Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tak łatwo miec podwyzszona bilirubine, na to że tak powiem trzeba sobie zasłużyć:D A jak dostałes kategorie A to juz nie mozesz sie od tego odwołac, np. jak bys teraz sie rozchorował <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem wezwanie na komisję wojskową :|

 

I teraz trzeba zacząć kombinować żeby mieć D/E. Napewno mam niedowagę (60kg i 185cm), okulary -3, jakieś tam skrzywienie kręgosłupa i cholera wie co jeszcze :P Jakie by tu jeszcze badania porobić :) Co to jest ta podwyższona bilirubina ?? Może bym jeszcze to miał to by już super było :)

1268940[/snapback]

Na ten kregoslup idz do jakiegos lekarza i zapisz sie na jakies leczenie, ogolnie miej jks papierek, ze sie leczysz z tego powodu i w ogole poswiadczenie, ze takow skrzywienie masz.

Na bilirubine nie licz raczej - normalny czlowiek zazwyczaj chyba ma podwyzszona bilirubine, kiedy jest chory na zoltaczke :)

Tak samo na wade wzroku papierek przynies.

Jak czlowiek nie przchodzi z tecza papierkow, to moga sie w ogole nie zainteresowac, a tak bedzie jakas dokumentacja, poswiadczenie, ze naprawde gowno widziz itp. itd. to wezma to pod uwage.

Zreszta jak ja bylem na komisji, to mieli caly spis za jakie ulomnosci jaka katgoria sie nalezy i wedlug tego spisu dawali mi moje kategorie. Wydaje mi si, ze albo za skrzywieniekregoslupa(na ktore sie leczylem), albo za niedowage bylo D (a moze jedno z drugim). Jest jeszcz trzecia opcja, ale nie bede cie dolowal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tak sobię myślę - ja nie mam typowej krótkowzroczności. To jest chyba astygmatyzm. Muszę się dobrze odżywiać, brać witaminy, ćwiczyć wzrok. Zapewnią mi to w wojsku ?? Jadę na dniach do okulistki (która mi powiedziała że mam wojsko z głowy na samym początku) i mi wypisze historię choroby :)

 

Trzymajcię kciuki żebym D dostał :D Jeszcze tylko 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda moze byc tez taka im wiecej bedzie sie mialo papierkow tym wieksze szanse na D. Ale niestety musza to byc mocno udokumentowane choroby. Jak bylem na wku z grubym pliczkiem badan to kolesiom az sie odechcialo sprawdzac. Zapytali mi tylko co jest (hmmm wg komisji sie zwie to 'przewlekla hiperbilirubinemia' ) i to wszystko.

Z jednej strony uwazam ze maxymalne kombinowanie jak tu nie trafic do woja jest troszke .... hmm chore? Ale z drugiej strony pojawia sie znow watek zawodowego wojska. Do ktorego powinni tylko isc ochotnicy. I tak powinno byc. Choc nadal najlepsza recepta zostaja studia, pozniej przeciez jest rezerwa ;) Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... wojsko było minęło rok czasu poza chatą nie było żle.Jestem z Poznania a byłem w jednostce w Biedrusku (dla niezorientowancyh to tuż pod Poznaniem).Pojeżdziłem sobie czołgiem po poligonie codziennie w domu :D:D.Jednym słowem plaża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie chcą ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> do wojska.Skonczylem zawodowke(piekarz)to poszedlem do technikum gastronomicznego,pozniej poszedlem studium informatyczne i po tym zaczalem prace po ktorej w grudniu zeszlego roku zostalem zwolniony.No wiec z nudow pojechalem do Rybnika zapytac co i jak, no i stwierdzili ze do woja mnie nie wezma(bylem karany za jazde autem pod %%)i ze w 2006 roku pojde do rezerwy.Lipa bo chcialem isc gdyz ciezko z praca,przewaznie u mnie chca miec ludzi juz po wojsku....takze ten rok i rezerwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kategorie A, do woja nie chcę iść, no ale cóż, migać się nie będę :)

Starszy ponad 25 lat służył w zawodowej armi wiec może dlatego :P

Mam zamiar iść na studia, no ale różne sa przypadki (dostałem 4 z próbnej maturki z matmy więc moze jakoś się uda :P ) :) Więc jak nie na studia to pewnie: Baczność!!! :/

Edytowane przez SzymonTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to mam szczęście :D Znalazłem paragraf wykluczający mnie ze służby wojskowej :D

 

Paragraf 13 punkt 4:

"Ostrość każdego oka co najmniej 0,5, z korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi lub wypukłymi powyżej 6,0 D albo

 

cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi powyżej 3,0 D"

 

A że ja mam tzw. astygmatyzm czyli noszę szkła cylindryczne wklęsłe (>3.0D) to mnie mogą "cmoknąć" na komisji teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w ksiazeczce wojskowej pisze 34 p.1, 79 p.1 76 p.1.

Nie mam pojecia co to oznacza ale mam Kategorie A :(

Chcialbym nie isc do wojska ale jak trzeba bedzie to sie pojdzie wkacu to tylko 9 miesięcy :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja to mam szczęście :D Znalazłem paragraf wykluczający mnie ze służby wojskowej :D

 

Paragraf 13 punkt 4:

"Ostrość każdego oka co najmniej 0,5, z korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi lub wypukłymi powyżej 6,0 D albo

 

cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi powyżej 3,0 D"

 

A że ja mam tzw. astygmatyzm czyli noszę szkła cylindryczne wklęsłe (>3.0D) to mnie mogą "cmoknąć" na komisji teraz :D

1287960[/snapback]

10 miesiecy od lipca 9 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem kategorie D, w zasadzie się ciesze, ale z drugiej strony wolałbym być zdrowy i dostać A :roll: . Później do roboty jak będom przyjmować i zobaczą, że dostałem D to pomyślom, że jakiś ułomny jestem i wezmom kogoś kto służył w wojsku. <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kategorie "A" z trzema paragrafami...a mam wade wzroku na oba oka 4 D...banda pacanow u mnie siedziala...bez okularow nie przeczytalem zadnego znaku...jestem wkutrzony i nie wiem jakim cudem dostałem kat "A"...K%^&%^&

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie co zrobic zeby dostac słuzbe zastępcza ?

I jaka jest szansa ze sie takową sluzbe dostanie :)

 

Pozdrawiam

1296508[/snapback]

trzeba zlozyc podanie na pismie i oczywiscie przedstawic w nim dlaczego starasz sie o sluzbe zastepcza - popularne motywy: zasady moralne, etyczne, swiatopoglad, anarchia, pacyfizm, roznego rodzaju mixy, a moze sa juz jakies nowe trendy dodatkowo ;)

 

szansa ze ja dostaniesz zdaje sie jest minimalna, gdyz w praktyce zapis o sluzbie zastepczej jest martwy (a przynajmniej byl) to tez wazne bo przeciez mimo wszystko chcesz miec swoj czas dla siebie a nie zginac kregoslup za niemal darmo przez 18 miesiecy zdaje sie - mozna ten czas znacznie lepiej wykorzystac

natomiast szansa ze dostaniesz wpis w ksiazeczke skierowany do sluzby zastepczej jest duza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musze jakies podanie napisac i zaniesc do WKU :)

W czerwu koncze szkole, nie mam zamiaru isc do wojska na 9 miesiecy. Troche to duzo w dodatku tyle czasu bez komputera to chyba bym nie wytrzymał ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zastępcza służba to 18 miechów ....... odrabiać można w straży pożarnej straży miejskiej :D w szpitalu ... będą cie wzywać na komisje i pytać czemu chcesz tam być .......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja znalazłem się na tym forum, ponieważ szukałem sposobu na ominięcie wojska... Jutro o 8:00 bujam na komisje... żadnego sposobu nie znalazłem i nie chce mi się już szukać a debila z siebie na komisji nie zrobię... Jeśli dostane A, to dostanę... Proste nie? :D, po budzie pójdę do woja, to pójdę... To, też proste nie? :D Trochę sobie tam poskacze i pobiegam, ale jakoś to przeżyje... Przynajmniej mam taką nadzieję.

PoZdro 4@ll :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Powiatowej Komisji Poborowej w ……..

Na podstawie art. 198 ustawy o powszechnym obowiązku obrony RP ( Dziennik ustaw nr 4/92 ) oraz art. 85 paragraf 3 Konstytucji RP wnoszę o skierowanie mnie do służby zastępczej.

Moje podanie motywuje tym, to początek podania o zastępczą co pisać w uzasadnieniu to już na priwa

 

dla tych którzy chcą się wymigać to polecam pare stron:

 

http://pomocspoleczna.ngo.pl/labeo/app/cms/x/1943

 

http://www.jawsieci.pl/fachowo/sluzbawojskowa/

 

ustawa o służbie zastępczej

 

wyszukanie tych stron zajęło mi raptem 5min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...