Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatniej komisji wojskowej, która miała miejsce w moim mieście na którą zostałem listownie zaproszony w celu przyznania mi odpowiedniej kategorii zdolności do działań bojowych, cieszę się bardzo iż nie będę brał czynnego udziału w szkoleniu WP IV RP :).

 

Wszedłem na komisję lekarską z teczką dokumentów, że mam astmę ^^. Lekarz wziął jakieś dokumenty(miałem przygotowane ksero, bo dzbany by pewnie z 30 minut kserowali kilka kartek) i się spytał "to co robimy", odpowiedziałem, że "nigdzie nie idę". "Idź się ubieraj "D" "- czekałem ~4h, aby wejść na komisję na dosłownie 5 minut.

 

Według mnie to było całkowite marnowanie czasu. Powinno być tak, że kto chce to idzie do wojska.

 

Lekarz rodzinny mi już mówił, że przypały są w komisjach, ale nie myślałem, że aż tak dosłownie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie właśnie wybieram w te wakacje mam nadzieje na takie 6 tygodniowe przeszkolenie, nie jestem pewny bo listu które przysyłają z WKU są trochę niejasne, ale mam nadzieje odrobić swoje i mieć spokój

 

To trzeba było się na ochotnika zgłosić do woja jak tak chcesz iść.

Ja tam uważam i wolę przez te 6tyg zarobić troszkę za granicą a nie czołgać się, albo stać na bramie i salutować wszystkim, czując się jak debil.

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej komisji wojskowej, która miała miejsce w moim mieście na którą zostałem listownie zaproszony w celu przyznania mi odpowiedniej kategorii zdolności do działań bojowych, cieszę się bardzo iż nie będę brał czynnego udziału w szkoleniu WP IV RP :).

 

Wszedłem na komisję lekarską z teczką dokumentów, że mam astmę ^^. Lekarz wziął jakieś dokumenty(miałem przygotowane ksero, bo dzbany by pewnie z 30 minut kserowali kilka kartek) i się spytał "to co robimy", odpowiedziałem, że "nigdzie nie idę". "Idź się ubieraj "D" "- czekałem ~4h, aby wejść na komisję na dosłownie 5 minut.

 

Według mnie to było całkowite marnowanie czasu. Powinno być tak, że kto chce to idzie do wojska.

 

Lekarz rodzinny mi już mówił, że przypały są w komisjach, ale nie myślałem, że aż tak dosłownie :).

mialem identycznie, no tylko ze zamiast papierka na astme to mialem opis skrzywienia kregoslupa i zdjecie RTG. Kilka godzin czekania, a all zalatwiasz w 5 min :/ zal.pl normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie, mam 23 lata nie ucze sie, ale chcialbym sie 'zalegalizowac' tzn miec wbite 'odroczony'....

 

Nie zglaszalem sie na wezwania, przysylali z 2 razy polecone ale nie odbieralem, ostatni przyslali z 2 lata temu. Na komisji bylem w styczniu 2003, oczywiscie A ;]

 

Raczej nie wezma mnie do woja, tylko odroczenie dostane. Mialem 'male' klopoty z prawem (bylem mlody glupi). Czy wystarczy ze zglosze sie do WKU ?

 

czytałem, że jeżeli po 18 miesiącach sie o ciebie nie upomną to możesz iść normalnie podbić że masz już służbę odbytą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem, że jeżeli po 18 miesiącach sie o ciebie nie upomną to możesz iść normalnie podbić że masz już służbę odbytą...

Jak moga wpisac ze masz cos odbyte jak tego nie zrobiles? Oni przenosza odrazu do rezerwy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 28 roku nie masz spokoju.

Kurde, mam cichą nadzieję, że w praktyce dadzą sobie spokój z zaciaganiem "starych" :wink:. Bo jak pomyślę, że w środku jakiegoś dużego projektu w robocie (jebitnie ciężkiej do zdobycia, swoją drogą) każą się zgłosić od zaraz do jednostki, to mnie szlag trafia...

 

A już Radek Sikorski tak optymistycznie ludzi nastrajał i musieli go kuźwa udupić... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko myślę że 2011 optymalnie bedzie ostatnim rokiem poboru. 4 lata i z głowy :D

Tja, 4 lata... Bardziej martwi mnie przyszły rok i kolejny (2008-2009)... W 2011 to ja już z powodu wieku prawie że niezdolny do służby będę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 28 roku nie masz spokoju.

To koledzy nie slyszeli, ze limit wieku zostal zniesiony i nie ma spokoju po 28 roku zycia? Mozna isc w kamasze w wieku 28 jak i 35 i 40 lat.

 

A co do wyzszego wyksztalcenia. Dostaje sie rezerwe to racja. Moj brat cioteczny jest w rezerwie od 2 lat i ostatnio dostal pisemko aby sie zglosic do jednostki na 3 tygodnie cwiczen dla rezerwy.

Juz nie jest tak latwo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Nie ma juz limitu wieku. Znane sa juz przypatki brania do zsw ludzi po 28 roku , kolesie ktorzy mieli rodzine (zona, dzieci). Dura lex sed lex. Najlepsze rozwiazanie to "D".

Bo nawet A i rezerwa nia daje juz spokoju. Polakow jest coraz mniej (emigracja) wiec biora na tygodniowe przeszkolenia obecnie wszystkich, moj kolega z pracy w wieku 40 lat (po studiach, rezerwa) byl 5 dni (dwa na poligonie - koszary) w zeszlym miesiacu i nie ma przebacz.

Emigracja bez uregulowanej sluzby teraz jest nie fajna.....

http://forum.wojsko-polskie.pl/do-emigrant...ica-vt7546.html

Emigracja majac rezerwe dzisiaj (po odbyciu zsw lub PO) to rowniez obowiazek wymeldowania bo inaczej :mur:

 

 

Wiecej

http://forum.wojsko-polskie.pl/odroczenia-...44f1f2ab18779c2

 

 

:damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po PO, było całkiem śmiesznie. Nie powiem, fajnie dowiedzieć się pary rzeczy, ale też nam powiedzieli, że z mojego kierunku to raczej brać nie będą na to całe 13 osób obecnych na zajęciach jakimś przesadnym smutkiem się nie wykazała! I śmiesznie prowadzili te zajęcia. Trzymali przed sobą test i mówili : To zapiszcie to tak i dyktowali poprawne odpowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emigracja bez uregulowanej sluzby teraz jest nie fajna.....

http://forum.wojsko-polskie.pl/do-emigrant...ica-vt7546.html

Emigracja majac rezerwe dzisiaj (po odbyciu zsw lub PO) to rowniez obowiazek wymeldowania bo inaczej :mur:

Wiecej

http://forum.wojsko-polskie.pl/odroczenia-...44f1f2ab18779c2

:damage_wall:

To jest dosyc ciekawe.. od ponad kilka lat mieszkam w usa, wyjechalem jak mialem 14 lat, teraz mam 19 i nigdy nie bylem na zadnej komisji ani nic. Kilka miesiecy temu pojechalem do polski na krotki czas i zadnych problemow na granicy nie mialem. Rowniez dodam ze sie ucze i jestem wymeldowany z poprzedniego mejsca zamieszkania w polsce. Troche strach leciec teraz na wakajce na ponad miesiac, ciekawe czy biora pod uwage jezeli ma sie status tymczasowego rezydenta w usa (zielona karta)?

aha dodam rowniez ze jestem zarejestrowany z usa army selective service poniewaz kazdy student musi to zrobic albo grozi grzywna.. hmm

 

 

 

chyba znalazlem odpowiedz:

"W myśl art. 44 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony RP (Dz.U. 2004.241.2416) nie powołuje się do czynnej służby wojskowej obywateli polskich, którzy na stałe zamieszkują za granicą. Poborowy powinien złożyć dobrze umotywowany wniosek (najlepiej z zaświadczeniem o pobycie stałym za granicą wydanym przez polski konsulat) do właściwego wojskowego komendanta uzupełnień. Komendant wydaje decyzję administracyjną, którą doręcza poborowemu na piśmie - przysługuje na nią odwołanie do szefa wojewódzkiego sztabu wojskowego, w terminie 14 dni od dnia doręczenia. "

http://www.mon.gov.pl/faq.php?lang=1#80

Edytowane przez phase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przebywaja za granica maja dobra prace lub nie koniecznie nie chca odbys sluzby wojskowej i stracic 9 miesiecy swego zycia na cos na co nie maja ochoty ,maja "burze mozgow" przed wyjazdem w odwiedziny do Polski na mysl o ewentualnej sytuacji jaka moze zajsc na granicy...

 

Sam nalezalem do tej grupy... bylem w podobnej sytuacji balem sie bardzo ze mnie moga zlapac na granicy i zniszczyc moja dobrze zapowiadajaca sie kariere za granica... niepotrzebnie.

 

...bylem dzisiaj w WKU w Krakowie ladnie przedstawilem swoja sytuacje ( ze pracuje za granica od kilku miesiecy w tej chwili jestem w polsce na tygodniowym urlopie , do tej pory przyszly mi 3 listy z WKU ktorych mama nie odebrala) poprosili o ksiazeczke wojskowa cos sprawdzili w duzej ksiedze , zadali pare pytan i kazali mi przyniesc kopie dowodu wymeldowania .

 

W urzedzie wymeldowalem sie tymczasowo ...najzabawniejsze jest to ze pani poprosila mnie o dokladna date powrotu zadowolony najstarsi gorale tego nie wiedza kiedy dokladnie ja wroce ...ale ok zadowolony podalem wymyslona date ( 3.12.2012 rok ) wymeldowanie trwalo moze 5 minut.

 

Po tej czynnosci oczywiscie zanioslem kopie dowodu wymeldowania do WKU przed wyjsciem zapytalem jeszcze czy po mimo ,iz sie wymeldowalem i zalatwilem sprawe z WKU moze dojsc do sytuacji ,ze np. za rok moge miec problemy na granicy , pan generalek odpowiedzial , ze nie mam sie czego obawiac ,poki co do 2012 roku Wojsko o mnie zupelnie zapomina.

 

 

Jezeli ktos jest w podobnej sytuacji w jakiej ja bylem niech sie nie stresuje , wystarczy zrobic dokladnie to samo co ja i miec problem z ...... wojskiem z glowy.

 

Dziekuje za uwage.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co do twarzy ci w tym helmie ;)

Może i ale ciężki i nie wygodny po paru godzinach głowa boli a w tym ukropie tak się nagrzewał że nie szło ręki na nim utrzymać przez 3sekundy.

 

Ale tekturowego kałasza mógłbyś przynajmniej farbami do modeli pomalować :>

Jak byś trochę podźwigał tego kbk AKMS to byś zobaczył jaki on tekturowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tu luz ;) papierek ze szkoly wziolem jeszcze w styczniu i jakos nie mialem motywacji zeby tam isc :D teraz mnie zmotywowali i trzeba:P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musisz isc do szkoly drugi raz, bo odesla cie z kwitkiem :D

Zaswiadczenie ze szkoly wazne jest max miesiac. Jesli idziesz w kwietniu do WKU to zaswiadczenie tez musi byc z kwietnia (np. ze wzgledu na nowy semestr w ktorym wcale nie musisz byc na liscie...).

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...