Skocz do zawartości
Puffy

Wojsko wojsko wojsko

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie jak to jest z tym podobrem w 2009r?

Bo kurde juz sam nie wiem. Na stronie monu ani słowa. Co prawda w mediach nadaja ze niby w 2008 ostatni podob i potem tylko kategoria ale jak do tej pory zadna ustawa sie nie pojawiła.

Pytam bo w 2009 pisze mature i mysle o emigracji takze jest do dla mnie bardzo istotne.

Narazie traktuj to normalnie....nizej daje dobrego linka

 

wymeldowanie tymczasowe na X lat i po kłopocie

NIE POMAGA;]

http://www.wojsko-polskie.pl/threads/view/7546

 

Nie czytałeś tego co było napisane wcześniej prawda? W momencie wymeldowania bez miejsca podania pobytu, w sytuacji gdy WKU nie może się z Toba w żaden sposób skontaktować, kieruja sprawę do prokuratury, która będzie Cie od tej pory poszukiwała (WKU już ma to w głębokim poważaniu).

A ile byś musiał pozostać za granicą, by uniknąć kary? Zapewne do czasu przedawnienia sprawy (10 lat?).

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś kiedyś do czynienia z odroczeniem służby z art. który mówi o zapobieganiu narkomani?

Jak wygląda sprawa badań, co potem dzieje sie z poborowym?

Czy jak palisz bakens czy wciagasz amfe to biorą do woja :) ???

Prosze o odp. kogoś kto spotkał sie z tym.

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś liczy, że zawieszą teraz pobory to niech się nie zdziwi w tym roku jest taka intensyfikacja, że jeszcze takiej nie było nawet Trep ojca znajomy mówi żeby się mieć na baczności i nic nie przeoczyć mi robią trick mam odroczenie do 2011 a z WKU listy przychodzą i już dwa razy dzwoniłem i przepraszam nazwisko się przeoczyło :) jak to się mówi z WKU nie ma żartów, podziwiam inteligencje niektórych ze świstkiem w sztabie w dniu powołania w oczach panika na czole pot :) bo uwierzyli w zapewnienia płemiera i jego ekipy :)

 

Szpachla nie wiem jak jest z ćpunami ale raczej wątpię za to wyrok powinien zlikwidować problem WKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś liczy, że zawieszą teraz pobory to niech się nie zdziwi w tym roku jest taka intensyfikacja, że jeszcze takiej nie było nawet Trep ojca znajomy mówi żeby się mieć na baczności i nic nie przeoczyć mi robią trick mam odroczenie do 2011 a z WKU listy przychodzą i już dwa razy dzwoniłem i przepraszam nazwisko się przeoczyło :) jak to się mówi z WKU nie ma żartów, podziwiam inteligencje niektórych ze świstkiem w sztabie w dniu powołania w oczach panika na czole pot :) bo uwierzyli w zapewnienia płemiera i jego ekipy :)

 

Szpachla nie wiem jak jest z ćpunami ale raczej wątpię za to wyrok powinien zlikwidować problem WKU

nie to jak się mądrzyć i śmiać z innych po napisaniu "mi robią trick mam odroczenie do 2011 :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE POMAGA;]

http://www.wojsko-polskie.pl/threads/view/7546

 

Nie czytałeś tego co było napisane wcześniej prawda? W momencie wymeldowania bez miejsca podania pobytu, w sytuacji gdy WKU nie może się z Toba w żaden sposób skontaktować, kieruja sprawę do prokuratury, która będzie Cie od tej pory poszukiwała (WKU już ma to w głębokim poważaniu).

A ile byś musiał pozostać za granicą, by uniknąć kary? Zapewne do czasu przedawnienia sprawy (10 lat?).

Podajesz miejsce pobytu pani w urzedzie np Jamajka. Wiecej nie musisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TVN24 w krótkim streszczeniu podali, że brakuje zbyt wielu "chętnych kandydatów" - na razie to niedobór w ilości 1200 osób. W związku z czym muszą zintensyfikować "łapankę" i przesunąć uzawodowienie armii o dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, słońce Peru, kupa bajeru :lol2:

"może się znacznie opóźnić", "najpewniej" itd., manipulacja pewnymi słowami, w praktyce nadal niczego nie wiemy, możliwe, że ten artykuł to właśnie "Hehe, słońce Peru, kupa bajeru", od 'najpewniej' do 'na pewno' daleka droga więc nie ma się co podniecać póki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty już po studiach czy jeszcze przed ? [; Bo jak po - i się wybierasz do następnych aby uniknąć wojska to nie wiem czy jest sens. Tak czy siak nad nami wisi 3 miechy szkolenia. To już lepiej lekarza szukać znajomego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://polskatimes.pl/stronaglowna/60547,p...-brak,id,t.html

 

Hehe, słońce Peru, kupa bajeru :lol2:

Bzdura, dziś w TVP2 był o tym reportaż. Powiedzieli jasno, że mimo tego że niemal niemożliwe jest do 2012 zaciągnięcie 30tyś chętnych do woja zawodowego, to w grudniu będą ostatnie zaprzysiężenia poborowych w historii polskiej armii.

 

Rosyjscy młodzi, mają za to przesrane:

 

http://www.tvn24.pl/-1,1573425,0,1,masz-16...,wiadomosc.html

Edytowane przez Plusk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj całkiem przypadkowo w drodze do domu odwiedziłem poczte i zapytałem czy jes cos dla mnie.Pani na poczcie powiedziała ze tak i odebralem wezwanie z WKU na uzupełnienie ewidencji wojskowej.Mam sie stawic z dyplomem którego jeszcze nie mam bo jestemw tej chwii w trakcie pisania pracy a obrone mam gdzies w styczniu.

Czy mam sie bać?Z niektorych wypowiedzi wynika ze absolwentow z dyplomem przenosza do rezerwy?Dobrze zrozumiałem?Nie wiem czy mam jak najszybciej zdac i wybrac sie do nich z dyplomem i liczyc na rezerwe czy może jak najbardziej oddalic termin obrony?

 

Ja nie moge sobie w tej ani w przyszłej chwili pozwolic na żadne 3 miesięczne szkolenia;/

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uzupełnienie ewidencji, no to nie szkolenie ani żadne powołanie. Jeżeli zacząłeś studia w 2001-2002 roku to mozesz spac spokojnie - rezerwa. Jeżeli później no to ustawowo juz podlegamy pod szkolenie. Jezeli uzyskałes absolutorium i jestes w trakcie pisania pracy a potem obrony - dzwoń do WKU i pytaj czy masz brać zaświadczenie ze szkoły że uzyskałeś powyższe absolutorium. Ja też czekam na obronę - zaświadczenie już ze szkoły wziąłem (obrone mam w grudniu) i jutro wybieram się z tym do WKU. Z tym, że ja dostałem na wezwaniu W CELU POWOŁANIA DO Z.S.W więc na początku miałem większe obawy od Twoich :) Jeden telefon i miła rozmowa z kobitką z WKU załatwiła sprawę - oni po prostu myśleli że ja skończyłem studia i nic dalej nie robie - bo absolwentem staję się w momencie pozytywnej oceny z obrony. Tak więc do obrony napewno dostaniesz odroczenie (czy nawet do wydania dyplomu) a potem to już zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj całkiem przypadkowo w drodze do domu odwiedziłem poczte i zapytałem czy jes cos dla mnie.Pani na poczcie powiedziała ze tak i odebralem wezwanie z WKU na uzupełnienie ewidencji wojskowej.Mam sie stawic z dyplomem którego jeszcze nie mam bo jestemw tej chwii w trakcie pisania pracy a obrone mam gdzies w styczniu.

Czy mam sie bać?Z niektorych wypowiedzi wynika ze absolwentow z dyplomem przenosza do rezerwy?Dobrze zrozumiałem?Nie wiem czy mam jak najszybciej zdac i wybrac sie do nich z dyplomem i liczyc na rezerwe czy może jak najbardziej oddalic termin oborny?

 

Ja nie moge sobie w tej ani w przyszłej chwili pozwolic na żadne 3 miesięczne szkolenia;/

Zaniesc dyplom masz, mowisz ze jeszcze nie masz;] powiedza przynies jak bedziesz mial i od momentu dostarczenia dyplomu maja 12 miesiecy aby cie powolac, potem rezerwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak. W tym roku rozpocząłem studiowanie, parę dni temu doszedłem do wniosku, że kierunek mi się totalnie nie podoba, i przestane chodzić. Wziąłem papierek z dziekanatu że się uczę, zaniosłem do WKU, i dostałem odroczenie chyba do października. Oznacza to, że będę miał spokój do lutego, czy mogą mnie do tego czasu wziąć ?(w lutym zapisze się na studia na inny kierunek) np. dlatego że będę miał więcej niż 3 nieobecności na jakiś ćwiczeniach czy coś :/ ? Jest możliwość zapisania się teraz do jakiejś policealnej żeby dostać papier do WKU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennik.pl/polityka/article270...ja_reklamy.html

 

jak ktoś nie czytał, to polecam

 

IZABELA LESZCZYŃSKA: Po ogłoszeniu programu armii zawodowej latem tego roku wszystkim młodym ludziom, którzy nie lubią wojska, wydawało się, że będą mieli święty spokój. Będą mogli pojechać do Wielkiej Brytanii, Irlandii czy nawet na Hawaje. Ale tak się nie stanie. Nadal będą mieli obowiązki wobec państwa. Proszę powiedzieć bardzo wyraźnie, co będzie musiał młody człowiek.

BOGDAN KLICH: Po skończeniu 19 lat każdy młody mężczyzna będzie miał obowiązek jednorazowego stawienia się do WKU, by podda się badaniom lekarskim, które pozwolą ocenić jego predyspozycje fizyczne i psychiczne. Wstępnie zostanie określona jego przydatność do konkretnej służby, ale tylko na wypadek, gdyby została ogłoszona mobilizacja powszechna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobory zostaną. I to powszechnie wiadomo.

Pobór obejmuje całokształt przedsięwzięć związanych z oceną zdolności fizycznej i psychicznej młodych ludzi do służby wojskowej oraz ujęciem ich w ewidencji wojskowej. Nie należy mylić poboru z powołaniem, kiedy to otrzymuje się kartę powołania (tzw. bilet) nakładającą obowiązek stawienia się w określonym miejscu i czasie do odbycia czynnej służby wojskowej.

Musi zostać. W razie wojny z Rosją np... :razz:

 

Btw, kumpel (mój rocznik) wczoraj dostał list z wku i przestraszony do mnie dzwonił.

Ja mu tłumacze ze ma się nie stresować (jesteśmy ~miesiąc po obronie), ze pewnie ma dostarczyć dyplom, bo ja taki list też dostałem.

A on mówi, że NIE. Bo mu napisali: "przeznaczony do odbycia służby wojskowej" :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, widocznie WKU nie zostało poinformowane o tym, że otrzymał absolutorium i czekał na obronę tak jak w moim przypadku. Chyba że mu wywiną numer i pójdzie na szkolenie na 3 miechy ;) Ja mam obronę drugiego Grudnia i potem mam zanieść świstek że się obroniłem - a co dalej to zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...