Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak to jest dokładnie niby w 2010 roku ma być wojsko zawodowe a ja bym miał odroczenie i kat.A i by zrobili zawodowe to automatycznie idę na rezerwę ?.Aha i w wieku 18 lat dostaje wezwanie i mi wtedy kat. dadzą tak ?

 

2010 :lol2:

 

 

Polecam nfow.pl :wink: Brakuje 40 tys luda. Kierowca w cywilu na spocznij zrobi 2x wiecej kasy niz zawodowy mundurowy kierowca. To tylko przyklad. A za[ciach!]l taki sam.

 

 

Nie ma szans :( A nawet jesli..... w krajach gdzie wprowadzono ostatnio armie zawodowa (w ostatnim czasie np Hiszpania) sam proces uzawodowienia nie wygladal tak ze nagle zaprzestano wcielania do armii nie ochotnikow. W Czechach czy w krajach baltyckich gdzie wprowadzono armie zawodowa armia stracila niemalze zdolnosc bojowa, brakuje ludzi, za niskie place a kasa zamiast isc do portfeli zolnierzy idzie na modernizacje (podobnie jest i bedzie u nas)

 

Przede wszystkim pobor w przyszlym roku ma byc podobno u nas "zawieszony" (czyli moze byc wznowiony za X lat gdy beda braki bo jakos nie widze setki ochotnikow cudzoziemcow - patrz wejscie Rumuni i Bulgari do UE).

Nadal jednak beda wcielac na sile tych ktorzy juz pobor maja za soba czyli poborowych (z kategoria zdrowia A i ksiazeczka wojskowa).

 

Kasa, kasa, kasa..... plus totalny beton w wojsku i do tego najlepsi z armii odchodza.

 

ustrój komunistyczny jest znany z tego że łamie te prawa, a obowiązkowy pobór do wojska jest właśnie wymysłem komunistów .

 

Czyli Starozytni Rzymianie byli komunistami :lol2: A Elvis sluzyl w komunistycznej armii USA bo w kraju wolnosci pobor zniesiono dopiero w latach 70 XX wieku ;)

Edytowane przez rcube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmartwie uciekinierow:P ktorzy licza na zawodowa armie...100% zawodowa armie mają tylko 4 panstwa (USA/Anglia i jeszcze jakies 2;P) reszta ma częściową gdyż jest to ZBYT DROGIE, dlatego pobory tak szybko się nie skoncza, a jesli zarobki nadal beda skromne to chyba nikt na zawodowego nie pojdzie;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące ewentualnego powołania.

Obecnie studiuję na Politechnice, ale mój kierunek przestał mi się podobać i postanowiłem, że nie będę go kontynuował.

Pierwszy semestr zaliczyłem i jestem na drugim, ale miałem oblany egzamin, którego zaliczenie do 31. kwietnia było obowiązkowe, żeby zostać na liście studentów.

Egzaminu nie zaliczyłem i teraz moje pytanie.

Czy jeżeli zostanę usunięty z uczelni, to powinienem od razu szukać jakiejś szkoły, która wystawi mi papier?

Czy może będę mógł dopiero szukać, kiedy wojsko przyśle mi bilet?

Od października mam zamiar zacząć nowy kierunek, więc i tak nie miałbym kiedy odbyć służby, ale wolałbym, żebym nie musiał się męczyć z WKU w celu wyjaśnienia całej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki problem ??

 

Jakiś czas temu byłem w wku i zostawiłem dokument ze szkoły w którym była mowa iż pobieram nauke bla bla bla wiadomo generalnie o co chodzi. Po pewnym czasie dostałem kolejne wezwanie. Po rozmowie telefonicznej okazało się iż wysłali je do mnie przez pomyłke i mam odroczenie do 2010 roku.

 

Dzisaj natomiast w miejscu gdzie jestem zameldowany (w chwili obecnej mieszkam pod innym adresem) zjawiła się policja. Do 10 maja mam czas żeby się stawić bo unikam odbycia zasadniczej służby wojskowej. Jutro chyba zadzwonie do WKU zapytać się o co chodzi.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś taki problem ??

 

Jakiś czas temu byłem w wku i zostawiłem dokument ze szkoły w którym była mowa iż pobieram nauke bla bla bla wiadomo generalnie o co chodzi. Po pewnym czasie dostałem kolejne wezwanie. Po rozmowie telefonicznej okazało się iż wysłali je do mnie przez pomyłke i mam odroczenie do 2010 roku.

 

Dzisaj natomiast w miejscu gdzie jestem zameldowany (w chwili obecnej mieszkam pod innym adresem) zjawiła się policja. Do 10 maja mam czas żeby się stawić bo unikam odbycia zasadniczej służby wojskowej. Jutro chyba zadzwonie do WKU zapytać się o co chodzi.

 

pozdro

Zwyczajny burdel w papierach maja, pojedziesz wszystko wyjasnisz

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajny burdel w papierach maja, pojedziesz wszystko wyjasnisz

pzdr

Przy okazji dostanie kilka szybkich nowymi teleskopowymi palkami, bedzie TVN i inne poganskie media ;) W takiej sytuacji bym wolal zadzwonic i wyjasnic, niz wpierw osobiscie sie zjawiac, nie wiadomo co oni sobie wymysla bez zastanowienia. Sory ze tak pisze, ale przynajmniej moje stycznosci z wojskiem w 99% to spotkania z istotnymi debilami, ktorzy nie potrafia sie wyslowic poprawnie... juz nie wspomne o prostym wpisaniu rezerwy do ksiazeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, 25 kwietnia ukończyłem liceum, odroczenie wbite w książeczce do 30 kwietnia tj. do dzisiaj. Teraz jak to jest, papier o pobieraniu dalszej nauki będę mógł najwcześniej dostarczyć do WKU we wrześniu w przypadku studium, albo październiku w przypadku studiów. Co jeśli podczas wakacji sobie o mnie wojsko przypomni? Większość ludzi z którymi byłem na stawce ma również wbite odroczenie do 30 kwietnia i nikt zbytnio nie wie co z tym fantem zrobić. Proszę o wypowiedzieć poprzednich roczników jak to było w ich przypadku, bo wydaje mi się że sytuacja była analogiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Twoim przypadku pod koniec czerwca szkoły wysyłają informacje do WKU że zakończyłeś naukę w szkole pogimnazjalnej

jakoś tak to wygląda [;

 

inna sprawa że przeżywacie jak mrówki okres ... ledwo co szkołę skończyliście a już myślicie że żandarmeria po was wparuje na chawirę, tak naprawdę spokojnie do października możesz szukać sobie szkoły jak tak bardzo Ci zależy na tym odroczeniu .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna sprawa że przeżywacie jak mrówki okres ... ledwo co szkołę skończyliście a już myślicie że żandarmeria po was wparuje na chawirę, tak naprawdę spokojnie do października możesz szukać sobie szkoły jak tak bardzo Ci zależy na tym odroczeniu .

Nie przeżywam tego, po prostu nie chce mieć potem problemów i ew. załatwiania podczas wakacji gdyby akurat WKU było zbyt nadgorliwe w wypełnianiu swoich obowiązków :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pobór tego roku potwierdzony przez ministra obrony Bogdana Klicha

 

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...mp;wid=10026114

 

Z jednej strony to dobrze dla tych co nie chcą przymusowo odbywać służby zasadniczej, a z drugiej armia na tym ucierpi. Już teraz jest w opłakanym stanie. Brakuje praktycznie wszystkiego, a stary sprzęt można by oddać do muzeum. Do tego teraz będą braki w ludziach. Nie zdziwię się jak po jakimś czasie znów przywrócą pobór. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko tym poborem w ogóle nie umacniamy naszych sił więc na logikę jest on zbędny, znaczna większość osób które odbyły [kiedyś tam] służbę, obecnie nie nadaje się do czynnej służby w wojsku [kiepska sprawność fizyczna], w dodatku wojsko RP nie jest w stanie wyposażyć każdego żołnierza w odpowiedni sprzęt... na wojnie wyglądałoby to tak jak kiedyś u Ruskich, jednemu nabity karabin w łapę, trzech za nim z nabojami w dłoni :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie do zamknięcia ;] To, że nie ma od przyszłego roku poboru nie znaczy, że nie mogą capnąć tych co na poborze już byli, bo nie ma opcji żeby nagle zaczęli brać tylko chętnych ponieważ takowych jest za mało, więc zaczną ścigać tych, którzy od jakiegoś czasu na różne sposoby uciekają przed wojskiem ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie ma od przyszłego roku poboru nie znaczy, że nie mogą capnąć tych co na poborze już byli

Tez tak myslalem ale dzisiaj zostalo potwierdzone ze wcielenia nie ochotnikow (czyli tych ktorzy juz na poborze byli i maja ksiazeczke wojskowa) rowniez zostana zawieszone :lol2: :lol2:

 

 

 

 

 

Tegoroczny pobór jest ostatnim poborem, a wcielenie grudniowe w ramach tegorocznego poboru, będzie ostatnim - powiedział Klich na konferencji prasowej zorganizowanej na lubelskiej starówce.

 

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat...mp;wid=10026114

 

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, tylko że minister Klich cały czas rozmawiał o ZSW.

 

W takim razie co z absolwentami i przeszkoleniem? Na stronach MON jest napisane, że w związku z tym, że część studentów miała możliwość odbycia służby w trakcie studiów, teraz przeniesienie wszystkich do rezerwy byłoby niesprawiedliwe i demoralizujące.

 

To nadal będzie 12 miesięcy wyczekiwania na bilet, czy w końcu będzie jakieś inne wyjście z tej sytuacji?

 

Ja miałem obronę 30.05.08, jestem już absolwentem, zacząłem w 03/04, a patrząc na projekt nowego rozporządzenia nic mi on nie daje.

 

Teraz zastanawiam się czy sam iść z zaświadczeniem ukończenia studiów do WKU, czy po prostu czekać 12 miesięcy?

 

Od 15 sierpnia zaczynam fantastyczną pracę w Warszawie...ktoś wie co będzie jak dostanę w trakcie jej trwania (lub przed) wezwanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesza sie tylko nie zorientowani w temacie ;] pobor faktycznie bedzie ostatni (w 12 miesiecy mozna bylo to odwalic i miec spokoj), ale szkolenia zostana... co jakis tam czas beda mogli chapac ludzi na 3 miesiace ;] nie znasz dnia ani godziny :D

 

Od 15 sierpnia zaczynam fantastyczną pracę w Warszawie...ktoś wie co będzie jak dostanę w trakcie jej trwania (lub przed) wezwanie?

zapisz sie do szkoly pomaturalnej xD Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Wszystko fajnie, tylko że minister Klich cały czas rozmawiał o ZSW.

 

W takim razie co z absolwentami i przeszkoleniem? Na stronach MON jest napisane, że w związku z tym, że część studentów miała możliwość odbycia służby w trakcie studiów, teraz przeniesienie wszystkich do rezerwy byłoby niesprawiedliwe i demoralizujące.

 

To nadal będzie 12 miesięcy wyczekiwania na bilet, czy w końcu będzie jakieś inne wyjście z tej sytuacji?

 

Ja miałem obronę 30.05.08, jestem już absolwentem, zacząłem w 03/04, a patrząc na projekt nowego rozporządzenia nic mi on nie daje.

 

Teraz zastanawiam się czy sam iść z zaświadczeniem ukończenia studiów do WKU, czy po prostu czekać 12 miesięcy?

 

Od 15 sierpnia zaczynam fantastyczną pracę w Warszawie...ktoś wie co będzie jak dostanę w trakcie jej trwania (lub przed) wezwanie?

albo chyba można sobie raz odroczyć bez podania powodu, o 12 miesięcy?

 

 

 

Eh w takim razie jestem w ostatnim roczniku z obowiązkowym poborem... I też mi grozi to 3 miesięczne przeszkolenie? nieeeeeeeeeeeee :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo chyba można sobie raz odroczyć bez podania powodu, o 12 miesięcy?

Można się raz odroczyć ze względu na ważne sprawy osobiste na max 12 miesięcy co nie znaczy, ze nie trzeba podać powodu wręcz przeciwnie trzeba niezły kit w WKU wcisnąć aby takie odroczenie otrzymać....

 

Eh w takim razie jestem w ostatnim roczniku z obowiązkowym poborem... I też mi grozi to 3 miesięczne przeszkolenie? nieeeeeeeeeeeee :(

Niestety tak... Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie z ciekawosci zapytam co to jest " a wcielenie grudniowe w ramach tegorocznego poboru,"

pobory w roku sa 3;]

wiosenny, letni i zimowy:)

Ja w marcu 07 skonczylem studia, od tamtej pory nie bylem nawet na WKU:) i chyba juz mi sie rezerwa nalezy..:P nie wiem moze pojade w tym tygodniu sie dowiem:)

pzdr

ps. no i ozenilem sie zmienilem adres zamieszkania itd itd a o niczym WKU nie powiadaomilem ( wksiazeczce pisze ze ta sa sytuacje ktore nalezy zglaszac), najwyzej 3 miesiace z zycia:P

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej powołanie/wcielenie, bo pobór odbywa się raz w ciągu roku... chYba tak to wygląda [;

 

a więc tegoroczny pobór był ostatnim, a zaproszenia do woja będą rozdawane do końca tego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Insz Allah! Doczekałem się magicznej pieczątki w rubryce "przeniesiony do rezerwy". It's quite simple, young padawan - w maju 2007, po obronie pracy inżynierskiej, zaniosłem zaświadczenie z uczelni do WKU. Robot w okienku zabrał papier, skserował i poinformował, że mam przyjść za rok po pieczątkę. Tak mnie to wtedy rąbnęło, że nawet nie nazwałem go brzydko i nie powiedziałem, co myślę o moralnie nagannym sposobie zarobkowania jego matki. Miałem wtedy kupować mieszkanie na kredyt, a że Bank Emerytów i Rencistów PKO BP nie chciał ze mną gadać bez tej pieczątki, musiałem poszukać innego. I poszukałem, mieszkanie kupiłem, poczekałem, pieczątkę dostałem, więc teraz mógłbym już ze spokojem zbluzgać robota w okienku. Ale właściwie po co :>

 

W razie konfliktu zbrojnego zaś chwytam cenniejsze, a poręczniejsze rzeczy, żonę pod pachę i naginamy w kierunku, który wyda się najwłaściwszy (zapewne przeczekać na jakieś wsi, historia uczy, że na tym najlepiej się wychodzi, biorąc pod uwagę ciągłość rodu). Wezwania do broni niech rozśmieszają kogoś innego. Tyle jeśli chodzi o gorący patriotyzm :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni pobór i zwijają kogo mogą - to co dziś działo się w olsztyńskim WKU to wielki cyrk.

Zaprosili wszystkich kończących szkoły policealne i wręczali bileciki :lol:

 

Do tych kończących szkoły policealne zaliczam się także ja, stawiłem się na 9 myśląc, że załatwię wszystko w 10 minut (planuje uczyć się dalej) i nara. Ale gdzie tam...

Po wystaniu swojego, wbiłem do pokoju, gdzie bileciki wręczał jakiś cwaniakowaty major. Standardowe sprawdzenie danych i ~dialog:

-to gdzie pan chce służyć? bo w Giżycku potrzebują informatyków.

-planuje dalej się uczyć

-niestety nie ma takiej możliwości, skończył pan szkołę i jest pan poborowym

-zamierzam kontynuować naukę

-to niemożliwe

I tutaj sobie przypomniałem ten temacik i informację, żeby za żadne skarby nie dać sobie wcisnąć bileciku:

-w takim razie nie przyjmę bileciku

Koleś zaczął mnie straszyć konsekwencjami itd. a w końcu kazał mi wyjść i czekać.

Skończyło się tak, że dostałem odroczkę do października i czasowo mam spokój.

Teraz tylko jakieś studia i żegnaj armio...

 

Niestety wiele osób (w tym znajomych), po usłyszeniu części "-niestety nie ma takiej możliwości, skończył pan szkołę i jest pan poborowym" spuszczało tylko głowę.

Spędziłem w tym syfie 5godzin i oby to był ostatni raz - dobrze chociaż, że towarzystwo z kolejki było jakieś rozrywkowe :P

 

Sry za nieskładnie i byki, jestem trochę wstawiony ;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jakas dziś okazja Leborg ;) ? Co do wręczania bielcików to pewnie też niedługo dostanę wezwanie, ale niech zapomną, że wezmę bilet. ;) Byle tylko dotrwać do grudnia i mieć święty spokój. Przynajmniej do czasu, aż pobór wróci, bo o wielce prawdopodobne. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bilet można dostać nie wcześniej niż 90 dni przed rozpoczęciem służby i nie później jak 14 dni

 

czyli patrząc z perspektywy przeszkolenia dla studentów - ostatni termin rozpoczęcia służby w tym roku to 2 październik

 

posługując się zaawansowaną matematyką, łatwo dojść do wniosku, że najwcześniejsze bilety będą rozdawane koło 2 lipca

 

więc nie ma co dawać sobie wciskać ciemnoty w WKU, że już, zaraz, teraz natychmiast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jesli studiowalem - nie udalo sie :P i od pazdziernika chce znow zaczac?

ile mam czasu na dostarczenie papierka do WKU? żeby mnie w przerwie wakacyjnej nie wezwali przypadkiem:D

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanieś podanie, że złożyłeś papiery ( lub potwierdzenie złożenia jeśli uczelnia wydaje ). Powinni dac spokój do października, a potem donosisz zaświadczenie z uczelni.

 

Jest jednak pewien problem, otóż zaświadczenie z uczelni nie gwarantuje 100% zwolnienia. Teoretycznie to mogą Ci nawet studia przerwać. Na szczęście nie użwają tego przepisu ( ale formalnie mogą, więc kłócić się nie ma o co )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...