Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

To jak to jest , bo ostatnio sie dowiedziałem , że musze zawieść świadectwo z liceum do WKU. Date odroczenia mam do 30 czerwca , w ogóle to nie wspominali na WKU , że trzeba świadectwo zawieść. WTF ?! :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas też wypisywali zaświadczenia ze szkoły do 27 kwietnia, ale w porę się kapnęli (jednego kumpla już chcieli na początku czerwca brać :lol:) i wypisali do końca sierpnia ;] Ja mam pytanie jak jest z wojem jeśli chcemy poprawić wyniki z maturki? Dostane odroczenie bez problemu czy będę musiał kombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest , bo ostatnio sie dowiedziałem , że musze zawieść świadectwo z liceum do WKU. Date odroczenia mam do 30 czerwca , w ogóle to nie wspominali na WKU , że trzeba świadectwo zawieść. WTF ?! :|

ukonczenia szkoly czy maturalne? bo mi mowili ze mam doniesc, ale nie powiedzieli ktore ;]

 

 

U nas też wypisywali zaświadczenia ze szkoły do 27 kwietnia, ale w porę się kapnęli (jednego kumpla już chcieli na początku czerwca brać :lol:) i wypisali do końca sierpnia ;] Ja mam pytanie jak jest z wojem jeśli chcemy poprawić wyniki z maturki? Dostane odroczenie bez problemu czy będę musiał kombinować?

 

Mozesz napisac uzasadnione odwolanie na 1 rok od wojska. Chec poprawy wynikow maturalnych to jeden z akceptowanych przez nich powodow. Pamietaj, ze tylko jeden raz mozesz uzyc odwolania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w WKU we Wrocławiu na Obornickiej.

 

 

Wchodzę, mówię pani jaki jest mój interes, że od października ide na studia a tutaj mi wojsko przysyła wezwanie po bilecik i jak to tak?

 

Pani wzięła moje wezwanie, przekreśliła date i powiedziała żebym w październiku doniósł odroczenie z uczelni.

 

Nic nie chciała ode mnie, ani dowodu, ani jakiegoś papierka że, kończę szkołę ani nic.

 

Życzę wam równie "gładkich" spotkań z WKU [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w WKU we Wrocławiu na Obornickiej.

Wchodzę, mówię pani jaki jest mój interes, że od października ide na studia a tutaj mi wojsko przysyła wezwanie po bilecik i jak to tak?

 

Pani wzięła moje wezwanie, przekreśliła date i powiedziała żebym w październiku doniósł odroczenie z uczelni.

 

Nic nie chciała ode mnie, ani dowodu, ani jakiegoś papierka że, kończę szkołę ani nic.

 

Życzę wam równie "gładkich" spotkań z WKU [;

dokladnie tak samo bylo w moim przypadku opisanym wyzej :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jak to jest, jeżeli ktoś ma pracę, kończy studia - ale dodatkowo spłaca kredyt - czy mogą wtedy powołać - i co, wojsko będzie kredyt spłacać, czy im to wisi, że ktoś np. straci mieszkanie?

A jaki bank ci da kredyt? ;)

 

Zalezy jak duzy kredyt, niektore banki daja kredyt jezeli nie masz uregulowanego wojska, ale musisz wplacic 10 krotnosc raty, tak na zapas by bylo z czego pobierac, jak bedziesz latac po poligonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagaaa, dostałem bilet do woja, 11.7 mam się zgłosić na wku w celu "powołania do czynnej służby wojskowej" :lol2:. A zamierzam uderzyć na studia zaoczne, a oni mi tu świrują z biletem. A w książeczce pisze mi, że jestem odroczony do października. WTF?

 

Czyżby sobie idiotów szukali, którzy pójdą do woja, toć to chore jest [;

 

EDIT - a zobaczcie sobie

 

Dołączona grafika

 

Toć to jest bezprawie i jaja z porządnego, prawego obywatela.

 

EDIT 2

 

yotomeczek

 

A szlag wie co to jest, jak to napisane jest komunistycznym slangiem, aka mój sig na samym dole. Zadzwonię tam w poniedziałek i zawalczę, ale coś mnie się wydaje, że to jest raczej wezwanie po bilet, szukają frajerów, którzy pójdą im do woja, ale [ciach!]a skoro jestem odroczony do października, to te masony nie powinni mnie wzywać, ale, że żyjemy w takim kraju cofniętym, to tak jest.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagaaa, dostałem bilet do woja, 11.7 mam się zgłosić na wku w celu "powołania do czynnej służby wojskowej" :lol2:. A zamierzam uderzyć na studia zaoczne, a oni mi tu świrują z biletem. A w książeczce pisze mi, że jestem odroczony do października. WTF?

 

Czyżby sobie idiotów szukali, którzy pójdą do woja, toć to chore jest [;

 

EDIT - a zobaczcie sobie

Toć to jest bezprawie i jaja z porządnego obywatela.

no to dostałeś bilet czy wezwanie po bilet ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwagaaa, dostałem bilet do woja, 11.7 mam się zgłosić na wku w celu "powołania do czynnej służby wojskowej" :lol2:. A zamierzam uderzyć na studia zaoczne, a oni mi tu świrują z biletem. A w książeczce pisze mi, że jestem odroczony do października. WTF?

 

Czyżby sobie idiotów szukali, którzy pójdą do woja, toć to chore jest [;

 

EDIT - a zobaczcie sobie

 

Dołączona grafika

 

Toć to jest bezprawie i jaja z porządnego, prawego obywatela.

 

EDIT 2

 

yotomeczek

 

A szlag wie co to jest, jak to napisane jest komunistycznym slangiem, aka mój sig na samym dole. Zadzwonię tam w poniedziałek i zawalczę, ale coś mnie się wydaje, że to jest raczej wezwanie po bilet, szukają frajerów, którzy pójdą im do woja, ale [ciach!]a skoro jestem odroczony do października, to te masony nie powinni mnie wzywać, ale, że żyjemy w takim kraju cofniętym, to tak jest.

 

Bosh nie dzwoń... Staw się normalnie w WKU w wyznaczonej porze odbierz bilet i jedź na kocenie :lol:.. Na poważnie teraz: dostałem wezwanie rok temu z dokładnie takim samym wpisem "w celu powołania do czynnej służby wojskowej".

 

Byłem tam gdzie GuC!o^ czyli na ul. Obornickiej (hehe Gucio ta babka co tam siedzi jest całkiem w porządku i można się zawsze dogadać :) ) Powiedziałem jej że idę na 2 letnią policealną od Lutego. Wzięła papier przekreśliła datę i kazała donieść zaświadczenie z uczelni w Lutym. Spóźniłem się o jakieś 10 dni i mimo to nie robiła specjalnie problemów. Także Spylon to nie jest wezwanie po bilet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety jest wezwanie po bilet kolego sympatyczny. Ale oczywiscie w tej sytuacji nie oznacza to ze od razu Cie wezma. Mozna sie odroczyc itd.

 

Nie byloby wezwaniem po bilet takie samo pismo z napisem "o uzupelnienie ewidencji". W takim przypadku zaniesc nalezy zaswiadczenie z uczelni i sluz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, straszycie mnie koledzy ;). Matura zdana, idę na studia a tu takie kwiatki :lol2:. W książeczce wojskowej mam napisane, że jestem do 27.4 jestem odroczony, a powiedziano mi, że do 4 października mam czas by się zgłosić do nich i dać papier, że na 100dia idę, więc to jest jakieś bezprawie.

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety jest wezwanie po bilet kolego sympatyczny. Ale oczywiscie w tej sytuacji nie oznacza to ze od razu Cie wezma. Mozna sie odroczyc itd.

 

Nie byloby wezwaniem po bilet takie samo pismo z napisem "o uzupelnienie ewidencji". W takim przypadku zaniesc nalezy zaswiadczenie z uczelni i sluz.

 

Kolego sympatyczny przeczytaj uważnie co ja napisałem. Jest możliwość się odroczyć i to wystarczy zanieść zaświadczenie. Nie wiem jak jest u niego ,ale u mnie nie było z tym najmniejszego problemu.Babka mnie się zapytała czy sie dalej uczę, a ja odpowiedziałem ,że idę na policealną dwuletnią od Lutego. Miałem dokładnie to samo napisane na wezwaniu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę się doczytać, że odroczenie na studia działa tylko do końca roku kalendarzowego w którym kończy się 27 lat (a obowiązek odbycia zasadniczej służby to do końca roku kalendarzowego w którym kończy się 28 lat) ...

Przez tą zmianę w przepisach miałem swego czasu niezły sajgon (jak mnie w czerwcu poprosili a w lipcu miałem być w jednostce ...) Ale było to parę lat temu :D - może się co zmieniło :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil: Napisales: "Takze Spylon to nie jest wezwanie po bilet". Pismo samo w sobie jest wezwaniem po bilet, aczkolwiek jest mozliwosc odroczenia zawsze.

 

@yotomeczek: Przepisy sie zmienily. Teraz mozna studiowac ile sie chce i gdzie sie chce bez ograniczen ilosciowych i wiekowych dlatego nie mogles tego wyszukac :)

 

Musiałem to dopisać, bo normalnie może krew zalać każdego, jak w tym przypadku p. Kamińskiego. Niedługo nikogo w tym kraju nie będzie... http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...=1183623918.726

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yotomeczek: Przepisy sie zmienily. Teraz mozna studiowac ile sie chce i gdzie sie chce bez ograniczen ilosciowych i wiekowych dlatego nie mogles tego wyszukac :)

 

Dokładnie. Już nie obowiązują granice wieku 24 i 28 lat. Teraz moga Nas ścigac do 50 roku życia ale za to możemy się odraczać na czas nauki. Jednak jak przez 18 miesięcy od momentu otrzymania ostatniego wezwania do WKU nic do nas nie przyjdzie to WKU ma prawo wbić nam "przeniesiony do rezerwy" i nie informować nas o tym. Robi to automatycznie. Warunek jest jeden, w czasie tych 18 miesięcy nie możemy być na żadnym odroczeniu. Odracza każda szkoła - dzienna, zaoczna, wieczorowa, eksternistyczna. Może być to studium, średnia czy też studia. Ważny jest tylko dokument czyli zaświadczenie że sie uczymy.

 

Informacja od komendanta WKU.

 

Ps. Jeżeli otrzymałeś wezwanie po odbiór karty powołania to jedź wyjasnij sprawę, udaj się do szkoły po papier jakiś. Wszystko da się odkręcić. Na siłę Ci biletu też nie maja prawa wcisnąć. Ode mnie tylko mogę dodać że lepiej iść tam i wyjasniać sprawę, niż się migać, bo później są problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech zrobia Wojsko Zawodowe wszyscy beda mieli spokoj.....

100% wojsko zawodowe ma Anglia i USA, reszta ma czesciowe wojsko zawodowe (reszta cywilizownych krajow oczywiscie), poniewaz to jest bardzo bardzo drogie;]

POLSKI na to nie stac i tyle. To jest pierd*** o Chopinie nawet jesli kiedys za 5-10 lat cos w tym kierunku zrobia, to i tak bedzie pewnie nadal tylko czesc wojakow zawodowa... wiec pobory sie tak szybko nie skoncza;]

Ja czekam na 3 miesieczne przeszkolenie ( po studiach:D) w kamasze marsz!

ps. piaskoon

Nie wiem, nie śledze teog uwaznie, ale jesli nawet to na 100% nie jest to wyłacznie armia zawodowa, a uzupelnienie braku rezerwistow nadrabiaja normalnym poborem

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% wojsko zawodowe ma Anglia i USA, reszta ma czesciowe wojsko zawodowe (reszta cywilizownych krajow oczywiscie), poniewaz to jest bardzo bardzo drogie;]

POLSKI na to nie stac i tyle. To jest pierd*** o Chopinie nawet jesli kiedys za 5-10 lat cos w tym kierunku zrobia, to i tak bedzie pewnie nadal tylko czesc wojakow zawodowa... wiec pobory sie tak szybko nie skoncza;]

Ja czekam na 3 miesieczne przeszkolenie ( po studiach:D) w kamasze marsz!

Zdaje się, że na Słowacji albo w Czechach wprowadzono armię zawodową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wojsko zawodowe jest drogie a wojsko z poboru jest ciach!owe w dzisiejszych realiach pola walki

 

tyle

No ale w realiach pola walki wojacy z poboru po odbyciu ZSW (kilka miechow wiadomo) jest lepsze pod tych z kategoria (B?) ktorzy moga byc powolani do wojska na wypadek wojny. Wtedy maja tydzien szkolenia jak strzelac z kalacha i ida jako tzw "mieso armatnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka to wojna w kraju.. tacy hamerykanie by nas wystrzelali jak kaczki*... Zostaną same kobiety w polsce i seksmisja stanie się rzeczywistością :D

 

 

 

* zbieg nazewnictwa całkowicie przypadkowy - kurde zebym sie musiał tłumaczyć z użycia powiedzenia żeby nie być posądzonym o wroga narodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzę, że szybciej zrobią tak, iż jeśli będzie jakiś chłopak chciał wyjechać za granicę to przed szlabanem będą sprawdzać stosunek do służby wojskowej. Jeśli nie, to do domu, jeśli tak to szlaban w górę.

 

Ogólnie rzecz biorąc i będąc "w pełni legalnym" to dobry sposób na zatrzymanie poborowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...