Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

przecież widzisz po powyższych postach że narazie można jedynie domniemywać, nie ma żadnych konkretów.

znając rządzących na obietnicach się skończy, jak zwykle

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy!

 

Od grudnia nie odbieram listów od WKU, początkowo szedł zwykły, potem wysłali jeden polecony.

 

Dzisiaj z rana dzwonił gość z WKU, nawet się nie przedstawił i wyskoczył z informacją, że trzykrotnie się nie zgłosiłem do WKU i jutro mam się u nich zgłosić, albo sprawę kierują do sądu grodzkiego.

 

Myślałem, że gość kłamie, bo dostałem dwa, a nie trzy listy. Poza tym od kiedy to WKU dzwoni? Mówił, że jak jutro przyjadę to mogą mnie na kwiecień wcisnąć.

 

Zasadniczy problem to mój wyjazd, w poniedziałek rano jadę za granicę. Czy mogę się bać, że wcześniej wpadną mi do chaty, tj. policja? Teoretycznie sąd grodzki powinien przysłać mi informację o karze za niestawienie się, a oni potem ślą kolejny list do mnie.

 

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczy problem to mój wyjazd, w poniedziałek rano jadę za granicę. Czy mogę się bać, że wcześniej wpadną mi do chaty, tj. policja? Teoretycznie sąd grodzki powinien przysłać mi informację o karze za niestawienie się, a oni potem ślą kolejny list do mnie.

 

Co robić?

spoko chłopie :lol2: , nie jesteśmy w ZSRR, nie zgłosisz się a oni i tak dopiero za jakiś czas to dalej zgłoszą o ile to w ogóle prawda, a Ciebie w PL nie będzie ;]

jak chcesz być zapobiegliwy może na te kilka dni przeprowadź się do kogoś z rodziny.

 

ps

nikt nie ma prawa po prostu "wpaść" Ci na chatę, a w ogóle to jakieś brednie z tym sądem

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w Polsce motłoch się tępi. Jeśliby mnie nie daj Boże capnęli przed wyjazdem to bym się chyba załamał, mam pracę w Holandii i mieszkanie, a tak to straciłbym 9 miesięcy, wróciłbym i nie miałbym niczego.

 

Możliwe, że ktoś się napieprza ze znajomych, ale nie podoba mi się to. Gość przekonywał mnie, że on ma potwierdzenia nadania listów, ja mu dałem responsę, że ja takowych nie otrzymałem i jeślibym takowy dostał to bym się zgłosił.

 

Szczerze to mnie sąd wali, byleby policja nie wpadła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie byłaby to już paranoja gdyby występowali o nakaz ;]

 

w takich przypadkach jeśli ma przyjść policja to raczej dzielnicowy, który ma od groma takich zawiadomień i tylko po to by kogoś z rodziny spytać jak u Ciebie ;] a przecież mogą skłamać i powiedzieć że już wyjechałeś .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj właśnie byłem się wymeldować. Jestem już pewny, że mamy państwo policyjne, musiałem wypełnić, czy jestem poborowym, gdzie jadę za granicę, etc. Co to ich obchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pomocy!

 

Od grudnia nie odbieram listów od WKU, początkowo szedł zwykły, potem wysłali jeden polecony.

 

Dzisiaj z rana dzwonił gość z WKU, nawet się nie przedstawił i wyskoczył z informacją, że trzykrotnie się nie zgłosiłem do WKU i jutro mam się u nich zgłosić, albo sprawę kierują do sądu grodzkiego.

 

Myślałem, że gość kłamie, bo dostałem dwa, a nie trzy listy. Poza tym od kiedy to WKU dzwoni? Mówił, że jak jutro przyjadę to mogą mnie na kwiecień wcisnąć.

 

Zasadniczy problem to mój wyjazd, w poniedziałek rano jadę za granicę. Czy mogę się bać, że wcześniej wpadną mi do chaty, tj. policja? Teoretycznie sąd grodzki powinien przysłać mi informację o karze za niestawienie się, a oni potem ślą kolejny list do mnie.

 

Co robić?

 

Nikt ci nigdzie nie wpadnie miałem podobną sytuację, wyjechałem, tyle że później zrzekłem się jeszcze obywatelstwa, teraz spowrotem pracuje w polsce i nikt mi po tylu latach nie wpadł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ale co tym masz zamiar opisać. Jak to jakaś opieka nad chorym członkiem rodziny to owszem jest szansa... Tak to każdy może napisać sobie w stylu : "mam dobrze płatną pracę i nie chcę jej stracić" :lol:

 

Aha bym zapomniał. ;)

 

Precz z wojskiem poborowym! Ludzie ile można siedzieć w tym bagnie, Niech to wreszcie zlikwidują raz na zawsze. Ja za nic w świecie nie mam zamiaru marnować 9 miesięcy na [ciach!]ły. Brat jak siedział w Wojsku to widziałem go na przepustce średnio co 2-3 dni. I to zawsze w porze obiadowej :lol:

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh. Ale co tym masz zamiar opisać. Jak to jakaś opieka nad chorym członkiem rodziny to owszem jest szansa... Tak to każdy może napisać sobie w stylu : "mam dobrze płatną pracę i nie chcę jej stracić" :lol:

 

Aha bym zapomniał. ;)

 

Precz z wojskiem poborowym! Ludzie ile można siedzieć w tym bagnie, Niech to wreszcie zlikwidują raz na zawsze. Ja za nic w świecie nie mam zamiaru marnować 9 miesięcy na [ciach!]ły. Brat jak siedział w Wojsku to widziałem go na przepustce średnio co 2-3 dni. I to zawsze w porze obiadowej :lol:

Ja napisałem coś w tym stylu i od roku mam spokój. Także nie ma się co śmiać, trafiłem po prostu na normalnego faceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dostałem dzis wezwanie po odbior biletu na 28 marca czy mam jeszcze szanse na unkniecie wojska bardzo prosze o jakas szybka pomoc gdyz jestem załamany :damage_wall:

po co w ogóle przyjmowałeś ;]

 

http://owojsku.webpark.pl/porady.htm

 

najlepiej wypróbuj sposób z mamą :lol2:

 

ps

nie chcesz sobie trochę pozmywać naczyń w Anglii XD ? języka się podszkolisz ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam sie po bilet za tydzien zgłosic juz i musze jak najszybciej jakas szkołe załatwic zeby tam isc ze swistkiem a puzniej chce dalej kombinowac cos ze zdrowiem jeszcze nie wiem co ale cos mam zamiar wymyslic i dlatego prosze o poardy a słyszał ktos o robieniu z siebie pacyfisty skutkuje to

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dostałem dzis wezwanie po odbior biletu na 28 marca czy mam jeszcze szanse na unkniecie wojska bardzo prosze o jakas szybka pomoc gdyz jestem załamany :damage_wall:

Fajnie się bawisz, przecież wiedziałeś, że prędzej czy później dostaniesz ten bilet to się obudziłeś na tydzień przed odbiorem biletu.

 

Zresztą co to masz 9 miesięcy, szybko minie i wojsko będziesz miał z głowy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą co to masz 9 miesięcy, szybko minie i wojsko będziesz miał z głowy :lol2:

i w międzyczasie złapie jakieś choróbsko z brudu :lol2:

 

Kosiarz_1987 - teraz na zapisywanie się do szkoły raczej za późno ;]

 

po części sam sobie jesteś winien, po co żeś odbierał ten list ? zazwyczaj odmowa przyjęcia daje Ci nawet do kilku miesięcy dodatkowego czasu.

Starczyło by na dotrwanie do października (wtedy składasz papiery do szkoły).

 

najlepiej niech Twoja mama/ojciec pójdzie do WKU i powie że obecnie przebywasz za granica -czyli jak gość na stronie wojsko.vel radzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dostałem dzis wezwanie po odbior biletu na 28 marca czy mam jeszcze szanse na unkniecie wojska bardzo prosze o jakas szybka pomoc gdyz jestem załamany :damage_wall:

Przyszło poleconym czy listonosz Ci to tylko do skrzynki wrzucił ??

 

dobra, problem.......

 

a jak matula mi odebrala ten list? w ogóle to jakiś koleś chodził, a nie listonosz ;/ wczesniej matce powiedziałem ze jak list to zeby nie odbierać, ale koleś odrazu ze z wku i matula sie przestraszyla no i.... komisja za pare dni, jak nie pojdę to wyślą następny list?

A co ty dostałeś wezwanie po bilet czy wezwanie na komisje (pierwszą w życiu czy kolejną) ??

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, problem.......

 

a jak matula mi odebrala ten list? w ogóle to jakiś koleś chodził, a nie listonosz ;/ wczesniej matce powiedziałem ze jak list to zeby nie odbierać, ale koleś odrazu ze z wku i matula sie przestraszyla no i.... komisja za pare dni, jak nie pojdę to wyślą następny list?

 

1 komisja

Edytowane przez p!Ck3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś jakieś choroby to weź sobie kartę od lekarza / przychodni czy tam kogo. Musisz mieć udokumentowane bo inaczej nic nie zrobisz. Jak chodzisz gdzieś do szkoły to idź do sekretariatu po zaświadczenie.

 

A te wezwania to roznosi typ który robi dla WKU. Oni dzięki temu mają pewność że odebrałeś wezwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem D :D

Powody:

 

- brak śledziony

- blizna pooperacyjna

- wada wzroku (-3,5)

- wada postawy

- płaskostopie (to akurat nie wiem skąd się wzięlo :o)

 

Jeszcze tylko wyjazd we wrześniu do Garwolina po przeniesienie do rezerwy i do wojny mam spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...