednym okiem a drugim powyżeji chyba 3,5D to też kat D.Skąd wiem? Bo w pierwszym przypadku to byłem ja a w drugim...kumpel, który poszedł do woja z A, i wrócił z takim rozpoznaniem po 30 dniach... i wbitym D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

opisz dokładniej całą sytuację, zwineli go z WKU? z chęcią poczytam ...

Nie z WKU, a policja. Teraz to WKU wysyła informację do policji, a ona zajmuje się sprawą poborowego. Z tego co mi mówił major na poborze, to nawet chamscy sąsiedzi mogli podpieprzyć znajomego, że wraca do Polski i go capnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(blablabla) Jak masz astme, to dostaniesz D.

kolega z astma dostal A :P

 

mam jeszcze pomysl na udawanie maniaka broni, strzelania, zabijania i wojny :D moze mnie na badania do psychiatry wysla [;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wintereq

Znajomy ma bardzo duże skrzywienie kręgłosłupa, naprawdę poważne schorzenie, w dodatku ma jakieś schorzenie odnośnie klatki piersiowej, również ma krzywą, ale mimo wszystko dostał kategorię A i to bez paragrafu - gratuluje takiej armii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie dziwne wieśći?

Na komisji bylem?

 

Po 1: -4D to za mało... wynikiem jest A z paragrafem:) -6d i więcej(albo -6,5D, nie pamiętam) to katD i kropa.

No i czego piszesz jak nie wiesz:>. Tłumacze własnie, ze dostałem ze swoją wadą A bez zadnego paragrafu. Babka nawet nie zbadała mi wzroku dokladnie - powiedzialem, ze ledwo co tablice widze, a co dopiero literki i na tym sie badanie skonczylo. Poza tym Ecuadoo twierdził, ze D daje nawet -2.5, co jest bzdurą totalną :P .

 

kolega z astma dostal A :P

To ja już nic nie rozumiem :lol: . A miał ten kolega papiery na tą astme? Bo imho udokumentowana astma do D z automatu. Przede mną wszedł gość z papierkiem na astme i zaraz wyszedł z D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie mozliwe. Tez mam kumpla z astma i dostal D.

 

To jakas paranoja z tymi komisjami. Daja A komu popadnie :) Potem biora do wojska i co ? Moj brat byl rok temu na sluzbie i co 2 dzien dostawal przepustki na 24 h.Nawet na obiady ich nie bylo stac i zwalniali do domu an te kllka godzin :lol: Powinni dawno zrobic wojsko zawodowe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ten kolega papiery na tą astme? Bo imho udokumentowana astma do D z automatu. Przede mną wszedł gość z papierkiem na astme i zaraz wyszedł z D.

mial cala teczke papierow na to+ jakies glupoty na kregoslup. mowil ze nawet nie przeczytali tego tylko A i paragraf ze astme ma i powyzej 180cm wzrostu. pewnie bedzie stal jak glupek na warcie przy grobie nieznanego zolnierza [; Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno cała tą komisje wraz z majorem o kant [gluteus maximus] rozbić , mimo iż to człowiek wykształcony to odniosłem wrażenie że zachowuje sięjak baran i prostak. Szkoda ze nie miąłem przy sobie koma to bym nagrał go .

 

Jego nieliczny cytat. " Nie lubie jak ktos , kreci kłamie , kombinuje itd. bo to mnie delikatnei móiąc wku*wia "

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko jedno cała tą komisje wraz z majorem o kant [gluteus maximus] rozbić , mimo iż to człowiek wykształcony to odniosłem wrażenie że zachowuje sięjak baran i prostak. Szkoda ze nie miąłem przy sobie koma to bym nagrał go .

 

Jego nieliczny cytat. " Nie lubie jak ktos , kreci kłamie , kombinuje itd. bo to mnie delikatnei móiąc wku*wia "

W woju z wielu moich kumpli zrobili poldebili, ktorzy co drugie slowo klną uzywajac tego jak przecinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na komisji bylem?

No i czego piszesz jak nie wiesz:>. Tłumacze własnie, ze dostałem ze swoją wadą A bez zadnego paragrafu. Babka nawet nie zbadała mi wzroku dokladnie - powiedzialem, ze ledwo co tablice widze, a co dopiero literki i na tym sie badanie skonczylo. Poza tym Ecuadoo twierdził, ze D daje nawet -2.5, co jest bzdurą totalną :P .

Bo cie zlali typowo... po komisji zgłaszasz że masz obiekcje(nie zgadzasz się z opinią), żądasz badań, nie mogą odmówić- mogą kwękać i pier.. cos, ale jak powiesz że chcesz odmowę na piśmie to nie dadzą... komisja to typowa masówa na odwał...BTW nie wiem czy wciąż wpisują paragrafy do książeczki...

Myślisz że co było u mnie? tez na końcowym bym wyszedł z A... bo taki był "wyrok" nawet przed tablicą nie stałem... żądzanie powtórnej komisji i badań, wraz z opisem jakości pracy komisji... jaką gosciu miał minę :) wynik? błyskawiczne skierowanie do okulisty wojskowego i TEGO SAMEGO dnia miałem D.

Jak chcesz wiedzieć co cie zwalnia to idź do WKU oni mają wszystkie papiery... muszą udostępnić.

Co nie zmienia faktu że -4 to za mało... choć do komandosów nie trafisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn co dokladnie mowic/pisac jak wstawia A bez badan? lecze sie u kardiologa(cos z zastawka mitralna) + niedowidzenie prawego oka. widze tylko 3 pierwsze zedy literek nieda sie tego skorygoac okularami bo optyka oka sprawna jest.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, miałem WKU na 16 marca, byłem pewien, że mam na 27 marca, dałbym sobie za to rękę odciać. Dzisiaj się wielce zdziwiłem kiedy dostałem wezwanie. Mam się niezwłocznie stawić, aby wyjaśnić sprawę. Jak myślicie grozi mi coś?

Do tego nie mam dowodu, wyszło na to, że to dowód mam na 27 marca. I co tu teraz zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, miałem WKU na 16 marca, byłem pewien, że mam na 27 marca, dałbym sobie za to rękę odciać. Dzisiaj się wielce zdziwiłem kiedy dostałem wezwanie. Mam się niezwłocznie stawić, aby wyjaśnić sprawę. Jak myślicie grozi mi coś?

Do tego nie mam dowodu, wyszło na to, że to dowód mam na 27 marca. I co tu teraz zrobić?

Masz przecież paszport :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciemniej pod latarnią co ? :>

 

Poszukiwaną przez ciebie informacje znajdziesz na samym wezwaniu. ( podpowiem że, znajduje się na odwrocie ;) )

 

Jeśli niechce ci sie szukać lub zapodziałeś, to przypomne ci że, grozi za to grzywna lub ograniczenie wolności. Lepiej żebyś znalazł sobie porządne wytłumaczenie zamiast "zdawało mi się" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak idziecie na komisje to mówcie wszystko - ja mam nauczkę.. Pobolewało mnie dosc czesto serce. jako ze nie lubie piescic sie nad sobą to zwalałem na dojzewanie, rosniecie itd.. okazało sie ze mam lekką wade serca. ALe !!!

ale w swoich procedurach mają ze grybym im powiedzial ze mnie boli czesto serce - miałbym kategorie D !!!

Dlatego, dla własnego dobra, łazic po lekarzach z najmniejszymi głupotkami, zbierac papiery. Bo czasem jedno zdanie moze uchronic od zyciowej porazki jaka jest wojsko.

 

co do zachowania sie kompsji jak barany i prostacy -

no cóz... własnie dlatego odradzam wojsko ... oni nauczyli sie tego zapoznionego rozwojowo zachowania od poborowych których do kompani trafia 90% takich.. gdy myslisz - to masz przechlapane...

Najlpeszych kolegów mi wojsko zniszczyło..

 

@ Arnie - z tego co piszesz - masz ta sama wadę serca co ja . co do oczu. to ty masz zanik nerwu (sprawdz czy nie postepujący)

jest to powazne chorzenie - i na pewnokazdy z taką wada wzroku dostałby D - gdyz ta wada moze zpowodowac takze zmniejszenipola widzenia, jakies plamy, i jest tez niebezpiecznie gdybys mial jakies urazy w głowe - a w kompni to wiadomo.. :/

Edytowane przez Galago De Codi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mam alergie to też mogę dostać D ?

Bo mam straszną alergię od maja do gdzieś do połowy września bez kropli do nosa poprostu nie mogę żyć :(

Do tego w tym samym okresie mam zapalenie spojówek..nie aż takie straszne jak katar ale jest...

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mam alergie to też mogę dostać D ?

Bo mam straszną alergię od maja do gdzieś do połowy września bez kropli do nosa poprostu nie mogę żyć :(

Do tego w tym samym okresie mam zapalenie spojówek..nie aż takie straszne jak katar ale jest...

W życiu nie dostaniesz D za samą alergie :lol:

Przekonałem sie na własnej skórze ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Arnie - z tego co piszesz - masz ta sama wadę serca co ja . co do oczu. to ty masz zanik nerwu (sprawdz czy nie postepujący)

jest to powazne chorzenie - i na pewnokazdy z taką wada wzroku dostałby D - gdyz ta wada moze zpowodowac takze zmniejszenipola widzenia, jakies plamy, i jest tez niebezpiecznie gdybys mial jakies urazy w głowe - a w kompni to wiadomo.. :/

dostalem A

 

nie to nie jest zanik nerwu. okulisci mowia ze to jest niedowidzenie. nie wiem dokladnie na czym to polega ale da sie to napraiwc poprzez trenowanie tego oka(zaslanianie drugiego).

 

ta patrza.. przynioslem im papiery wpisali tylko na kartke urazy z dopiskiem "nie uposledzajace sprawnosci ustroj" i A prosze nastepny. kazali sie rozbierac do majtek tylko poto zeby stanac na wadze. wogule poronione to jakies jest

 

moze jakbys nie mial jakiejs konczyny albo oka czy cos to tak inaczej na 100% dostaniesz D.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...