Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym byl w Waszym wieku to pewnie do wojska bym poszedl. Naprawde sie oplaci... mieszkanie za grosze wykupuja teraz... nie trzeba pracowac za duzo, pensja calkiem niezla, okolo 2K, + bezplatne kursy prawa jazdy, jezykowe, doplaty itp. 15 lat i emeryturka... Kurde za pare lat bym emerytem byl :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o wojsku zawodowym a 3/4 ludzi o sluzbie ktora trzeba odbebnic i zapomniec :P

Ja mam odroczenie do 31 sierpnia ale jade za granice i niewracam narazie. Niebardzo wiem co mi za to grozi ale pomysli sie o tym jak wroce ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie grozi, pamiętaj żeby przed wyjazdem tymczasowo wymeldować się w urzędzie miasta, potem wyślij do WKU pisemko, że wyjechałeś za granicę i wymeldowałeś się z dotychczasowego adresu. Po takiej operacji mogą Ci conajwyżej naskoczyć!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie grozi, pamiętaj żeby przed wyjazdem tymczasowo wymeldować się w urzędzie miasta, potem wyślij do WKU pisemko, że wyjechałeś za granicę i wymeldowałeś się z dotychczasowego adresu. Po takiej operacji mogą Ci conajwyżej naskoczyć!!!

thx za rade, tak zrobię, bo 2 maja znikam z tego pięknego kraju, a jestem w wieku poborowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mają nie puścić!? To nie te czasy co w PRL, że trzeba było się prosić o wyjazd. Załatwcie wszystkie formalności tak jak wcześniej napisałem i olejcie to wojsko. Nic wam nie mogą zrobić. W 2008 mają znieść obowiązkowy pobór, więc chyba te 2 lata za granicą wytrzymacie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz o wojsku zawodowym a 3/4 ludzi o sluzbie ktora trzeba odbebnic i zapomniec :P

Niestety ja dopiero teraz zrozumialem ze w armi mozna dobrze zyc;) Bycie zolnierzem teraz to dobra fucha.. Oczywiscie nie po szkole zawodowej czy sredniej. W sumie zawsze mozna sie doksztalcic w trakcie sluzby zawodowej. Pracuje troche teraz dla wojska i jak widze ten luz, spokoj, malo zadan do wykonania to... zaluje ze nie poszedlem jak mialem odpowiedni wiek;) Teraz sa jakies pobory nawet na zawodowych szeregowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTFL a u mnie dzisiaj "żetony" były, nie przyznali się co chcieli bo akurat się z nimi minąłem :)))) najciekawsze jest to że się nie uchylam od wojska wrecz przeciwnie się sam zgłosiłem, więc może chcieli mnie zawinąć na urlop ;DDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem :(

jesli nie dadza mi komisyjnego w szkole to mnie do matury nie dopuszcza :/ i sprawa wyglada tak. jak mnie nie dopuszcza i nie bede mail komisa to bede mial poprawke w sierpniu a mature dopero w maju 2007 przez ten czas bede mial wolne i raczej napewno armia sie upomni. czy w takiej sytuacji moge dostac odroczenie zeby zdac mature i dostac sie na studia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie powinieneś bez problemu coś takiego załatwić

miałem kumpli którzy odpadali w pierwszym semestrze studiów, zagadali z komendantem i dostawali odroczenie do następnego roku, gdzie znów podejmowali nauke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie jeszcze spytam. czy jest jakis okreslony czas w ktorym wzywaja po bilety? jakis konkretny miesiac czy cos.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bileciki teraz podobno można inkasować przez cały rok...

Jak chcesz mieć czas do maja 2007 to weź się dowiedz w WKU do kiedy obraduje komisja lekarska w sezonie jesiennym(obraduje dwa razy do roku- wiosna i jesień), napisz prośbę o ponowną komisję lekarską. Idziesz na komisję, dostajesz kat.A i w ostatni dzień obradowania komisji dostarczasz im "odwołanie od decyzji w sprawie kategorii wojskowej". Odwołanie to zostaje rozpatrzone dopiero podczas następnego zebrania komisji;), czyli na wiosnę 2007;). Czekasz do lutego/marca 2007 i walisz do komendanta z papierami ze szkoły, że będziesz się jeszcze uczył itd. itp.

 

P.S Z armią trzeba umieć postępować.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem :(

jesli nie dadza mi komisyjnego w szkole to mnie do matury nie dopuszcza :/ i sprawa wyglada tak. jak mnie nie dopuszcza i nie bede mail komisa to bede mial poprawke w sierpniu a mature dopero w maju 2007 przez ten czas bede mial wolne i raczej napewno armia sie upomni. czy w takiej sytuacji moge dostac odroczenie zeby zdac mature i dostac sie na studia?

 

Z tego co wiem to możesz 3 razy dostać odroczenie na 12 miesięcy, w takiej sytuacji bezproblemu dostaniesz bo oni chca ludzi wykształconych. Załatwiasz tylko jakiś papier że masz poprawkę z matury i nie powinno byc problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje troche temat... Byc moze odpowiedz padla, ale nie mam sily czytac 21 stron ;) Mianowicie:

 

Mam 19 lat i kategorie A. Juz po komisji wykryto u mnie powazna chorobe i mam na to papiery, zdjecia z rezonansu itp. Co i gdzie musze zalatwic, zeby zmieniono mi kat. na np. D?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nierealne co się w tym kraju dzieje... To się im nie uda :mur: :mur:

 

Lol, usunęli newsa z onetu, coś tu śmierdzi... w kazdym razie po raz kolejny jak bumerang wraca pomysl poboru wszystkich jak leci...

 

http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=255739

 

http://wiadomosci.onet.pl/1367497,11,item.html

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. tych co sie ucza tez maja zamiar lapac? Wtf?

No to jest jakaś paranoja, zresztą żeby tego dokonać trzeba chyba pozmieniać ustawy itp, wątpię żeby hop-siup zdążyli to zrobić, rocznik 87 idzie na studia 1 października, i jak dostane odroczenie - to cya later, do wojska nie ide.

 

Studiujacy w tej chwili maja odroczenie na ile? Lex retro non agit, wiec jesli masz odroczenie np. do 2007 to nie ma bata żeby cię legalnie mogli do wojska wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"komendanci Wojskowych Komend Uzupełnień mają tylko 18 miesięcy na wcielenie tych, którzy nie odbyli jeszcze służby, a są do niej zdolni. Jeżeli nie zdążą, poborowi przejdą do rezerwy i staną się nietykalni. "

 

o co w tym chodzi? rocznik 86 jestem tzn, ze jak mnie nie wezma przez nastepne 18 miesiecy (a nie wezna) to juz moge sie wypisac z uczelni i nie moga mnie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co w tym chodzi? rocznik 86 jestem tzn, ze jak mnie nie wezma przez nastepne 18 miesiecy (a nie wezna) to juz moge sie wypisac z uczelni i nie moga mnie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?

no chyba tak, ale ja mam nadzieje że te 18 miesięcy to się liczy od początku tego roku czyli od kiedy weszly jakies tam przepisy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.. jesli osoba zdolna do odbycia słuzby wojskowej wzieła odroczke(o ktorej juz była mowa) badz jakos sie wymiguje od wojska(nie mam tu na mysli nauki) ma byc wzieta do wojska. Jesli ktos sie uczy nie jest brany pod uwage.. Okres 18 miesiecy bedzie naliczaby jej(alobo on sam bedzie to robił ;) )po zakonczeniu edukacji.

Szczegołow sam nie znam.. bo chbya nie beda brali na siłe wszystkich poza uczacymi sie :? Wowczas sens brania odroczenia odroczki z powodow osobistych byłby zerowy ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...