Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

po co żeś przyjmował :D ... bo rozumiem że zwykłym tego nie dostałeś :]

 

 

poważnie to nie wiem co zrobić ;) ale pod koniec listopada to na szkolę trochę za późno ;)

ps

wojsko pomiata ludźmi dlatego tez szkoda każdego miesiąca tam spędzonego, broń się przed nimi jak tylko potrafisz :P Powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to możesz mieć problem. Teraz nigdzie Ciebie raczej nie przyjmą. Chyba, że prywatnie i to też nie jest pewne, że od ręki dadzą Ci zaświadczenie. Ja bym raczej kombinował w inna stronę. Zgłosił się na ponowną komisję lekarską i próbował jak najdłużej odwlec otrzymanie biletu. Tylko, że semestry raczej zaczynają się od lutego także.

 

Tu masz stronkę gdzie możesz się coś dowiedzieć ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz stronkę gdzie możesz się coś dowiedzieć ;)

wg tego co podaje stronka jestem już praktycznie w rezerwie

 

Do rezerwy bez odbycia służby wojskowej jesteś przenoszony, jeśli nie zostałeś powołany do wojska w ciągu 18 miesięcy po stawieniu się do poboru

 

byłem na poborze 23 lutego 2006r - od tego czasu cisza :] zero kontaktu (ja <> WKU) ...dziś mamy 25 listopad 07

 

czyli jestem wolny ??? :lol2: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do rezerwy bez odbycia służby wojskowej jesteś przenoszony, jeśli nie zostałeś powołany do wojska w ciągu 18 miesięcy po stawieniu się do poboru"

 

A jak jest ze studentami, jeśli ktoś studiuje to i tak go wojsko nie szuka, to czy ten przepis obowiązuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"korzystałeś z wszelkich odroczeń "-papierek do WKU (studia, kontynuacja nauki)

 

czyli Cię to nie obowiązuje

 

 

w moim przypadku w ogóle nie było kontaktu WKU <> ja

 

a papierka ze szkoły nie zaniosłem w terminie więc olałem to całkowicie :lol2: jak widać warto było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"korzystałeś z wszelkich odroczeń "-papierek do WKU (studia, kontynuacja nauki)

 

czyli Cię to nie obowiązuje

w moim przypadku w ogóle nie było kontaktu WKU <> ja

 

a papierka ze szkoły nie zaniosłem w terminie więc olałem to całkowicie :lol2: jak widać warto było

A na komisji lekarskiej byłes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS mam identyczną sytuacje jak Ty w lutym 2006 byłem w WKU ostatni raz w czerwcu skończyłem szkołę do dnia dzisiejszego nic mi nie przyszło, zaraz po nowym roku jadę do WKU, miałem jechać wczoraj, ale znajoma mi powiedziała że lepiej po nowym roku więc tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ide do WKU po ten wpis do książeczki pod koniec stycznia 2008(zajebiście tego potrzebuję bo składam papiery do policji), oczywiście pamiętaj czytaj wszystkie dokumenty jakie Ci podsuwają, to są cwane mendy.

 

osobiście nie mam zamiaru służyć w tym burdelu ...gdzie żołnierzy traktuje się jak śmieci (wypadek w afganistanie) , bo nie chce mi się wierzyć że ludzie z takim doświadczeniem ot tak po prostu zaatakowali ludność cywilną .

 

żołnierz to zawsze kozioł ofiarny i pionek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HIS mam identyczną sytuacje jak Ty w lutym 2006 byłem w WKU ostatni raz w czerwcu skończyłem szkołę do dnia dzisiejszego nic mi nie przyszło, zaraz po nowym roku jadę do WKU, miałem jechać wczoraj, ale znajoma mi powiedziała że lepiej po nowym roku więc tak zrobię.

w lutym bylem na komisji, w czerwcu skonczylem szkole, wezwanie przyszlo w marcu nastepnego roku ;) nie martw sie nie zapomna o tobie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ide do WKU po ten wpis do książeczki pod koniec stycznia 2008(zajebiście tego potrzebuję bo składam papiery do policji),

Jesli masz srednie i chcesz do policji, to bez odbytej sluzby wojskowej bedzie ciezko sie dostac;)

Poczytaj punktacje w czasie rekrutacji do policji, duzo pkt lapie sie za odbycie sluzby, a jeszcze wiecej za studia "o kierunku przydatnym dla policji"

 

w lutym bylem na komisji, w czerwcu skonczylem szkole, wezwanie przyszlo w marcu nastepnego roku ;) nie martw sie nie zapomna o tobie:p

A jaka szkole jesli mozna wiedziec? Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz srednie i chcesz do policji, to bez odbytej sluzby wojskowej bedzie ciezko sie dostac;)

Poczytaj punktacje w czasie rekrutacji do policji, duzo pkt lapie sie za odbycie sluzby, a jeszcze wiecej za studia "o kierunku

Przy takich brakach z pazerną chciwością przyjmą po szkole średniej i jeszcze będą wdzięczni, że raczył ich zaszczycić swoją osobą.

Żeby nie było z technikum mam trzech kumpli, którzy poszli do policji jeden zaraz po szkole średniej dwóch po roku od skończenia (chodzili przez rok do studium), no chyba, że teraz coś się nagle zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN miał przede wszystkim na myśli rezerwiste po liceum bez odbytej służby, fakt :] ale co będzie gdy całkowicie zniosą obowiązkowy pobór do wojska ? ;)

studia skończe dopiero za około 3-4 lata ;] o ile skończe :E .... ale jestem bardzo niecierpliwy i chcę do policji teraz :lol2:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HeatheN miał przede wszystkim na myśli rezerwiste po liceum bez odbytej służby, fakt :] ale co będzie gdy całkowicie zniosą obowiązkowy pobór do wojska ? ;)

Będzie normalniej zamknięta zostanie kolejna furtka po idiotycznym systemie PRL'owsko/komunistycznym. Ten pobór to już powinni zlikwidować w 1990 roku, ja rozumiem ruskich u nich pobór musi być bo nikt normalny z własnej nie przymuszonej woli do takiej armii nie pójdzie, lepiej patrzeć na USA tam wojsko jak każdy produkt się reklamuje obiecują gruszki na wierzbie, podróże po całym świecie, a dostają ciasnego hummera i roczne wakacje w Iraku i z możliwością powrotu w czarnym worku, ale ludzie się garną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, dzisiaj mi sie przypomnialo ze dostalem wezwanie do wku (kolejne ale pierwsze w tym roku) na jutro na 10 rano :lol: Problem jest w tym ze dziekanat byl dzisiaj zamkniety i nie moglem wziac zaswiadczenia. Co ja im jutro pokaze? :lol: Albo ja im cos pokaze albo oni mi pokaza bilet i kamasze. Moze podstemplowany indeks i legitka wystarczy, zeby potwierdzic ze sie ucze. Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem, dzisiaj mi sie przypomnialo ze dostalem wezwanie do wku (kolejne ale pierwsze w tym roku) na jutro na 10 rano :lol: Problem jest w tym ze dziekanat byl dzisiaj zamkniety i nie moglem wziac zaswiadczenia. Co ja im jutro pokaze? :lol: Albo ja im cos pokaze albo oni mi pokaza bilet i kamasze. Moze podstemplowany indeks i legitka wystarczy, zeby potwierdzic ze sie ucze. Jak myslicie?

Zadzwoń powiesz, że jutro nie dasz rady przyjść niech wyznaczą Ci inny termin, albo nie dzwoń i idź za tydzień, albo w poniedziałek.

Ja kiedyś tak zrobiłem tzn. najpierw dzwoniłem pod numer jaki był na wezwaniu, ale nikt nie odbierał poszedłem po dwóch tygodniach papier z uczelni przyjęli, oczywiście jak zwykle ostra wymiana zdań (zawsze się ścieram jak tam idę) za brak odzewu kiedy dzwonie i inne rzeczy które mnie denerwują w tej instytucji, ale to już inna historia.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu macie problemy z wojem ;) Ale może znajdę tu osobę która sie zna na "Prawie wojskowym" o ile coś takiego istnieje ;) Kończę studia inżynierskie i po ukazaniu dyplomu automatycznie zostaje kapralem :D Ale.... tak myślę, przemyślam może by tak pójść do jednostki łączności. I czy będę musiał dodatkowe robić szkolenia jak to mają ludzie po poborze na szeregowca mimo, że mam z "automatu" po dyplomie kaprala?

 

PS: Mam kategorię A mimo, że miałem zaświadczenie o problemie z kolanem co później te zaświadczenie uratowało mnie przed kursem szkoleniowym w wojsku dla studentów w wakacje i dlatego miałbym z automatu Kaprala ;) Ale rok temu wykryto u mnie refluksa i astmę i czy powinienem to zgłosić wojsku? Bo średnio mi się to widzi aby mieć kategorię D ;)

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jak pójdziesz z legitką i pokażesz im a oni powiedzą, że to mało to Ty wtedy że dziekanat ( czy co tam ) zamknięty był i mogę donieść następnego dnia.

Ważne żeby legitka była ważna.

No i kupa, wnerwili mnie konkretnie :mad: Najpierw jakis zatwardzialy sluzbista powiedzial mi ze jak nie mam zaswiadczenia to moge sie juz zaczac pakowac, po czym dodal zebym grzal na uczelnie po zaswiadczenie. No to dluga i na uczelnie, wracam do wku, wypelniam jakis idiotyczny wniosek, wchodze do pokoju a oni mi mowia ze musze jeszcze miec swiadectwo ukonczenia liceum. No kur..., to spowrotem do chaty po swiadectwo i do nich. Tym sposobem stracilem 2 godziny na bieganiu po miescie. Piep.... biurokracja.

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CarsonPoland ... te ćwoki próbują straszyć, ale nie ma co zważać na to uwagi.

 

W żadnym wypadku nie wolno przyjmować ''biletu'' - gdy to zrobisz jesteś pozamiatany a tak masz prawo do odwołania się od decyzji .

 

co do mojej sytuacji zw z przeniesieniem do rezerwy po 18 miesiącach niestety nie jest tak różowo :D okazało się że wezwanie do WKU miałem już w sierpniu kiedy to byłem na wakacjach ;p kilka dni temu dostałem ponownie polecony, na szczęscie studiuję na pierwszym roku więc będzie odroczenie ....

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu macie problemy z wojem ;) Ale może znajdę tu osobę która sie zna na "Prawie wojskowym" o ile coś takiego istnieje ;) Kończę studia inżynierskie i po ukazaniu dyplomu automatycznie zostaje kapralem :D Ale.... tak myślę, przemyślam może by tak pójść do jednostki łączności. I czy będę musiał dodatkowe robić szkolenia jak to mają ludzie po poborze na szeregowca mimo, że mam z "automatu" po dyplomie kaprala?

 

PS: Mam kategorię A mimo, że miałem zaświadczenie o problemie z kolanem co później te zaświadczenie uratowało mnie przed kursem szkoleniowym w wojsku dla studentów w wakacje i dlatego miałbym z automatu Kaprala ;) Ale rok temu wykryto u mnie refluksa i astmę i czy powinienem to zgłosić wojsku? Bo średnio mi się to widzi aby mieć kategorię D ;)

Chlopie ty odbedziesz 3 ZSW, zostaniesz "kapralem". Ale w wojsku nie masz wogole szans na kariere idac ta droga. NIGDZIE CIE NIE PRZYJMNA, nawet do jednostki rekrutacyjnej! Ta droga masz poprostu spokoj z wojskiem:) Pomijajac fakt ze to 3 stopien od konca, i bedziesz nikim, mozesz ze stopniem inz zostac mlodszym chorążym sztabowym (13 miechow cie czeka 3 miesiace ZSW, i 9 miechow w szkole podoficerksiej)

Lepiej jednak liczyc na to ze wejdzie ustawa iz absolwenci studiow wyzszych ze stopniem INZ moga odbyc szkolenie w szkole oficerskiej, wtedy podporocznika mozna zalapac ale to juz ponad 2 lata zabawy.

O kapralu zapomnij... nie dosc ze kasa slaba to jestes na szarym koncu:)

Lepiej pomysl o Policji, SW, SOK, SG, SC, SM

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Szkołę zacząłem w październiku 07 i od razu wziąłem zaświadczenie że się uczę.

Teraz tzn. w styczniu 08 dostałem wezwanie do czynnej służby...

 

I teraz pytanie czy to zaświadczenie ma jakiś termin ważności??

Dodam że na zaświadczeniu niema nic o terminie ważności...

jest tylko że uczę się w danej szkole i czas trwania nauki 2 lata...

Jest na nim data kiedy zostało wystawione.

 

Pytam dlatego że słyszałem dzisiaj od kumpla że takie zaświadczenie ma tam jakąś ważność...

a jutro idę na to wku i nie dam rady na jutro sobie załatwić świeżego.

Jeśli tak jest to czy będę musiał wziąć ze szkoły ponownie takie zaświadczenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...