Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Mozecie sobie wstepnie porownac czy macie podobnie ;) to jest zdjecie jak mialem 23 stopnie skrzywienia i tylko na podstawie tego zdjecia mi dali D.

O ja pitole, chłopie, czyś Ty za młodu zupełnie o sporcie zapomniał? :blink: Przy takim skrzywieniu na miejscu Twoich rodziców bym Cię chyba w ogóle nie wypuszczał z basenu / sali gimnastycznej itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pitole, chłopie, czyś Ty za młodu zupełnie o sporcie zapomniał? :blink: Przy takim skrzywieniu na miejscu Twoich rodziców bym Cię chyba w ogóle nie wypuszczał z basenu / sali gimnastycznej itp.

I tu sie zdziwisz, u poczatku mojej skoliozy uprawialem duzo sportu, jezdzilem na rowerze i plywalem latem, tylko nie leczylem tego w zaden specjalny sposob (bo nikt tego nie wykryl) to sie z czasem poglebilo. Po 5-6 latach wyglada to jak wyglada, a leczyc sie tego juz za bardzo nie da bo za stary jestem i za pozno na takie zmiany. EOT!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ma pytanko do Was. Od kilku dobrych lat mam [ciach!]y trądzik. Wszystkie leki zawiodły. Teraz sięgam po ostatnią broń IZOTEK(inaczej roaccutane). Jest to lek tratogenny. Może spowodować depresję, próby samobójcze, uszkodzenie wątroby itd. Będe to [ciach!]o żarł okrągły rok. Jak myślicie czy mógł bym na czas terapii odroczyć się od woja. Czy był ktoś z Was w podobnej zasranej sytuacji? Z góry dzięki za odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ma pytanko do Was. Od kilku dobrych lat mam [ciach!]y trądzik. Wszystkie leki zawiodły. Teraz sięgam po ostatnią broń IZOTEK(inaczej roaccutane). Jest to lek tratogenny. Może spowodować depresję, próby samobójcze, uszkodzenie wątroby itd. Będe to [ciach!]o żarł okrągły rok. Jak myślicie czy mógł bym na czas terapii odroczyć się od woja. Czy był ktoś z Was w podobnej zasranej sytuacji? Z góry dzięki za odpowiedż.

Zalezy, jak masz na twarzy taki tradzik ze praktycznie wszystkie wykwity skorne zlewaja sie w jeden wizualnie, to przez to mozesz dostac odroczenie. Wszystkie wizualne znamione ktore ciebie oszpecaja w pewien sposob i moga byc zle odbierane przez innych poborowych kwalifikuja sie do odroczenia, przynajmniej tak jest w przepisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wizualne znamione ktore ciebie oszpecaja w pewien sposob i moga byc zle odbierane przez innych poborowych kwalifikuja sie do odroczenia, przynajmniej tak jest w przepisach.

Ja ma rostepy od tego, że szybko rosnę i tak dostałem "A" :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec Panowie - pochwale sie:

dzisiaj byłem sie odwołac i otrzymałem kategorie zdrowia D

z paragrafami:

-skolioza

-choroba miesnia sercowego lub zaburzenie rytmu nawracajace lub trwałe nieuposledzajace sprawnosci ustroju

-astma oskrzelowa przewlekła łagodna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec Panowie - pochwale sie:

dzisiaj byłem sie odwołac i otrzymałem kategorie zdrowia D

z paragrafami:

-skolioza

-choroba miesnia sercowego lub zaburzenie rytmu nawracajace lub trwałe nieuposledzajace sprawnosci ustroju

-astma oskrzelowa przewlekła łagodna

no niema bata jest czym :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać że nie chcesz walczyć na wojnie ,a wtedy będziesz miał 3 miesięczną poza jednostką. Może będziesz gdzieś sprzątał czy pomagał w jakimś szpitalu ,urzędzie czy innej placówce . Czytałem o tym na necie i sam jestem ciekaw czy to prawda :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, mam 23 lata nie ucze sie, ale chcialbym sie 'zalegalizowac' tzn miec wbite 'odroczony'....

 

Nie zglaszalem sie na wezwania, przysylali z 2 razy polecone ale nie odbieralem, ostatni przyslali z 2 lata temu. Na komisji bylem w styczniu 2003, oczywiscie A ;]

 

Raczej nie wezma mnie do woja, tylko odroczenie dostane. Mialem 'male' klopoty z prawem (bylem mlody glupi). Czy wystarczy ze zglosze sie do WKU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wypadku czas jest twoim sprzymierzeńcem. Jeżlei od dwóch lat nic nie dostałes to może już jesteś przeniesiony do rezerwy. A jak tam pójdziesz i okaże sie że nie to będa Cie mieli.

 

No a jeśli byłes karany to wojsko masz z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim wypadku czas jest twoim sprzymierzeńcem. Jeżlei od dwóch lat nic nie dostałes to może już jesteś przeniesiony do rezerwy. A jak tam pójdziesz i okaże sie że nie to będa Cie mieli.

 

No a jeśli byłes karany to wojsko masz z głowy.

W ekstremalnych, przypadkach mam w WKU bardzo dobrego znajomego rodziny ;] Juz kiedys chcial mi zalatwic,ale po co ? ;]

 

Aha ten ostatni polecony co dostalem bylo tam napisane : W celu ewidencji czy cos takiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może jak szczegółowo wygląda te wojsko podczas studiów? czy można zamiast wojska zrobić co innego i mieć ich z głowy?

 

nie chcę mieć NIC wspólnego z armią, jestem przeciwny wojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na jednolitych magisterski na 2 roku do 31 marca musisz sie zapisać na Przysposobienie obronne (1-2 wykłady w weekendy) napisać egzamin, zanieść pismo do wku i liczyć ze nie wezmą cię przez wakacje na 6 tygodniowe przeszkolenie wojskowe do jednostki i wtedy masz spokój!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na jednolitych magisterski na 2 roku do 31 marca musisz sie zapisać na Przysposobienie obronne (1-2 wykłady w weekendy) napisać egzamin, zanieść pismo do wku i liczyć ze nie wezmą cię przez wakacje na 6 tygodniowe przeszkolenie wojskowe do jednostki i wtedy masz spokój!

Z tym, że zazwyczaj biorą :). A jak już wezmą, to starają się Ci zrekompensować to, że nie będzie Ci dana przyjemność zastać z nimi przez normalny okres.

 

Mój znajomy z akademika, który naprawdę nie jest ułomkiem, ma świetną kondycje, regularny trening i siłownia itd., nawet myśli o zostaniu później w wojsku zawodowo, był na tym przeszkoleniu wakacyjnym i mówił, że za[ciach!]l jest nieprzeciętny i aż nie da się wyrobić niekiedy. Oczywiście pewnie to zależy od konkretnej jednostki, no ale jednak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że zazwyczaj biorą :). A jak już wezmą, to starają się Ci zrekompensować to, że nie będzie Ci dana przyjemność zastać z nimi przez normalny okres.

 

Mój znajomy z akademika, który naprawdę nie jest ułomkiem, ma świetną kondycje, regularny trening i siłownia itd., nawet myśli o zostaniu później w wojsku zawodowo, był na tym przeszkoleniu wakacyjnym i mówił, że za[ciach!]l jest nieprzeciętny i aż nie da się wyrobić niekiedy. Oczywiście pewnie to zależy od konkretnej jednostki, no ale jednak...

 

No a mój znajomy głównie robił papierkową robotę, zajmował sie kompami albo stał na wejściu do jednego z budynków i uzupełniał książkę wejść/wyjść i ogólnie z ćwiczeń fizycznych to mieli krótkodystansowe biegi 25-50 ml :D i to tyle. A też nie wszystkich biorą bo w zeszłym roku ode mnie z uczelni wzięli niecałe 25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem na komisji i dostałem D :D a wszystko przez to że w dzieciństwie miałem złamaną rękę i trochę krzywo mi się zrosła, pytali się czy odczuwam ból ja na to że silny i oczywiście na kanał (wypnij się, w bok, 3 skłony, sprawdzanie Manfreda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszcie w jakich jednostkach byli ci wasi znajomi po PO ;)

Szczególnie proszony o to jest LordFury bo nie chce trafić do obozu pracy :D

Kumpel mojego kumpla był w jakiejś jednostce związanej z łącznością - nie pamiętam dokładnie gdzie - w każdym bądź razie podobno luksus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie właśnie wybieram w te wakacje mam nadzieje na takie 6 tygodniowe przeszkolenie, nie jestem pewny bo listu które przysyłają z WKU są trochę niejasne, ale mam nadzieje odrobić swoje i mieć spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie właśnie wybieram w te wakacje mam nadzieje na takie 6 tygodniowe przeszkolenie, nie jestem pewny bo listu które przysyłają z WKU są trochę niejasne, ale mam nadzieje odrobić swoje i mieć spokój

obiecaj, że napiszesz gdzie byłeś no i jak ci tam było! :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...